U vadušnom NATO napadu ubijen 21 i ranjeno 14 civila

Poruka
23.163
U vadušnom NATO napadu ubijen 21 i ranjeno 14 civila
Vesti - Svet | Tanjug | 22 februar 2010
---
U vazdušnom napadu NATO snaga na jugu Avganistana ubijen je najmanje 21 i ranjeno 14 civila, saopštilo je danas avganistansko ministarstvo unutrašnjih poslova.

Avganistanci su sakupili ukupno 21 telo žrtava i, uz pomoć NATO, zbrinuli 14 ranjenih, dok se dve osobe vode kao nestale, potvrdio je portparol ministarstva Zemeri Bašari i dodao da je avganistanska vlast pokrenula istragu.

NATO je izveo napad na tri minibusa koji su se uputili ka glavnom putu na jugu zemlje. U vozilima su bila ukupno 42 putnika, svi civili, rekao je Bašari, a prenela agencija AP.

U NATO saopštenju potvrdjeno je i da su njihovi avioni izveli napad na kolonu vozila, misleći da se u njima nalaze pobunjenici koji su krenuli u napad na NATO snage, ali su kasnije ustanovili da su se u vozilima nalazili žene i deca. NATO nije saopštio koliko je avganistanskih civila ubijeno u jučerašnjem napadu, niti da li su u vozilima bili samo civili
 
Najverovatnije da se objavi tek 20-ti ili 30-ti ovakav slučaj.

Toj fašističkoj organizaciji i nije cilj da uništava "teroriste" već da zastrašuje narod a to spada u domen specijalnog psihološkog rata.

U svakom slučaju sve je više dikaza da se fašizam probudio i uveliko radi posle 1945.g. u vidu NATO-a i pod budnim okom američkie nacističke države. Ovi evropski miševi dođu isto kao Hitlerovi vazali u vreme 2.SR počeševi od Norveške preko Holandije, Belgije, Francuske, Italije, Hrvatske, Mađarske, Bugarske i slično kada je napadao bivši SSSR.

Ovo je samo još jedan od autentičnih dokaza da se istorija ponavlja.
 
Najverovatnije da se objavi tek 20-ti ili 30-ti ovakav slučaj.

Toj fašističkoj organizaciji i nije cilj da uništava "teroriste" već da zastrašuje narod a to spada u domen specijalnog psihološkog rata.

U svakom slučaju sve je više dikaza da se fašizam probudio i uveliko radi posle 1945.g. u vidu NATO-a i pod budnim okom američkie nacističke države. Ovi evropski miševi dođu isto kao Hitlerovi vazali u vreme 2.SR počeševi od Norveške preko Holandije, Belgije, Francuske, Italije, Hrvatske, Mađarske, Bugarske i slično kada je napadao bivši SSSR.

Ovo je samo još jedan od autentičnih dokaza da se istorija ponavlja.

a na nama je, da shvatimo proslost za bolju buducnost.!
 
Осилио се НАТО пакт.Види да су у могућности да убијају туђу децу а без да икоме одговарају па то максимално користе како би се политиком силе и страха претставили као доминантан војни савез.
По оваквим нападима на види се да је њима до права и правде стало као до лањског снега.
 
Осилио се НАТО пакт.Види да су у могућности да убијају туђу децу а без да икоме одговарају па то максимално користе како би се политиком силе и страха претставили као доминантан војни савез.
По оваквим нападима на види се да је њима до права и правде стало као до лањског снега.


Ја баш мислим да је у питању нешто друго.

НАТО осећа да губи полако дизгине из руку и сада почиње да иде на све или ништа, јер Русија и Кина немисле да се уопште осврћу на једно набилдовано америчко дерле.
Пошто је окупирао Авганистани и Ирак а није успео да обезбеди стабилности нити да им је прода у виду "америчке демократије" кроз демократску (марионетску) власт, остаје му тренутно да то покуша путем голе силе и показвањем мишића.
Наравно то тако иде и ако се погледа кроз историју то је сасвим идентично на сваком примеру када окупатор не може да испуни своје планове а он покушава да то одради другим методама и то у ствари значи да смо полако и сасвим приметно ушли у етапу када се та организација полако, сигурно и неумитно доводи на своје право место.
У ђубриште.

