Ima li u Srbiji neonacizma?

Da li u Srbiji postoje grupe koje se deklarišu kao nacional-socijalističke

  • U Srbiji postoje grupe koje se deklarišu kao nacional-socijalističke

  • U Srbiji ne postoje grupe koje se deklarišu kao nacional-socijalističke


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ne mogu...........ne vidim slike,nemam izvor,.........
a ni ne ocekujem da ti postavis nesto sem falsifikata i fotomontaze,
........i da ponovim sto je neko rekao,ako mislis na 100 ljudi,
onda je to najminimalniji broj fasista na svetu,koji u jednoj drzavi postoji
Није битно да ли је 10, 100 или 1000 људи у питању, треба им забранити геј параду у Новом Саду.
 

97000 ljudi pobijenih u Srbiji, to je ogroman broj. U najvećem broju slučajeva jedina im je krivica bla što nisu bili Nemci. Obaj broj koji piše za Jasenovac na Wikipedii, a jasenovačke žrtve ulaze pod ubijene u Hrvatskoj ako dobro shvatam, je bezobrazno minimizovan. Istraživanje nisu radili Srbi, radili su ga stručnjaci sa ljubljanskog univerziteta i oni su stali kod broja od 700000. Znalo se i onda da je broj još veći. Sa takvim stvarima se jednostavno ne može licitirati, to naprosto nije normalno.
 
Dobro zasvoj narod je kategorija koja se vrednuje sa istorijske distance. A ona nam kaže da je Hitler napravip ogromnu štetu svom narodu i bacio ogromnu ljagu na njega.

To ti mislis.To sto neki misle da se Nemci stide Hitlera,u zabludi su.Cak i Englezi koji komplimente ne daju ni svojim ljudima,kazu da se takav radja jednom u 1000 godina.Da se razumemo,jeste on pravio svakakva cuda i zlocine alo nista manje nego Staljin,Bus,Klinton,Cercil,Napoleon.A on je kao sinonim za zlo.Covek nije bio licemer.Javno je deset godina govorio sta ce da bude,niko ga nije ozbiljno shvatio i.....
 

Mnogo je i kad je jedno ljudsko biće ubijeno ali to ne znači da treba da se držimo mitova kao pijan plota.Posle WWII sve zemlje su prijavljivale mnogo veći broj poginulih zbog odštete kojoj su se nadali,svesni da stvarni broj poginulih niko neće proveravati. Tako smo i mi došli do te cifre od 1 700 000 ili što neko pomenu "80 000 pronađenih leševa u jednom od beogradskih logora".
I podaci sa navodnog popisa koji je zvanično objavljen 1964 ,pa proglašen za državnu tajnu, takođe su daleko od stvarnog broja.
 
Nasao sam sliku na netu sa proslave Hitlerovog rodjendana u BG gde ih nema ni 30 na okupu, Davidovic u sredini.

(necu da je postavljam jer je previse ljigava)

To je na slici, ali to ne znači da su to svi koji su bili. Nije u tome problem, što se mene tiče dok nema incidenta meni oni ne smetaju. Pitanje je percepcije ljdui na ovom forumu koji kažu da to ne postoji i da su oni, jelte, srpski patrioti koji se bore protiv vlasti. Znači glavno je pitanje u Srbiji da li neko može samo da kaže da je "patriota" i da onda bude i nacista. Jedan na Tv svojevemeno reče da je njemu to ok, ako su za Krst Časni? No, može li se biti za Krst Časni i biti nacista?
 
Mnogo je i kad je jedno ljudsko biće ubijeno ali to ne znači da treba da se držimo mitova kao pijan plota.Posle WWII sve zemlje su prijavljivale mnogo veći broj poginulih zbog odštete kojoj su se nadali,svesni da stvarni broj poginulih niko neće proveravati. Tako smo i mi došli do te cifre od 1 700 000 ili što neko pomenu "80 000 pronađenih leševa u jednom od beogradskih logora".
I podaci sa navodnog popisa koji je zvanično objavljen 1964 ,pa proglašen za državnu tajnu, takođe su daleko od stvarnog broja.

Ja sam pomenuo i to su brojevi leševa koji su popisan ii evidentirani posle rata. Ne znam ni za jedan dokaz da to nije pravi broj. Takodje, kod tog licitiranja "žrtvama komunizma", kada je u Srbji stvarno sprovedeno neko istraživanje koje bi dalo precizne brojeve, a ne odoka odvaljene cifre?
 
To je na slici, ali to ne znači da su to svi koji su bili. Nije u tome problem, što se mene tiče dok nema incidenta meni oni ne smetaju. Pitanje je percepcije ljdui na ovom forumu koji kažu da to ne postoji i da su oni, jelte, srpski patrioti koji se bore protiv vlasti. Znači glavno je pitanje u Srbiji da li neko može samo da kaže da je "patriota" i da onda bude i nacista. Jedan na Tv svojevemeno reče da je njemu to ok, ako su za Krst Časni? No, može li se biti za Krst Časni i biti nacista?
Кад се појаве инциденти тог типа онда углавном буде касно. Треба то сасећи у корену. Нећу бре, у мом граду да неко под именом српства уваљује фалш, док маше недићевском заставом.
 
To je na slici, ali to ne znači da su to svi koji su bili. Nije u tome problem, što se mene tiče dok nema incidenta meni oni ne smetaju. Pitanje je percepcije ljdui na ovom forumu koji kažu da to ne postoji i da su oni, jelte, srpski patrioti koji se bore protiv vlasti. Znači glavno je pitanje u Srbiji da li neko može samo da kaže da je "patriota" i da onda bude i nacista. Jedan na Tv svojevemeno reče da je njemu to ok, ako su za Krst Časni? No, može li se biti za Krst Časni i biti nacista?

