Uvoz automobila, pomoć i saveti

1,030 € sa AMSS

- - - - - - - - - -



Pa, evo, moj Volvo XC-60 ima isto interval menjanja ulja na 30k km, i nisam čuo da je neko s tim imao problema. Mislim da je u pitanju klasa automobila, a da su proizvođači malko precenili Insigniu.
Hvala Don. Nije loša to krajnja cena auta, ali me Dule021 skroz ohladio od bar dizel verzije Insignie, pa tražim dalje. Još žongliram izmedju par auta, pa cu videti gde cu se zaustaviti :).

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ja bih da sam na tvom mestu pre pogledao Ford Mondeo koji se bas dobro pokazao i ima jedan od najboljih dizel motora danasnjice.
2.0 iz PSA (Peugeot.Citroen) korporacije a nebitno je dali je sa 150 ili 163ks mada za ovaj jaci kazu da ide extra i da malo trosi.
Kolega ga je registrovao sebi i vozio ganekoliko meseci i ujedno ga prodavao i kaze da je odziv bio slabasan i da ga je na kraju ipak prodao a onda je uzeo Pasat B6 2.0TDI koji je bio kao najobicnija kanta u voznji naspram tog Mondea ali kako ga je stavio na oglas prodao ga je za par dana.
Pogotovo sto je i jeftin naspram onog sto pruza pa se moze uzeti i koja godina mladji primerak.
Eto moj brat ga vozi dve godine i nikakvih egzibicija nije imao na njemu a auto mu sam ima oko 340k km.
 
Koliko otprilike izadju col tablice iz Nemačke, Austrije, Belgije i Holandije. Nije mi bitno u eur, nego cisto da vidim koliko bi koštao takav dolazak, u odnosu na prikolicu?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

120-150 DE
oko 300 A

- - - - - - - - - -

Fiat Punto 1.2 59kw 2002 god, dizel. Kolika bi bila carina i svi troskovi. Govorim o Sloveniji i vrsi li neko dovoz iz Sl? Pozdrav

Vrata?
 
Pozdrav i pitanje za eksperte.

Kupio sam novi auto u Srb 2015. god, i bio je registrovan do 2016, kada sam se preselio i registrovao ga u EU zemlji. U medjuvremenu sam promenio EU zemlju, pa jos jednom i tablice.

Auto sam odjavio u SUP-u, vratio tabblice, i prilozio potvrdu da je saobracajna dozvola morala biti predata u stranoj zemlji radi registracije, znaci nemam je vise.

Sada bih trebao isti auto da prodam prijatelju u Srbiji.

Pitanje je da li mogu da auto odjavim u inostranstvu, dovezem u Srbiju sa col tablicama, i prodam ga kao odjavljeni auto (bez registracije i saobracajne) klasicnim postupkom (porez, ugovor...)? Ovde mi nije jasno da li je moguce predati dokumentaciju u SUP-u bez izbusene saobracajne, uz izjavu da je auto odjavljen zbog registracije u inostranstvu.

Posedujem originalni racun od auta iz Srbije.

Druga teza opcija je klasican uvoz auta iz EU, gde treba i EUR1, i nadam se da ne mora ici ovim putem.

Ukoliko neko zna sta je ciniti, puno hvala na odgovoru.
 
Pozdrav i pitanje za eksperte.

Kupio sam novi auto u Srb 2015. god, i bio je registrovan do 2016, kada sam se preselio i registrovao ga u EU zemlji. U medjuvremenu sam promenio EU zemlju, pa jos jednom i tablice.

Auto sam odjavio u SUP-u, vratio tabblice, i prilozio potvrdu da je saobracajna dozvola morala biti predata u stranoj zemlji radi registracije, znaci nemam je vise.

Sada bih trebao isti auto da prodam prijatelju u Srbiji.

Pitanje je da li mogu da auto odjavim u inostranstvu, dovezem u Srbiju sa col tablicama, i prodam ga kao odjavljeni auto (bez registracije i saobracajne) klasicnim postupkom (porez, ugovor...)? Ovde mi nije jasno da li je moguce predati dokumentaciju u SUP-u bez izbusene saobracajne, uz izjavu da je auto odjavljen zbog registracije u inostranstvu.

Posedujem originalni racun od auta iz Srbije.

Druga teza opcija je klasican uvoz auta iz EU, gde treba i EUR1, i nadam se da ne mora ici ovim putem.

Ukoliko neko zna sta je ciniti, puno hvala na odgovoru.

Ako je on u SUP-ovom sistemu zaveden da je odjavljen za inostranstvo, teško da će moći da se tek tako na foru prepiše. Pogotovo što nema srpske saobraćajne.
Mislim da će morati težim putem. Eur1 tu nije problem. To ja rešavam ako se kod mene carini.

- - - - - - - - - -

A koliko su probne iz Holandije i Belgije, tj da li uopšte i mogu da se vade, ili ne, kao u Italiji što ne mogu koliko sam čuo.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Mogu da se vade, a cena je 150-200 €
 
Pozdrav,imam pitanje.
Da li je moguce registrovati auto koji je napravljen u fabrici u Americi,ali je za evropsko trziste i prodavan je kao nov u Evropi u svoje vreme?
Hvala.

Čim je prodavan kao nov u Evropi, znači da je ispunjavao EURO3, tako da je moguće cariniti ga ovde. Nije moguće dobiti EUR1, tako da nema povlastice, već se plaća pun iznos carine.
 
Pozdrav i pitanje, koliko bi kostalo da se uvezu ova kola (iz nemacke):

https://www.autoscout24.de/angebote...ecommendation&ipl=detailpage-engine-itemBased

5,150 € sa AMSS pregledom.

- - - - - - - - - -

Pozdrav,imam pitanje.
Da li je moguce registrovati auto koji je napravljen u fabrici u Americi,ali je za evropsko trziste i prodavan je kao nov u Evropi u svoje vreme?
Hvala.

Moguće je. Puno takvih auta ima kod nas. Npr. svaki BMW X6.
 

Back
Top