Stvari i likovi koji se ponavljaju iz filma u film?

Haha! I Amerika uvek spasava ceo svet od kometa i vanzemaljaca ili bilo cega :D

Pa naravno..a ako je radnja filma u Evropi onda su uvek bosanci nenormalni koljaci i ubice koji su sve izgubili pa sad tako redom idu i masakriraju...i Srbi naravno..sve su to varvari.
da,mi ovde svi i dalje jedemo zivo meso i u pecinama zivimo..
i ja sad ovo sto kucam to ne znam otkud mi komp,mora da sam emigrirala u Ameriku..
da ih tamo sve raznesem..:dontunderstand:
:dash:
 
U svakom američkom tinejdžerskom filmu glavne baje u školi su članovi školskog ragbi tima,svi su onako lepuškasti i naravno priglupi i maltretiraju nekog jadnika,i naravo si su članovi tamo nekih alfa,beta,gama,bez toga ne može da prođe!

to su bratstva na koledzu............
a to tamo i jeste tako.......
meni je veci paradoks to sto se oni uvek zaljube u neku strebersku luzerku,koja je naavno prelepa,ali to niko,pa ni on sam u pocetku,ne vidi..........:roll:
mada prija da gledas takve filmove............. :aha::mrgreen:
 
najveca glupost koja se pojavljuje u filmovima je kada treba da se desi napad na nekoga ili pokusaj ubistva, jer tada vidimo tog junaka iz takvog ugla (+ muzika da poboljsa atmosferu) da odmah i onaj ko nikad nije gledao takav film, moze da zna da ce nesto poci naopako! to je jako neprofesionalno, po mom misljenju. zasto dopustiti gledaocima da odmah znaju sta ce se desiti?!
 
U svakom filmu:

- Superman nosi gace preko pantalona

- Schwarzenegger pobije, u proseku, 150 ljudi - ne menjajuci sanzer

- Richard Gere smuva Juliu Roberts

- Pamela Anderson ima bar jednu scenu sex-a
.
.
.


svaka cast zesce me nasmeja nisi normalan(u pozitivnom smislu):hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ovo jos bolje moze da se primeni na Ramba - jel se secate kako ga ismejao Carli Sin u onom filmu,kako se bese zove...

A sto se tice Supermena i njegovih gaca - "Tak'a mu je uniforma",Tak'a je moda na Kriptonu
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Znate ono u svakom Američkom filmu nečiji broj telefona počinje sa tri iste cifre i to 555-........

Jay and Silent Bob igraju potpuno iste uloge u bar 4 različita filma (Clerks, Chasing Amy, Dogma i Clerks 2 – možda vi znate još neki?)

Pa, kada u bolnici traže nekog lekara preko razglasa uglavnom koriste sempl sa albuma grupe Queensryche: „Doctor Klayer, doctor Klayer.....“

A da ne pominjemo da u svakom Američkom patriotskom filmu se razbiju od reklamiranja Fordovih vozila.

Koju ste još periodiku vi primetili?

A ko ce da glumi u nasim filmovima kad umre Velimir (Bata) Živojinović ??
 
Mislim da niko nije spomenuo "sindrom borilackih ili "tuca" filmova"

Glavnog baju u filmu koji je izrazito slabasan u odnosu na protivnika na kraju filma obicno ubiju od batina i on sav krvav lezi na podu i nema snage da ustane a negativac pun snage i ni ogrebotinu na licu i svi pomislimo dal je moguce ubi bre Zan Klod Van Dama i slicne kad ono glavni junak se dize ko vaskrsao sa nenormalnom snagom i prebije i razbije negativca ko dete zvecku a negativac odjednom slabiji za 300%

Ovo se moze videti u filmovima Zan Klod Van Dama,Silvestera Stalonea(Roki serija),i slicnih mada ne znaci za filmove Brus Lija.On je vec legenda i sam je rezirao filmove ili ucestvovao u reziranju scena pa nije hteo da pravi budalu od sebe
 
Ili ono kad jedni beze a iza njih jure ih minimum 10 negativaca nije bitno dal kolima dal peske razdaljina izmedju njih 5 metara i svi imaju automatske puske i topove i bazuke i uzi pistolje i meci svuda lete samo ne u glavne junake koji su ispred njih citava 3 metra.I sve se to desava jedno 2 min i za to vreme da ih ne pogodi ni jedan metak.......
 
Kad se u kineskim neozbiljnim "kung Fu" filmovima dvojica biju pola filma i na kraju jedan umre od iscrpljenosti a niko ni ogrebotinu na licu
Ili slicno kad se biju 3 sata jedan napada 3 sata a ovaj drugi se brani 3 sata i svaki udarac uspe da blokira....He he he i onda klinci to gledaju i kazu e od sutra ja idem na Karate pa nece vise da me biju u skoli
 
Ili u horor filmovima glavni junak/junakinja bezi od ubice ili sumnja da mu je u kuci i ide npr da otvori orman jer sumnja da je tu sakriven ubica/cudoviste/prikaza i dok ide prema ormanu podize se jacina jezive muzike i mi smo sve napetiji i mislimo ne moj budalo da otvaras tu je sad ce da iskoci kad ono ona otvara i ono nema nista i muzika se umiruje i mi odahnemo kad ono tacno iza nje stoji ubica andjama/cudoviste i ona vrisne a mi nismo ocekivali pa posle imamo nocne more
 
U svakom slasher horor filmu kada se 10 ljudi od toga 5 muskarca minimum nadju u nekoj nedodjiji i kada ne mogu da izadju odatle zbog raznoraznih faktora oni namirisu da se tu nesto cudno dogadja i svi se veoma uplase i uspanice i umesto da se drze skupa i da nadju izlaz oni se ko za inat podele u sto vise grupa sa sto manje clanova i krenu u razlicitim smerovima da bi ubica mogao sto lakse da ih zakolje!!!!
 