Pa eto oni tako to vide, jedna od parola i nemackog Waffen SS bila je "Gott mit uns" - Bog s nama.
 
Znaš kako, ja poznajem dobro Davidovića.On nije neko ko šamara žene i ta ekipa koju je on "odgajao" iako se ja sa njima ne slažem ni najmanje ideološki to što si napisao ne odgovara tome šta ja znam o njima.

Da vidis kakvi su ti likovi po Rusiji,Americi i Engleskoj ne bi tako pricao.To su bre ozbiljne organizacije....ne vitlaju se po ulicama.A koga su onda samarali kad su upali na onu tribinu....???
 
Dakle pošto je zatvorena tema na kojoj se ovo pitanje postavljalo, te se tvrdilo da neonacizma u Srbiji nema nema, bilo bi interersantno da vidimo zašto ok otog pitanja postoji takvo razmimoilaženje u mišljenjima? Ja tvrdi mdau Srbiji postoje grupe koje nisu ni krile da su neonacisti. I to je njiohovo pravo da se osećaju kako god žele. Isto kao što antifašisti mogu tako da se osećaju. Onoi što ne mogu ni jedni ni drugi je da biju ljude. No, evo ja da potkrepim to što sam tvrdio, staviću link do nekih neonacističkih skupova u Beogradu:

http://combat18.net/worldindex.html

Dakle ovde je objavljeno da je u Srbiji održan, u Beogradu konkretno, Hitler Memorial Day. Tu su i slike, na nekima se vide i kukasti krstovi. Dakle ljudi su tako mislili ,ljudi su stali iza toga i ja to poštujem kao stav, pogotovo što se oni toga nisu ni stideli. Ako m ineko kaže da u Srbiji nema neonacizma voleo bih da mi objasni šta onda znači Hitler Memorial Day kao nešto što je proslavljeno u Beogradu? Hvala unapred.
Нема. То су све минорне групице, уистину шачице будала.

Али, забрињава нешто друго: тенденција правдања насилничког понашања, као, нпр, у најновије време напад због ношења кишобрана са становитим амблемом, или гађање ципелом у Скупштини, а раније, правдање напада на француске навијаче, па чак и убиства...

Оним фамозним "али", које често долази у другом делу реченице. :mrgreen:

То тихо, пасивно несупротстављање насиљу, и правдање насиља је корен сваког фашизма и тоталитаризма.
 
Da vidis kakvi su ti likovi po Rusiji,Americi i Engleskoj ne bi tako pricao.To su bre ozbiljne organizacije....ne vitlaju se po ulicama.A koga su onda samarali kad su upali na onu tribinu....???


Zeka kojeg je ošamarionije seka, Zeka je bata. To veče mislim da se očekivao obračun njih i Antife, mislim daje tada dobsar deo tih iz Antife bio na nekadašnjem Gradilištu. Iskren da budem ne znam tačno motive tog upada, ali pretpostavljam da je to bio "upad na Antifinu teritoriju" pošto je Filozofski preko puta zadašnjeg Gradilišta. Tu nije bilo samo u pitanju ideološko neslaganje, bilo je tu i nešto lićno. ne bih da ulazim u detalje, ali nevezano za ideologiju ja koji sam veoma racionalan čovek, nenasilan i tolerantan sam imao osećaj da sam ispao budala jer sam bio maksimalno korektan u nekom situaciji i da se biti fer i poštovat idruge nimalo ne isplati, tako da imo žejuu da nekog presavijem od batina. Goran je ispao mnogo impulsivniji, a i situacija je bila drugačij, tako da je nesrećni Zeka platio ceh za nekog drugog. Ali to nije imalo veze sa ideologijom, pre sa nekim socijalnim situacijama gde neki ljudi ispadnu... ono što i ispada kad se ode na klozet i onda ostali ljudi na to imaju neke reakcije. Obično agresivne :D
 
Prvi put cujem za tu neku grupicu i njihove skupove, koliko god da ih ima...

Pa ako budemo jurili jednog po jednog coveka, pa mi smo onda Veliki brat, ali cela drzava.

Uvek se moze naci 10-20-50 ljudi koji ce da podrzavaju nesto najekstremnije - ali to ni u jednom slucaju ne zasluzuje bombaste naslove, pojavljivanje na televiziji i kvalifikovanje cele drzave kao takve.
 
Нема. То су све минорне групице, уистину шачице будала.

Али, забрињава нешто друго: тенденција правдања насилничког понашања, као, нпр, у најновије време напад због ношења кишобрана са становитим амблемом, или гађање ципелом у Скупштини, а раније, правдање напада на француске навијаче, па чак и убиства...

Оним фамозним "али", које често долази у другом делу реченице. :mrgreen:

То тихо, пасивно несупротстављање насиљу, и правдање насиља је корен сваког фашизма и тоталитаризма.
Ово је тачно, само ми је мало чудно да те групице сваки час нешто чачкају по Новом Саду и Војводини. Све ми се нешто чини да и иза ових будала стоји неки ''ДеБеј'', који воли да рије и ровари по ''северној покрајини''.
 
Prvi put cujem za tu neku grupicu i njihove skupove, koliko god da ih ima...

Pa ako budemo jurili jednog po jednog coveka, pa mi smo onda Veliki brat, ali cela drzava.

Uvek se moze naci 10-20-50 ljudi koji ce da podrzavaju nesto najekstremnije - ali to ni u jednom slucaju ne zasluzuje bombaste naslove, pojavljivanje na televiziji i kvalifikovanje cele drzave kao takve.
Али, има неких који то једва чекају, па онда енормно надувавају. :mrgreen:
 

Back
Top