Lucidni snovi i astralna projekcija

Jaooo,puno ti hvalla...A jel si ti probala AP?z:lol:
I sad,jos jedno pitanje,samo da potvrdim znanje:)...Da li AP mogu da koristim samo da bi posmatrao dogadjanja u fizickom svetu?Da li je potrebno da bude noc da bi se ostvarila AP?I jos jedno pitanje na koje ne znam odgovor,mozda sam ga vec postavio...Kada ostvarim AP,odma se prebacujem u fizicki svet,tj.u moju sobu,kucu,naselje itd..ako bih ja koristio AP samo za posmatranje fizickog sveta,kao sto sam vec rekao,onda bi mi trebala odredjena spoznaja koju sticem od duhovnih vodica,da bi prelazio u vise ili nize astralne svetove?Jel moze da se desi da predjem u neki visi AS a da ja to ne zelim?Hvala ti puno jos jednom Bella:D
 
Poslednja izmena:
"Probala".. pa, tako nekako :lol: .
Nisam baš pobornik pričanja o ličnim iskustivma... u poslednje vreme.

.Da li AP mogu da koristim samo da bi posmatrao dogadjanja u fizickom svetu?

Ne, zapravo, retko kad se i može dobiti lucidan uvid u događaje u "realnom" prostoru i vremenu... fleksibilnost astrala nas sprečava u tome.

Da li je potrebno da bude noc da bi se ostvarila AP?

Ne.

Kada ostvarim AP,odma se prebacujem u fizicki svet,tj.u moju sobu,kucu,naselje itd..ako bih ja koristio AP samo za posmatranje fizickog sveta,kao sto sam vec rekao,onda bi mi trebala odredjena spoznaja koju sticem od duhovnih vodica,da bi prelazio u vise ili nize astralne svetove?Jel moze da se desi da predjem u neki visi AS a da ja to ne zelim?

Pa zapravo na astralu se često i dešava da dospemo tamo gde ne želimo :).. mnogo toga zavisi od naše svesti, energetske strukture..
po principu "slično privlači slično" ....
Znači SVE je moguće.
 
aha,ok...pa voleo bih da posmatram sta se sve dogadja dok spavam ili uopste da posmatram realan svet...a cekaj sad,sta cu ja videti u AP ,hocu li videti npr.kako moj brat spava,ili ga uopste necu videti,ako mi neko udje u sobu,da li ja njega mogu da vidim?Hvala tiii puuunooo na brzim odgovorima...jesam pocetnik u ovome pa postavljam mozda smesna pitanja:D
 
file.php


Astralna poetika, Jasna Đukić

Otvori mi se
pogledom u najskrivenije,
lice okreni mom licu,
tajno što si se skrivala,
otkrij se...
Kroz bezvremeno polje
igri i ludorija,
budi treptaj u mojim očima...
Jer živim kroz ove poglede.
Budi telo od mog tela,
budi prašina...

Pomešaj dečije strahove
sa mojim suzama,
zaspi na mom ramenu
- putujmo dalje...
jer sam dete
stvoreno od zemlje
nadahnuto
savršenom pesmom...

images


Zarotirajmo ovo dvoje,
i neka tvoja stopala
ljube lice moje...
i neka misli moje
budu noge tvoje.
Dodirnimo zemlju,
ostanimo nalik jedno drugome
kroz nit naših plesova,
pesma je bezvremena,
pesma o nama.

file.php


naša igra
prevazišla je nas..
 
Naziv sve govori..dakle tu su snovi kada smo izmedju sna i jave ...
meni se naprimer desava da kada spavam odjednom sam svestan da sanjam ali ne mogu da otvorim oci,kao da sam paralizovan to kraje 3-5 sekundi..verujem da se i vama to desavalo,nekima jer je ovo retko ali je normalno...
pa cisto da cujem vasa iskustva :)
 
A jel bi mogla da mi objasnis,posto ja imam veliku zelju da dozivim lucidni san,tacne tehnike koje bi trebao da upotrebim.Ja sam citao nesto da treba naci svoj simbol i kada to vidis u snu da tada znas da sanjas.Ja sam zamisljao svoje sake,ali nikada ih nisam video snu.Cak mi se dva puta desilo da sanjam i da od tolike zelje za lucidnim snovima od jednom u snu kazem pa ja sanjam,ovo je san i bas kad pomislim da je to lucidni san i da cu moci da ga kontrolisem ja se u tom trenutku probudim.Pa jel bi mogla da mi das neka upsutva da vezbam,i kako da vezbam,i neke tehnike za to?
 
2zqv29z.jpg


Tokom noći svi sanjamo. Čak je i naučno dokazano da svi sanjamo, međutim, nećemo se uvek sećati sna. Kada imamo u vidu koliko vremena provedemo spavajući, jasno bi nam bilo da se taj aspekt života ne može i ne sme zanemariti, niti prihvatiti zdravo za gotovo. O snovima je dosta pisano na ovom podforumu, pa sam želela posebnu temu da posvetim posebnim, svesnim snovima.. lucidnim snovima i srodnom efektu (neki kažu i istom) - astralnoj projekciji.

