Pretukli i zapalili mladića zato što ne posti

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.534
Pretukli i zapalili mladića zato što ne posti

Beograd - Mladić Z.Đ. brutalno je pretučen i zatim poliven benzinom i zapaljen juče oko 19. časova u ulici Mali Leskovac u Ćalijama. Grupa huligana je zaustavila mladića na ulici i upitala ga da li posti. Na njegov odričan odgovor huligani su ga brutalno pretukli polomivši mu rebra. Nakon toga su ga polili benzinom i zapalili. Kolima Hitne pomoći mladić je prevežen u Urgentni centar na odeljenje za reanimaciju a zatim u bolnicu za opekotine u Zvečanskoj ulici, gde su mu konstatovali teške telesne povrede. Doktori su konstatovali da mu je spaljeno 10 posto kože i da su mu polomljena dva rebra sa leve strane. M.N.

Izvor: Blic

Saopštenje Koalicije za sekularnu državu

Podovom informacije objavljene u dnevnom listu Blic od 24.aprila 2008. godine pod nazivom „Pretukli i zapalili mladića zato što ne posti“, Koalicija za sekularnu državu izdaje saopštenje ja javnost:

KLEROFAŠISTIČKA POLITIKA UZELA DANAK

Koalicija za sekularnu državu najoštrije osuđuje jučerašnji napad huligana na mladića Z.Đ na Ćalijama, koji je pretučen i zapaljen nakon što je dao negativan odgovor na pitanje “da li posti?”.
Ovaj napad rezultat je neodgovorne politike nacionalističkih elita u Srbiji, premijera Vojislava Koštunice kao i dela vlasti koji ga podržava.

Nekritički odnos gore pomenutih prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi kreirao je atmosferu linča prema svima koji ne pripadaju dominantnoj konfesiji. Dugogodišnji jezik linča koji je dolazio od strane crkvenih poglavara a koji je podržan od njihovih ideoloških podanika i radnika na terenu – rezultirao je fizičkom eliminacijom svih nepodobnih.

Navedeni postupak u suprotnosti je sa Ustavom Republike Srbije, prema čijem je članu 49.: Zabranjeno i kažnjivo svako izazivanje i podsticanje rasne, nacionalne, verske ili druge neravnopravnosti, mržnje i netrpeljivosti.

Zahtevamo od predstavnika državnih institucija, posebno onih koji se javno deklarišu kao vernici, kao i od Srpske pravoslavne crkve da osude nasilje koje se sprovodi u ime vere, kako ga svojim ćutanjem ne bi legitimisale.

Od nadležnih organa tražimo da se utvrde tačne okolnosti i otkriju počinioci ovog nemilog događaja.


http://blog.b92.net/text/2852/Pretukli i zapalili mladića zato što ne posti/
 
Poslednja izmena:
:zpozdrav:
neverovatno.
to je ono Ja sam pravoslavac i mada nemam pojma sta to znaci znam samo da mrzim sve one koji to nisu.
zloupotreba religije u politicke svrhe dovela je dotle.
to sto su uradili nema nikakve veze s pravoslavljem vec s potrebom da se ispolji nasilje

uospte je tuzno traziti razloge za nasilje u bilo cemu...

ima veze sa dopustanjem takvog stava da postoji...

treba se iskoreniti takvo pogresno razmisljanje.. ako je moguce...:zpozdrav:
 
:zpozdrav:
neverovatno.
to je ono Ja sam pravoslavac i mada nemam pojma sta to znaci znam samo da mrzim sve one koji to nisu.
zloupotreba religije u politicke svrhe dovela je dotle.
to sto su uradili nema nikakve veze s pravoslavljem vec s potrebom da se ispolji nasilje

to je bilo aprila 2008. godine. Dakle bajata vest.

Ono sto je tuzno je to da me ne bi iznenadilo da ponovo procitam nesto slicno. Samo zbog takvih nitkova u slast ceo "veliki petak" i "badnje vece" krkam po slaninici i kobajama.
 
Kreteni.

Ipak.........

Kakave ovo ima veze sa Kostunicom?

Ne podrzavam Kostunicu ali ko tvrdi da ovo ima veze sa njim neka e meni licno javi.

Glupavo raspali NVO pacenici gledaju da na sve nacine...........ma ...sa njima i njihovim porodicama se vec jednom treba fizicki obracunati.

Pa tada je on bio premijer.....

A vidim da i ti nisi daleko. Od "obracuna" sa "NVO pcenicima" i njihovim porodicama :eek: pa do premlacivanja svakog ko ne misli kao ti je vrloooo kratak put. Imaj to na umu.
 
Da stara je vest al zar se slicno ne ponavlja kada se planiralo nasilje nad gej osobama pre parade...2009 u septembru...

planirali su autobus sa gejevima da zapale...:eek: ne secam se ko stoji iza toga :eek:

samo sto nisu sproveli to u delo...

pa onda ubistvo stranih drzavljana :eek: nakon toga... kao bes zbog zbog ... ulaska u EU valjda :neutral:

i ubistvo onog Francuza, koga su navijaci pretukli do smrti, tj umro je nakon operacije...

http://www.slobodnaevropa.org/content/article/1838975.html

a tek nasilje nad zenama u Srbiji necu ni da spominjem... :cry:


sve je to dokaz da se ne neguju ispravne vrednosti u drustvu i porodici... niti se uce moralnim vrednostima sto bi bio posao religije... tj svih...



