Dve bebe

lyraen

Početnik
Poruka
18
Dva blizanca- Jedna beba vernik, a druga ateist, njih dvoje vode razgovor...

Beba ateist:
-Slušaj, jel ti veruješ u život posle rođenja?

Beba vernik:

Normalno da verujem. Život posle radjanja postoji.
Ja sam absolutno uveren u to!
Mi ovde živimo privremeno, kako bi poodrasli
postali jačim, i pripremijeni k onom šta nas
čeka, u sledećem životu.

Beba ateist:

Ma šta pričaš, gluposti!
Života posle radjanja nema, i biti neće!
Imaš li ti neku predstavu o tome, kako bi sve
to izgladalo?
Ja ne mogu, uobraziti nešto o tom životu, koji i ne postoj!.

Beba vernik:

Ja nisam u stanju da navedem, sve detalje života, koji nas čeka
na tom svetu, ali sam siguran da tamo postoje i drugi životi!
Mi ćemo tamo moći, samostalno hodati na svojim nogama,
hraniti se kroz svoje grlo, i disati kroz nos svojim plućima.
Za šta bi nam inače služile, ove noge, grlo i nos?

Beba ateist:

Ne lupetaj!
Sami hodati, a pored toga i sami disati?
Gde i zbog čega hodati?
Nama je dovoljan ovaj pupak, kroz kojeg bez ikakih problema, dolazi i kiseonik i hrana!

Beba vernik:

Ja sam uveren, da je život na tom svetu, sasvim drugačiji od ovog našeg,
i da nam pupak neće biti ni potreban.
Bićemo samostalni, i truditi se da sami obezbedimo hranu.

Beba ateist:

A od kuda ti to sve znaš?
Oni koji su otišli na taj svet, nikad se nisi ni vratili.
Sam, ovaj život, je ništa drugo no stradanje u mraku i teskobi.
Na kraju ostaje samo rađanje.
Rađanje - to je kraj svega.

Beba vernik:

Moj proračun je drugačiji.
Rođenje - to je samo početak novog života.
Ja sam absolutno u to uveren, da na tom svetu mogu ugledati svoju majku.
Ona će s nežnošću da brine o nama.
I ja čeznem k tom momentu!

Beba ateist:

- Mamu? Koju mamu? Ti veruješ u mamu?
Onda mi reci gde je ona, i gde se trenutno nalazi?
Reci mi bar nekog, ko je nju ikad video, svojim očima?
Ja nju ne vidim, nje ustvari i nema!


Beba vernik:

Kako gde?
Ona je svuda oko nas, sve je napunjeno njom mi se nalazimo u njoj
i pod njenim blagoslovom živimo, mrdamo i postojimo.
Bez nje ne bi ni postajali.
I pored toga što mi nju, nismo videli svojim očima, ona - postoji!
Vidi, ta ista dala nam je život, greje nas i hrani.

Beba ateist:

-Dosta, preterao si!
Ja lično nisam video nikaku mamu, pa zbog toga i ne verujem da mama postoji.
nje nema!

Beba vernik:

- Izvini, ali ne slazem se s tobom.
Poslušaj me.
Znaš ono, kada tišina nastupa oko nas. može da se čuje kako njene tople ruke pokriju naš svet, kako ona nama peva, laskave pesmice, i nežno razgovara sa nama.
Ja osećam kako naša mama s trpeljivošću očekuje i čezne k velikom danu da nas vidi i zagrli uz sebe.



Ovde mi uopšte nije bila namera da temu razgovora između još nerođenih beba stavim u bilo koje religijske okvire, barem ne one najrasprostranjenije i najmasovnije, već naprotiv...khmm
 
Nije tebi uopšte bila namera, ovo je copy-paste, bar bi trebalo da priznaš.

Dalje, trebalo je malo obratiti pažnju na pravopis, "aBsolutno" previše bode oči.

I, nije loše, ali nekako pre-plastično, nije mi nešto.
 
kako bi bilo kada bi se svi afterlife vjernici fino sada ubili?
ne bi bili ni prvi ni poslednji
a mozda su oni prije vas vec stigli tamo gdje vjeruju da ce... sto cekate? ^^
 
Nije tebi uopšte bila namera, ovo je copy-paste, bar bi trebalo da priznaš.

Dalje, trebalo je malo obratiti pažnju na pravopis, "aBsolutno" previše bode oči.

I, nije loše, ali nekako pre-plastično, nije mi nešto.


Ah da, zaboravih da napomenem copy-rao ili kopirao sam ovo iz kolektivnog nesvesnog nepresušnog bunara hronika akaše, nabrzinu ili na brzinu (kako li beše pravopisno ispravno) i verovatno je zato ispalo tako plastično jer su mi se ovi "ctr+c" i valjda "v" beše tasteri prilično usijali, pa sam valjda nesvesno utisnuo energiju u dotičnu patetičnu priču o dva nerođena bića. A "aBsolut" je moje srednje ime ono kao "votka absolut votka".

P.S. A ustvari samo su mi trebale tri poruke da kontaktiram nekog na PP, a ja nekom naruših zdravlje tj, izbo mu oči.

