Lasersko skidanje dioptrije

Људи, ја сам оперисао оба ока у исто време ПРК методом и за сада сам задовољан. Има већ 10 дана како је операција одрађена и задовољан сам.
На левом оку сам имао -4.25 а на десном 1.25 и десно око је било главно наравно. Могу рећи да ништа не верујете некој приватној клиници која вам мери само диоптрију очију и на основу тога добијате наочаре и то је то. Ту има само један апарат и он ништа буквално не показује сем што одређује диоптрију. Тако је мене једна баба уплашила у месецу новембру зато што 22 године нисам никад носио наочаре и одмах жена из прве, ти имаш мртво лево око! Амблиопија, та фора. Није могуће кориговати вид ласером у потпуности. Ставила ми на том оку -2.5 стакла и већ се ту исправио вид али не довољно. Пошаљем податке клиници где сам радио операцију ПРК методом и они су ми одговорили да је могуће операсати али да не гарантују и не могу рећи колико ћу редова видети и да је потребно да се обави детаљан преглед. Одем ја тамо на детаљне прегледе, девојка која ме је прегледела је већ имала све податке које сам јој дао путем мејла и тамо када сам дошао. Одредила диоптрију исту као она баба за мртво око а онда повећавала стакла и шта се десило, видео сам са левим оком задњи ред!!! Девојка која тамо радо се изненадила јер према подацима које сам јој ја доставио не би требао да видим више од 4 реда са корекцијом стакла!!! Али ето, било је тако. Баба ме истраумирала за цео живот.
Био сам на десетину апарата јер је потребно баш детаљан преглед и за време тих прегледа ништа не боли.
Пре операције се дају капи како би смирило око и како би све прошло без болова.
Операција прошла глатко, легао сам из прве и докторка се насмејала како сам убо да легнем из прве како треба :)
Но, прошла операција, ставили ми сочива због заштите ока и како би се епител регенерисао. Након операције сам имао гребање очију. Нормална појава, то је трајало док нисам заспао. Сутрадан је било боље па одем на контролу, вид се мути па оштри. Видим прва два реда али нека мутнина. То је било у петак. У понедељак сам требао да одем да скинем та сочива. Скинем сочива и даље два реда али тешко, биле му сузаве очи од оне пинцете или шта већ кад су ми скидали сочива, дође као плач :)
На повратку кући, било је то мутно и даље, разливала се слика. Преспавам један дан кући и вид се полако враћа у нормалу, прође два-три дана и вид се изоштри на десном оку. Неких 90 одсто јер је била ту мала диоптрија. Што се тиче левог ока, за сада сам задовољан иако је потребно још да се изоштри слика. Такава је процедура. На том левом оку сам пре инервенције видео 30 цм од себе, катастрофа! Са наочарима сам видео нешто више а након операције видим неких 80 процената! Могу са левим оком да гледам телевизор и да читам превод! Кад гледам дрво, на том левом оку видим гранчице! Пре када сам гледао дрво видео сам само размазану слику и није се могло утврдити шта је. На том левом оку је мутнина или маглина, али ја ипак могу и са тим да видим добро и биће још боље кад се избистри! :)
Терепија ми је да само стављам капи, вештачке сузе као и антибиотик за очи.

Ако имате питања, ето. Ја сам свеж случај па ћу вам радо одговорити :)

I ja sam radila PRK. Meni je prva 2, 3 dana bilo katastrofa...posle postepeno bolje iz dana u dan. Proslo je 17 dana od operacije ali mi je i dalje naizmenicno, nekada jasan vid a nekada mutnjikav. Ali i tada kada je mutan ni blizu nije onako los kao pre operacije kada skinem naocare... od pre neki dan mi je pocelo da kad god stavim kapi ili ovaj gel u oci, prvi minut otprilike me peku oci i onda kada se otprilike upiju kapi ili gel prestane peckanje...zvala sam S.V. i kazu da je sve ok osim ako mi posle tog peckanja ne bude neka reakcija tipa jako crvenilo ili bol itd. Sto hvala Bogu nije... tako da sve u svemu nadam se da ce mi uskoro sve biti ok. Za sada ne sminkam oci, nekako se plasim maskare, senke...takdje, umara me preterano gledanje u ekran i TV , osetim onako kao da su mi teske oci, kao neke tegice da imam na gornjim kapcima :confused:
Bice mi mnogo lakse kada mi prodje ova nedelja jer od sledece smanjujem ucestalost stavljanja kapi i gela...tako da se uzdam u ono VREME LECI SVE :clap:
Da vratim vreme, opet bih se operisala i to PRK metodom iako je oporavak duzi.. :thumbs-up2:
 
