Bosnjaci iz Sandzaka ne zele Srbe za neprijatelje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marijan Lazic

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
319
Pozdrav,

Dugo se spekulise na ovom forumu da su muslimani neprijatelji Krscana Parvoslavaca.Ja mislim da to nije istina i da u Sandzaku zivi prilican broj muslimana koji zele dobrosusjedske odnose sa Srbima pravoslavcima i da hoce zajedno zivjeti i raditi.Kao sto muslimani Dagestana zele da budu sastavni dio Ruske federacije, tako i muslimani Sandzaka zele da budu sastavni dio Srbije sa svim punim pravima religioznih i nacionalnim.U sandzaku nikada nece izbiti sukob rat nego ce uvijek biti dobri odnosi Pravoslavaca i muslimana.
Bosnjaci su lojalni gradjani Republike Srbije.
 
Muslimani iz Sandzaka zele da cine Islamsku misiju duz Srbije i da pokusaju da preko svih elemenata Islamske Zajednice, Islamizuju Srbe koji zele primiti Islam.Dzamija u Nisu je znacajan faktor primanja Islama i tamo funkcionira Islamska misija.Ne zelimo sa Pravoslavcima nikakve sukobe i mi smo po pogledu Kosova neutralni i cekamo ishod.
 
Pozdrav,

Dugo se spekulise na ovom forumu da su muslimani neprijatelji Krscana Parvoslavaca.Ja mislim da to nije istina i da u Sandzaku zivi prilican broj muslimana koji zele dobrosusjedske odnose sa Srbima pravoslavcima i da hoce zajedno zivjeti i raditi.Kao sto muslimani Dagestana zele da budu sastavni dio Ruske federacije, tako i muslimani Sandzaka zele da budu sastavni dio Srbije sa svim punim pravima religioznih i nacionalnim.U sandzaku nikada nece izbiti sukob rat nego ce uvijek biti dobri odnosi Pravoslavaca i muslimana.
Bosnjaci su lojalni gradjani Republike Srbije.

Paaa... mogao bih da se složim.
 
Pozdrav,

Dugo se spekulise na ovom forumu da su muslimani neprijatelji Krscana Parvoslavaca.Ja mislim da to nije istina i da u Sandzaku zivi prilican broj muslimana koji zele dobrosusjedske odnose sa Srbima pravoslavcima i da hoce zajedno zivjeti i raditi.Kao sto muslimani Dagestana zele da budu sastavni dio Ruske federacije, tako i muslimani Sandzaka zele da budu sastavni dio Srbije sa svim punim pravima religioznih i nacionalnim.U sandzaku nikada nece izbiti sukob rat nego ce uvijek biti dobri odnosi Pravoslavaca i muslimana.
Bosnjaci su lojalni gradjani Republike Srbije.

Nesto ti ne verujem bas Marijane, bar da si Mustafa, pa onda se mozda i prevarim, ali ne verujem muslimanima, ni kada mi darove donose.
 
Pozdrav,

Dugo se spekulise na ovom forumu da su muslimani neprijatelji Krscana Parvoslavaca.Ja mislim da to nije istina i da u Sandzaku zivi prilican broj muslimana koji zele dobrosusjedske odnose sa Srbima pravoslavcima i da hoce zajedno zivjeti i raditi.Kao sto muslimani Dagestana zele da budu sastavni dio Ruske federacije, tako i muslimani Sandzaka zele da budu sastavni dio Srbije sa svim punim pravima religioznih i nacionalnim.U sandzaku nikada nece izbiti sukob rat nego ce uvijek biti dobri odnosi Pravoslavaca i muslimana.
Bosnjaci su lojalni gradjani Republike Srbije.

Ima da kazem dosta istine u ovome,i dok god je to vecinsko misljenje,ne bi trebalo da bude problema!

Normalno da se treba dati sva pozitivna prava,i da se ljudi u tom delu Srbije ne osecaju kao gradjani drugog reda!
 
Morate nam vjerovati jer mozda cete primiti Islam ako budete dolazili na predavanja.Volimo da budemo lojalni gradjani i da imamo otvorena vrata saradnje sa ostalim muslimanima u svijetu.

А шта мислиш да га мало ти Муфтији на мумлафон ............
Или да радиш нешто друго осим да учествујеш на шведском столу парадерима поноса......
 
Muslimani iz Sandzaka zele da cine Islamsku misiju duz Srbije i da pokusaju da preko svih elemenata Islamske Zajednice, Islamizuju Srbe koji zele primiti Islam.Dzamija u Nisu je znacajan faktor primanja Islama i tamo funkcionira Islamska misija.Ne zelimo sa Pravoslavcima nikakve sukobe i mi smo po pogledu Kosova neutralni i cekamo ishod.
Kolega,da vi zelite sa Srbima dobrosusedske odnose,i da respektujete njihovu veru,i da ste lojalni gradjani,ne bi vi vrsili islamizaciju Srba:dash::dash:
o cemu ti bulaznis..........
zamisli da mi Srbi kazemo,idemo u Sandzak da pokrstavamo muslimane...........
mislim ,..........zaista vama nije dobro
ovo je za ban:rtfm:
 
Pozdrav,

Dugo se spekulise na ovom forumu da su muslimani neprijatelji Krscana Parvoslavaca.Ja mislim da to nije istina i da u Sandzaku zivi prilican broj muslimana koji zele dobrosusjedske odnose sa Srbima pravoslavcima i da hoce zajedno zivjeti i raditi.Kao sto muslimani Dagestana zele da budu sastavni dio Ruske federacije, tako i muslimani Sandzaka zele da budu sastavni dio Srbije sa svim punim pravima religioznih i nacionalnim.U sandzaku nikada nece izbiti sukob rat nego ce uvijek biti dobri odnosi Pravoslavaca i muslimana.
Bosnjaci su lojalni gradjani Republike Srbije.

Prvo ,nema nikakvog sandzaka . To tamo se zove Raska oblast , ili Poolimlje .
Sandzakati su kao oblik administrativnog uredjenja ukinuti , jos za vreme Otomanske Imperije . Pa posto vise ne posotoji Uzicki , Negotinski , Sofijski , Sandzak , nema potrebe , da iko dobronameran Rasku zove Sandzakom .
Drugo , ima ih tamo raznih , al ja sam ih video na delu u Bosni , kao dobrovoljce u Alijinoj vojsci , i mogu ti reci , da su strasne zlocine pravili .
Rodbina onih muslimana ( Bosnjaka , kako je trenutno moderno ) , koji su poginuli u Bosni , ratujuci sa Srbima , ne mogu bas mnogo da vole Srbe, pa ni Srbiju .
E sad , ne moze se generalizovati . Nisu to hrvati , pa da se moze davati gemeralna ocena . Ipak , treba imati u vidu , da je dosta Muslimana iz Raske , ( koji su tad bili samo muslimani , ili Srbi muslimanske vere , a za sebe nisu govorili da su Bosnjaci ) , bio je aktivno u Cetnicima Draze Mihajlovica . Daklem , stali su , rame uz rame sa Srbima. naravno , jedan broj , a drugi su , bili u suprotnom taboru .
 
Morate nam vjerovati jer mozda cete primiti Islam ako budete dolazili na predavanja.Volimo da budemo lojalni gradjani i da imamo otvorena vrata saradnje sa ostalim muslimanima u svijetu.
Ako ste lojalni gradjani,sto ne idete onda vi u crkvu,kako vecina Srba radi,
ali to od vas niko ne ocekuje,niti vas tera...............
zato ostavite nas na miru,i manite se belaja:dash::dash:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top