Tadićevci udaraju nove poreze na porodilje, računare, nekretnine, hranu, obrazovanje

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.420
Diana Dragutinović za „Blic“
Porez na dohodak i imovinu trebalo bi promeniti
Autor: Jelena Aleksić | Foto: o. bunić | 17.10.2009. - 08:05

Građani Srbije ne bi trebalo da strahuju od velikih promena poreza izuzev onih koji poseduju imovinu velike vrednosti. Oni će u skladu sa vrednošću nekretnina plaćati više nego do sada, a ostali manje, kako je i trebalo oduvek. Što se tiče poreza na dohodak, ja ću promene svakako predložiti, kaže za “Blic” ministarka finansija Diana Dragutinović.

---------------

Ušteda na porodiljama
Gde ćemo ove godine dodatno uštedeti u odnosu na prošlu?
- Ministarstvo za rad i socijalnu zaštitu je predložilo promenu Zakona o finansijskoj podršci porodici u delu koji određuje naknade porodiljama. Do sada je naknada bila određena prema prosečnoj zaradi, a predlog je da to bude godišnji prosek. Takođe, do sada je maksimalan iznos naknade bio pet prosečnih zarada, a predloženim promenama biće ograničen na tri. Moguće su uštede od nemalih pet milijardi dinara. Ipak, najveće uštede su na zamrznutim platama i penzijama i u toku 2010. godine. Nakon dve godine zamrzavanja, uštede iznositi skoro 2% BDP.

----------------------

Viši PDV na računare i opremu
Šta će biti sa PDV-om?
- Stav Vlade je da je porez na dodatu vrednost poslednja u nizu mogućih mera. Pre bi došlo u obzir preispitivanje liste proizvoda sa smanjenom stopom. Postoje rezerve da se iz liste isključe oni proizvodi koje prema evropskom zakonodavstvu treba da se oporezuju opštom poreskom stopom umesto umanjenom. Dakle, samim usaglašavanjem našeg zakona sa evropskim zakonodavstvom povećali bi se prihodi. To bi mogli biti računari i računarske komponente, obrazovne usluge, ali i pojedini prehrambeni proizvodi.

-----------

Rado bih ukinula porez na impulse
Da li i sledeće godine nećemo plaćati porez na štednju pošto ovo pravilo važi samo do kraja godine? Šta će biti sa taksom na impulse u mobilnoj telefoniji?
- Moguće su različite opcije. Ja znam šta bih predložila da je privreda u boljem stanju. Svakako bih ukinula taksu na mobilne telefone, a vratila porez na štednju, samo on ne bi bio 20% nego značajno niži, uporediv sa stopom poreza na dobit. To će biti predmet pregovora.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=116024

----------------------------------------------------------------------

Kako je nije sramota da bude ponosna sto je otela pare porodiljama?

Radosne vesti stizu iz Tadicevog tabora - uskoro nas cekaju novi porezi na nekretnine, dohodak gradjana, obrazovne usluge, racunare i hranu....
 
Poslednja izmena:
Novi porez na nekretnine koji uvode Tadicevci bice 3% od vrednosti nekretnine. To znaci da na 33 godine ce svako od nas dati Tadicevcima poreza u vrednosti sopstvene nekretnine.....

To znaci da ako imate nekretninu vrednu recimo 100.000 evra, oko 3000 evra godisnje cete morati drzavi da placate na ime poreza ........


a sto se tice povecanja poreza na racunare i obrazovanje - to je isto skroz normalno i logicno jer je uvek lakse vladati neobrazovanim stanovnistvom nego obrazovanim.

rokaj snimaj - a ko je birao tadica nek se sad cese
 
Poslednja izmena:
Novi porez na nekretnine koji uvode Tadicevci bice 3% od vrednosti nekretnine. To znaci da na 33 godine ce svako od nas dati Tadicevcima poreza u vrednosti sopstvene nekretnine.....

