Maja i Meda

Evo nas opet!
Deda nam je ostavio jedan komad nepokošenog dvorišta i tu je sada naše carstvo.
Kad izađemo napolje prvo proverimo da li je sve O.K.
1086zck.jpg

15wjng9.jpg

2cdx5ba.jpg

mijt76.jpg

zwb1aq.jpg


Ova travica deluje baš ukusno:
30be2s0.jpg



Stvarno je dobra!:
2hhnjf7.jpg

334t5bo.jpg



A posle jela svaka pedantna maca mora da se umije (iako je samo pasla travu):
ix8rwl.jpg

15gromw.jpg

1zdqer6.jpg



I pošto su sve obaveze završene, sledi zabavni deo: JURNJAVA!
:super::super::super::super:
ztfd06.jpg

pa više nemamo vremena za slikanje...
 
Maja i njena Baba se kljukaju. Baba srećna što ne mora sve da pojede, a ledi Maji odgovara što joj stave pod nos i jede ležeći :roll:, tada je dobar čak i krompir paprikaš... inače bi bio bljak!
6j0ztw.jpg

k1qa2d.jpg


Zato Meda ceo dan spava, osim kad neko uzme njegovo kanapče. E onda momentalno skoči kao zec i lovi ga po celoj sobi. A kad se mi umorimo, on dovuče kanap do nas, sedne ispred i mjauče "hajde vuci, hoću da se igram!"
2bazw1.jpg

35n1tme.jpg

1238k80.jpg


A posle de dobra i gazdaricina ruka, samo tu treba paziti jer ona brzo počne bolno da mjauče... Bolje je kanapče, ono se ne buni.
16iyw08.jpg
 
Maja opet ima zatišje, ne primećujem da je boli. Sada ne pije lekove i vidim da se trudi da krcka granule (mada više voli filete somovine :zper:!). Kada je lepo vreme, po ceo dan švrćka napolje-unutra ali više voli da je napolju.
Sad ću da vam postavim i nove slike.
 
Omiljeno Majino stražarsko mesto - njen stub.
jpdjbq.jpg


I sa stepeništa se sve lepo vidi
b4x0zd.jpg


Jel to neko ide?
2ngdlbb.jpg


Mjau-mau, evo i mene kod vas!
ehg4mw.jpg


Pozdravljanje, kao što je i red:
mtp0eo.jpg


Hoće gazdarica da budem lep!
2r478gg.jpg


"Kud si pošla sa cvetom u kosi?!"
2njauex.jpg


Šta, i meni cvetić?
zv4oro.jpg


Ma dosadna si brate sa tim tvojim zvrrr-kvrc-škljoc. Evo šta ja o tome mislim:
2qswgme.jpg
 
A kasno uveče, kad je gazda već zaspao, Meda je doneo miša, spustio na sred kuhinje i pozvao mene i Maju:
Izvolite moje dame, večera i igranjac - dođite! :zjede:
Vidi se šta je pravi džentlmen! :flert:

xljnd0.jpg

Samo što dame nisu bile baš brze, pa je malko i pridremao, ali posle su se obe užurbale i bilo je ludo!
 
A kasno uveče, kad je gazda već zaspao, Meda je doneo miša, spustio na sred kuhinje i pozvao mene i Maju:
Izvolite moje dame, večera i igranjac - dođite! :zjede:
Vidi se šta je pravi džentlmen! :flert:

xljnd0.jpg

Samo što dame nisu bile baš brze, pa je malko i pridremao, ali posle su se obe užurbale i bilo je ludo!

Kakva zabava! :zcepanje: Kajo, mozes da budes ponosna na Medu! ;) Kakav je debeljuca, slatkis mali dlakavi!

Maja, standardno elegantna i graciozna! :heart:
 
Kajo odusevljena sam tvojim macama.Maja i Meda su :zaljubljena:. Po slikama sam zakljucila da kod tebe nikad nije dosadno,da je stalno:zurka:.Inace drago mi je sto je Maja dobro :kiss:.A sto se tice onog medenog macorcica Gagija mislim da je pravi:cool:,i ja sam imala isto macora po imenu gagi i mislim da je bio najveci frajer u mojoj porodici macaka.I jos jednonom macke su :super: :super: :super:
 
