Atak na vojvodjansko obrazovanje ili ...

tacno! STO LAKSI PROGRAM TO GLUPLJA DECA! upravo to se radi i to i ja kazem ! al ti to ne kontas... zivis u oblacima nekim.. ma lako je vama uciteljicama hahaha

тачно је да је ово суштина тзв."рационализације" - стварање армије ретарда који ће живети као животиње у кавезу, јести шта им се баци, безвољни, без прохтева... бити потрошачи лажне западне робе... и н е с т а т и са лица земље...
 
Па добро човече где се то онда спроводи отпуштање у Војводини??? Значи неколико градова нема деце и ту ће бити спроведено а у селима неће - онда је то добро...
стварно те више не разумем...

Јест да је Дроид боље зна човек....али рационализација се још како спороводи по селима.
Праве се комбинована одељења у нижим разредима, а одељења виших разреда ће аутобусом бити превожена до најближе школе у граду или суседном селу.

У мојој општини је неколико таквих села.
 
Јест да је Дроид боље зна човек....али рационализација се још како спороводи по селима.
Праве се комбинована одељења у нижим разредима, а одељења виших разреда ће аутобусом бити превожена до најближе школе у граду или суседном селу.

У мојој општини је неколико таквих села.

Па ово што си навела је ПРАВА КАТАСТРОФА ЗА ТУ ДЕЦУ...:cool:
 
и то си у праву
избаци више те хахаха много су досадни

To Hahahaha mora da ide

dr-evil.jpg


Па добро човече где се то онда спроводи отпуштање у Војводини??? Значи неколико градова нема деце и ту ће бити спроведено а у селима неће - онда је то добро...
стварно те више не разумем...

Vojvodina je prepuna urbanih sredina ... jako puno je skola pogodjeno!

Kome nama učiteljicama? :lol:
Ne radim u prosveti a jedina mogućnost koju imam da radim u tom sektoru je da predajem poslovnu ekonomiju ili nešto slično u srednjoj ekonomskoj školi - i ne pada mi napamet :mrgreen:

Aha a muz ti je Tom kruz itd hahahaha

Наравно да немам појма. То смо се већ сложили, зар не?
Само, зар ти ја нисам на игнор? :confused:

Иначе, признајем, ја сам назови учитељица са назови вишом школом, а ти шта си по струци?

Magistar ekonomskih nauka - bankarstvo, Univerzitet BG (a ne kao ti vasi neki bezvredni zecevici!!! ) prosek 8,75 studije a magisterij 9,50.

тачно је да је ово суштина тзв."рационализације" - стварање армије ретарда који ће живети као животиње у кавезу, јести шта им се баци, безвољни, без прохтева... бити потрошачи лажне западне робе... и н е с т а т и са лица земље...

Tako je. Da tako je. Kao u filmu Metropolis.
 
Pa pokušavam u više navrata da ukažem da u situaciji kakva jeste, pametnog rešenja nema. Deca trebaju i moraju da idu u školu u svom mestu (bar mala deca), a opet ako ima viška - višak su jer nema posla za sve.
Loša situacija. Veoma. Zalaganje za pravu stvar je nemoguće, jer prave stvari, da svi budu srećni i zadovoljni - jednostavno nema.

Kapiraš? O'š u boji?

Оћу у боји јер ово што ти причаш је демагогија

решење је решње добро или лоше видећемо
а да се свиди свима не може и неће се свидети
 
To Hahahaha mora da ide

dr-evil.jpg




Vojvodina je prepuna urbanih sredina ... jako puno je skola pogodjeno!



Aha a muz ti je Tom kruz itd hahahaha



Magistar ekonomskih nauka - bankarstvo, Univerzitet BG (a ne kao ti vasi neki bezvredni zecevici!!! ) prosek 8,75 studije a magisterij 9,50.



Tako je. Da tako je. Kao u filmu Metropolis.

