Vize ili ne??? Sta je sad ovo?

kao i uvek kurir laze
zato su se i naplacali kazni za klevetu
od 19.12. za ulazak u eu NE TREBA NISTA, osim naravno novca
svaki carinik na svetu UVEK moze i UVEK ce moci da vrati bilo koga sa granice bez obzira na gomilu dokumentacije i pecata u pasosu, ako on to proceni.
 
Mene su samo u Amsterdamu, i to kada sam se vracao, pitali na aerodromu kako je bilo i da li mi se svideo Amsterdam... Niko vise nikad i nista niti pitao niti trazio kada je rec o zemljama EU... Znali su samo dokoni Hrvati da nas zezaju iako smo kroz lijepu njihovu bili samo u tranzitu ka Sloveniji... I to su radili cisto iz inata... Nismo hteli da im damo evrice da nam ne bi pregledali prtljag... Realno, sta njega briga sta cu ja da radim u Sloveniji ili bilo gde dalje da idem... To bi bilo normalno da te pitaju na slovenackoj granici... A na slovenackoj granici jedino sto je uvek bilo jeste da izadjes iz busa i lepo svi odemo do jednog saltera gde samo pokazes pasos i nikad nije bilo nikakvih problema...
 
ja zvala pre 3 dana nemacku ambasadu.
ono sto je obavezno da se ima to je putno zdravstveno osiguranje.
e sad,kaze nikad se ne zna da li ce pogranicna policija sta da trazi,pa je rekla da je dobro za svaki slucaj imati pozivno pismo i evre.otprilike 50 za dan.
za 6 meseci imas pravo ostanka 90 dana...i za to vreme smes malo tamo malo vamo:)

to znaci da ja sa porodicom moram da ponesem 2000evra jel nas je cetvoro(dvoje dece) i ostajemo 10 dana..ja sam vec kupio karte i nije mi jasno da li ako nam posalju garantno pismo onda ne mora da se pokazuje novac jel tim pismom oni preuzimaju sve nase troskove dok smo kod njih..i da li neko zana koliko kosta to punicko zdravstveno osiguranje..putujem u nemacku
 
Ali ja nemam ni garantno pismo, ni vaucer agencije, ni rezervaciju hotela.... samo zelim da skoknem u Madjarsku i malo sopingujem. Po svemu gore navedenom, izgleda da od toga nema nista
Pa, kakav je tu sada problem? Ako te neko od graničnih vlasti bude pitao gde putuješ i koja je svrha, reći ćeš to što jeste - ideš u šoping. OK, dakle, posle toga, može eventualno da te pita je l imaš pare (pošto je, jel' da, logično da u šoping ideš s parama :) ), i ako si mu još sumnjiv, tražiće da mu ih pokažeš - pare ili kartice, i to je to. Ne brini, to neće biti problem.

Gledaj da ideš sa ispravnim autom sa propisanom opremom, nemoj da nosiš cigarete i alkohol osim onog što može da stane u džep od košulje :) jer mađarski carinici otvaraju SVAKI auto.
 
Pa, kakav je tu sada problem? Ako te neko od graničnih vlasti bude pitao gde putuješ i koja je svrha, reći ćeš to što jeste - ideš u šoping. OK, dakle, posle toga, može eventualno da te pita je l imaš pare (pošto je, jel' da, logično da u šoping ideš s parama :) ), i ako si mu još sumnjiv, tražiće da mu ih pokažeš - pare ili kartice, i to je to. Ne brini, to neće biti problem.

Gledaj da ideš sa ispravnim autom sa propisanom opremom, nemoj da nosiš cigarete i alkohol osim onog što može da stane u džep od košulje :) jer mađarski carinici otvaraju SVAKI auto.

ako mu pokazes kartice kako on moze da zna kliko novca ima na njima
 
ukoliko je kreditna kartica u pitanju, ne moze da zna, ali takva kartica ima mesecni limit koji nije bas mali (kartice tipa AE i slicno), na kraju krajeva, poneses i izvestaj iz banke (: ko ima debitne kartice moze da potrosi onoliko para koliko ima na racunu a ko ima kreditne moze da potrosi do mesecnog limita i onda mesecno dobija na kucu racun koji treba da plati (: neka me, molim vas, neko ko bolje barata terminologijom ispravi ako nisam dobro objasnila (:
pa najnormalnija stvar je da mogu da pitaju koja je krajnja destinacija i naravno da 99% ljudi koji zaista idu sa nekom regularnom svrhom na put znaju gde ce odsesti. mene su to pitali i sa regularnim vizama, cak i trazili po sistemu da vide da li se poklapaju podaci.
 
Da li neko moze da mi kaze sta je pozivno pismo, kako treba da glasi, da li treba da bude overeno, da li se i ono placa itd. Treba da putujem u januaru u Nemacku kod drugarice avionom. Ranije mi je uvek slala garantno pismo. Da li je pozivno pismo jednostavnije za njih da mi izvade ili je ista procedura? U cemu je uopste razlika?
 