Ma nešto ovih dana jeste dosadno. Stalno ona kiša i blato pa mačkice samo spavaju, a pre toga je bila sahrana pa su se tu muvale neke tete koje ne vole mačke... niko živ da se seti i izmazi jadnog malog Medu!
Maja je hoće da ide kod svakoga pa joj nije tako teško palo, ali on mi je stidljiv, nedelju dana je proveo sklupčan u kancelariji, kao poslednje siroče.
Čim su gosti otišli i mi smo malo prilegli da se odmorimo a ja sam pokupila i Medu da ne bude sam.
Jaoooo, koja je to sreća bila, oduševljenje, topljenje od miline! Legao je između nas, prevrtao se čas prema meni čas prema MM, preo je da se ceo krevet tresao, olizao nam lica, gurao njuškicu u šake, izmesio svu ćebad i najzad je zaspao sav blažen! Od tad svaki dan u 3 legne u spavaću sobu i čeka da MM dođe s posla pa da njih dvojica odrade dremku i partiju maženja. Jeste da sad imam u krevetu dlaka, ali ova moja dva mačora maksimalno uživaju :cmok:
 
Sto se tice teta koje nevole macke-KO NE VOLI ZIVOTINJE NE VOLI NI LJUDE.-Ja svarno nemogu da shvatim kako neko moze da mrzi takve umiljate zivotinjice.Izmazi Medu i reci mu da nikad nece biti usamljen uz nas.:heart::heart::heart::heart::heart:Takodje poz i za Maju:heart::heart::heart:
 
Evo nas opet!
Jun i jul smo nekako prespavali:
2wp5lap.jpg

iz5nhd.jpg



Avgust je bio zanimljiviji
Opet smo jurili razne kanapčiće (i vrebali ih iz zasede)
aujnzt.jpg

23rjx2d.jpg


A bilo je i šuškavih kesa
3463kol.jpg

1z6sgtw.jpg


Kao i obično, pomagali smo gazdarici pri krojenju i otimali zavese
111imn4.jpg

mhd1dk.jpg


Ovde smo bili gladni pa smo podsticali gazdu da što pre servira
72wy94.jpg

A posle ručka sledi umivanje
nvxo1w.jpg

pa dremka
33p7nv5.jpg


Ovde NEKO spava i u snu jede - mljacka samo tako!
23sg87k.jpg



Imali smo mi i lepših doživljaja, kao ono kad smo pojeli goluba u kuhinji. Lepo i kulturno smo ga doneli na svoju trpezariju i tu poručkali, samo što je gazdarici svejedno pozlilo kad je videla... I nije nas ni malo pohvalila!
15gxgzt.jpg

Još gore prolazimo kad Maja donese žabu, ali tada nastane takva dreka i strka da i ne stignu da slikaju!


Ovde smo fini, posmatramo kroz prozor šta se radi na ulici, ali pošto je gazdarica došla sa aparatom mi odmah bežimo!
t6cls6.jpg


Tu sam se uglavio u policu regala. Jeste da je nisko pa mi je glava sva nakrivo, ali bar sedim na knjigama!
20roh36.jpg


A ovo mi je najnovije kanapče. Ukrao sam ga gok je gazdarica krojila neki mebl i od tada nam je oboma omiljeno
20aax55.jpg


Gazda je zaseo na MOJU fotelju. Ja sam morao odozgo...
wh1yxg.jpg
 
Evo nas opet!
J
un i jul smo nekako prespavali:
2wp5lap.jpg

iz5nhd.jpg



Avgust je bio zanimljiviji
Opet smo jurili razne kanapčiće (i vrebali ih iz zasede)
aujnzt.jpg

23rjx2d.jpg


A bilo je i šuškavih kesa
3463kol.jpg

1z6sgtw.jpg


Kao i obično, pomagali smo gazdarici pri krojenju i otimali zavese
111imn4.jpg

mhd1dk.jpg


Ovde smo bili gladni pa smo podsticali gazdu da što pre servira
72wy94.jpg

A posle ručka sledi umivanje
nvxo1w.jpg

pa dremka
33p7nv5.jpg


Ovde NEKO spava i u snu jede - mljacka samo tako!
23sg87k.jpg



Imali smo mi i lepših doživljaja, kao ono kad smo pojeli goluba u kuhinji. Lepo i kulturno smo ga doneli na svoju trpezariju i tu poručkali, samo što je gazdarici svejedno pozlilo kad je videla... I nije nas ni malo pohvalila!
15gxgzt.jpg

Još gore prolazimo kad Maja donese žabu, ali tada nastane takva dreka i strka da i ne stignu da slikaju!


