Kako se trabaju menjati i davati imena ulica i trgova?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Od Engleza mozemo nesto pametno da prihvatimo:

Tamo inicijativa za menjanje naziva trgova i ulica mora da "odlezi" najmanje 20 godina!

Takodje se ime ulica i trgova moze dati po imenu nekih ljudi najmanje 20 godina nakon njihove smrti!

Zasto?

Pa zato da se sa pametne ISTORIJSKE DISTANCE PROCENI ko zasluzuje ZAISTA takvu pocast, a ne da sve bude rezultat samo dnevne politike.
 
Mislim da je tema interesantna i aktuelna. Ne slazem se sa cestim promenama naziva i nije mi blizak takav sistem dodele imena.

Rodjena sam dok su bili jedni nazivi ulica i trgova, onda su se izmenili u druge, a na nekim mestima (tamo gde sam videla) ima i po vise naziva jedne ul, na pr, koji su se koristili od ko zna koje god. unazad do danas.

Svakako mislim da nazivi ulica, trgova, institucija ne treba da budu vezane za momentalnu politicku situaciju, vec da budu rezultat temeljnije procene.
 
ja sam nekada ziveo u kosovskoj mitrovici....onda se nekima prohtelo da promene ime grada i titova mitrovica. meni to i nije smetalo, mislim ime, koliko mi smeta upotreba/izgovor novog imena... i mislim da sam taman naucio da upotreblajavam ono titova, kad vratise ponovo staro ime kosovska mitrovica. sada nemam taj problem. moj grad se jednostavno zove mitrovica
 
Od Engleza mozemo nesto pametno da prihvatimo:

Tamo inicijativa za menjanje naziva trgova i ulica mora da "odlezi" najmanje 20 godina!

Takodje se ime ulica i trgova moze dati po imenu nekih ljudi najmanje 20 godina nakon njihove smrti!

Zasto?

Pa zato da se sa pametne ISTORIJSKE DISTANCE PROCENI ko zasluzuje ZAISTA takvu pocast, a ne da sve bude rezultat samo dnevne politike.

Ovo je tacno, i ovo bi i kod nas trebalo primeniti.
 

Back
Top