:(
 
Poslednja izmena:
Da stara je vest al zar se slicno ne ponavlja kada se planiralo nasilje nad gej osobama pre parade...2009 u septembru...

planirali su autobus sa gejevima da zapale...:eek: ne secam se ko stoji iza toga :eek:

samo sto nisu sproveli to u delo...

pa onda ubistvo stranih drzavljana :eek: nakon toga... kao bes zbog zbog ... ulaska u EU valjda :neutral:

i ubistvo onog Francuza, koga su navijaci pretukli do smrti, tj umro je nakon operacije...

:(

sve je to bagra
nego ovde mi je ogavstina pominjanje posta!!!!
Post-uzdrzavanje od losih misli,reci i dela pa tek na kraju od mrsne hrane
 
Post-uzdrzavanje od losih misli,reci i dela pa tek na kraju od mrsne hrane

pa od prva tri se uzdrzavam stalno, tak oda u neku ruku ispadam isposnik, hahaha.

Jadno je to, kad je najbitnije u celoj religiji ne jesti masno pred Isusov rodjendan. A jos jadnije kad je nekom to toliki trn u oku da je spreman da zapali coveka.

Razlog vise za moj tvrdokorni ateizam.
 
pa od prva tri se uzdrzavam stalno, tak oda u neku ruku ispadam isposnik, hahaha.

Jadno je to, kad je najbitnije u celoj religiji ne jesti masno pred Isusov rodjendan. A jos jadnije kad je nekom to toliki trn u oku da je spreman da zapali coveka.

Razlog vise za moj tvrdokorni ateizam.

ne znam religiju u kojoj je najbitnija hrana ali znam 'vernike' koji misle da je tako.
ziveti moralno mnogo je jaci argument nego biti clan neke organizacije tj crkve
 
Да ли ви стварно мислите да га не би претукли да је рекао да пости?
Смрад трулежи пропале телевизије далеко се осећа...

Вуче, а где ти је капа?

Наравно да би. Што ни мало не мења на ствари да су у питању неки клероманијаци. Тачно знам профил таквих ликова.
 
Вуче, а где ти је капа?

Наравно да би. Што ни мало не мења на ствари да су у питању неки клероманијаци. Тачно знам профил таквих ликова.
Е, у питању су ликови који су плаћени да иду по граду и да на негативан одговор о посту започињу физичке обрачуне не би ли испровоцирали ширу јавност да пред православни Божић прикажу СПЦ као клерофашистичку организацију.
Тачно знам профил таквих ликова.
Шта сад?
 
Е, у питању су ликови који су плаћени да иду по граду и да на негативан одговор о посту започињу физичке обрачуне не би ли испровоцирали ширу јавност да пред православни Божић прикажу СПЦ као клерофашистичку организацију.
Тачно знам профил таквих ликова.
Шта сад?

Слажем се...ово је све изрежирано од стране Ивице Дачића и његове УДБЕ и ЧЕКЕ...

Православци пре свега..НИКАДА ПРВИ НЕ НАПАДАЈУ!
А свакако не у ПОСТУ!
 
prvo, i pre svega. to je bilo 2008 u aprilu. prvo procitas ceo post, pre no sto si krenes u popljuvavanje NVO.

Dalje, ne razumen tvoju i bilo ciju drugu bolesnu potrebu da u bilo kojoj akciji istih organizacija nadjes razlog da su antisrpske. I da na bilo koji nacin, pa makar i posredan branis ili marginalizujes ovakve postupke nase omladine. To je izuzetno ozbiljan problem i ukazivanje na njega je sasvim opravdano i ne samo to, vec i POTREBNO.

Drzava je tad, 2008 sa Kostunicom na celu klizila ka vrlo jakom kozervativizmu i uplitanju klera u vlast. Sve je kulminiralo cuvenim protestima protiv neyavisnosti Kosova kad se lepo crno na belo pokazalo koliko smo zapravo obicni. Necu namerno reci primitivni, i po Evropi i Americi biude paljenja automobila, prevrtanja kanti i lupanja izloga. Nismo drugaciji, nismo nebeski narod.

Takodje, dobro je poynato o kakvim je ljudima rec. Nisu oni retkost, niti je potrebno da ih bilo ko placa. To suisti oni ciji su roditelji veyivali pionirske marame i mahali drugu Titu, a onda se setili namah pravoslavlja i slave. Ti isti ljudi su tada u pokusasju da se pokazu kao deo nacije, poceli da ispoljavaju nacionalnu pripadnost na najekstremniji moguci nacin. To vayi ya sve exSFRJ narode, ne samo za nas. Nacionaliyam i sovinizam idu ruku pod ruku.