Да лепо е палити књиге

мада ситуација више личи на Бојно поље Земља
 
ОБЕЗБЕДИО БИ БРОЈНЕ ОЛАКШИЦЕ И ПОВОЉНОСТИ ЗА РАЂАЊЕ ДЕЦЕ - па ***. Јом ти као да живиш на Марсу - ено смрдљива Британија има огроман пораст наталитета - а ми изумиремо, СТВОРЕНИ СУ СВИ УСЛОВИ ДА ДЕЦА НЕ БУДУ РОЂЕНА...

п.с. СИГУРНО НЕ БИХ ЗАТВАРАО ШКОЛЕ - то је имбецилно...самим тим што си и ти спадао у оне који су овде износили податке О НЕПИСМЕНОСТИ СРБА - И САДА ЈОШ И ДА ПОЗАТВАРАМО ШКОЛЕ... па то може само душманин да смисли, нормалан човек НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.................

Hajde da se uozbiljimo. Ovo što si napisao je u rangu MI HOĆEMO, MI MORAMO... Fraze sa mitinga. Obezbedio bi... Kako, odakle, kome bi zakinuo? Lošima? Pa ko je loš, ko odlučuje ko je loš? Ta tvoja izjava "obezbedio bih olakšice i povoljnosti je za pet tomova priča, a ti se frljas kao da je dva i dva! Pa kako brate mili?

Zatvaranje škola? Stvarno zvuči bombastično i strašno. Municija za smenu vlasti, ali i opravdanje za one koji su isti kao sadašnja vlast - alavi i nesposobni.
O nepismenosti i "nepismenosti", pusti sad. Malo međ' svet, u sela, po pijacama, pa da vidiš čemera, spremnog za manipulaciju od strane čak i glupavih, a kamoli pametnih i promišljenih igrača...
Strašno ti je zatvaranje škole u nekim Mrčajevcima npr jer ima ukupno 30 dece za svih 8 razreda? Strašno jeste, ali ne u kontekstu u kom ti pričaš.
 
Pa pokušavam u više navrata da ukažem da u situaciji kakva jeste, pametnog rešenja nema. Deca trebaju i moraju da idu u školu u svom mestu (bar mala deca), a opet ako ima viška - višak su jer nema posla za sve.
Loša situacija. Veoma. Zalaganje za pravu stvar je nemoguće, jer prave stvari, da svi budu srećni i zadovoljni - jednostavno nema.

Kapiraš? O'š u boji?

Зато је била потребна једна дугорочна национална стратегија образовања много пре него што се ушло у рационализацију!!!

Требало је одредити приоритете: жели ли држава да угаси села и да ли је спремна да се суочи са и са гашењем индивидуалне пољопривредне производње и
приливом незапосленог становништва у градовима?

Јер гашење школа - неминовно доводи до гашења села, за пар деценија....

То су јако крупни и далекосежни проблеми који се не могу решавати преко колена....
 
Зато је била потребна једна дугорочна национална стратегија образовања много пре него што се ушло у рационализацију!!!

Требало је одредити приоритете: жели ли држава да угаси села и да ли је спремна да се суочи са и са гашењем индивидуалне пољопривредне производње и
приливом незапосленог становништва у градовима?

Јер гашење школа - неминовно доводи до гашења села, за пар деценија....

То су јако крупни и далекосежни проблеми који се не могу решавати преко колена....
:worth::worth::worth::worth::worth:
Мада Хелен овде има и да је гашење села довело до гашења школа
врло повезано је обоје , а и једно и друго је рађено без икаквог реалног и смиленог плана
 
Hajde da se uozbiljimo. Ovo što si napisao je u rangu MI HOĆEMO, MI MORAMO... Fraze sa mitinga. Obezbedio bi... Kako, odakle, kome bi zakinuo? Lošima? Pa ko je loš, ko odlučuje ko je loš? Ta tvoja izjava "obezbedio bih olakšice i povoljnosti je za pet tomova priča, a ti se frljas kao da je dva i dva! Pa kako brate mili?

Zatvaranje škola? Stvarno zvuči bombastično i strašno. Municija za smenu vlasti, ali i opravdanje za one koji su isti kao sadašnja vlast - alavi i nesposobni.
O nepismenosti i "nepismenosti", pusti sad. Malo međ' svet, u sela, po pijacama, pa da vidiš čemera, spremnog za manipulaciju od strane čak i glupavih, a kamoli pametnih i promišljenih igrača...
Strašno ti je zatvaranje škole u nekim Mrčajevcima npr jer ima ukupno 30 dece za svih 8 razreda? Strašno jeste, ali ne u kontekstu u kom ti pričaš.

