Pripreme za preseljenje u Australiju

Zvečkice-istraživačice, tajna ovog foruma je što kad dodju tako i pitaju previše, mi ih samo obrišemo (smatramo pljuvanje nepristojnim) i nema svadje onda... :zcepanje::hahaha:
Kad nam dosadi da odgovaramo, onda prestanu da nas hvale, i uglavnom samo pobegnu odakle su došli. :whistling:

I nemoj da nas kvališ po kroatskom forumu, opet će neki rat izbiti...:dash:
Šalim se naravno, čim opravim net, upisaću se na vaš forum, da se pljuckamo malo...

The stubborn has left the building :cool:

Čini mi se da si ti najjača karika ovog foruma :gace: :zcepanje:

Ako se želiš raspravljati odi tamo na forum, super će te dočekati :hahaha: ja im bacim "kosku" i odem.

Ne vjerujem da će izbiti rat, jer ti što kolo vode su tamo daleko i boli ih dupe za ove prostore..oni vole pametovati nama :per:

Meni je bitno da sam saznala što me zanimalo, tak da sve 5 :D
 
Sad sam zvala one za slanje stvari u Sydney i zamislite, vise se isplati poslati postom, posto ovi traze 7+3 dolara po kilogramu!!!!

E to me interesuje oko prenosa stvari za Au. Posto ovi u emiratima daju samo 30kg po osobi. Pa me interesuje nacin kako mogu da prebacim vise i naravno koje su cene.
 
Drugari!!!!!!!

Dosta citam na ovom forumu na ovu temu vezano za Australiju i mislim da ko god je stvarno bio uporan i odlucan da je i zaista otisao tamo. Informacije koje ja imam jesu da tamo ima zaista dosta posla za sva zanimanja naravno da postoje neke profesije koje su vise popularne a neke koje su manje ali takodje postoji mnogo drugih poslova koje mozete raditi a da niste u toj profesiji , naravno uvek postoji i mogucnost doskolovavanja.

Moja drugarica je otisla tamo pre negde oko 4 meseca na skolovanje i jedva je skrpila novac za taj put ali se nije dala :worth: . Recimo da je njezin Eng. bio jedva dovoljan da dobije na IELTS-u 5.5 iz drugog puta . Sada radi u hotelu , prima porudzbine ( kako god joj se zvalo zanimanje ) i dobija platu od 22-25 dolara na sat. Kaze da mladi Australijanci nece da rade i da su vlasnici veoma sretni da mogu da zaposle nekog ko ce ostati vise od 2-3 meseca na istom poslu.Ono sto je bitno jeste da je ona uspela sa takvim jezikom da prati predavanja, ono sto je takodjer bitno jeste da su izasli u susret stranim studentima i podelili ih u grupe po znanju Eng i pomogli im da ga usavrse (koliko je to moguce za 4 meseca. E sada ono sto nije sjajno jeste da ona moze da radi 2-3 dana po 4 casa jer je takav zakon da ne dozvoljava da strani student radi vise, naravno uvek ostaje rad na crno ali to je dosta rizicno.

Posto sam ja podelio sa Vama neke informacije :D meni su takodjer potrebne neke od njih:

-mene konkretno interesuje dali je neko otisao sa Microsoft diplomama iz administracije MCSA/MCSE i sl. i kakva su Vasa iskustva u tome
-dali je neko otisao sa diplomom iz Menadzmenta i kako je uspeo ili nije uspeo da verifikuje

U mom slucaju nosilac vize bi bila moja zena koja sada sprema ispit vezano za Farmaciju koji treba da polaze u Londonu kako bih mogla dobiti dozvolu za staziranje u AU , naravno pre ovoga je morala da dobije 7.5 na IELTS-u akademski nivo.

Ako nekom treba pomoc vezano za Farmaciju tj za verifikaciju i ostalo neka se slobodno javi , rado bih pomogao.
 
Gea Gea...najprije iskrene čestitke!!!:klap:...kao i
Mirjaani...:klap:...i svima koji drže dragocjenu vizu u rukama:super:

Zanima me kako je reagirala vaša obitelj,rodbina...emocije...
da li ste svjesni svega i da li su oni svjesni da krećete u bolji život?
Imate li već smještaj u Au, kako ste to organizirali?

