Mitovi o socijalnoj nejednakosti u Rusiji i o nepostojanju srednje klase

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Pogledajte ovaj dokumentarni film, razbijanje mita o nekoj navodnoj "ogromnoj" nejednakosti u Rusiji koju forsira zapadna propagandna masinerija i kako je sve sto vredi u Rusiji rezervisano za tajkune i kako uopste nema srednje klase, obavezno pogledajte film,na pocetku intervjuisu glupave Amerikance na pitanje "sta mislite koliko Rusi cekaju u redu za toalet"? "kako izlgedaju tipicni trzni centri u Rusiji" i kakve glupe odgovore daju intervjuisani retardi, onda prica ide dalje kroz najveci trzni centar u Rusiji u istocnoj evropi i opisuje potrosacku kulturi u Rusiji, i kako je Rusija sa Putinom odustala od neoliberalnog modela ekonomske politike i kako Putinova Rusija kopira kapitalisticko-drzavno intervencionisticki model ekonomske politike od Francuza, Nemaca i Norvezana, i kako je ekonomija od 2000. do 2007. porasla 5,5 puta, onda se ismevaju sa Gruzijom i kako je Svetska banka proglasira Vladu Gruzije za "no1 najbolje reforme na svetu". :D


Sto je veci Gini index to je veca nejednakost u preraspodeli nacionalnog dohotka, najnizi Gini index je, naravno, u zemljama severne Evrope 25 do 30 (Svedska, Norveska, Danska, Finska), u EU je 30 do 35 (u Nemackoj, Holandiji, Francuskoj), u Rusiji je 39, a u Americi i u Kini je 45-50, a u Latinoamerickim drzavama je 50 do 60, u zemljama Afrike (subsahara) i do 90.
Znaci nema ni govora o nekoj "ogromnoj" nejednakosti u preraspodeli nacionalnog dohotka u Rusiji. Mnogo je kriticnija situacija u Americi i u Kini i narocito u Latinoamerickim drzavama - u Argentini, Brazilu, Venecueli, Cileu, Meksiku, Kolumbiji - u tim zemljama preraspodela dohotka je bas stvarno neravnomerna.
DOBAR JE DOKUMETARAC POGLEDAJTE GA!!! ;)
 
Poslednja izmena:
Ја ово све знам. Имам пријатеље у Русији, Србе и Русе. Знам како се живи.
Нажалост западни медији су веома тенденцизни,навијачки, док спросечан становник нема времена да чита и лакше му је да само прогута сервирану информацију.
Тек када боравиш дуже од месец дана у некој земљи можеш да стекнеш пузданију представу како се у њој живи.
 
Ја ово све знам. Имам пријатеље у Русији, Србе и Русе. Знам како се живи.
Нажалост западни медији су веома тенденцизни,навијачки, док спросечан становник нема времена да чита и лакше му је да само прогута сервирану информацију.
Тек када боравиш дуже од месец дана у некој земљи можеш да стекнеш пузданију представу како се у њој живи.
Uuu, to ce bas da razocara ljude u Rusiji. Eno, bese se masovno na crvenom trgu zbog propagande zapadnih medija i prosecnih indoktriniranih zombija... :hahaha:
 
Lol, pa ovo cu ti ja napraviti za Srbiju. Samo mi daj kameru i pravo da slobodno snimam po Dela Cityju. To sto Rusi imaju hipermarket ne znaci da imaju jaku srednju klasu...
to sto amerikanci imaju hipermarkete ne znaci da imaju jaku srednju klasu;)
takav argumenat koji si izneo je toliko relativan da se moze upotrebiti univerzalno za SVAKU zemlju
 
ono sto je meni bitno je da rusi imaju danas koliko imaju..zdrav kapital dobijen od prodaje opipljivih proizvoda tima sirovina..za ralziku od fiktivnih zapadnih para koje postoje na raznoraznim racunima raznih finansijskih institucija ali nemaju pokrice u realnosti
nisu li rekli da je za krzu odgovoran spekulantski ekonomski model koji je masovno primenjen u liberlanoj ekonomiji:think:
zapad danas vrti NEPOSTOJECE pare;)
 
velika je razlika izmedju para koje imaju pokrice u robi i sirovinama ..i para koje se vrte po racunima..koje su samo..brojke..
ajd da ja otvorim racun u banci..i tu banku preuzme drzva i na moj racun upise milijardu dolara..imam li ja milijardu dolara? imam cifru na bankovnom racunu..u svom posedu nemam nista sto vredi milijardu dolara
to su u americi uradili..upisali brojke na racune
 
Naravno , Zapadnjaci lazu ko pisi , a najcesce iznose polu-istine .
A jedan deo Srba veruje i masovno se raduje , cim nesto Rusima ide naopako .
Nema vecih rusomrzaca od Srba . Srecom ,m nisu svi Srbi takve . Samo jedno 40 % .
Al su zato srbi masovno veliki hrvatski obozavatelji . Zaljubljenici u hrvatsku kulturu , istoriju , a narcito su skkloni da potrce daobjasne kako hrvati nikad nisu ubijali Srbe , i da je Jasenovac i oni svi drugio logori izmisljotina i da su sve to bili radni logori .
Pravi hrvatski nacionalisti , pa cak i hrvatski sovinisti .
 
hahahah a na 5:38 prolazi naslov, da se Beograd i Pristina spremaju na direktne pregovore oko statusa pokrajine:rotf:
a ja ne kapiram sta mi imamo oko bilo cega da pregovaramo sa pristinom? ne zive li na kosovu albanci? imaju li albanci svoju maticnu drzavu?
da oko statusa kosova razgovaraju beograd i tirana to mogu da razumem
 
a ja ne kapiram sta mi imamo oko bilo cega da pregovaramo sa pristinom? ne zive li na kosovu albanci? imaju li albanci svoju maticnu drzavu?
da oko statusa kosova razgovaraju beograd i tirana to mogu da razumem

Zasto da pregovaramo sa Trianom?Meni je samo bila smesna ta vesta na linku,zapravo bila mi je vise nego neverovatna.Toliko samo o kuci koja emituje ovakve emisije
 

Back
Top