Pozivno pismo predstavlja poziv od nekog državljanina određene zemlje. Ono se najčešće može zameniti rezervacijom hotela (vaučerom). Pozivno pismo predstavlja dokaz da u dotičnoj zemlji nećete spavati na ulici.,,a garantnim pismom oni koji ti ga salju preuzimaju sve troskove tvoga boravka dok si tamo..pa ne moras da nosis novac sa sobom i da ga pokazujes na granici ako ti traze(50 eura dnevno)..i jedno i drugo mora da se plati tamo gde se overava obicno u miliciji...a dokaz o svrsi putovanja moras da imas..i putnicko zdravstveno osiguranje..sve pise na sajtu ambasade nemacke..http://www.belgrad.diplo.de/Vertret...ng__de/unterbereich__visa__allgemein__de.html
 
Poslednja izmena:
Mozda je to slucajnost, ali svakako sam sa sobom imao i povratnu kartu, i rezervaciju hotela i pozivno pismo

Tvoji postovi su uvek kvaliteteni i sadržajni, ali si u duši očigledno filozof. U negativnom smislu...

Radio sam u JAT-u desetak godina, i vraćali su nam putnike SA VIZOM čak sa kraja sveta nazad, jer je službenik iz razgovora ocenio da ne treba da ih prime.

Znam pouzdan slučaj mog prijatelja koga su vratili sa Londonskog aerodroma SAMO zato što su mu carinici našli diplomu u koferu. On se malo zadržao u fri šopu, avion se već vratio za Beograd, a on je proveo noć u aerodromskom pritvoru, i sa sutrašnjim avionom su ga proterali.

Živim na relaciji Krit - Pariz (cca pola godine na oba mesta). Imam poslovnu vizu, radim u turizmu, Mađarski carinici su me do sada dva puta skidali do gola kada sam išao kolima. Jednom me nisu primili u Grčku, jer su u kompjuteru našli da gazda nije platio porez. A jednom su hteli da me vrate sa Minhenskog aerodroma, zato što su prebrojali broj dana koje sam proveo u EU (tada dok nisam imao sve papire mi je pripadalo 180 dana godišnje). Ispunio sam 178, i onda su razmišljali da li da me puste, držali su me pola dana, dok neki šef nije dao dozvolu.

Tako da... sanjajte...sanjajte .... dok se ne opečete... a tada će boleti !
 
kao i uvek kurir laze
zato su se i naplacali kazni za klevetu
od 19.12. za ulazak u eu NE TREBA NISTA, osim naravno novca
svaki carinik na svetu UVEK moze i UVEK ce moci da vrati bilo koga sa granice bez obzira na gomilu dokumentacije i pecata u pasosu, ako on to proceni.

Oni jesu lažovi, ali ti ispadaš demagog. Rekao si isto što i oni, samo sažeto.

POUZDANO TVRDIM da novac NE REŠAVA sve. Ako službenik posumnja iz BILO KOJEG razloga u svrhu tvog dolaska, samo će ti pokazati prstom nazad, bez ijedne izgovorene reči. Vodio sam turističku grupu za Beč kada su Rumuni bili u belom Šengenu. Skinuli su mi na granici sa autobusa 5 putnika od 45 i nisu im dozvolili ulazak. Nema obrazloženja. Možda su imali isto ime kao neki kriminalac..šta ja znam... jednostavno nikada ne kažu razlog.
 
Poslednja izmena:
Ама људи, није ми јасно да објашњавате шта вам се већ десило, а овде се дискутује о БУДУЋИМ визама које ће бити примењиване од 19.децембра. До сада сте визе добивали пошто сте претходно доставили хрпу докумената и о ћукун деди, па сте решето претходно прошли. И онда кажете да нису закерали на граници. А што би? Па све сте им већ дали да би добили шенген-пролаз.
Овде се прича/нагађа како ће бити од 19.децембра. Дакле, да ли ћеш моћи пасош у руке па на границу без претходне папирологије. Све до сада су само хипотетичке дискусије типа "шта би могло бити када буде". Тек ће се видети.
 
Ili ne čitaš pažljivo, ili ne razumeš.
Ovde su navedena i ISKUSTVA.

Ja sam prvi više puta video kako su Bugare i Rumune dok su bili na belom Šengenu odbijali bez obrazloženja na granici, tražili im da pokažu pare, vaučer hotela... itd...

Tako će biti i za nas, jer je to opšte pravilo.

Mi koji često putujemo samo upozoravamo ljude da prelazak granice neće biti tako jednostavan kao što većina euforično zamišlja. Ne pravimo nikakav bauk oko toga, ali ...
 
Ma jok bre!!! Ako dodje do nekog takvog problema samo kazes :" Meni je Boza Djelic rekao da ja mogu da udjem u EUropu kad god hocu bez vize" i prolazis bez frke. Samo ce da ti kazu:" E ako je Boza rekao onda OK.Izvinjavamo se."

Ma slazem se ja da preuvelicavaju ali i do sada su mafijasi imali legalne vize a isto vazi i za one koji su zeleli da prebegnu uspeli su, vize njih nisu zaustavile. Nece carinici vratiti nikoga ko ima uredjen boravak, turisticki obilazak, posetu, bilo sta sto je podlozno proveri tako da regularno stanovnistvo nema razloga da se brine da li ce uspeti da predje granicu ili ne. Iskreno mislim da je moguce da ce malo vise propitivati momke od 20 do 35 godina jer su oni "sanersko-imigraciona" opasnost ali ni to nije pravilo...doticno propitivanje vazi za sve zemlje sveta, moju rodbinu iz Latinske Amerike su propitivali na aerodromu a radi se o bakici i dekici od 70 godina...
 

Back
Top