I ja sam radila PRK. Meni je prva 2, 3 dana bilo katastrofa...posle postepeno bolje iz dana u dan. Proslo je 17 dana od operacije ali mi je i dalje naizmenicno, nekada jasan vid a nekada mutnjikav. Ali i tada kada je mutan ni blizu nije onako los kao pre operacije kada skinem naocare... od pre neki dan mi je pocelo da kad god stavim kapi ili ovaj gel u oci, prvi minut otprilike me peku oci i onda kada se otprilike upiju kapi ili gel prestane peckanje...zvala sam S.V. i kazu da je sve ok osim ako mi posle tog peckanja ne bude neka reakcija tipa jako crvenilo ili bol itd. Sto hvala Bogu nije... tako da sve u svemu nadam se da ce mi uskoro sve biti ok. Za sada ne sminkam oci, nekako se plasim maskare, senke...takdje, umara me preterano gledanje u ekran i TV , osetim onako kao da su mi teske oci, kao neke tegice da imam na gornjim kapcima :confused:
Bice mi mnogo lakse kada mi prodje ova nedelja jer od sledece smanjujem ucestalost stavljanja kapi i gela...tako da se uzdam u ono VREME LECI SVE :clap:
Da vratim vreme, opet bih se operisala i to PRK metodom iako je oporavak duzi.. :thumbs-up2:

Па да, тако и пише, првих дана је мало оно лоше, гребе али ништа опасно. Тих дана ми је вид био јаснији а онда почео да се мути на оба ока. Долазим на скидање сочива и вид из дана у дан све бољи.
Што се тиче тог пецкања, јел ти рекли да смеш да бришеш очи газом и флашираном водом, наквасиш газу флашираном водом и бришеш капке и трепавице, испод ока наравно и изнад ока. Бриши лепо све до обрва.
Хоће тако зној да улети у око кад ставиш капи и онда крене куку леле :) Мени се тако два пут десило и онда сам провалио фору и више ми се то не дешава. Данас био на контроли после две недеље, следећа ми је 9 маја, месец дана од интервенције ће тада бити. На контроли је све океј, десно око на читању је видело оно најситније али лево због високе диоптрије која је скинута не може да буде као десно по оштрини, треба да прође време. Фали ми само спорт јер још тих 2 недеља не смем да трчим и то ме убија у депресијуууууууу.
Удаљио сам телевизор највише што сам могао и то не представља проблем чак ни за лево око јер могу видети и слику и фонт.
Што се тиче комп-а, удаљио сам око пола метра, видим слова и мислим да се очи не оптерећују. Чак и са левим оком видим са те даљине могу да читам али оно, биће то још боље и још јасније.
Ја и да желим да бирам не могу због рожњаче али читао сам да људи доста бирају ПРК због могућих компликација са Ласиком. Све у свему, обе методе су добре.
 
Super, drago mi je sto sve vidis :klap: nikom nije bas 0, ali ako sve vidis to je super...bez brige oko dioptrije, verovatno je nikad vise neces imati, osim verovatno one staracke koja je + tj ona za blizinu. Pozdrav, uzivaj u savrsenom vidu :D

Gracije na lijepim željama.
Nego možda se i nije samo od sebe popravilo,gledao sam i u sunce prije par mjeseci,stigao do 5 min i smorio se...možda je i to:lol:
Sad mi je krivo što nisam provjerio prije toga dioptriju pa da budem siguran,u svakom slučaju sad bar znam da nije štetno za oči,makar to...:cool:
 
Па да, тако и пише, првих дана је мало оно лоше, гребе али ништа опасно. Тих дана ми је вид био јаснији а онда почео да се мути на оба ока. Долазим на скидање сочива и вид из дана у дан све бољи.
Што се тиче тог пецкања, јел ти рекли да смеш да бришеш очи газом и флашираном водом, наквасиш газу флашираном водом и бришеш капке и трепавице, испод ока наравно и изнад ока. Бриши лепо све до обрва.
Хоће тако зној да улети у око кад ставиш капи и онда крене куку леле :) Мени се тако два пут десило и онда сам провалио фору и више ми се то не дешава. Данас био на контроли после две недеље, следећа ми је 9 маја, месец дана од интервенције ће тада бити. На контроли је све океј, десно око на читању је видело оно најситније али лево због високе диоптрије која је скинута не може да буде као десно по оштрини, треба да прође време. Фали ми само спорт јер још тих 2 недеља не смем да трчим и то ме убија у депресијуууууууу.
Удаљио сам телевизор највише што сам могао и то не представља проблем чак ни за лево око јер могу видети и слику и фонт.
Што се тиче комп-а, удаљио сам око пола метра, видим слова и мислим да се очи не оптерећују. Чак и са левим оком видим са те даљине могу да читам али оно, биће то још боље и још јасније.
Ја и да желим да бирам не могу због рожњаче али читао сам да људи доста бирају ПРК због могућих компликација са Ласиком. Све у свему, обе методе су добре.

