Anketa: Šta je prevara ?

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Drage moji forumašice i forumaši. Vidim da se u zadnje vreme baš često poteže tema prevare, tj. preljube, i večito pitanje da li oprostiti preljubu partneru. Za mene je sam pojam prevare veoma nedefinisan, i jako rastegljiv. A glavna nedoumica je: da li je prevara fizički ili emotivni čin.

Zato, hajde da probamo da defnišemo: šta je to prevara ? Znam da do apsolutne istine nećemo doći, jer, zna se: sto ljudi - sto ćudi, (sto žena - dvesta sisa :D ) ali evo neka ovo bude kao neka anketa.

Ja ću anketu da formulišem kao da je muškarac preljubnik (tako mi je lakše, mada ja nikad ništa slično u životu nisam radio !), ali vi možete i da zamenite uloge.
Dakle, odgovorite sa da ako mislite da je to već prevara ili sa ne ako smatrate da prevare nije bilo.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Scenario A. Koleginica sa posla.

A 00. Ima koleginicu na poslu.
A 01. Koleginica mu je simpatična
A 02. Koleginica mu je jako mila i draga
A 03. Za koleginicu ima skrivena topla osećanja
A 04. Sa dotičnom koleginicom je otišao na kafu posle posla
A 05. U kafiću su se dodirnuli
A 06. U kafiću su se držali za ruke
A 07. Otišli su u njen stan, ali su samo razgovarali
A 08. Otišli su u njen stan, i ovlaš se poljubili u obraz
A 09. U njenom stanu je bilo ljubakanja
A 10. U njenom stanu je došlo do žesćeg petinga
A 11. Legli u krevet, ali penetracije nije bilo
A 12. Krevet se pretvorio u yebodrom

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Scenario B. Muška žurka.

B 00. Pozvan je na mušku žurku
B 01. Otišao na mušku žurku
B 02. Na žurci pio i flertovao
B 03. Na žurci se napio i slučajno dodirivao radodajku Radu.
B 04. Dok je sedeo u fotelji, Rada mu se ušuškala u krilo.
B 05. Zavuk'o ruku Radi pod suknju.
B 06. Rada ga odvela u neku praznu sobu.
B 07. Sami u sobi, Rada mu sedi u krilu
B 08. U sobi, u krevetu sa Radom, ali on ne shvata gde je i šta se dešava.
B 09. Oseća Radin jezik u svojim ustima i pokušava da čini nešto slično
B 10. Mortus pijan uživa u Radinim bujnim grudima.
B 11. Mortus pijan, on go, sa golom Radom u krevetu, ali muškost zakazala
B 12. Mortus pijan ali se muškost oporavila pa yebe ko sumanut.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, je li u ovim situacijama čovek uopšte i prevario svoju devojku / ženu ? Ili je od samog početka priče tj. scenarija grešan k'o sam đavo ? Ili je postao grešan negde između ?
Uzgred, kad već pričamo o prevarama, možda neko može da odredi još jednu granicu: oprostiva i neoprostiva prevara ?

Pozdrav od Milojka. 8)
 
Milojko Vasic:
tamo sam gde....:
A03-prevara,B-malo mu se slosilo :wink:
A03 ?! Prevara, a ni pipnuo je nije ?

Ej, dame i gospođe, dajte malo realnije ...
trazio si-to je moj odgovor,kres-to mi nije prevara-trenutna slabost i potreba praznjenja-zivotinjska,a osecanja su vec velika-stvar,posle krene da je sanja,razmislja sve vise o njoj,smesi se i jedva cheka da je vidi i td...dovoljno sada... :roll:
 
Milojko Vasic:
A03 ?! Prevara, a ni pipnuo je nije ?

Ej, dame i gospođe, dajte malo realnije ...

Prevara se cini glavom a ne telom. Tako da je A03 najveca prevara od svega sto je navedeno... Ostalo je samo 'produkt' toga... Ako ti vise ne gajis 'topla osecanja' prema devojci/zeni, a gajis prema drugoj to je prevara... A da li ce i fizicki doci do prevare, to je posle totalno irelevantno...

Sto se situacije tice B je donekle razumljiva. Mislim desavalo mi se da na zurkama zaglavim u krevetu sa nepoznatim osobama, kojih se ni ne secam... Ali ipak, i to bih smatrao prevarom (mislim ceo taj dil od B02 pa nadalje), jer kad si s' nekim i kad gajis prema nekome osecanja, ako dozvolis da ti alkohol to pomuti i nadjaca, pa tu onda i nema neke ljubavi...

Dakle, A03 i B02 pa nadalje, s' izuzetkom A04 - ako ne gaji osecanja prema koleginici ne vidim zasto ne bi osoba X mogla da ode s' istom na kafu...
 
Incognito:
... s' izuzetkom A04 - ako ne gaji osecanja prema koleginici ne vidim zasto ne bi osoba X mogla da ode s' istom na kafu...
Dobro, tu sam podrazumevao da je ista koleginica u pitanju.

