Posao u Abu Dabiju (USE)

ptunguz

Početnik
Poruka
3
Da li ima neko na forumu ko trenutno radi u Abu Dabiju? Imam uskoro razgovor za posao IT System Administratora u regionu Abu Dabija, pa me interesuje kakvi su uslovi zivota, cijene, plate itd. Vecina stvari koje sam procitao na forumu su datirane od prije par godina i prije ove velike krize, pa me interesuje kakva je situacija sada?
 
Pozdrav za sve,uclanio sam se na forum ne bi li kako pomogao svojim dragim kolegama,prijateljima I neprijateljima.Svari stoje ovako :ljubazno sam pozvan od agencije AGAVA na intervju u hotel Park /Novi Sad /vezano za posao u Dubaiu.Razocaran glupim I jeftinim marketinskim trikovima resio sam da moje iskustvo podelim sa vama u nadi da ce vam ovaj post ustedeti vreme I zivce.Lepo nas je docekala simpaticna plavusa I pocela polako prezentaciju o UAE-a I sve je bilo sjajno I bajno dok nismo poceli da postavljamo pitanja koja su vezana za posao I boravak u istom.Napisacu vam par stvari zbog kojih ja nikada ne bi otisao da radim tamo :
-uzimaju vam pasos cim stignete u UAE-e
-smestaju vas u sobu sa jos cetvoricom kolega
-imate trening koji traje tri meseca/koji se naravno ne placa/ ,oni vam obezbedjuju VIZU,putne troskove,lekarski pregled,radnu dozvolu,hranu itd
-ugovor traje bar dve godine u slucaju raskida ugovora vi placate gore navedene troskove
-radno vreme je 8 sati stoje suprotno od oniga sto je napisala AGAVA/8-12 h/
-pitali smo koliko traje otkazni rok ,naravno da je vesto izbegla odgovor
-regrutuju osobe do 28 godina ,dok je agencija navela od 25 -45
Bilo je jos koje kakvih stvari koje su vise ili manje dvosmislene ali mislim da ce vam ovih par razloga
Sasvim dovoljni za odabir drugog posla ili agencije.
PS.agencija AGAVA je trazila za uslugu 200 e
 
Sto se tice AGAVE uzimaju proviziju 300e, agent iz Dubai'a ce ti na intervju'u reci (ako zadovoljis njegov kriterijum) kakav posao ima za tebe i visinu plate, PLATE SU MALE i poslovi su vezani za ugostiteljstvo, znaju ARAPI gde treba da traze jeftinu radnu snagu...
 

Back
Top