Uf,kako vam zavidim...želim vam svu sreću svijeta!!!:D
 
Osim moje bake, koja na ove putesestvije gleda kao na hir, svi su od pocetka imali vrlo pozitivne stavove prema nasoj odluci da se iselimo iz zemlje, tako da su kada smo im saospstili da smo je konacno dobili, svi odreda poceli da prave planove kada nam dolaziti u posetu :D

Sto se mojih emocija tice, one se menjaju iz dana u dan. Prvo sam bila histericno srecna. Nakon toga sam se osecala kao da mi nesto nedostaje - vec sam bila navikla na iscekivanje, pa mi je pomalo nedostajao taj osecaj. Posle je to osecanje preslo u neku zebnju, u smislu kako cemo se organizovati, hocemo li uspeti sve kako treba da uradimo, da li cemo uspeti da pronadjemo poslove, da li cemo imati dovoljno para da sve izfinansiramo (odlucili smo da nista ne prodajemo, nego da ponesemo samo ustedjevinu).

Sada, trenutno, pored te zebnje imam jos dva isprepletana osecaja. Prvi je totalna devastiranost prema sopstvenoj zemlji (sve mi se vise gadi i sve su odvratniji njeni postupci prema sopstvenim gradjanima), osecaj skucenosti i nedostatka sadrzaja u sopstvenom gradu (doduse to sam oduvek osecala). Drugi je tuga sto napustam porodicu i briga za njih.

Sve u svemu, jedva cekam da vise odem tamo i da vidim u sta sam se to uvalila!!!!
Nemamo organizovan smestaj u Au, osim sto su nam poznanici ponudili da ostanemo prvih par dana kod njih. Nadamo se da cemo brzo uspeti da nadjemo stan. Za posao ne brinem toliko, posto ce suprug zadrzati svoj sadasnji posao, koji ce nam omuguciti da pokrijemo osnovne troskove zivota tamo, a i koliko mi ljudi kazu, moja struka je izrazito deficitarna, tako da ja ne bih trebala da imam problema da se zaposlim.

A dokle ste vi stigli sa vizom?
 
Ma duga priča sa nama i jedno veliko ništa:dash:
Muž je bio u WE Au (Broome) u veljači,našao poslodavca,ovaj rekao nema frke,dobili sva ta
pisma i garancije,vratio se muž doma,bili u ambasadi,ovi rekli da bi trebali dobit vizu po svemu kroz 3mj.(457v) i taman trebali aplicirati - javio se poslodavac i počela recesija.
Poslodavac se uplašio i odustao od svega.
i sad smo pozicija mat.

Svejedno,ja i dalje pratim forum i veseli me kad netko napokon uspije.

nego,odbrojavate li već dane?Sydney - ako se ne varam?
ne znam Gea imate li djece,kako ona gledaju na to...prijatelji - razdvajanja?


Zna li tko dokle je stigla Hexy?
 
Hexy se ne javlja vec dugo. Zahvatile su je promene od 23.09. tako da gde god je stala tu ce ostati jos neko vreme.
Nemamo dece, samo nas dvoje. Prijatelji... Pa, neki su vec po svetu, neki planiraju da idu, a neki ce morati da se zadovolje mailovima, ili razgovorom preko skypa.
Jedino razdvajanje koje mene plasi je razdvajanje od porodice...

Poslodavac se uplašio i odustao od svega.
Bas mi je zao zbog toga :(
 
Ma duga priča sa nama i jedno veliko ništa:dash:
Muž je bio u WE Au (Broome) u veljači,našao poslodavca,ovaj rekao nema frke,dobili sva ta
pisma i garancije,vratio se muž doma,bili u ambasadi,ovi rekli da bi trebali dobit vizu po svemu kroz 3mj.(457v) i taman trebali aplicirati - javio se poslodavac i počela recesija.
Poslodavac se uplašio i odustao od svega.
i sad smo pozicija mat.

Svejedno,ja i dalje pratim forum i veseli me kad netko napokon uspije.

nego,odbrojavate li već dane?Sydney - ako se ne varam?
ne znam Gea imate li djece,kako ona gledaju na to...prijatelji - razdvajanja?


Zna li tko dokle je stigla Hexy?

Ako još nije kasno, posavetovao bih vam da muž garantuje poslodavcu da će određeni period raditi samo za njega, itd.
 
