ALIMENTACIJA

Krivicna prijava, i samo kricicna prijava. I protiv sudije, i protiv bivseg muza. Ovako se sa tim privatnopravnim zavrzlamama mozete se ganjati do sutra ujutru... Srbija je prepuna kompromitovanih sudija u parnicnim sporovima.
I idi u medije. Ako taj majmun hoce da igra prljavo,i ako je lokalna 'faca', mediji su obavezni.
A i ako izadjes u medije,obavezno da kazes ime i prezime onog cinovnika iz ministarstva koji ti je rekao 'da je najbolje da se nagodite sa bivsim muzem'. Taj ili nema pojma o svom poslu,ili ga mrzi da radi. On kao da ne zna da su norme u privatnom pravu dispozitivne-da si se ti dogovorila sa muzem ne bi ti trebao sud. Debil... Da sam ja ministar pravde,odmah bih po 10 posto od plate takvim cinovnicima.

I uci cerke da prepoznaju takve bitange kao sto je on,da ne bi napravile slicnu gresku...
 
Hahaha a ja sam mislio da je moj otac jedinstven. One je meni davao alimentaciju, naravno, tek pod pretnjom suda, tj nije je davao vec su mu je odbijali. E sad, posto se alimentacija odbija do zavrsetka redovnog skolovanja deteta (do kraja srednje skole) posle toga je sve na ocu - ili ce se obustaviti odbijanje, sto on trazi na sudu, a kao dokaz prilaze svedocanstvo deteta da je zavrsilo redovno skolovanje ILI zeli, kao roditelj da i dalje finansira svoje rodjeno dete. E, kod mene je bilo puno humora. Naime, posto otac nije mario za mene i moje postojanje on nije ni znao koliko ja tacno imam godina niti gde sam se nalazio tada, sto se skolskog sistema tice, tj pojma nije imao koji sam razred, Medjutim, ja lepo zavrsim cetvrtu godinu, a alimentacija se i dalje dobija. Majka mi kaze da je sramota sto mu se to i dalje odbija i kao da nekoga kontaktira zbog toga. Ja je gledam i kazem 'cuti, zeno, mozda je resio i dalje da mi daje novac'. Meeeedjutim..kakav sam ja naivac. Posle jedno dve i po godine odjednom prestade alimentacija da se pojavljuje. Aha, rek'o, neko je nesto provalio i reagovao. Ok. Medjutim, posle nekih mesec dana meni dolazi plava koverta Suda u Beogradu..a u koverti pise da moj otac zahteva od MENE da mu retroaktivno vratim sav novac od alimentacije koji je legao na racun od kraja mog redovnog skolovanja!!!! Mozete li da zamislite??!?!?!?!?!?!? I ja lepo kovertu, pa kod njega..bacim mu je u lice..nisam ni rekao sta je ali je vec znao. Odmah je poceo da se brani 'nemam ja nista sa tim, to je moja tetka koja radi u Palati pravde sve odradila bez mog znanja'..hahahha..a naravno niceg od toga ne bi bilo da se ON, gospodin nije NEGDE potpisao da pristaje na tako nesto!!! Kakav plitak covek! Uzas!!
Eto, izvinjavam se sto sam izasao van teme ali cisto eto..da podelim cudo jedno sa vama..da vidite da bas bas svega ima na ovom svetu!
 
Nikada nisam ni imao 'kontakt' iako smo u istoj firmi radili dok nije uzeo otpremninu. Jednostavno je covek nezainteresovan, iako kada smo se ponekad sretali po hodnicima firme, odmah uhvati prvog koji prolazi i kaze 'ovo je moj sin'! Boze sto sam to mrzeo! Medjutim, odao se alkoholu..dobio je unuka pre godinu i po dana. Dosao je da ga vidi kada je mali imao 11 meseci. Zadrzao se..mmmmmm..mislim ne duze od 5-6min. Rekao je da ima posla. Toliko o njemu..
 
Тужна прича...а ја знам таквих небројено...као што знам небројено оних који на жалост нису могли да имају децу, а делује да би били дивни родитељи...неправда, али и то је живот.
 