Sada u odsustvu rata taj nacionalisticki polet nema vise gde da se ispolji, sem u "unutrasnjim neprijateljima". Tako u nacionalnoj paranoji vidimo mracne sile na sve strane, i tamo gde ih ima i tamo gde ih nema. U paranoji i ludilu svako se moze proglasiti za neprijatelja SrPstva.

Tako je i ovaj momak stradao, ne zato sto ne posti, nego zato sto su neki "opasni" momci, zapravo, primitvni klipani zeleli da se pokayu kao branitelji nacije. Naravno, ne treba biti matematicar pa zakljuciti o kakvom nivou razuma se radi kada necionalna pripadnost iskazuje na takav nacin.

A sve to samo zato sto smo, vrlo pogresno jos od 19.og veka gradili nacionalnu svest upravo na pravoslavlju. Strasna greska, koja nas je kostala krvi i krvi.

Dalje, reci da ovakva akcija NVO postoji samo da bi urusavala ugled SPC je notorna glupost. Da SPC ZAISTA brine o svom ugledu mnogo sta bi tamo bilo drugacije. Prvo sama SPC bi odmah ovakve akcije javno osudjivala i ogradjivala se od njih. Drugo, iz te ustanove bi leteli svi ekstremni desnicari, i bile bi izvrsene i temeljne reforme u organizaciji. To je problem SPC, a ne moj ili neke NVO, ili bilo koga drugog. Takve prozivke su oni debelo zasluzili jer su postali vise politicka partija nego crkvena organizacija.

Zavrsio bih samo samo sa napomenom da se ja licno ogradjujem od podrske akcijama koje sprovodi Natasa Kandic i njoj slicna ekipa.

Nije sve crno-belo, niti je svako samnom ili protiv mene. Ima i velika siva zona izmedju.
 
Ne lupetajte gluposti i ne sirite neistine, da se to desilo znali bi svi na Calijama pola Karaburme i pola Mirijeva, ovako niko pojma nema o tome...znaci slucaj se nije ni desio, a kao najbitnija stvar u svemu tome - "nema nikakve prijave u policiji" . Da li kasnite sa ovom informacijom ili ne, to je vasa stvar, uglavnom, ako niste upoznati sa krivicnim zakonikom - vi ovde sirite dezinformacije i dizete tenziju...za to se krivicno odgovara!!!
 
Poslednja izmena:
prvo, i pre svega. to je bilo 2008 u aprilu. prvo procitas ceo post, pre no sto si krenes u popljuvavanje NVO.

Dalje, ne razumen tvoju i bilo ciju drugu bolesnu potrebu da u bilo kojoj akciji istih organizacija nadjes razlog da su antisrpske. I da na bilo koji nacin, pa makar i posredan branis ili marginalizujes ovakve postupke nase omladine. To je izuzetno ozbiljan problem i ukazivanje na njega je sasvim opravdano i ne samo to, vec i POTREBNO.
Је л` ово двосмерно или једносмерно? Пази...замка!
Drzava je tad, 2008 sa Kostunicom na celu klizila ka vrlo jakom kozervativizmu i uplitanju klera u vlast. Sve je kulminiralo cuvenim protestima protiv neyavisnosti Kosova kad se lepo crno na belo pokazalo koliko smo zapravo obicni. Necu namerno reci primitivni, i po Evropi i Americi biude paljenja automobila, prevrtanja kanti i lupanja izloga. Nismo drugaciji, nismo nebeski narod.
Држава са Цветковићем и Тадићем на челу убија француског држављана....ко је крив?
УБР, Срби се никада нису хвалили да су небески народ. Распитај се ко их је и зашто тако назвао.
Takodje, dobro je poynato o kakvim je ljudima rec. Nisu oni retkost, niti je potrebno da ih bilo ko placa. To suisti oni ciji su roditelji veyivali pionirske marame i mahali drugu Titu, a onda se setili namah pravoslavlja i slave. Ti isti ljudi su tada u pokusasju da se pokazu kao deo nacije, poceli da ispoljavaju nacionalnu pripadnost na najekstremniji moguci nacin. To vayi ya sve exSFRJ narode, ne samo za nas. Nacionaliyam i sovinizam idu ruku pod ruku.
Национализам - поштовање према сопственој нацији и неговање нациналног бића.
Шовинизам - мржња према другим нацијама и деловање на уништавању других нација.
Образовање - основни предуслов културног и смисленог дијалога.

Tako je i ovaj momak stradao, ne zato sto ne posti, nego zato sto su neki "opasni" momci, zapravo, primitvni klipani zeleli da se pokayu kao branitelji nacije. Naravno, ne treba biti matematicar pa zakljuciti o kakvom nivou razuma se radi kada necionalna pripadnost iskazuje na takav nacin.
Момак је очигледно страдао јер је био сам а група мајмуна је кренула да испразни вишак енергије. А онда су дошле НВО...
A sve to samo zato sto smo, vrlo pogresno jos od 19.og veka gradili nacionalnu svest upravo na pravoslavlju. Strasna greska, koja nas je kostala krvi i krvi.
А требали смо да је градимо на...? Будизму?
Nije sve crno-belo, niti je svako samnom ili protiv mene. Ima i velika siva zona izmedju.
Сива, сива...само се не употребљава...
 

Back
Top