STRAVIČAN ZLOČIN U SELU KOD NIŠA

Stravicno!!! Stigle su mi slike na mail popodne i od tada ne mogu da se smirim. Svuda sam ih prosledila, cak i u wspca i aspca itd., mada znam da od toga nema nista. sto je jos gore i deca su dobila traumu jer su ih hranili i pazili i kad su krenuli da ih obidju nasli su ih na drvetu.
Nemam reci, samo znam da ce od istog bolesnika sutra stradati i neko ljudsko bice. Ne mogu da shvatim psihu i srce onoga ko ucini ovo...
Strasno, strasno, strasno...
 
Slike se moraju pokazivati bez obzira koliko strasne bile,
bas zbog toga, da se pokaze kakve sve psihopate oko nas zive!!
Znaci, bolesnik je pobio malu stenad i obesio ih po drvecu!!!!


f0d1f5df15fd.jpg

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-12-03-2010/zverstvo
 
Ovo je dobra situacija da se iskoristi za donosenje boljeg zakona za zastitu zivotinja i uvodjenje policije za zivotinje. To sada treba da odrade nasa drustva za zastitu, da se to dobro medijski proprati, da se u potpunosti iskoristi trenutak. medjutim mislim da su ovo trebale da budu udarne vesti i na rts (ja se izvinjavam ako je svega toga bilo, jer vrlo malo pratim tv i novine). za svaki slucaj sam im poslala mail i slike.
 
Jedne dnevne novine sam upravo kupila zbog vesti o kojoj pricamo i zacudila sam se da joj je posveceno prilicno vidljivo mesto. Pretpostavljam da to znaci da se problemu ubijanja i izivljavanja nad zivotinjama pocinje posvecivati vise paznje, a nadam se da ce to usloviti i brza resenja ovakvih (zlo)dela.
 
prosto ne mogu da verujem....
dace Bog!
Doduse ne znam da li ste citali ali prosle god., tj 2009, mislim da bese oko juna meseca naseg predsednika su posetili predsednik intergrupe u okviru evropskog parlamenta za zastitu i ocuvanje zivotinja Nil Peris i poslanici Karolin Lukas i Janus Vojcjecovski i rekli predsedniku da moramo imati zakon o zastiti i cuvanju zivotinja ukoliko zelimo da udjemo u eu.
tako sam danas talaskala po netu i nadjem ovu Karolin Lukas pa joj prosledim slike i mail. javicu ako dobijem neke vesti...
mislim da sam sve pokusala...
mrzim ovakve situacije kad ne mogu nista da pomognem, uradim... puna sam besa...
 
ne znam da li se i ranije ovo dogadjalo ali se nije pricalo, ili je sada pocelo da se dogadja masovno?
evo, danas popodne su na rts1 u emisiji evronet bas pricali o tome. deca iz doma za napustenu decu su ispred doma cuvali i hranili neke pse, ili psa, nisam tacno cula posto sam se tek ukljucila, i onda je pse neko ubio. policija nije nasla krivca, naravno.
medutim, ZA SVAKU POHVALU je negotinska policija, kojaodreagovala kada je videla snimak na youtube. naime, na snimku dovoze se otac i sin plavim jugicem i nasred mosta staju, otac iz gepeka vadi crnog psa i drzi ga za vrat da visi sa mosta, udara ga po glavi, sincic, debilcic se smeje, i na kraju pusta psa u ledenu reku. JAAOOO.... tako me je dirnuo snimak, toliko sam plakala od besa, nisam znala sta cu... kunula sam, psovala... psovala sam i psa sto se nije okrenuo ruku da mu iscepa, da ga ujede... uuuhhh joj kako sam besna.... jos sam besnija sto nista ne mogu da ucinim... i kazem odmah ga je nasla policija i kaznila ga sa 50.000 dinara. mala kazna, ali eto bar nesto ucinise, a ovi nasi nista.
i skoro sretnem jednu matoru mrcinu tera kuce na ulicu, juri ga, a spic puno kola. pa mu ja pridjem pa ga ispsujem i kazem mu da njega i njemu slicne treba oterati na ulicu pod kola. debil me gleda izbezumljeno... ma nemam reci
dajte ako imate jos neku ideju... da probamo jos nesto
 
Dva maloletnika osumnjičena za surovo ubistvo pasa kod Niša

Protiv dvojice maloletnika iz sela Gornje Međurovo podneta je krivična prijava zbog sumnje da su ubili pse u tom selu, a zatim ih obesili na drvo pored seoskog igrališta, saopštila je danas niška policija.

"Maloletnici su osumnjičeni da su izvršili krivično delo ubijanja i mučenja životinja", rekla je portparol niške policije Lidija Pavlović na konferenciji za novinare.
Kako je navedeno u policiji, maloletnici su uzrasta 15 i 17 godina.
Događaj u Gornjem Međurovu uznemirio je prošle sedmice nišku javnost. Gradonačelnik Niša Miloš Simonović oštro je osudio taj zločin nad životinjama.
Prijavu protiv nepoznatih izvršilaca prošle sedmice podnelo je Društvo za zaštitu životinja u Nišu, koje je dobilo prijavu da su deca u Gornjem Međurovu u krošnji drveta pored seoskog igrališta zatekli sedam obešenih pasa starosti šest ili sedam meseci.


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/181077/Dva-maloletnika-osumnjicena-za-surovo-ubistvo-pasa-kod-Nisa
 

Back
Top