To znaci da ako imate nekretninu vrednu recimo 100.000 evra, oko 3000 evra godisnje cete morati drzavi da placate na ime poreza ........


a sto se tice povecanja poreza na racunare i obrazovanje - to je isto skroz normalno i logicno jer je uvek lakse vladati neobrazovanim stanovnistvom nego obrazovanim.

rokaj snimaj - a ko je birao tadica nek se sad cese
covece koliko je tvoje neznanje,pa to je za ne poverovati:hahaha::hahaha:,moja kuca otprilike vredi 100.000 eura,i godisnje placam porez 7000 dinara,sad po tebi cu placati 270.000 dinara
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo kako ovaj sto je otvorio teme (ne znam vise ni kako da ga nazovem) prenosi samo delove teksta koji njemu odgovaraju,a ne prenese deo gde se kaze vezano npr. za oporezivanje imovine:

- Promene poreza na imovinu su u završnoj fazi. A suština izmena je veća pravičnost u oporezivanju. Do sada je poreski kredit (oslobođenje) bio najveći za najvrednije nekretnine. Predložene izmene dovešće do ispravljanja nepravde, jer će se umanjenje utvrđivati u apsolutnom iznosu, tako da će vlasnici vrednijih nekretnina više plaćati

Takva je ideja i za plate. Da oni koji imaju vece plate imaju i vecu poresku stopu.....i sta guverner tu vidi lose???
 
Zanimljivo kako ovaj sto je otvorio teme (ne znam vise ni kako da ga nazovem) prenosi samo delove teksta koji njemu odgovaraju,a ne prenese deo gde se kaze vezano npr. za oporezivanje imovine:

- Promene poreza na imovinu su u završnoj fazi. A suština izmena je veća pravičnost u oporezivanju. Do sada je poreski kredit (oslobođenje) bio najveći za najvrednije nekretnine. Predložene izmene dovešće do ispravljanja nepravde, jer će se umanjenje utvrđivati u apsolutnom iznosu, tako da će vlasnici vrednijih nekretnina više plaćati

Takva je ideja i za plate. Da oni koji imaju vece plate imaju i vecu poresku stopu.....i sta guverner tu vidi lose???

pa tacno je da ce vlasnici vrednijih nekretnina vise placati

ja to nisam negirao

samo sam rekao da prema najavama komentatora ce taj porez biti 3% godisnje od vrednosti nekretnine.

sto znaci da onaj ko ima recimo kucu vrednu 50.000 evra u nekom selu placace 1500 evra godisnje a onaj ko ima recimo stan u beogradu vredan 200.000 evra placace 6.000 evra godisnje

ovo ce dovesti i do pada cena nekretnina, tako da vecina ljudi vise nece hteti da poseduje nekretnine, nego ce ih iznajmljivati. tako je uostalom i na zapadu. drugo to ce dovesti i do povecanja kirija za podstanare. jer kao i uvek do sad , svaki porez novi ce stanodavci da ukalkulisu podstanarima.

sama ideja poreza je ok , mada je poreska stopa previsoka, a druga stvar smatram da ce tu isto biti mnogo velikih malverzacija.

ono tutnes vestaku paru u dzep da ti proceni nekretninu na mnogo nizu cifru....

90% ljudi u beogradu i u srbiji nece imati pare da placaju ovaj porez.
 
pa tacno je da ce vlasnici vrednijih nekretnina vise placati

ja to nisam negirao

samo sam rekao da prema najavama komentatora ce taj porez biti 3% godisnje od vrednosti nekretnine.

sto znaci da onaj ko ima recimo kucu vrednu 50.000 evra u nekom selu placace 1500 evra godisnje a onaj ko ima recimo stan u beogradu vredan 200.000 evra placace 6.000 evra godisnje

ovo ce dovesti i do pada cena nekretnina, tako da vecina ljudi vise nece hteti da poseduje nekretnine, nego ce ih iznajmljivati. tako je uostalom i na zapadu. drugo to ce dovesti i do povecanja kirija za podstanare. jer kao i uvek do sad , svaki porez novi ce stanodavci da ukalkulisu podstanarima.

sama ideja poreza je ok , mada je poreska stopa previsoka, a druga stvar smatram da ce tu isto biti mnogo velikih malverzacija.

ono tutnes vestaku paru u dzep da ti proceni nekretninu na mnogo nizu cifru....

90% ljudi u beogradu i u srbiji nece imati pare da placaju ovaj porez.

