Znači- devojke i IT (informacione tehnologije)

Poruka
4.031
To da devojke ne vole fudbal sam oborio,pošto imam drugaricu koja se rastura od gledanja utakmica i nervira se i psuje više no muški :confused: :mrgreen:
Ali i dalje nisam pobio to da nevolite ni stvari vezane za komp i to mi nije jasno,ajd fudbal da razumem...
Obično kad vam se nešto pokvari zovete nekog druga ili terate svog matorog da ga nosi na popravku...
Jedna me pitala kao pao joj sistem pa da pokuša sama da ga s oproštenjem podigne i ja krenem da joj objašnjavam,pa butuješ CD ovo-ono..I ona me gleda belo ko tele...Ja zastade s pričom i osećao sam se kao ono kad hoćete da predstavite štrebera pa mu natrakarite one ogromne đozluke,onaj tupavi smeh...Strašno...
Eto do sad nisam sreo ni jednu koju je interesovalo programiranje,instaliranje programa,a o sistemima i da ne pričamo...
I to najčešće i nalog što imaju na Fejsu,msnu obično im neko napravio...
Meni iako kompjuteri nemaju vezu sa strukom,opet imam interesovanja za njih...
 
Kenyash. Razumevanje racunara medju zenskom populacijom je manje vise kao i medju muskom. Mozda su momci za neku nijansu vise zainteresovani, kao sto je generalno tehnika uvek vise interesovala decake nego devojcice, ali to je nijansa i nije ni priblizno dovoljna da optuzis ceo zenski rod da je glup prema kompjuterima.
Jedino sto pravi bitnu razliku je odnos prema igrama. Devojke su sigurno mnogo manji igraci od momaka.
 
Kenyash. Razumevanje racunara medju zenskom populacijom je manje vise kao i medju muskom. Mozda su momci za neku nijansu vise zainteresovani, kao sto je generalno tehnika uvek vise interesovala decake nego devojcice, ali to je nijansa i nije ni priblizno dovoljna da optuzis ceo zenski rod da je glup prema kompjuterima.
Jedino sto pravi bitnu razliku je odnos prema igrama. Devojke su sigurno mnogo manji igraci od momaka.

To jeste, no sve u svemu, znam dosta ljudi koji imaju racunar po 5 godina i duze a veze s vezom nemaju o njima, pa za najmanju me sitnicu zovu, kao na pr. kako da skinu spot sa youtube ili kako da instaliraju igricu itd.

Ajde sto zovu, no zovu zbog nekih stvari koje sam im vec objasnio :dash:
 
Kenyash. Razumevanje racunara medju zenskom populacijom je manje vise kao i medju muskom. Mozda su momci za neku nijansu vise zainteresovani, kao sto je generalno tehnika uvek vise interesovala decake nego devojcice, ali to je nijansa i nije ni priblizno dovoljna da optuzis ceo zenski rod da je glup prema kompjuterima.
Jedino sto pravi bitnu razliku je odnos prema igrama. Devojke su sigurno mnogo manji igraci od momaka.


:ok::ok::D
 
Nisam mag za racunare,ali umem da se snadjem odlicno..popravim sama ako je nesto lagano :)
opet,nisam genije za programiranje ali znam ono osnovno...Sto se tice fejsa i interneta e tu sam genije...
a tek sto se tice igrica-to je glupost..manijak sam za njima...ali bas manijak..
Tako da je to bespotrebno generalisanje jer u ovom momentu mogu da se setim bar 5 muskaraca koji ne znaju nista oko kompa...generalisanje i predrasude-apsolutno bljak :)
takodje,nisam kako vec neko napisa cvikerasica...to je tek predrasuda...
 
Slažem se da ne treba generalizovati,ali činjenice su činjenice...
Evo pogledajmo ovaj forum Kompjuteri i internet sa podforumima i 99% su pitanja,odgovori na njih i diskusija od strane muške populacije...
Takođe kada se pogleda razvoj operativnih sistema,kompjutera i sve vezano za to znam samo jednu jedinu žensku osobu tj. Danijelu Edgar koja je do pre neku godinu pravila drajvere za OS/2 sisteme...
 
Ja znam da radim sa kompovima bre!
Dobro nisam genije, ali znam i zainteresovana sam za rad sa rachunarima....
Evo, profesorka infa, mi je rekla da mogu da budem "probach" novih programa i to...... :mrgreen:
I to ne spada u neku bizarnu nauku, danas je svakome potrebno znanje sa rachunarima....
msm shta ce ti komp kad ne znash nio shta znachi Exit... (dobro, preterala sam ga sa Exitom, ali je to donekle tachno)....
 
Slažem se da ne treba generalizovati,ali činjenice su činjenice...
Evo pogledajmo ovaj forum Kompjuteri i internet sa podforumima i 99% su pitanja,odgovori na njih i diskusija od strane muške populacije...
Ovo moze da se protumaci kao i da momci nemaju pojma, pa stalno moraju da zapitkuju negde, nekog, nesto.