Tuzna..da..mada me i dan danas posle svega toga ljudi prekoravaju kada kazem da moj sin nema dedu sa moje strane..kao 'ima on dedu i to mora da zna'..gluposti..ja nisam imao oca, zasto bi on tog istog coveka smatrao dedom? Ma i da ga smatra nece ga od prilike nikada ni videti, jer ovaj ili nece doci nikada da ga vidi ili ce se samoubiti alkoholom..treceg nema..
 
Samo da Vam javim zbog pretnje zatvorom uplatioTATA jednu alimentaciju,kad je sledeci mesec dosao rekao je da on nema pare i da mu ne pada na pamet da se zaduzuje da bi placao i ako treba ici ce u zatvor ali na kraju je dodao >i izacicu> .Tek toliko.Kratko smo se ponadale da se konacno dozvao pameti.Hvala sto sam nom u svemu ovome,makar tako sto procitate,Lidija:besna:
 
Ma kakva alimentacija?!
Ako jedan roditelj nije sposoban da izdrzava decu, neka da decu drugom roditelju koji to jeste.

ovaj tip je uspesan, ima svoj privatni biznis, neka on dobije decu i resen problem.
ne verujem da ce traziti alimentaciju od ex zene.

Nikada dinar alimentacije ne bih platio.
Cak i da sud tako odluci
Odes u kazino, i "potrosis"pare
I nema, ***
Prokockao.
Onda se sa gazdom dogovoris da te prijavi na minimalac a ostatak daje ispod stola
Ako imas svoju firmu, prikrijes extra primanja(doduse to i sada radim :zstidljivko: )

Ex zeni ne treba dati ni dinar u ruke
Za decu se pak treba boriti
Sam kupi detetu sve sto treba
Ali njoj u ruke tvoj dinar, nikada
Razveli ste se, niste vise zajedno, kakva crna upalta novca
I manite se te price "novac ide detetu"
Ako je tako, onda se odluci da sam kupujes detetu sve sta treba, garderobu, knjige, placaj odmore...tako ces barem znati da je novac zavrsio na pravom mestu, a ne za njen make up
 
Ma kakva alimentacija?!
Ako jedan roditelj nije sposoban da izdrzava decu, neka da decu drugom roditelju koji to jeste.

ovaj tip je uspesan, ima svoj privatni biznis, neka on dobije decu i resen problem.
ne verujem da ce traziti alimentaciju od ex zene.


Nikada dinar alimentacije ne bih platio.
Cak i da sud tako odluci

Odes u kazino, i "potrosis"pare
I nema, ***
Prokockao.
Onda se sa gazdom dogovoris da te prijavi na minimalac a ostatak daje ispod stola
Ako imas svoju firmu, prikrijes extra primanja(doduse to i sada radim :zstidljivko: )

Ex zeni ne treba dati ni dinar u ruke
Za decu se pak treba boriti
Sam kupi detetu sve sto treba
Ali njoj u ruke tvoj dinar, nikada

Razveli ste se, niste vise zajedno, kakva crna upalta novca
I manite se te price "novac ide detetu"
Ako je tako, onda se odluci da sam kupujes detetu sve sta treba, garderobu, knjige, placaj odmore...tako ces barem znati da je novac zavrsio na pravom mestu, a ne za njen make up

Браво!
Наравно, ја тако нешто причао на претходним странама, али...
Можда се ова прича настави z:hm:
 
Ma kakva alimentacija?!

Nikada dinar alimentacije ne bih platio.
Cak i da sud tako odluci
Odes u kazino, i "potrosis"pare
I nema, ***
Prokockao.
Onda se sa gazdom dogovoris da te prijavi na minimalac a ostatak daje ispod stola
Ako imas svoju firmu, prikrijes extra primanja( doduse to i sada radim :zstidljivko: )

Ex zeni ne treba dati ni dinar u ruke
Za decu se pak treba boriti
Sam kupi detetu sve sto treba
Ali njoj u ruke tvoj dinar, nikada
Razveli ste se, niste vise zajedno, kakva crna upalta novca
I manite se te price "novac ide detetu"
Ako je tako, onda se odluci da sam kupujes detetu sve sta treba, garderobu, knjige, placaj odmore...tako ces barem znati da je novac zavrsio na pravom mestu, a ne za njen make up
Neznam sto si stavio ''stidljivka'' :zstidljivko: , meni ti delujes ko :zskace: vrlo zadovoljan , sto si kao zaHebo ex zenu .
Dobro te je nagazila ocigledno , neces se ti dugo oporaviti z:lol:
 