Poslednja izmena:
Ako se ne varam,viza 457 i je bila na 2 godine,a ovi u ambasadi su bili maximalno ljubazni i objasnili nam da sve ide brzo jer se radilo o regionalnom području WA.
Mislim da ih je zapravo i najviše brinuo (poslodavca) taj trošak i Medicare,jer uz muža bi išli ja i dijete...Mi im jesmo predložili da si sami plaćamo neku vrstu zdravstvenog (ne sjećam se sada više..) no krenula je prokl... recesija i ovi su se toliko uplašili da ništa nije pomoglo.Pet dana od muževa povratka bili smo najsretniji na svijetu,a kad su javili da odustaju - srušio nam se san...
Eto...
A kako ti AleX stojiš?
 
Ako se ne varam,viza 457 i je bila na 2 godine,a ovi u ambasadi su bili maximalno ljubazni i objasnili nam da sve ide brzo jer se radilo o regionalnom području WA.
Mislim da ih je zapravo i najviše brinuo (poslodavca) taj trošak i Medicare,jer uz muža bi išli ja i dijete...Mi im jesmo predložili da si sami plaćamo neku vrstu zdravstvenog (ne sjećam se sada više..) no krenula je prokl... recesija i ovi su se toliko uplašili da ništa nije pomoglo.Pet dana od muževa povratka bili smo najsretniji na svijetu,a kad su javili da odustaju - srušio nam se san...
Eto...
A kako ti AleX stojiš?

Samo jedna stavka: Sto se tice zdravstvenog osiguranja, to je totalno vas trosak vi ste u obavezi da placate privatno osiguranje za komplet porodicu. Sad u zavisnosti od osiguranja cene za celu porodicu se krecu od 78 dolara nedeljno do 100 dolara nedeljno. Svi oni koji su na radnoj 457 vizi nemaju nikakva prava na medicare i moraju iskljucivo da imaju privatno medicinsko osiguranje. Sto se tice recesije, jest bio mali zastoj ali su prognoze da ce glavni motor AU (WA) krenuti ponovo punom parom u narednih nekoliko meseci. Prognoze su da ce im trebati nekoliko desetina hiljada radnika za zavrsavanje projekata koji su odobreni pre nekoliko nedelja tj. meseci. Sto se tice poslodavca on je u obavezi da plati kartu glavnom aplikantu (troskove porodicne karte snosi sam radnik) i da obezbedi min smestaj za nekih 5-7 dana, sve zavisi gde je radnik upucen da radi i td. Ukoliko idete u bush onda poslodavac snosi uglavnom 100 % troskove smestaja (pitanje je samo kakvog smestaja). Ako se dolazi na radnu vizu treba znati da ovde nemate mnogo prava.
 
Treba ti novaca za 6 meseci kirije plus bond (2 nedeljne kirije) minimum na racunu, dokaz da nisi osudjivana na engleskom, dokument da neku imovinu posedujes na engleskom, a najgore je sto ti traze nekoga da garantuje za tebe. To mogu da ti srede tvoji prijatelji. Prvo otvori racun u banci i pitaj ih (tako sam ja uradio) da li moze adresa stanovanja da bude njihova adresa?...
Pitaj ako ti treba jos nesto...
 
Cicovski, hvala sto si odgovorio :)
Kako dokazati vlasnistvo nad nekretninom? Malo mi zvuci suludo da prevodim ugovor od nekoliko stranica. Ima li neki dugi nacin?

Kupoprodajni ugovor o kupovini kuce ili stana tj dokaz o imovinskom stanju, to je uglavnom jedna stranica, a traze ti da bi videli koliko si pouzdan, posto ovde nisi nista rentirao/la pa ne znaju nista o tebi. Dobro ce ti doci ovde. Prevedi vozacku na engleski, jeftinije je u Srbiji, ovde traze 66 aud za jednu stranicu. To sto ti se cini suludo je ovde je normalno i obrnuto. Takodje, kao sto sam ti napisao ranije, tvoji prijatelji mogu da daju neku garanciju za vas kada se iznajmljuje kuca. O tome ne znam nista, ali sam cuo.
Pozdrav
 
Treba ti novaca za 6 meseci kirije plus bond (2 nedeljne kirije) minimum na racunu, dokaz da nisi osudjivana na engleskom, dokument da neku imovinu posedujes na engleskom, a najgore je sto ti traze nekoga da garantuje za tebe. To mogu da ti srede tvoji prijatelji. Prvo otvori racun u banci i pitaj ih (tako sam ja uradio) da li moze adresa stanovanja da bude njihova adresa?...
Pitaj ako ti treba jos nesto...

Sest meseci?
To nije tacno. Treba ti bond= 4x nedeljna renta + dve nedeljne rente unapred.
 

Back
Top