Sa kim se druziti u USA??

tursija

Početnik
Poruka
4
Dosli ste u Ameriku,ostavili prijatelje za sobom u zemlji Srbiji,radite od jutra do sutra,ali vam je potreban i mali predah,naravno ne ispijanje kafa i sedenje po kaficima ,toga ovde nema, a svi koji su ovde to vec znaju,pa se postavlja pitanje koga naci ovde za deljenje ono malo slobodnog vremena sto je ostalo.
Kako naci kvalitetne ljude,a da ne morate da se druzite sa nasima koji su vec poodavno ovde pa pod naletima velikog srpstva ponetog jos pre deset godina iz onih krajeva, pricaju o tome kako im Srbija u dusi a niko ne namerava da se vrati.Ono sto mene zanima je da li ima normalnih i kvalitetnih nasih ljudi u Americi za druzenje,iz Beograda,Kragujevca,Novog Sada,Nisa,Arandjelovca,Sida,Valjeva,Kraljeva,Uzica,Loznice,kikinde,Zrenjanjina,.......svih ostalih gradova ,a konkretno ovde u Tampa Bay zalivu ili ih se treba kloniti ko djavo od krsta?
Ovo me zanima vec neko vreme,pa su sva razmisljanja i vise nego dobrodosla.
z:poz:
 
@ tursija

Veliki pozdrav za tebe! :) Pomozi ti meni da dodjem tamo pa ti garantujem da ces imati bar jednog kvalitetnog i normalnog coveka pored sebe za druzenje :) Salim se malo, ali kapiram tvoje pitanje skroz. Tacno kapiram na kakve ljude ciljas kad ih opisujes... brrr...
 
Dosli ste u Ameriku,ostavili prijatelje za sobom u zemlji Srbiji,radite od jutra do sutra,ali vam je potreban i mali predah,naravno ne ispijanje kafa i sedenje po kaficima ,toga ovde nema, a svi koji su ovde to vec znaju,pa se postavlja pitanje koga naci ovde za deljenje ono malo slobodnog vremena sto je ostalo.
Kako naci kvalitetne ljude,a da ne morate da se druzite sa nasima koji su vec poodavno ovde pa pod naletima velikog srpstva ponetog jos pre deset godina iz onih krajeva, pricaju o tome kako im Srbija u dusi a niko ne namerava da se vrati.Ono sto mene zanima je da li ima normalnih i kvalitetnih nasih ljudi u Americi za druzenje,iz Beograda,Kragujevca,Novog Sada,Nisa,Arandjelovca,Sida,Valjeva,Kraljeva,Uzica,Loznice,kikinde,Zrenjanjina,.......svih ostalih gradova ,a konkretno ovde u Tampa Bay zalivu ili ih se treba kloniti ko djavo od krsta?
Ovo me zanima vec neko vreme,pa su sva razmisljanja i vise nego dobrodosla.
z:poz:

ovo isto sam se i ja pitala pre 2-3 godine!
sada se vise ne pitam z:) jer sam hvala bogu uspela da od 100 "prijatelja" SRBENDI izvukla2-3 koja valjaju i drzim se samo njih!
Veruj mi to sto ti pokusavas je jako jako tesko i zelim ti puno srece u tome!
 
Dosli ste u Ameriku,ostavili prijatelje za sobom u zemlji Srbiji,radite od jutra do sutra,ali vam je potreban i mali predah,naravno ne ispijanje kafa i sedenje po kaficima ,toga ovde nema, a svi koji su ovde to vec znaju,pa se postavlja pitanje koga naci ovde za deljenje ono malo slobodnog vremena sto je ostalo.
Kako naci kvalitetne ljude,a da ne morate da se druzite sa nasima koji su vec poodavno ovde pa pod naletima velikog srpstva ponetog jos pre deset godina iz onih krajeva, pricaju o tome kako im Srbija u dusi a niko ne namerava da se vrati.Ono sto mene zanima je da li ima normalnih i kvalitetnih nasih ljudi u Americi za druzenje,iz Beograda,Kragujevca,Novog Sada,Nisa,Arandjelovca,Sida,Valjeva,Kraljeva,Uzica,Loznice,kikinde,Zrenjanjina,.......svih ostalih gradova ,a konkretno ovde u Tampa Bay zalivu ili ih se treba kloniti ko djavo od krsta?
Ovo me zanima vec neko vreme,pa su sva razmisljanja i vise nego dobrodosla.
z:poz:

...pitanje: Zasto bi neko ogranicio druzenje samo na ono sa ljudima sa "nasih" prostora?
...u Americi smo, zar ne ?

A sto se tice pitanja kako naci ljude za druzenje - nisu ljudi ovde marsovci...primeni iste principe kao i kod kuce i odaberi ljude cije ti drustvo prija...ja ti predlazem da sto pre zaboravis na podele na nacionalnoj, verskoj, rasnoj, itd osnovi i vrlo brzo ces otkriti da se iza svih tih cudnih imena, boja, jezika i akcenata kriju ljudi vrlo slicni onima koje si poznavala kod kuce...
 
Sport-Billy-imam ja vec prijatelje sa raznih meridijana koji su sa ko zna kakvim razlozima dosli u Usa,pa se malo druzim sa njima, a sto se tice granica o kojima pricas,mislim da si me malo pogresno razumeo-ja ih nisam postavila,one su vec bile ovde kad sam dosla,pa otud i moja potreba za ovom temom.
Hvala u svakom slucaju na dobronamernom komentaru.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Možda se varam,ali ja nekako mislim da ne bi imao prevelikih problema s upoznavanjem i druženjem s ljudima vani.Jednostavno ako prema svima nastupaš fer i pošteno bez nekakvih figa u đepu onda nema problema.Dobro se dobrim vraća..sad se samo postavlja pitanje dal je ova kriza uzela maha i pokvarila odnose među ljudima jer se svako bori za svoju koru kruha z:hm:
 
Sport-Billy-imam ja vec prijatelje sa raznih meridijana koji su sa ko zna kakvim razlozima dosli u Usa,pa se malo druzim sa njima, a sto se tice granica o kojima pricas,mislim da si me malo pogresno razumeo-ja ih nisam postavila,one su vec bile ovde kad sam dosla,pa otud i moja potreba za ovom temom.
Hvala u svakom slucaju na dobronamernom komentaru.

Nikada nisam ziveo van NYa pa ne mogu da tvrdim kako je na drugim mestima, ali jedina podela koja ovde postoji je podela na bogate i siromasne (pod siromasnima podrazumevam sve koji nisu bogati) a medju nama siromasnima u vek ima dobrih ljudi raspolozenih za druzenje :)
...ako bas insistiras na ljudima iz Srbije, imas na Facebook-u grupu: Serbian People in USA sa 1500 clanova, pa valjda ces naci nekoga ko zivi u tvom kraju...
Srecno :)
 
Ajde vi koji ste "preko bare" probajte reći po svojim iskustvima dali je moguća socijalna mobilnost tamo..znači da dođeš i radiš u jednoj struci a tokom godina možeš preseliti u drugu..ili kad se jednom zacementiraš nema makac.
 

Back
Top