Preziranje zivota

TheMilosavljevic

Početnik
Poruka
43
http://forum.krstarica.com/threads/342539

Covjek moze danas biti beskrajno lijep, pun vrlina, bez poroka, uspjesan, castan ... ali niko vise nece ni s kim. Svako hoce da dokaze da moze sam, kao da to ima smisla.
Bitno je valjda oponasati Isusa i ili uzivati u "bozanskoj ljubavi" ili umrijeti sam ali okruzen svima.
Po meni to je preziranje zivota, kao da su svi odjednom toliko vrijedni koliko je sebi Isus bio zacrtao!? Meni Isus ne vrijedi nista, jer ako je kobojagi toliko vrijedio u Judeji, a zasto nije otisao u neko drugo mjesto?

Svi hoce da budu "high", pa ili pomocu ljubavi ili pomocu droga. A zasto to dragi moji drogerasi? Gdje vam je prirodno dostojastvo? Da li bi ste radije bili pas jednog covjeka zarad osjecanja ugodnosti ili vuk svima?

Ako ovako sve ostane, pukli ste! A dotle je doslo da cak ni ja koji nikad nisam trazio ljubav nisam uspio za nekoliko decenija da nekog zainteresujem za svoj zivot i svoje djelo, a nije da ih nije bilo, nego ljudi su se otudjili jedni od drugih i sada samo fantaziraju.

Kako cete zivjeti bez vrlina jedni s drugima?

Може ли ко какву тему да роди из овога?

Ја могу само нешто мало написати што личи на реплику :
Мислим да Исус као човек себи није зацртао никакву вредност другачију од оне која му је Богом дана као позната вредност. Мислим да је поента његовог живота као човека : Господу и кроз Господа. Тако да све што је као човек учинио за нас, учинио је кроз Господа. Све што је учинио Божје је дело, не његово лично човеково. Тако да, уколико су сви одједном толико вредни колико је Исус као човек себи зацртао, а при том не пуштају само и једино Господа да кроз њих дела, онда не вреде ништа, јер Исус као човек без Господа нема вредност, јер је вероватно тако зацртао као човек.
Мој резон је да бити пас једног човека и вук свима не искључује једно друго ни у ком смислу.
Волео бих да чујем објашњење зашто смо пукли и шта чинити.
Ниси је тражио, љубави нема. Без љубави се нико никад неће заинтересовати ни за твој живот ни за твоја дела.
 
Mislim da je sramota da odrastao muskarac trazi ljubav, a sramota je da i zene i djeca traze ljubav, jer je to znak da se o njima niko ne brine. Zato hriscanstvo moze biti samo od nesposobnih i za nesposobne. Sta je hriscanstvo (necu reci Isus, jer ko zna sta je on htio) postiglo je da je bacilo sve nesposobne na ulicu i sada propadaju trazeci nesto sto nikad nece dobiti, jer ako ono sto je nesposobno ne slusa ono sto je sposobno i ne sluzi mu, onda ce ga ono sposobno prezreti, tako da je hriscanstvo "beznadezno nakisela stvar".
 
Могу да се сложим са овим, тј. слажем се са тим

Ствар вере (иако нисам имао на уму отварање теме о вери) : Ако ћемо да заобиђемо Исуса, онда хришћанство заиста постаје врло сумњив појам.
 
Poslednja izmena:
A misljenje da bi Bog sprecio sve nesrece ovog sveta da postoji, o tome vise procitajte u knjizi koliba u kojoj je jasno objasnjenjo zasto on to ne radi. To pitanje je bilo upravo ono koje je pre nekoliko godina poljuljalo moju veru
 
Mislim da je sramota da odrastao muskarac trazi ljubav, a sramota je da i zene i djeca traze ljubav, jer je to znak da se o njima niko ne brine. Zato hriscanstvo moze biti samo od nesposobnih i za nesposobne. Sta je hriscanstvo (necu reci Isus, jer ko zna sta je on htio) postiglo je da je bacilo sve nesposobne na ulicu i sada propadaju trazeci nesto sto nikad nece dobiti, jer ako ono sto je nesposobno ne slusa ono sto je sposobno i ne sluzi mu, onda ce ga ono sposobno prezreti, tako da je hriscanstvo "beznadezno nakisela stvar".

Da li si citao bibliju? ako nisi mislim da je neobjektivno pricati tako, iako naravno imas pravo na svoje misljenje
 
To raspravljajte na na temama religije. Nije lepo ovde. Hvala sto na normalan nacin iznosite svoje negativno misljenje o crkvi, a ne bezobrazno.

То коментаришите на темама религије. Ноје лепо овде. Хвала што на нормалан начин износите своје негативно мишљење о разговору, а не безобразно.
 
Mislim da je sramota da odrastao muskarac trazi ljubav, a sramota je da i zene i djeca traze ljubav, jer je to znak da se o njima niko ne brine. Zato hriscanstvo moze biti samo od nesposobnih i za nesposobne. Sta je hriscanstvo (necu reci Isus, jer ko zna sta je on htio) postiglo je da je bacilo sve nesposobne na ulicu i sada propadaju trazeci nesto sto nikad nece dobiti, jer ako ono sto je nesposobno ne slusa ono sto je sposobno i ne sluzi mu, onda ce ga ono sposobno prezreti, tako da je hriscanstvo "beznadezno nakisela stvar".

...svi veliki umovi covecanstva su dosli do zakljucka da je ljubav smisao zivota i uslov za covekov najpotpuniji razvoj i opstanak...oni koji odaberu pogresnu stranu na individualnom nivou su gubitnici i sigurno idu u katastrofu...problem je sto je na globalnom nivou samo 1 takva gubitnicka budala dovoljna da nas sve gurne u katastrofu
...i sta da radimo da se zastitimo od gubitnika.... mozda da idemo na pecanje... kao: ajde da napravimo jos 1 atomsku bombu, ili da uvodimo demokratiju u avganistanu
...... ne, hvala, odoh ja na pecanje :)
 
...svi veliki umovi covecanstva su dosli do zakljucka da je ljubav smisao zivota i uslov za covekov najpotpuniji razvoj i opstanak...oni koji odaberu pogresnu stranu na individualnom nivou su gubitnici i sigurno idu u katastrofu...problem je sto je na globalnom nivou samo 1 takva gubitnicka budala dovoljna da nas sve gurne u katastrofu
...i sta da radimo da se zastitimo od gubitnika.... mozda da idemo na pecanje... kao: ajde da napravimo jos 1 atomsku bombu, ili da uvodimo demokratiju u avganistanu
...... ne, hvala, odoh ja na pecanje :)
ma kakva ljubav lol.
To je samo neka femnisticka mantra. Ljubav se smori bez mrznje protivnika itd.
Coveku je usadjena agresivnost i teznja ka unistenju drugih, dominiranjem itd :roll:.
Samo slabi pokusavaju da pricaju kako treba voleti itd, a u stvari ne rade tako. Dok jakima situacija odgovara, ali i oni pricaju kao treba voleti itd, da bi svoje protivnike oslabili laznom ideologijom
 
...pa mozda ne mozes ti da volis hitlera ili hanibala lektora, cak i oni koji slicne imaju u svojim ordinacijama osecaju odvratnost radeci sa njima.... zato valjda nista i ne mogu da postignu ...zli ljudi su ruzni, sitni, jeftini, neukusni, dosadni.....mozda neki svetac.... kazu da samo njihovo prisustvo cini cuda :)
 

Back
Top