Браво!
Наравно, ја тако нешто причао на претходним странама, али...
Можда се ова прича настави z:hm:

Stvar je u tome da ne dozvolis da budes ovca
I da ne verujes u bajke da ce se posla razvoda "sve samo po sebi resavati"
Stavi na papir sta ti odgovara a sta ne, sta zelis a sta ne.
I sve crno na belo
Te prica od zena, da da, neka budu meni deca, ti ces ih vidjati kada pozelis...
Aham.
Mozda i jeste tako.
Ali molim, crno na belo, da potpisemo...
A novac...
Nisi joj ti tata da je izdrzavas. Niste vise zajedno. Morace sama da zaradi.
Ili neka nadje nekog ko ce o njoj brinuti.
Tvoje je da brines o deci. Sto ne znaci da njoj moras dati dinar u ruke.
Ne, kupi sam deci sta mislis da treba
 
Stvar je u tome da ne dozvolis da budes ovca
I da ne verujes u bajke da ce se posla razvoda "sve samo po sebi resavati"
Stavi na papir sta ti odgovara a sta ne, sta zelis a sta ne.
I sve crno na belo
Te prica od zena, da da, neka budu meni deca, ti ces ih vidjati kada pozelis...
Aham.
Mozda i jeste tako.
Ali molim, crno na belo, da potpisemo...
A novac...
Nisi joj ti tata da je izdrzavas. Niste vise zajedno. Morace sama da zaradi.
Ili neka nadje nekog ko ce o njoj brinuti.
Tvoje je da brines o deci. Sto ne znaci da njoj moras dati dinar u ruke.
Ne, kupi sam deci sta mislis da treba

Sve je to lepo samo opet kazem detetu se daju pare .I to minimalac a ono ostalo kupi.
Kad primi 2 000 dinara koji zakonski minimum a ti sve obezbedjujes za dete ne moze ti nista.
Ona primila izdrzavanje za dete a ti dobrovoljno i racun obavezno cuvaj bilo sta do iznosa koji smatras da detetu treba.Ipak to je i tvoje dete.Ne treba da ima vise ili manje nego bas sta mu treba u skladu sa drugom decom
A sto kazes nisi joj tata pa da i nju izdrzavas.
Ovako vecina ljudi resava problem.
A vecina nikad ne shvati koliko je prosto davati alimentaciju a izbegavaju obavezu.
Ujutru dete odvedi na dorucak,popodne na rucak,na veceru-ako dete nema sta da jede.
Ako je veci on ce sam doci.
Ako nema garderobu na licu mesta komplet od glave do pete.
A njoj baci pare koje drzava trazi i uvek kukaj na sud za minimalac a ovamo kupi sta treba.
Nema dogovora jel da ste mogli ne biste se razveli jel da?
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo samo opet kazem detetu se daju pare .I to minimalac a ono ostalo kupi.
Kad primi 2 000 dinara koji zakonski minimum a ti sve obezbedjujes za dete ne moze ti nista.
Ona primila izdrzavanje za dete a ti dobrovoljno i racun obavezno cuvaj bilo sta do iznosa koji smatras da detetu treba.Ipak to je i tvoje dete.Ne treba da ima vise ili manje nego bas sta mu treba u skladu sa drugom decom

Razumem
Ali pokusavam da ti kazem da smo dobili po pola decu i da u aktu stoji da niko ne treba da placa alimentaciju, a da se vanredni troskovi dele na pola.
 
Razumem
Ali pokusavam da ti kazem da smo dobili po pola decu i da u aktu stoji da niko ne treba da placa alimentaciju, a da se vanredni troskovi dele na pola.
:rtfm:teraj dok moze tako.
Verovatno ce posle nekog vremena da to jedno dete spoje u jednu celinu i odrede kod koga ce biti za stalno a ko ce ga vidjati jedanput nedeljno ili kako vec.
Uglavnom mozda se i dete samo dotle izjasni.
Dete uvek voli nekog vise nekog manje kasnije.
 
:rtfm:teraj dok moze tako.
Verovatno ce posle nekog vremena da to jedno dete spoje u jednu celinu i odrede kod koga ce biti za stalno a ko ce ga vidjati jedanput nedeljno ili kako vec.
Uglavnom mozda se i dete samo dotle izjasni.
Dete uvek voli nekog vise nekog manje kasnije.