E pa nemam pojma to za znoj, da zbog toga pece...probacu i ja :) mene stalno pece kad stavim kapi ili gel ali brzo prodje. Znaci gazu da nakvasim flasiranom vodom i da brisem oci pre stavljanja kapi? Ja sam posle vadjenja sociva pocela da se umivam normalno, s tim sto ne trljam oci, zmurim dok se umivam. Mozda me i zbog obicne vode peku oci :think:
Da, tako je i meni...na levom oku mi je bila veca dioptrija ali sad i kada mi se muti mogu normalno da gledam TV i da citam titl...jooooj i ja jedva cekam da prodje mesec dana i da mogu da trcim...bas mi nedostaje, taman sam usla u formu :hahaha:
Mene ubija u pojam sto ne mogu jos normalno da perem kosu nego idem kod frizera da se ne bih naginjala na dole, jer to jos uvek ne smem...tako da definitivno potrebno je vreme da bi sve doslo na svoje. Sledece nedelje mi je vatreno krstenje sa sminkanjem ociju, jer idem na svadbu kod drugarice...tako da se nadam da ce sve proci ok :ok:
Da li ti nosis naocare za sunce napolju i po losem vremenu (kao sto je bilo prosle nedelje kada je pljustala kisa i bilo je jako oblacno)? Interesuje me kada cu i da li cu ovog leta moci na more zbog UV zracenja...da li su tebi oko toga nesto spominjali?
 
E pa nemam pojma to za znoj, da zbog toga pece...probacu i ja :) mene stalno pece kad stavim kapi ili gel ali brzo prodje. Znaci gazu da nakvasim flasiranom vodom i da brisem oci pre stavljanja kapi? Ja sam posle vadjenja sociva pocela da se umivam normalno, s tim sto ne trljam oci, zmurim dok se umivam. Mozda me i zbog obicne vode peku oci :think:
Da, tako je i meni...na levom oku mi je bila veca dioptrija ali sad i kada mi se muti mogu normalno da gledam TV i da citam titl...jooooj i ja jedva cekam da prodje mesec dana i da mogu da trcim...bas mi nedostaje, taman sam usla u formu :hahaha:
Mene ubija u pojam sto ne mogu jos normalno da perem kosu nego idem kod frizera da se ne bih naginjala na dole, jer to jos uvek ne smem...tako da definitivno potrebno je vreme da bi sve doslo na svoje. Sledece nedelje mi je vatreno krstenje sa sminkanjem ociju, jer idem na svadbu kod drugarice...tako da se nadam da ce sve proci ok :ok:
Da li ti nosis naocare za sunce napolju i po losem vremenu (kao sto je bilo prosle nedelje kada je pljustala kisa i bilo je jako oblacno)? Interesuje me kada cu i da li cu ovog leta moci na more zbog UV zracenja...da li su tebi oko toga nesto spominjali?

Мени су рекли да никако не користим воду са водовода него да купим флаширану воду и да бришем све око очију. Ево има 2 недеље да се нисам умио, само брисање. Зажмуриш на једно око, бришеш капке лагано, немој да притискаш никако :) Бришеш све око ока. Мени су тако рекли да радим и ето, поштујем њих. Некад ми дође да прочешљам очи и сетим се у задњи моменат да то не смем да радим. :)
Време само да прође и имаћемо вид како ваља, таква је процедура. :
Што се тиче косе, мени кратка па мањи посао. Носио сам наочаре чак и кући, толико ми сметало светло да кад скинем наочаре капци се сами затварају. Замисли кад сам такав ишао на разговор за посао. Комедија! :)
Сад је много боље, кад је кишовито време нормално да нећу носити наочаре док идем до града а кад је сунчано онда размислим, ако дува ветар онда ставим а ако је мирно онда не мада нисмо се много нагледали Сунца у последње време.
Колико сам ја упознат, првих месец дана је забрањено купање у базенима, рекама, морима, океанимаааа и тако даље. То је због бактерија, наше очи су осетљиве сада и зато имамо капи баш за то.
Шта ти користиш од њих? Ја користим флукон 4 х дневно и рефреш контактс вештачке сузе на сат времена. Пијем и оне шумеће таблете, 1000 мг што су јаке. То ми је терапија и ништа више.

