Ljubomora

hm, ja sam malo specificno ljubomorna :lol:

Ja sam opsesivna dusa . I posesivna.
Dakle ljubomorna sam na dopisivanje sa drugim devojkama i to ne dozvoljavam, na bilo kakvu vrstu flerta, na komunikaciju sa bivsima. Drugarice tolerisem, one su mi cesto i saveznice a zensko ko zensko ume da se izlane pa koristim to kad prikupljam informacije. :mrgreen:

Dalje.. Odmah na prvom date-u kazem da sam ljubomorna. Obicno misle da se zezam, zaista ne znam sto :roll: Po proslosti volim da cackam. Sa koliko je njih bio, kakav je bio sex, koja je lepa :lol: Jer proslost ili neke traume iz nje uvek isplivaju na videlo, zanimala me ili ne njegova ljubavna istorija. Moja krilatica je : Bolje pre nego kasnije (da saznam) .
Jako otvoreno je iskazujem i pokazujem.
Da je ne iskazujem, poludela bih, doslovce.
Nagomilane frustracije nisu dobre :lol:
A pokazujem je vrlo jasno: " Sa kim kucas sms? " , "Ne zelim da ides tamo" , "Ljubomorna sam na Persu/Zivku da li bi mogao malo manje da je vidjas to me povredjuje" .
Jednom je ex dok smo sedeli u nekom kaficu buljio u dve ribe. I ona je bas onako provokativno flertovala sa njim. On zna da u takvim situacijama mi mozak ne smeta :lol: i ja ga lepo pitam da li hoce da ja odem da lepo moze da nastavi da je muva. On kao : Pa idi. Izigrava smekera :lol:
Ja ustanem i odem :manikir:

Uvek se izjasnjavam jer mi ne pada napamet da ja pizdim a da njemu bude super .
Da ja crkavam a on da kulira. Ima makar da se nervira sto sam luda.
Toliko :lol:

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ovih dana svedoci smo mora vesti o tragediji koja je posledica (izmedju ostalog) ljubomore. Iz ugla stručnjaka, ljubomora je, kažu, vrsta straha, ili bolje rečeno složena, afektivna reakcija na zamišljenu ili realnu pretnju da će voljeni objekt biti izgubljen,u potpunosti ili nekom stepenu.Osoba koja oseća ljubomoru je u strahu, a kao reakcija na taj strah u ponašanju se ispoljavaju ljutnja, bes, tuga, mržnja...
Kažu još i da se reakcija na ljubomoru javlja u četiri osnovna sklopa osećanja i ponašanja: ljutnja-napad, mržnja-uništenje, tuga-povlačenje, strah-ugađanje.
Sklop ljutnja-napad je vid rešavanja situacije u životinjskom svetu, među decom i u tradicionalnim društvima. Cilj je zastrašiti,oterati ili poniziti rivala.
Mržnja- uništenje je vid gde se ispoljava destruktivno ponašanje koje ima za cilj uništenje voljenog bića ili bića rivala. Istraživanja pokazuju da je čak oko jedne trećine svih ubistva motivisano osećanjem ljubomore i češće je ubijanje partnera nego rivala.
Sklop tuga-povlačenje je reakcija tuge koja je jasan signal partneru da u datoj situaciji treba da preispita svoje ponašanje. Sklop ljutnja-napad izaziva strah, a tuga-povlačenje je usmeren na izazivanje krivice. Kod preteranog ispoljavanja ovog načina ljubomore osoba može razraditi čitave strategije samouništenja čija je transakciona funkcija poruke: ''Ako me još voliš ,zaustavi me'', a koje mogu kulminirati pokušanim ili stvarnim samoubistvom.
Sklop strah-ugađanje je vid čija je suština da osoba motivisana strahom od gubitka čini sve da bi ugodila i zadovoljila voljenu osobu. Njeno ugađanje je poruka partneru koja pokazuje kako je osoba dobra i odgovarajuća za partnera i šta bi on sve izgubio. Reakcije na ljubomoru mogu biti, adekvatne - reaktivne (''dobar'' način) – neurotske i konstruktivne, i neadekvatne-reaktivne (loš način) – psihopatske, psihotične i destruktivne.
Valjda nisam smorila ovim dugim stručnim uvodom, ako jesam, izvin'te. Ako postoji tema, neka mod brise...ja sam pretražila pdf i ne nadjoh - bar ne ovako direktno:). Dakle tema je o ljubomori. Koliko smo ljuborni, šta nas podstične na ljubomoru, da li koristite ljubomoru kao oružije u emotivnim odnosima (izazivate je), da li skrivate ljubomoru ili odmah lupite šako o sto....sve o ljubomori na jednom mestu.
jealousy-green-eyes.jpg


Ljubomora fuj.........
 

Back
Top