Imamo 2 dece
Sud je doneo odluku, na nas rpedlog
Kod mene deca od srede 18h do subote 18h
Kod nje od subote 18h do srede 18h
Dete se izjasnjava tek sa 12 ili 14 godina(u zavisnosti od pola, ako sam dobro razumeo)
Sud nista protiv nase ideje nije imao
Zapravo moje ideje..
 
Imamo 2 dece
Sud je doneo odluku, na nas rpedlog
Kod mene deca od srede 18h do subote 18h
Kod nje od subote 18h do srede 18h
Dete se izjasnjava tek sa 12 ili 14 godina(u zavisnosti od pola, ako sam dobro razumeo)
Sud nista protiv nase ideje nije imao
Zapravo moje ideje..
Mislim da ce jedno ostati a drugo kod nje.
I onda nema alimentacije.
Jedna moja prijateljica isto tako.
 
Imamo 2 dece
Sud je doneo odluku, na nas rpedlog
Kod mene deca od srede 18h do subote 18h
Kod nje od subote 18h do srede 18h
Dete se izjasnjava tek sa 12 ili 14 godina(u zavisnosti od pola, ako sam dobro razumeo)
Sud nista protiv nase ideje nije imao
Zapravo moje ideje..

Iskreno ne znam koliko je to dobro za decu - stalno seljakanje. Mislim da na kraju nece imati svoj dom, sobu i kutak jer ce sve imati duplo a na kraju ce biti ova knjiga mi je ostala kod tate ili ovo mi je kod mame... Kao hranitelj mogu jedino reci da je deci potrebna stabilnost. Bolje da ste ti i tvoja bivsa zena bili u prilici da deca zive u 1 stanu a da se vas dvoje smenjujete u tom stanu po ovim smenama kako je sud odredio.
 
Аман, људи, ви се очито још нисте развели (у глави) од својих жена!!!
Док год влада таква мржња међу вама, док год се ви натежете преко дечијих леђа, док год вам је важније да другоме напакостите него да свом детету учините добро....ви нисте разведени....
....Неки очито и после формалног развода остану опседнути бившим женом (бившим мужем) и остатак живота проведу натежући се с њим (њом) око сваког минута виђања детета, око сваког датог динара, око сваког купљеног пара гаћа....а деца су ту само средство којим се успешно пакости бившој (бившем)....
Туга.
 
Poslednja izmena:
Аман, људи, ви се очито још нисте развели (у глави) од својих жена!!!
Док год влада таква мржња међу вама, док год се ви натежете преко дечијих леђа, док год вам је важније да другоме напакостите него да свом детету учините добро....ви нисте разведени....
....Неки очито и после формалног развода остану опседнути бившим женом (бившим мужем) и остатак живота проведу натежући се с њим (њом) око сваког минута виђања детета, око сваког датог динара, око сваког купљеног пара гаћа....а деца су ту само средство којим се успешно пакости бившој (бившем)....
Туга.

Е нисам сагласан са тобом ни по једној тачЦи дневног реда :mrgreen:

Јел та опседнутост важи и када се мужу прети затвором, и када се натежу преко суда за истих оних неколико хиљада динара, за које би отац детету купио неопходне ствари?!

Хм..? :think:

Дакле, овде се говорило о оцу који после развода жели да детету купује потребне ствари у замену за алиментацију у виду готовог новца којим би располагала мајка, тј бивша супруга.
 
Е нисам сагласан са тобом ни по једној тачЦи дневног реда :mrgreen:

Јел та опседнутост важи и када се мужу прети затвором, и када се натежу преко суда за истих оних неколико хиљада динара, за које би отац детету купио неопходне ствари?!

Хм..? :think:

Дакле, овде се говорило о оцу који после развода жели да детету купује потребне ствари у замену за алиментацију у виду готовог новца којим би располагала мајка, тј бивша супруга.

A da taj otac plati recimo pola kirije, struje, komunalija i svega ostalog - onaj deo koji otpada na njegovo dete? Dakle OK, necu da tio placam kes, ali cu svaki drugi mesec da platim komunalije i struju i kupim detetu sta mi napises... Jer u tom nekom stanu zivi MOJE dete a ne samo dete bivse zene... Sumanjam da bi tada neka zena insistirala na alimentaciji...
 

Back
Top