Bez varnica vatrena prico

Poz
 
***** je hard, lakše je verovati da ćeš biti neki anđeo, saibaba ili šta već hoćeš nego da će da ti padne sistem, crvi pojedu hardver i ćao-papa.

Veoma je lako razmisljati tako "ocigledno". To skoro nije ni razmisljanje vec ,tako da kazem, zveranje oko sebe.
Materjalista zvera .... razmilsljanje mu je veliki problem. Njegov mozak je zamenila epruveta i retorta. Medjutim problem je i smrt i kako sada da on dodje do odgovora na to pitanje. Pa kako...lako! Tako sto ce i dalje zverati oko sebe i u epruvete. Dakle, telo umire, pojedu ga crvi. Kraj... nema!
Eto to je "rezon" prostog sirovog razuma ili vecine koja ne ume da razmislja, a koja je sebe nasla u jednom apsurdnom sistemu pogleda na svet...materijalizimu i pozitivizmu.
Ali neka njih, nego jos gori su ovi koji vide da je taj stav skoro pa debilan ali ni oni nisu u stanju da misljenjem spoznaju istinu, vec su i oni vezani za apsurd" Svet objekata je realan" ali im intucija kaze nesto drugo.
Tako imamo vernika ..koji pokusava da naucnim metodama obori naucne konkluzije. Sto je odvratno gledati i citati.
Pustite vernici naucnike i njihove aksiome. To je materijaliziam i pozitivizam. Nesto sto za svakog pamtnog coveka jeste apsurd. Kuca sazdana na temelju od papira. Nije potrebno pokusavati srusiti kucu odozgo ..od krova. Vec je potrebno jednostavno oduvati papir u temelju. Nema nista prostije od toga.

A ovo je recenica od koje materijalisti beze kao djavo od krsta vec trista godina:

"Subjekat i objekat su korelati"

Objekat van covekove svesti nije objekat. Svest je primarna... obejkat je izveden... opazaj sastvalenn iz osecaja slika. Svaki element toga je subjektivan i kada nestane svesti nestaje objektivnog sveta koji nije ni postojao nigde drugde osim u svesti.

Na prvi pogled izgleda da je izvesno da bi objektivni svet postojao i onda kada ne bi postojalo nijedno spoznajuce bice , jer se o tome in abstracto da razmisljati a da ne izbije na videlo protivurecnost koja se nalazi u osnovi toga. Ali kada covek pokusa da realizuje tu apstraktnu misao , sto ce reci da je svede na opazajne predstave u kojima ona jedino moze naci svoju istinitost, pa shodno tome pokusa zamislliti nekakav objektivni svet bez saznajuceg subjekta, onda on shvata da je ono sto tako zamislja u stvari nesto suprotno od onoga sto je smerao, naime , da to sto je zamislio nije nista drugo do postupak u intelektu jednog saznajuceg subjekta koji opaza jedan objektivan svet , dakle, da je to upravo ono sto je on hteo iskljuciti. Jer taj opazajni i stvarni svet ocevidno je fenomen mozga, pa otud i protivurecnost u hipotezi da bi taj svet mogao i postojati kao takav nezavisno od svih mozgova.
Artur Sopenhauer- Iz Sveta kao volja i predsatva 2

A ovde sam na izuzetan nacin priblizio tu istinu ali sam se uverio da ni to nije dovoljno. Da cak i ovako nacrtano ljudi vide.. ali ne kontaju. Ipak neka pokusa onaj ko nije. U ovim recima se krije uvid koji poput nekog otkrovenja pokazuje idealnu sustinu objektivnog sveta.

Korelativnsot subjekta i objekta
Autobus
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=7505
 
"Svet je moja predstava i moja volja."
Artur Sopenhauer
friedrich6.jpg
 
ajde, bas bi voleo, Nemcoi.. bas da vidim sajt o sebi. mislim da lupetas kao i uvek, nemas ti pojma o tome.


I ne mesaj se u rasprave o kojima nemas blage veze

Znam da si rekao za ozimanove filozofske spise ali krije se tu i jos nesto iza redova. Dobro onda vazi, bice gotovo do marta 100%. Nista se ti ne brini Sale jer bice sajt ko bombona. Ne bih vise da upropascujem ovu lepu temu a vec sam je predhodnim postom al sta sad kad sam..
 
Do marta?????

Nemas ti pojma, covece...nemas... :):)

Pa da do marta jer nemam vremena da se bakcem sa tim. Svaki deseti dan po 10 min i eto sajta a i mora da to bude reprezentativno. Ne moze tek tako, treba da se osmisli a i nisam siguran sta da uopste stavim ...Mozda onaj materijal sa tvog kompa? :think:
 
Nemi sine... ne se cackati tamo gde ti nije mesto, OK??

Mislim, za najprostiji sajt (kaze mi ovaj moj frend sto to radi) treba 20 min rada, pa jos 10 da se nadje besplatan server sa dovoljnim bandwithom,, pa jos 5 min da se registrujes, pa jos 10 min da se podigne FTP-om...i jos 5 min da se prelinkuje, tako da ti ne terete karticu za domen.. :).

Mislim, moj prijatelj koji se time profi bavi kaze tako... :)


Sto znaci, lupetas i izmisljas kao obicno.
 

Back
Top