Ја очекујем да ће суд за ратне злочине Уједињених Нација у веома скорој перспективи да се пресели у Београд, јер ће једино ту моћи да се сасвим неутрално и уз објективне доказе и судство суди НАТО фашистичким злочинцима, као и свим осталим који су окрварили своје руке од Вијетнама, преко Блиског и Средњег Истока, Европе а закључно са Јужном и Средњом Америком. Уосталом треба да се покрене тужба и поротив одговорне државе за геноцид и над Северноамеричким Индијанцима. То се десило тек пре 150 година а доказа за то има више него довољно. Исто тако Афричке земље треба да започну тужбу против оних који су 100 година киднаповали њене грађане и продавали као робље у Северну Америку током 19-тог века.


 
Poslednja izmena:
Ја баш мислим да је у питању нешто друго.

НАТО осећа да губи полако дизгине из руку и сада почиње да иде на све или ништа, јер Русија и Кина немисле да се уопште осврћу на једно набилдовано амерчко дерле.
Пошто је окупирао Авганистани и Ирак а није успео да обезбеди стабилности нити да им је прода у виду "америчке демократије" кроз демократску (марионетску) власт, остаје му тренутно да то покуша путем голе силе и показвањем мишића.
Наравно то тако иде и ако се погледа кроз историју то је сасвим идентично на сваком примеру када окупатор не може да испуни своје планове а он покушава да то одради другим методама и то у ствари значи да смо полако и сасвим приметно ушли у етапу када се та организација полако, сигурно и неумитно доводи на своје право место.
У ђубриште.

Ја очекујем да ће суд за ратне злочине Уједињених Нација у веома скорој перспективи да се пресели у Београд, јер ће једино ту моћи да се сасвим неутрално и уз објективне доказе и судство суди НАТО фашистичким злочинцима, као и свим осталим који су окрварили своје руке од Вијетнама, преко Блиског и Средњег Истока, Европе а закључно са Јужном и Средњом Америком.


.

Управо када сам говорио о приказивањ НАТО пакта као доминантне војне силе подразумевао сам да то није већ то покушава да постигне.
Чињеница је да је је снага савеза у опадању и да примат преузимају Русија,Кина Индија...које и те како имају интерес у каспијском регијону.
 
ja uvek prvo pomoslim da su namerno pobili civile

u nekoliko emisija na nac geografiji i diskaveriju, kada je rec o nato akcijama na teritoriji bivs sfrj oficiri, vojnici i piloti su pokazivali krajnju surovost u opisivanju nesto kao `radio sam samo svoj posao, ko im je kriv sto su bili tamo i tada`, tako nekako

naravno pesmica se promeni kad njih neko zarobi. pa jel su sadamovi povatali nekoliko amera, i muskih i zenskih, i ondmah se izgubila nadmenost i arijevska supremacija, kad tamo neki polumeksikanci, crnci i bela sirotinja, skruseni i ubogi
 
U vadušnom NATO napadu ubijen 21 i ranjeno 14 civila
Vesti - Svet | Tanjug | 22 februar 2010
---
U vazdušnom napadu NATO snaga na jugu Avganistana ubijen je najmanje 21 i ranjeno 14 civila, saopštilo je danas avganistansko ministarstvo unutrašnjih poslova.

Avganistanci su sakupili ukupno 21 telo žrtava i, uz pomoć NATO, zbrinuli 14 ranjenih, dok se dve osobe vode kao nestale, potvrdio je portparol ministarstva Zemeri Bašari i dodao da je avganistanska vlast pokrenula istragu.

NATO je izveo napad na tri minibusa koji su se uputili ka glavnom putu na jugu zemlje. U vozilima su bila ukupno 42 putnika, svi civili, rekao je Bašari, a prenela agencija AP.