П.С: За наочаре, нико те не тера да гледаш у Сунце :mrgreen:
 
Видим да су позитивна искуства и то ми је драго. Мислим да је основно омати контролу над поступком - Ласик или ПРК. Лекари су ти који одлучују о томе али треба имати на уму да је Ласик метода знатно комфорнија (али и и ризичнија) па у неким клиникама ће применити тај метод иако је можда ПРК у конкретном случају сигурнији.

Моја је сугестија - где год вам кажу да је Ласик метода боља - промените клинику. Да је Ласик метода боља, ПРК не би ни постојала.

Недостатак ПРК је психолошке природе - треба прихватити да ћете неко време (недељу, две) имати сметње са видом и да нећете бити сигурни у успешност интервенције (иако је статистички гледано успешност вероватно близу 100%). Чак недељама, ако не и месецима неће бити постигнут пуни ефекат интервенције.

Ласик је вероватно бољи за комерцијалну медицину (а рефракциона хирургија јесте комерцијална медицина). Дођеш на операцију, скину диоптрију као чаробним штапићем, и после два дана ај на посао као да никад наочаре ниси носио. То је лако рекламирати. :)
 
Мени су рекли да никако не користим воду са водовода него да купим флаширану воду и да бришем све око очију. Ево има 2 недеље да се нисам умио, само брисање. Зажмуриш на једно око, бришеш капке лагано, немој да притискаш никако :) Бришеш све око ока. Мени су тако рекли да радим и ето, поштујем њих. Некад ми дође да прочешљам очи и сетим се у задњи моменат да то не смем да радим. :)
Време само да прође и имаћемо вид како ваља, таква је процедура. :
Што се тиче косе, мени кратка па мањи посао. Носио сам наочаре чак и кући, толико ми сметало светло да кад скинем наочаре капци се сами затварају. Замисли кад сам такав ишао на разговор за посао. Комедија! :)
Сад је много боље, кад је кишовито време нормално да нећу носити наочаре док идем до града а кад је сунчано онда размислим, ако дува ветар онда ставим а ако је мирно онда не мада нисмо се много нагледали Сунца у последње време.
Колико сам ја упознат, првих месец дана је забрањено купање у базенима, рекама, морима, океанимаааа и тако даље. То је због бактерија, наше очи су осетљиве сада и зато имамо капи баш за то.
Шта ти користиш од њих? Ја користим флукон 4 х дневно и рефреш контактс вештачке сузе на сат времена. Пијем и оне шумеће таблете, 1000 мг што су јаке. То ми је терапија и ништа више.

П.С: За наочаре, нико те не тера да гледаш у Сунце :mrgreen:

Pa da, tako sam i mislila...jer tacno vodom da mi smeta voda iz vodovoda...i ja cu od danas poceti kao i ti da se gazom umivam...hvala na sugestiji ;) E da, vama muskarcima je mnogo lakse, sto se tice kose a i sminkanja :super:

Meni je prvih par dana bas smetalo svetlo pa sam i ja kuci nosila naocare...sada mi uopste ne smeta toliko...vise je na psihickoj bazi sto su mi rekli zbog UV zracenja da treba da nosimo naocare jer i kroz oblake prolaze zraci :roll: hahaha mogu misliti na sta je licio taj razgovor za posao :D
Sto se tice terapije ja koristim glaumol (za kontrolu ocnog pritiska, 2x dnevno), maxidex (protiv upale oka 3-4 x dnevno), corneregel (za zarastanje roznjace) i blink vestacke suze na svakih 2 sata...od sledece nedelje cu sve isto koristiti ali manje kolicinski i naravno vitamin C 1000mg i omegu 3.