Opet lupas nevidjeno....i dalje ce postojati umanjenje,samo u apsolutnom iznosu.....tako da nema sanse da neko ko ima stan od 50 000 evra placa na njega porez od 1500 evra godisnje kako ti debilno racunas.....

Razmislis li ti ponekad pre nego sto lupis neku cifru.....ili daj da lupim sto vise pa ako prodje prodje....

Kad bi nekom bio porez na takav stan 1500 evra to bi bilo vise od 120 evra mesecno....i tebi je to sasvim realno???
 
Opet lupas nevidjeno....i dalje ce postojati umanjenje,samo u apsolutnom iznosu.....tako da nema sanse da neko ko ima stan od 50 000 evra placa na njega porez od 1500 evra godisnje kako ti debilno racunas.....

Razmislis li ti ponekad pre nego sto lupis neku cifru.....ili daj da lupim sto vise pa ako prodje prodje....

Kad bi nekom bio porez na takav stan 1500 evra to bi bilo vise od 120 evra mesecno....i tebi je to sasvim realno???

koliko ce biti to umanjenje u apsolutnom iznosu?

kako god predstavljao ti ovu pricu, sustina vase motivacije ovde nije da ucinite stvari pravednijim nego da otmete jos vise novca iz dzepova gradjana

a ne sumnjam da ce kao i dosad najbogatiji izbeci placanje ovog poreza kao i sve dosad sto su izbegli, a da ce ceh svega kao i uvek platiti sirotinja

evo tebi jedan predlog kako da dodjete do veceg priliva u budzet :

- povecajte porez na dobit banaka na 30%

al vi to nemate muda da uradite jer vas upravo te strane banke kontrolisu i finansiraju.

zato ce ceh da plati narod kao i uvek do sad.
 
@Tihi
Odakle ti podatak za porez od 3% vrednosti nekretnine na godišnjem nivou?
Ako je tako-onda diana samo nije još rekla kolike će biti zatvorske kazne za one koji neće moći platiti (njih par miliona) porez na nekretnine...

pa nema zvanicno jos nicega, jer je sve to u sferi pripreme - al sam procitao na par sajtova ukljucujuci i sajt blica da se razmatra ta ideja da poreska stopa bude 3% od vrednosti nekretnine.

tako se spekulise, al zvanicno necemo znati tacnu cifru sve dok vlada ne dostavi sve to skupstini kroz predlog zakona.

a vlastima je u interesu da se o tome prica sto manje, tj da pritisak javnosti bude sto manji dok se zakon ne usvoji.

zato pricaju o pozitivnim stvarima tog zakona, kako ce bogatiji i ljudi sa vrednijim nekretninama da placaju vise, sto jeste pozitivno, al zato kriju poresku stopu
 
Poslednja izmena:
a najjace od svega je sto ce ovaj porez na nekretnine da placaju i ovi sto su kupili stanove na kredit.

tacnije placace porez unapred na nekretnine koje ce tek mozda za 20-30 godina postati njihove kad i ako otplate zadnju ratu kredita z:D

za tih 20-30 godina dace drzavi na ime poreza jos najmanje 50.000 evra z:D

samim tim za kupovinu stana od 100.000 evra ispada da gradjanin da preko toga jos 150.000 evra banki i drzavi. 100.000 banki a 50.000 evra drzavi z:D

no ne kaze se za dabe - dok je ovaca bice i vune :per:
 
koliko ce biti to umanjenje u apsolutnom iznosu?

kako god predstavljao ti ovu pricu, sustina vase motivacije ovde nije da ucinite stvari pravednijim nego da otmete jos vise novca iz dzepova gradjana

a ne sumnjam da ce kao i dosad najbogatiji izbeci placanje ovog poreza kao i sve dosad sto su izbegli, a da ce ceh svega kao i uvek platiti sirotinja

evo tebi jedan predlog kako da dodjete do veceg priliva u budzet :

- povecajte porez na dobit banaka na 30%

al vi to nemate muda da uradite jer vas upravo te strane banke kontrolisu i finansiraju.

zato ce ceh da plati narod kao i uvek do sad.