U NATO saopštenju potvrdjeno je i da su njihovi avioni izveli napad na kolonu vozila, misleći da se u njima nalaze pobunjenici koji su krenuli u napad na NATO snage, ali su kasnije ustanovili da su se u vozilima nalazili žene i deca. NATO nije saopštio koliko je avganistanskih civila ubijeno u jučerašnjem napadu, niti da li su u vozilima bili samo civili


Vec vidjeno,a Svet i dalje cuti o ovakim strahotama i uzasu.
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Управо када сам говорио о приказивањ НАТО пакта као доминантне војне силе подразумевао сам да то није већ то покушава да постигне.
Чињеница је да је је снага савеза у опадању и да примат преузимају Русија,Кина Индија...које и те како имају интерес у каспијском регијону.



То је траљава, некомпактна гломазна организација која само на масовности показује силу али као права војничка сила равна је нули.

Њено пропадање баш због те гломазности и повезаности може да траје мало дуже, рецимо и 10-15 година јер њу да руши неће нико, баш из разлога што ће сама по себи да се уруши.
 
Poslednja izmena:
To su ubice djeca i staraca to je necuveno!!Ovo nije prvi put da NATO grijesi u svome cilju nego je ovo po stoti put da oni ciljaju u civile i potom se izvinjavaju.Ovdje se vidi da NATO nije sposoban preuzeti sam kontrolu nad Afganistanom i da je njihova sudbina odlaska iz Afganistana sve bliza i bliza.Mislio sam da ce demokracija da proradi u Adganistanu i da ce se Talibani eliminiarti od strane Amerikanaca ali sam se prevario u toj ocjeni i ljut sam sto ubiaju civile a Talibanima se treba cestitai na hrabrosti i na dobroj borbenosti.
 
To su ubice djeca i staraca to je necuveno!!Ovo nije prvi put da NATO grijesi u svome cilju nego je ovo po stoti put da oni ciljaju u civile i potom se izvinjavaju.Ovdje se vidi da NATO nije sposoban preuzeti sam kontrolu nad Afganistanom i da je njihova sudbina odlaska iz Afganistana sve bliza i bliza.Mislio sam da ce demokracija da proradi u Adganistanu i da ce se Talibani eliminiarti od strane Amerikanaca ali sam se prevario u toj ocjeni i ljut sam sto ubiaju civile a Talibanima se treba cestitai na hrabrosti i na dobroj borbenosti.

Trebalo je ostaviti Rusima da shebu talibane, a o stradanju civila se u tom slučaju ionako ne bi previše znalo.
Što ne znamo ne može da nam naškodi.
Poručujem stanovnicima Afganistana da ćute i prihvate takvo stanje, s obzirom da Amerikanci ne uzimaju previše u obzir lokalni interes bilo gde u svetu pa tako i ovde. Inspirisana sam sličnim savetom jednog forumaša na jednoj sasvim drugoj temi na kojoj se, na žalost, opet radi o američkom sprovođenju sile za demokratiju mir i bezbednost.
 
http://ljubodragsimonovic.wordpress.com/posteri/
41.jpg

21.jpg
 
To su ubice djeca i staraca to je necuveno!!Ovo nije prvi put da NATO grijesi u svome cilju nego je ovo po stoti put da oni ciljaju u civile i potom se izvinjavaju.Ovdje se vidi da NATO nije sposoban preuzeti sam kontrolu nad Afganistanom i da je njihova sudbina odlaska iz Afganistana sve bliza i bliza.Mislio sam da ce demokracija da proradi u Adganistanu i da ce se Talibani eliminiarti od strane Amerikanaca ali sam se prevario u toj ocjeni i ljut sam sto ubiaju civile a Talibanima se treba cestitai na hrabrosti i na dobroj borbenosti.



Nije proradila u Hrvatskoj a ti pomislio da će u Avganistanu !

Mada sam dubokog uverenja da su Talibani daleko kultivisaniji, pristojniji i miroljubiviji od Hrvata.
 

Back
Top