Sto se tice metoda LASIK ili PRK, u S.V. gde su mi skidali dioptriju vise i nece da rade ni jednu drugu metodu osim PRK, jer kazu da je dosta sigurnija gledano na dugorocnost i daleku budicnost, tako da nece da rizikuju. Ja sam se odmah odlucila da radim kod njih jer mi je bolje i ako mi bude duzi oporavak ali da na kraju sve bude kako treba...sto se i nadam da ce tako biti na kraju (da cu videti kristalno jasno) :klap:
 
Pa da, tako sam i mislila...jer tacno vodom da mi smeta voda iz vodovoda...i ja cu od danas poceti kao i ti da se gazom umivam...hvala na sugestiji ;) E da, vama muskarcima je mnogo lakse, sto se tice kose a i sminkanja :super:

Meni je prvih par dana bas smetalo svetlo pa sam i ja kuci nosila naocare...sada mi uopste ne smeta toliko...vise je na psihickoj bazi sto su mi rekli zbog UV zracenja da treba da nosimo naocare jer i kroz oblake prolaze zraci :roll: hahaha mogu misliti na sta je licio taj razgovor za posao :D
Sto se tice terapije ja koristim glaumol (za kontrolu ocnog pritiska, 2x dnevno), maxidex (protiv upale oka 3-4 x dnevno), corneregel (za zarastanje roznjace) i blink vestacke suze na svakih 2 sata...od sledece nedelje cu sve isto koristiti ali manje kolicinski i naravno vitamin C 1000mg i omegu 3.

Sto se tice metoda LASIK ili PRK, u S.V. gde su mi skidali dioptriju vise i nece da rade ni jednu drugu metodu osim PRK, jer kazu da je dosta sigurnija gledano na dugorocnost i daleku budicnost, tako da nece da rizikuju. Ja sam se odmah odlucila da radim kod njih jer mi je bolje i ako mi bude duzi oporavak ali da na kraju sve bude kako treba...sto se i nadam da ce tako biti na kraju (da cu videti kristalno jasno) :klap:

Када си ти одрадила операцију? Мени је рожњача на оба ока након две недеље колико сам схватио зарасла. Гледам у огледалу око и не видим ни један једини ожиљак. :)
Теби слична терепија само другачији лекови. Код мене је онај флукон за бактерије, односно служи као антибактеријско средство. То ћу користити још 2 недеље 4 х дневно а онда кад крене други месец биће смањено на 3 пута. Што се тиче суза, ту ћемо се смарати јер се саветује и након 2 месеца укапавање али не толико често као сад. Иначе, те вештачке сузе се могу користити и да нисмо радили операцију, корисне су.
Мени су рекли одмах, теби ћемо радити ПРК методу, нисам ни знао шта је то јер сам чуо сам за Ласик. Рекли ми да се не бринем јер су својим пријатељима са дебљом рожњачом саветовали и радили ПРК методом операцију тако да ми после тога било лакше. Иначе на левом оку сам након операције иако је била ПРК метода одмах видео јасније. Ипак после се то мутило и на крају поново почело да се оштри и само нека тако наставииииии! :)
 
Poslednja izmena:
Када си ти одрадила операцију? Мени је рожњача на оба ока након две недеље колико сам схватио зарасла. Гледам у огледалу око и не видим ни један једини ожиљак. :)
Теби слична терепија само другачији лекови. Код мене је онај флукон за бактерије, односно служи као антибактеријско средство. То ћу користити још 2 недеље 4 х дневно а онда кад крене други месец биће смањено на 3 пута. Што се тиче суза, ту ћемо се смарати јер се саветује и након 2 месеца укапавање али не толико често као сад. Иначе, те вештачке сузе се могу користити и да нисмо радили операцију, корисне су.
Мени су рекли одмах, теби ћемо радити ПРК методу, нисам ни знао шта је то јер сам чуо сам за Ласик. Рекли ми да се не бринем јер су својим пријатељима са дебљом рожњачом саветовали и радили ПРК методом операцију тако да ми после тога било лакше. Иначе на левом оку сам након операције иако је била ПРК метода одмах видео јасније. Ипак после се то мутило и на крају поново почело да се оштри и само нека тако наставииииии! :)

Ja sam radila operaciju 05.04. Mislim da treba da prodje vise vremena da se regenerise epitel roznjace..a to i jeste prednost PRK metode sto se posle zarastanja roznjace ne vidi nikakav oziljak, npr. ako te pregleda drugi oftamolog koji ne zna da si radio operaciju nece primetiti da si je radio, dok se kod LASIK-a to vidi...Kad nam prodje ovo smenjivanje jasnog i mutnog vida, tj kad nam se vise ne bude mutio vid tad nam je 100% zarasla roznjaca. Ja konkretno imam bas debelu roznjacu, rekli su mi da po debljini roznjace mogu 3 puta operisati :) a ipak su mi radili PRK jer je mnogo bolji, tako da bez brige...samo da se strpimo i posle ce biti sve super :klap:
Inace, ja sam posle operacije videla mutnjikavo, a taj isti dan uvece sam zaplakala od srece kad sam pogledala u TV i kristalno jasno citala titl...to je nezaboravan trenutak i osecaj...nista lepse :super:
Samo me interesuje do kada moram stavljati sve ove kapi i gel, tj da li cu i posle mesec dana stavljati jos nesto osim vestackih suza. I da li ovo leto mogu ici na more...ali videcu sta i kako posle 13.05., tad mi se zavrsava mesec dana ove terapije tj mesec dana od prosle kontrole :)
 