Šta se dešava kada spavamo? Tokom dana su inače naši energetski centri, čakre, širom otvorene poput latica lotosa, i upijaju energiju. Kada sunce zađe, a padne mrak, tada se pomenute čakre na neki način zaključavaju; imamo potrebu da legnemo i da spavamo. Kada to učinimo, šta se dalje dešava? Naše suptilno, astralno telo se odvaja od fizičkog, i mi se selimo u polje sna, uplovljavamo u svet snova, nesvesni da sanjamo..smatrajući da je taj san jedina realnost koja postoji (jer obično mi ne znamo da je to san, već mislimo da je to "stvarno", što posebno zna neugodno da bude kada imamo košmar :D ). Dakle, može se reći da je "običan san" neka vrsta nesvesne projekcije.

Međutim, kada dođe do širenja svesti (bilo tehnikama, bilo karmički, npr osoba je u prethodnim životima već radila te prakse, pa joj sada ide lakše; bilo radom na sebi) onda povećavamo šanse da postanemo svesni da sanjamo. To može biti fantastičan momenat lucidnosti, a kako to izgleda može znati samo onaj ko je i doživeo :). Dakle, kada postanemo svesni da sanjamo, to je lucidan san.

I njih ima različitih.
U nekima smo jedva svesni da sanjamo, skoro nejasno.
Mnogi koji se bave ovim fenomenima će primetiti da stanje svesti varira tokom projekcije, osim ako nisu izuzetno dobro energetski potkovani, i ako se baš intenzivno ne bave tehnikama vezanim za usavršavanje projekcije.
Zatim, u nekim lucidnim snovima imamo mogućnosti da kreiramo sopstvene snove, a u nekima ne. I time ću se posebno pozabaviti u ovoj temi ...

Neko će se pitati, a zašto se uopšte time baviti?
Zašto ne ostanemo nesvesni, kad nam je to tako "prirodno" dato?
Pa pre svega, smatram da je u ljudsoj prirodi da teži novim saznanjima i širenju svesti.
Isto tako, svest da mi nismo samo telo, već da postoji i naše suptilno jastvo nezavisno od tela nas u velikoj meri može osloboditi straha od prolaznosti, od propadanja, smrti ...
Zatim, zanimljivo je zaviriti u druge sfere :D, a ko je dublje zainteresovan za ezoteriju, može mnogo toga i naučiti! Jer astralnih stanovnika ima raznih..

Dakle, sada smo razjasnili šta su lucidni snovi i zašto bi se uopšte bavili time.

Šta je onda astralna projekcija?
Po svojoj prirodi to je isto stanje kao i lucidan san. Dakle fenomen svesnog kretanja suptilnog tela, van fizičkog, u zemaljskoj ravni, ili u nekoj drugoj sferi postojanja.

Neki prave razliku jedino u tom smislu što se astralna projekcija vezuje za zemaljsku ravan (gde možemo opaziti svoje fizičko telo, svoju sobu i sl), dok se lucidni san povezuje sa kretanjem po drugim sferama postojanja. Ali moj stav je da je u pitanju jedan te isti fenomen. Čak i ako uvažimo gore navedenu razliku, vežbom bismo uspeli da se lako "prebacimo" iz jedne faze u drugu. Npr postanemo svesni da sanjamo i koncentracijom sebe dovedemo do sobe gde spavamo, gde možemo i opaziti fizičko telo.
Da, snaga uma, koncentracija, nivo energije, energetska zaštita, svest o sferama u kojima se krećete, sve su to bitni elementi astralne projekcije, a o njima ću detaljno pisati u nastavku.

Ovo je uvod, a vi se slobodno priključite diskusiji; razmenjujmo iskustva, ideje, smernice!

Nisam mogao ni zamisliti da je svesnost koju doživljavamo tokom sna jedna vrsta astralne projekcije.. Meni se baš često dešava da budem svestan, aproksimativno svaku 3 noć.. Ima i lepih i loših strana.. :lol:

Da li se ovo još nekome desilo? Nekada, kada prilegnem na sat-dva, ja mogu da kontrolišem da li ću da se probudim, ili neću, iako u isto vreme sanjam.. Šta bi ovo moglo da znači?
 
u poslednje vreme cesto imam lucidne snove, i svesna sam da sanjam i nekad se vratim u realnost cisto da proverim i onda se opet svesno vratim u san i nastavim...ali ono sto me fascinira kod lucidnih snova jeste sto su daleko intenzivniji od obicnih...sto vid nije jedino aktivno culo ko sto je cesto slucaj u obicnim snovima (koliko puta sam bila ranjena, ubodena, pretucena, obesena itd uvek bez fizickog bola) dok u lucidnim snovima mogu da osetim teksturu stvari, mirise, sve sve kao da je pravo...samo sto nije :D
 
"Necete vi umreti"

Nasmejana vedra lica
Ljuta guja otrovnica
Lucifersku pesmu peva
Pesmu peva u kleti
"Necete vi umreti."
"Necete vi umreti"
Bog vas samo gladju mori
Sta imate od pevanja
Bez pijanstva i zderanja"?
"Necete vi umreti."
I na kraju svih krajeva
Cistilista i rajeva
Osim duse, osim srecu
Ja vam uzet nista necu
"Necete vi umreti."
"Necete vi umreti"
Pa i ako i umrete, u zao cas
Srecni cete umreti,
Samlecu vas.
Samlecu vas u djavolje brasno
Samlecu vas ko klasje djavolje
U debelom crevu mome
Da vam bude bolje.
Manna cete mesna meni biti
Do sudnjega dana
Vrticu vas do veka u djavoljem krugu
Blago vama.
Vrt u centru mojeg pakla
Nagnojit cu s vama
Rano moja
Cuvat cu vas za semena
"Necete vi umreti."
 

Back
Top