Takođe kada se pogleda razvoj operativnih sistema,kompjutera i sve vezano za to znam samo jednu jedinu žensku osobu tj. Danijelu Edgar koja je do pre neku godinu pravila drajvere za OS/2 sisteme...
A koliko generalno znas zenskih imena koja su ostavila veliki trag u istoriji poznate civilizacije? Generalno u bilo kojoj oblasti, nauci, kulturi, umetnosti, na bilo koji nacin?
 
Ja znam da radim sa kompovima bre!
Dobro nisam genije, ali znam i zainteresovana sam za rad sa rachunarima....
Evo, profesorka infa, mi je rekla da mogu da budem "probach" novih programa i to...... :mrgreen:
I to ne spada u neku bizarnu nauku, danas je svakome potrebno znanje sa rachunarima....
msm shta ce ti komp kad ne znash nio shta znachi Exit... (dobro, preterala sam ga sa Exitom, ali je to donekle tachno)....
Ja ti se divim!:rotf:
 
pa ja znam ono sto zna svako ali ne znam sta mi znaci 5 ikona na desktopu
vazno je da znam da odem na internet da pisem nesto i pravim tabele i to je to sta ce mi vise...msm kad vec postoje ljudi kojima je pos'o da popravljaju kompjutere i to...

pa dobro ne treba bas da si tog stava
kad vec imas komp, ni bi bilo zgoreg da naucis bar da ga odrzavas
ako nista drugo ustedela bi pare

moj komsija,kome je posao da popravlja kompove,
sta god da je, pa i da ti je ikonica u recycle binu i ti ne znas da je vratis on udari reinstall windowsa
jer kako da ti naplati to..ima stvarno mnogo dileja koji komp nose na popravku zbog gluposti

ne treba sad neka velika pamet za osnovne stvari

sad ce sigurno da ispadne kako sve forumasice znaju sve oko kompa :p
ali videla sam primera koliko zenskih toliko i muskih koji pojma nemaju
a to nije uvek zato sto su retardirani, nego jednostavno sa stavom "ma ja to ne znam"
 
moj komsija,kome je posao da popravlja kompove,
sta god da je, pa i da ti je ikonica u recycle binu i ti ne znas da je vratis on udari reinstall windowsa
jer kako da ti naplati to..ima stvarno mnogo dileja koji komp nose na popravku zbog gluposti

pa dobro znam da vratim nesto sto sam stavila u recyle bin ali ne znam kako da pokrenem neke programe i cemu oni sluze...ali znam ono sto je potrebno :D
 
Dobro je shto bar na forumu ima devojaka koje se razumu u rachunare , ali IRL do sada , nisam video devojku koja se dobro snalazi na kompjuteru i sama ga odrzhava , dobro , znam neke koje se backaju po fejsovima i ovo-ono , ali im vecinom braca ili komshije reshavaju probleme .


Znas kako.....Od svih mojih drugara (a imam ih dosta, posto se sa devojkama slabo druzim:neutral:), samo dvojica sami odrzavaju racunar. Ovi ostali (kao i te tvoje drugarice) zovu komsije, drugare il ga nose u servis....Nema pravila... i ne znaci da su glupi i retardi, ni muskarci ni zene ako ne odrzavaju sami svoj racunar.....Ne mozes tako da posmatras stvari i da procenjujes osobe po tome da li ih interesuju isto sto i tebe. Nekoga jednostavno ne zanima i tu nema sta da se neko drugi mesa i pita - a zasto/kako to/bla, bla, bla... i to sto ce neko ovde da kaze "pa treba da znaju" nece ih naterati da nauce...i ne treba. Sasvim sigurno se te o kojima pricas razumeju u nesto o cemu ti nemas pojma....
 
Kenyash. Razumevanje racunara medju zenskom populacijom je manje vise kao i medju muskom. Mozda su momci za neku nijansu vise zainteresovani, kao sto je generalno tehnika uvek vise interesovala decake nego devojcice, ali to je nijansa i nije ni priblizno dovoljna da optuzis ceo zenski rod da je glup prema kompjuterima.
Jedino sto pravi bitnu razliku je odnos prema igrama. Devojke su sigurno mnogo manji igraci od momaka.

Slažem se u potpunosti s tobom i Ivanom. ;)

Nije tačno da devojke nemaju pojma s kompjuterima. Normalno je da mušku populaciju više zanima programiranje itd. - al' da devojke nemaju pojma ni šta to znači, ma daj?!

Što se mene lično tiče - volim kompove, net, igrice i dosta sam zainteresovana za informatiku, a sad što dajete neke banalne primere (to za next il' cancel :roll: ) tvrdim da je sve pitanje interesovanja i ne možeš biti tako površan. Sve zavisi od slučaja do slučaja... ;)
 

Back
Top