Uzgred, ako neko ima neki sličan primer scenarija, bilo bi interesantno da se doda.
Ili, evo poziva za dame i gospođe, dajte nešto iz ženskog ugla. Mislim, to mi baš nije išlo od ruke. :D
 
Milojko Vasic:
Incognito:
... s' izuzetkom A04 - ako ne gaji osecanja prema koleginici ne vidim zasto ne bi osoba X mogla da ode s' istom na kafu...
Dobro, tu sam podrazumevao da je ista koleginica u pitanju.

Uzgred, ako neko ima neki sličan primer scenarija, bilo bi interesantno da se doda.
Ili, evo poziva za dame i gospođe, dajte nešto iz ženskog ugla. Mislim, to mi baš nije išlo od ruke. :D
mogu samo da dodam da kod zena uvecini sluchajeva ide sa emocijama,retko je samo-kres...bez :roll: i treba malo vise vremena za razliku od vas... :wink:
 
Aman - zaman zenetine nijedne...

umesto da ste srecne sto imate muzeve/tipove za koje se otimaju, i za koje treba da se potrudite da ih "ne navuuku" vi nas grdite...

Nije lako biti mushko, vidim po sebi...

PS A sta ce te da radite kad ne bude vise bio "sposoban" ni za vas a kamoli za druge???

MISLITE O NJEMU 8)
 
Imam kolegu na poslu, kolega mi je simpatican.

Pozivana na zenske zurke (citaj izlaske, prikladnije je jer zenska zurka nije isto sto i "muska"), odlazila na zenske izlaske, pila i flertovala.

Posto samo doticne stvari priredjujem svom suprugu, opravdavam iste i sa njegove strane. Nothing more.
 
Dlakava_Strvina:
Aman - zaman zenetine nijedne...

umesto da ste srecne sto imate muzeve/tipove za koje se otimaju, i za koje treba da se potrudite da ih "ne navuuku" vi nas grdite...

Nije lako biti mushko, vidim po sebi...

PS A sta ce te da radite kad ne bude vise bio "sposoban" ni za vas a kamoli za druge???

MISLITE O NJEMU 8)
A je l' si ti srecan kada ti neko kresne ribu zato sto je lepa pa se svi otimaju za nju.
Pod prevarom smatram kada se tip kresne sa ribom i ako se zaljubi, pa ne mora ni da je kresne.
 
makimaki:
Dlakava_Strvina:
Aman - zaman zenetine nijedne...

umesto da ste srecne sto imate muzeve/tipove za koje se otimaju, i za koje treba da se potrudite da ih "ne navuuku" vi nas grdite...

Nije lako biti mushko, vidim po sebi...

PS A sta ce te da radite kad ne bude vise bio "sposoban" ni za vas a kamoli za druge???

MISLITE O NJEMU 8)
A je l' si ti srecan kada ti neko kresne ribu zato sto je lepa pa se svi otimaju za nju.

PA jednostavno, sreco moja... Kad je Dlakava_Strvina zaljubljena u neku nashu Zivadinku onda ne obracam paznju ni na Pamelu Anderson...
A ove veze muti-prospi to je problem, vidish... Ajde da damo za jesenje zasedanje skupstine SCG pitanje na ovu temu...

Pod prevarom smatram kada se tip kresne sa ribom i ako se zaljubi, pa ne mora ni da je kresne.

uf shta je ovo odgovor u reply-ju?
 
Incognito:
Dakle, A03 i B02 pa nadalje, s' izuzetkom A04 - ako ne gaji osecanja prema koleginici ne vidim zasto ne bi osoba X mogla da ode s' istom na kafu...

pa mozhda je koleginica bash fina i divna ali on voli svoju dragu jer je sticajem okolnosti prvu upoznao a koleginicu voli shta ce ne moze protiv sebe ali to zadrzava za sebe i krije...kao klara shuman i brams...a ono sto povata i poj... kad se napije mozda mu ne valja veza pa mu to treba
 
Milojko Vasic:
Incognito:
... s' izuzetkom A04 - ako ne gaji osecanja prema koleginici ne vidim zasto ne bi osoba X mogla da ode s' istom na kafu...
Dobro, tu sam podrazumevao da je ista koleginica u pitanju.

Uzgred, ako neko ima neki sličan primer scenarija, bilo bi interesantno da se doda.
Ili, evo poziva za dame i gospođe, dajte nešto iz ženskog ugla. Mislim, to mi baš nije išlo od ruke. :D


Evo ovako, pa odredite dal jeste ili nije prevara i gde pocinje i da li pocinje

C 01. Upozna tipa preko prijatelja
C 02. Svidja joj se kako izgleda
C 03. Tip je zabavlja
C 04. Menja pozdrave sa tipom preko posrednika
C 05. Tip joj posalje sms
C 06. Ona odgovori
C 07. Cuju se telefonom
C 08. Razgovaraju redovno i zezaju se
C 09. Napokon pije kafu sa tipom u po bela dana
C 10.Flertuju opasno
C 11.Dogovaraju se za kombinaciju
C 12.Vide se kod njega
C 13.Poljube se, vacare se
C 14.Ona odustane od onog sto sledi( ipak ne moze voli decka muza bla bla)i ode domu svom
 

Back
Top