U svakom slasher horor filmu kada se jedno desetak ljudi zaglavi u sred neke nedodjije obicno bas u tom delu Amerike nije pokrivena mobilna mreza njihovih operatera tj nemaju signal

2) Ili ima signala ali zato troje izgube mob,dvojici se pokvari displej a onom jedinom kojem radi telefon on zove pomoc i telefon se iskljucuje jer mu prazna baterija ili se javlja policija i kaze ne cujem sta kazete ne cujem slab je signal i istrosi zadnjih 20 dinara pardon dolara

3) a ako je stariji film sa radnjom kad nije bilo mobilnih telefona ili bar kad nisu bili masovna pojava
E onda se glavnim junacima pokvare kola ili im nestane benzin a kao za inat u tom cudnom mestu nema goriva a najbliza pumpa je 400 milja i lik iz prodavnice im kaze da je najbolje da prenoce u nekom cudnom jezivom motelu il slicno

40 Ili im jelen naleti na put pa pokvare kola i majstor im kaze uh fali vam jedan deo bez njega kola ne mogu da rade morate da sacekate jedno 3 dana da narucim iz skroz suprotnog kraja Amerike.3 dana - taman radnja celog filma i da ih ubica sve lepo pokolje jednog po jednog a ne na brzinu.A nesreca im se desila bas u nekom malom cudnom gradicu u kojem su pocela cudna ubistva pre 2 dana
 
Poslednja izmena:
U ratnim filmovima 5 lika iz hilikoptera pucaju sa snajperima na glavnog baju iz filma a on se krije na zemlji iza tankog drveta i ne mogu da ga pogode a sve unistise drvo i u jednoj milisekundi on iskace sa drvenim lukom i strelom i sa 5 kilometara razdaljine gadja uvis i pogodi vozaca helikoptera u oko i on naravno gubi kontrolu nad letelicom i helikopter se slupa u stene ili padne u more pa eksplodira (mozda neki negativac zna da pliva pa se izvuce):hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Dobro mozda sam malo preuvelicao ali ama slicnih desavanja ko npr u Rambu.....
 
Kad na kraju filma ili u toku filma glavnni lik u zadnjem trenutku ostane bez metaka a negativac ima jos jedan metak i uperi pistolj u njega i hoce da ga ubije i glavni lik se pomiri sa sudbinom da ce da umre,i cuje se pucanj i svi pomisle gotovo ubi glavnog lika jer negativac stoji na nogama,kad ono tek posle 14 sekundi na svo iznenadjenje negativac pada na pod i ispostavlja se da je pucao i ubio ga s'ledja neki lik za koga smo mislili da je umro na pola filma ili da je onesvescen pola filma pa je odjedanput vaskrsnuo i nasao pistolj pun metaka i u zadnjem trenutku stigao da se prikrade negativcu iza ledja i da ga ubije i da spasi svog ortaka/muza/zenu/brata/sestru.....I onda se oni zagrle i pocnu da hodaju i izgovore ono cuveno "sad je sve gotovo" i bas u tom trenutku dolazi 15 kola policije kojih do pre 30 sekundi nigde nije bilo.......I kamera se odaljava od njih a na ekranu pise The end i onda pocu da idu ona slova Cast bla bla bla
 
U svakom hororu gde je ubica ljudskog porekla zrtva dok bezi ubica je juri,i u jednom trenutku zrtva uspe da udari ubicu i da ga bukvalno onesvesti na 5 minuta.I umesto da uzme nesto tesko i da mu baci na glavu i da ga ubije ili da ga veze ili sta ja znam ona ga ostavlja i nastavlja da bezi i obicno se zakljuca u neku sobu iz koje nema izlaza ili izabere neku glupu gustu sumu gde ne moze da se orijentise ni da nadje pomoc uglavnom ako ima 10 izbora ona ce da izabere onaj najgori da sto pre umre
 
U svakom hororu sa ljudskim ubicama/trileru kad konacno ubiju glavnog manijaka okupe se oko njega i gledaju dal je ziv dal da mu jos jednom pucaju u glavu i svi su napeti jos uvek i onda kad se opuste i kad pocnu da skrecu paznju sa njega on jos jednom ozivi po zadnji put i onda ga oni urokaju da ga ni majka ne moze prepoznati i dodje i policija i hitna i patolozi......
I sve gotovo pise the end i ono ima jos sam kraj filma manijak u mrtvacnici prekriven carsavom i jedini moguci patolog u celom klinickom centru tu sa njim u mracnoj prostoriji obicno,i mrdne onaj carsav i kraj filma sa nagovestajem da ubica i dalje nije mrtav ako mu 5 puta pucali u srce,odsekli pola ruke izgubio 10 litara krvi,razneli mu pola glave i na kraju ga jos i zapalili......

I onda sledi drugi deo filma koji je sra'e i u njemu i dalje taj ubica ubija samo u drugom gradu il tako nesto.......

Ko je rekao Noc Vestica????
 

Back
Top