Ovde smo fini, posmatramo kroz prozor šta se radi na ulici, ali pošto je gazdarica došla sa aparatom mi odmah bežimo!
t6cls6.jpg


Tu sam se uglavio u policu regala. Jeste da je nisko pa mi je glava sva nakrivo, ali bar sedim na knjigama!
20roh36.jpg


A ovo mi je najnovije kanapče. Ukrao sam ga gok je gazdarica krojila neki mebl i od tada nam je oboma omiljeno
20aax55.jpg


Gazda je zaseo na MOJU fotelju. Ja sam morao odozgo...
wh1yxg.jpg

Divne su:cmok:
 
Imali smo mi i lepših doživljaja, kao ono kad smo pojeli goluba u kuhinji. Lepo i kulturno smo ga doneli na svoju trpezariju i tu poručkali, samo što je gazdarici svejedno pozlilo kad je videla... I nije nas ni malo pohvalila!
15gxgzt.jpg
Još gore prolazimo kad Maja donese žabu, ali tada nastane takva dreka i strka da i ne stignu da slikaju!

Bože, kakvo lepo iznenađenje! Mogu da zamislim tu scenu. :zcepanje: Prelepi su! :heart:
 
Bogami - to se teško da i zamisliti. :sad2:
Kad sam ujutru ugledala iznenađenje (:eek::eek::eek:), prvo sam skuvala kafu i popila tabletu protiv mučnine.
Sat vremena nisam ulazila u kuhinju pa tek kada je tableta proradila navukla sam debele gumene rukavice, stavila masku preko nosa, dohvatila metlu i domestos pa krenula u akciju :confused:. A krv se tako lepo sasušila na podu pa je još trebalo i grebati...:neutral: Ceo dan mi je želudac bio u nosu... I sad se naježim kad se toga setim.
Niko kao moje mace ne ume tako da razbije monotoniju svakodnevice! :mrgreen:
 
Evo nas opet!
Jun i jul smo nekako prespavali:
2wp5lap.jpg

iz5nhd.jpg



Avgust je bio zanimljiviji
Opet smo jurili razne kanapčiće (i vrebali ih iz zasede)
aujnzt.jpg

23rjx2d.jpg


A bilo je i šuškavih kesa
3463kol.jpg

1z6sgtw.jpg


Kao i obično, pomagali smo gazdarici pri krojenju i otimali zavese
111imn4.jpg

mhd1dk.jpg


Ovde smo bili gladni pa smo podsticali gazdu da što pre servira
72wy94.jpg

A posle ručka sledi umivanje
nvxo1w.jpg

pa dremka
33p7nv5.jpg


Ovde NEKO spava i u snu jede - mljacka samo tako!
23sg87k.jpg



Imali smo mi i lepših doživljaja, kao ono kad smo pojeli goluba u kuhinji. Lepo i kulturno smo ga doneli na svoju trpezariju i tu poručkali, samo što je gazdarici svejedno pozlilo kad je videla... I nije nas ni malo pohvalila!
15gxgzt.jpg

Još gore prolazimo kad Maja donese žabu, ali tada nastane takva dreka i strka da i ne stignu da slikaju!


Ovde smo fini, posmatramo kroz prozor šta se radi na ulici, ali pošto je gazdarica došla sa aparatom mi odmah bežimo!
t6cls6.jpg


Tu sam se uglavio u policu regala. Jeste da je nisko pa mi je glava sva nakrivo, ali bar sedim na knjigama!
20roh36.jpg


A ovo mi je najnovije kanapče. Ukrao sam ga gok je gazdarica krojila neki mebl i od tada nam je oboma omiljeno
20aax55.jpg
Gazda je zaseo na MOJU fotelju. Ja sam morao odozgo...
wh1yxg.jpg

Joj, kako bih ga slatko počeškala po tom debelom stomaku! :zaljubljena:
 
Imamo problem: Maje nema još od utorka.
Još nikada nije tako nestala. Najdalje je išla 4 kuće dalje od naše.
Dozivamo je danju i noću, obilazimo susedne ulice, pustili smo glas među komšije ako neko nešto zna...
Celog jučerašnjeg dana Meda je bio sav prestrašen. Ja mislim da on zna gde je Maja ali ne ume da objasni.
Plašim se da su je udarila kola pošto je jako volela da sedi na putu.
Valjda ću od nekoga čuti - pa kakva god bila vest...
 
Danas sam naišla na dva strašna traga. Dvojica komšija su potvrdili da su videli zgaženu mačku, ali na dva različita mesta. Jedan mi je ispričao i stravičan detalj - čovek je bio vidno potresen dok je pričao.
Potraga se sužava. Gotovo da ne postoji šansa da je Maja još živa, samo čekam očevica koji će da je identifikuje na slici...
 

Back
Top