Комунална полициiа – потенциiално добра ствар

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
У мом кварту лети по лепом времену адолесценти дивљаiу у парку, међу зградама, са дволитрама пива, и како ноћ одмиче, тако су бучниiи и беспризорниiи. На краiу деси се да двоiица одглуме и геi-секс, уз необуздан смех осталих. Безобзирна младост. Перспектива наша. Мрачна, дакако...

Керови засераваiу свако слободно парче земље, док власници филозофски гледаiу на другу страну, ето баш тог момента не виде своiу џукелу како се истоваруiе...

Обесни младићи у повратку са неуспеле журке (сува куурца, очаiници) онако `ан пасан` покидаiу љуљашке и поломе клупе. Ако iе могуће. И разбиiу понеку стаклену флашу, да мало повећаiу опасност по клинце коiи ће сутра у парк са лоптом...

Простор иза поiединих зграда (тамо где нема понеки пензос-оптимиста коiи, ничим изазван, одржава парче травњака и чак гаiи неко цвеће, диносаурус матори, остатак социiалистичке колективне свести у наiбољем издању) – права мала депониiа. Пацови срећни, ухрањени, трчкараiу весело. Људе игноришу, а мачке им се склањаiу. Оне паметниiе...

И тако. Град. А становници – углавном животиње. На две или четири ноге.

Присећам се кад сам последњи пут видео пандура да прошета међу зградама. У било коiе доба дана. Ма нема их нигде. Где су нестали полицаiци - позорници? Укинути? Или више не раде таi посао?

Па ко велим: могла би та наiављена `комунална` (зашто не општинска – то му iе ваљда исто?) полициiа да буде позитивна ствар. Да утера ову стоку у неки ред. Баш да видим комшиницу да први пут мора да покупи иза свог `белог медведа` - веселог самоеда, лепо куче иначе, ал` што сеере, људи моiи...

Европа, кажу? Е па почињем iа да вичем: Европа! Нема дерњаве и опиiања ноћу у парку. Нема кучећих гована на сваком кораку. Нема безобразни комшиiа да паркира – на ћошку у раскрсници, iер ту iе, забога, широко?!

Аiде, `комуналци-полицаiци`, покажите се. Ваш посао ниiе да браните режим. Но да браните народ.

Јако трагикомично, али писац је у праву. Има ли ко да је против предлога, или има неки други паметан предлог?
 
Poslednja izmena:
Ја сам за комуналце, доста ми је више ове "урбане" елите која се понаша као да су сами на свету.
Па тако радним данима тачно у 14:00 почињу да буше и чекићају по кући, недељом одврну музику од раног јутра, ђубре остављају у улазу јер, зашто би, забога!, отишли до контејнера иза ћошка, а да не причам о онима који се зезају и ноћу испробавају своје аларме по пола сата... Наравно, сви ти из урбане елите знају своја права као грађана "првог реда", обавезе не постоје за њих.

Е па за све те урбане себичњаке - комунална полиција!
Осим ако и она не припада "елити" и полицији грађана "првог реда"...
 
Јако трагикомично, али писац је у праву. Има ли ко да је против предлога, или има неки други паметан предлог?
А кад Коста није у праву онда се примењује прво правило које гласи:
Коста је увек у праву.

Иначе, отворио ја посебну тему на Погледима само са његовом текстовима и коментарима.
Добро си ме подсетио да пребацим и овај.
 
Poslednja izmena:
Јес, па да ме после кажњаваш што рекламирам друге форуме.
Ја пошаљем оном твом колеги линк ка мом тексту на његов приватан профил а неки ме онда казни за каким поенима.

Писац је Коста.
Ја га зовем: Коста - легенда која пише.

Ево ово ти је мој уводни пост који сам написао о њему:
Калуђер:
Елем ова тема је посвећена једном човеку кога ја много готивим иако је штоб се рекло Комуњара а и доследно је недоследан попут Шешеља. На ја, ваљда баш зато и јесте још у Странци.

Елем, укратко, упозно сам овог занимљивог човека а де друго него на сајту Srpskih Komunista

И могу рећи да сам се сњим вазда одлично слагао. Понекад су се људи и чудили како то да се он и ја тако добро разумемо па нам и наденули назив: Црвено - Црна коалиција

Иначе, он је Физичар који је радио у Винчи додуше сад је у пензији па ето има ту и тамо времена да пише.

Шта би вам још мого рећи о њему?
Пореклом са Југа Србије
Живи у Београду
Не готиви Самарџића
Готиви Давидовића
и тако то

Мора бити да је у ствари Национал Социалиста ал то није још сконто ил бар није јавно реко а можда и јесте ал мени промакло.

Но неби ја пуно о њему писо него ево нек ово буде место за његове текстове и коментаре па просудите сами.
Ја сам и овако и онако рекао да ћу једног дана саставити какву збирку под називом:
Тако је говорио Коста
оли
Збирка Костиних текстова

Па ево нек ово онда буде мали почетак:

Ухх да још нешто пре него што почнем, врло битан детаљ, уместо слова "и" он пише "i"
а зашто па нек каже он најбоље сам:
Коста - легенда која пише:
Нећу, бре! Принцип iе у питање! Исправљам стару грешку Вука Ст. Караџића - латинску `iоту` (ј) мењам грчком `iотом` (i). Ето тако. Обiаснио сам у посебноi теми. Мрзи ме да тражим по Форуму...
Ето сад кад смо и то разјаслни можемо да почнемо ...
 
Poslednja izmena:
Јес, па да ме после кажњаваш што рекламирам друге форуме.
E pa vidi ovako, prenošenje tekstova s drugih foruma nije dozvoljeno, kopirani tekst obavezno mora sadržati link. Neću nikog kazniti, ali zbog gore navedenog tema se zatvara. A znam i s kog foruma.;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top