Bitno je da onaj ko ima stan od 50 000 nece placati porez ni 100 evra.....a ti odvalio cifru od 1500 i ostao ziv. I jos imas obraza da solis pamet drugima....

ali nista novo od tebe....
 
sto se guras da komentarises kad ne znas,procitaj malo o oporezivanju nekretnina,stopama,regresionim skalama pa se javi za rec malo kasnije:bye:

БУахахахахахахаах

Јел још треба да ИМ кажемо хвала, што неће и уши на нам одсеку........
Ало ТИ, овде се ради о класичном гуљењу народа, пљачки, -- намет на вилајет --
Па Турци су имали нешто што се звао Десетак, а звали су их душманима......како ли тек треба да зовемо ОВЕ
 
a najjace od svega je sto ce ovaj porez na nekretnine da placaju i ovi sto su kupili stanove na kredit.

tacnije placace porez unapred na nekretnine koje ce tek mozda za 20-30 godina postati njihove kad i ako otplate zadnju ratu kredita z:D

za tih 20-30 godina dace drzavi na ime poreza jos najmanje 50.000 evra z:D

Ti se i dalje drzis toga da ce porez na stan od 50 000 evra biti 1500 evra??
A kazi mi ko bi trebao da placa porez na stan dok je u postupku otplate?
I kojoj drzavi na svetu se na stanove i kuce koje su kupljene kreditom ne placa porez?
 
Ti se i dalje drzis toga da ce porez na stan od 50 000 evra biti 1500 evra??
A kazi mi ko bi trebao da placa porez na stan dok je u postupku otplate?
I kojoj drzavi na svetu se na stanove i kuce koje su kupljene kreditom ne placa porez?

pa bice najmanje 500 evra a realnija cifra je oko 1000 evra godisnje.

ne mozemo da znamo tacnu cifru dok vlada ne izadje sa predlogom novog zakona.

al da ce biti za svakog poreskog obveznika puno vise nego do sada - to sam 100% siguran.

sto mi ne odgovoris na pitanje o povecanju poreza na racunare, obrazovanje i hranu?
 
Ti se i dalje drzis toga da ce porez na stan od 50 000 evra biti 1500 evra??
A kazi mi ko bi trebao da placa porez na stan dok je u postupku otplate?
I kojoj drzavi na svetu se na stanove i kuce koje su kupljene kreditom ne placa porez?

Е пусти ти, молим те приче СВЕТ........пун је свима више коорац тих прича.......кад све друго што предстоји буде као у том СВЕТ-у можемо да причама о неким нијансама......
А што се пореза тиче - опет пљачка - , шта плаћаш и шта добијаш......

Нпр. Реконструкција шина од Вуковог споменика до Цветкове пијаце требало да буде идуће године (премештање шина у средину булевара), али ако им се случајно омане власт до идуће године почели су реконструкцију постојећег колесека.......за сваки случај да се уради ДВА ПУТА рецимо исти посао......јел ће ту да иду паре од пореза на станове...
ЛОПОВЛООК
 
pa bice najmanje 500 evra a realnija cifra je oko 1000 evra godisnje.

ne mozemo da znamo tacnu cifru dok vlada ne izadje sa predlogom novog zakona.

al da ce biti za svakog poreskog obveznika puno vise nego do sada - to sam 100% siguran.

sto mi ne odgovoris na pitanje o povecanju poreza na racunare, obrazovanje i hranu?

Pa valjda se gleda i u kojoj zoni zivis. Skoro bilo na BG hronici neki lik kuka imaneki pisljivi stan blizo Senjaka a ubacili ga u tu lux zonu i stigao mu neki porez za stan bruka. :D
 
pa bice najmanje 500 evra a realnija cifra je oko 1000 evra godisnje.

ne mozemo da znamo tacnu cifru dok vlada ne izadje sa predlogom novog zakona.

al da ce biti za svakog poreskog obveznika puno vise nego do sada - to sam 100% siguran.

sto mi ne odgovoris na pitanje o povecanju poreza na racunare, obrazovanje i hranu?

Ajde ja i ti da se opkladimo da nece biti ni blizu 500 evra....bice oko 100 evra,sve zavisi gde se stan nalazi.....

A sto bi porez na racunare bio npr.8 %, na sporet i frizider 18%??
 

Back
Top