Уф, овако. Ја сам имао танку рожњачу па сам морао али и да нисам имао сигурно да би изабрао ПРК јер сам доста прочитао.
Када сам радио операцију па исте вечери пробам да гледам утакмицу кад оно мућак, погледао 2 минута и склонио се у страну да не гледам екран :)
Што се тиче капи, мислим да ове антибактеријске иду до 2 месеца а сузе око 3, после према потреби. Ја сам смањио са њима, не осећам да ми се суше очи. Мислим да ћеш лагано моћи на море ако идеш јуна или још боље јула.
 
Уф, овако. Ја сам имао танку рожњачу па сам морао али и да нисам имао сигурно да би изабрао ПРК јер сам доста прочитао.
Када сам радио операцију па исте вечери пробам да гледам утакмицу кад оно мућак, погледао 2 минута и склонио се у страну да не гледам екран :)
Што се тиче капи, мислим да ове антибактеријске иду до 2 месеца а сузе око 3, после према потреби. Ја сам смањио са њима, не осећам да ми се суше очи. Мислим да ћеш лагано моћи на море ако идеш јуна или још боље јула.

Evo, bila sam na kontroli pa sam i ja sad dobila te flukon kapi, da procitam uputstvo kad ono nema na nasem jeziku, sve na Madjarskom :think: treba da ih sad koristim 4x na dan mesec dana i posle 3x na dan jos mesec dana...mada meni se i dalje smenjuje ostrina vida, nekada mi se zamuti a nekada jasnije vidim. Doktorka mi je rekla da je to normalno...tako da videcemo kako ce biti nadalje...
I da, mogu na moreeeee i u junu sa firmom a posle i privatno...jeeeee :klap: :super:
Vidis, ne pitah za trcanje da li mogu sad normalno da trcim...ali rekla mi je da sve mogu i treba normalno da radim...i da se trudim da kad sam napolju nosim naocare za sunce, osim naravno kad je bas oblacno...
Kakva je kod tebe situacija sa ostrinom vida? Da li ti se smenjuje ili...
 
Evo i posle tri godine nakon laserske operacije, vidim kao zmaj :cool:.
TAko da nema potrebe da brinete da će se dioptrija vratiti.

Ko nije pročitao moje iskustvo sa operacije i ostale detalje, (na kojima nisam štedeo :) )
obavezno neka pročita na mom blogu Iskustvo vezano za lasersko skidanje dioptrije.

http://www.dzirafa.info/lasersko-skidanje-dioptrije

Pročitajte, koristiće vam!
Srećno!
 
Radila bih lasersko skidanje dioptrije, u Srbiji naravno Bg,,, da li je wma najpovoljnije,,, i akko ide tu oko zakazivanja pregleda,,, sta je potrebno sve od papirologije,,, i koliko su vasa iskustva dobra...?? Znaci htela bih sto povoljnije moguce da prodjem al uz dobro odradjen posao,,inace doptrija mi je -7 i -4 ... hvalaa
i d akoju mi metodu predlazete lasik ili prk ?
 
Poslednja izmena:
Mm je pre desetak godina išao u Sveti vid da ugovori operaciju.
Prvo što je bilo vrlo čudno je to da je lekarka koja je trebalo da ga operiše, takođe nosila naočare.
S obzirom da je on vrlo vešt sa rečima , u razgovoru je došao do sledećih saznanja koja ti lekar teško kaže:
1. najčešće posledice operacije je preosetljivost na svetlo, pogotovo, noćno, u vožnji. Ta preosetljivost u većini slučajeva ostaje doživotno, mada ima slučajeva da se to i izgubi
2. kada te stignu 40 i neke godine, dioptrija ti kreće u plus i onda ćeš takođe morati da nosiš naočare ili da se opet operišeš
3. potpisuješ papir kojim oni skidaju svaku odgovornost, pa čak i u slučaju da ostaneš potpuno slep
 

Back
Top