Десетковао бих ДРЖАВНУ АДМИНИСТРАЦИЈУ, И ДЕСЕТКОВАО БИХ ЗАПОСЛЕНЕ У МИНИСТАРСТВИМА, ЗАТВОРИО БИХ НАЈМАЊЕ 8
МИНИСТАРСТАВА А САВЕТНИЦИМА БИХ ДАО НОГУ У ДУПЕ БЕЗ
ИКАКВИХ "ПРОГРАМА"............... ПОХАПСИО БИХ ЛОПОВЕ И ОДМАХ
ИМ КОНФИСКОВАО ИМОВИНУ ... И РЕШИО СВЕ ПРОБЛЕМЕ...
 
Olos evropski treba proterati i na vlast dovesti nekog dobrog diktatora i gotovo!

Ма јок.Какав диктатор...Православна екипа да дође,нема избора и нема гласања,забранити такав вид за*ебанције где највећи криминалци и највећи агресивци заузимају власт јер остали ћуте,па да се преуреди економија,правосуђе и образовање.Из темеља.

Пагански систем на ултра-поремећеним вредностима не може да опстане.Никада пре Другог светског рата није био пагански систем у Србији који је могао опстати.И овоме долази крај,али ће за многе који од њега зависе то такође значити крај досадашњег живота у заблуди.

Не може се живети на дрогама - кредитима.
 
:worth::worth::worth::worth::worth:
Мада Хелен овде има и да је гашење села довело до гашења школа
врло повезано је обоје , а и једно и друго је рађено без икаквог реалног и смиленог плана

Јесте....само се ово преостало младо становништво по селима могло спасти - да је било памети и воље, и осмишљеног плана на прво месту....а не све тако стихијски, шта коме кад падне на памет.... :confused:

Ово су проблеми који превазилазе дневно-политичка страначка надгорњавања....:confused:
 
Зато је била потребна једна дугорочна национална стратегија образовања много пре него што се ушло у рационализацију!!!

Требало је одредити приоритете: жели ли држава да угаси села и да ли је спремна да се суочи са и са гашењем индивидуалне пољопривредне производње и
приливом незапосленог становништва у градовима?

Јер гашење школа - неминовно доводи до гашења села, за пар деценија....

То су јако крупни и далекосежни проблеми који се не могу решавати преко колена....
Oko ovoga se svi slažemo. Ali to je prošlost, a mi imamo trenutno stanje stvari o problem ovakav kakav je. I o tome treba pričati.
 
:eek:

Šta ti sad ovo znači?
"Daj da nešto uradimo da se priča da smo uradili"?
Pa to je i dovelo do ove situacije!

Ај лепо удахни дубоко ,нешто смисли лепо за дискусију
овако мало је већ монотоно

Десетковао бих ДРЖАВНУ АДМИНИСТРАЦИЈУ, И ДЕСЕТКОВАО БИХ ЗАПОСЛЕНЕ У МИНИСТАРСТВИМА, ЗАТВОРИО БИХ НАЈМАЊЕ 8
МИНИСТАРСТАВА А САВЕТНИЦИМА БИХ ДАО НОГУ У ДУПЕ БЕЗ
ИКАКВИХ "ПРОГРАМА"............... ПОХАПСИО БИХ ЛОПОВЕ И ОДМАХ
ИМ КОНФИСКОВАО ИМОВИНУ ... И РЕШИО СВЕ ПРОБЛЕМЕ...

Мито то је већ системско решење
 
Muža nemam a Tom Kruz je niži od mene i ružan :lol:

a jel.. daj msn :mrgreen:

Ма јок.Какав диктатор...Православна екипа да дође,нема избора и нема гласања,забранити такав вид за*ебанције где највећи криминалци и највећи агресивци заузимају власт јер остали ћуте,па да се преуреди економија,правосуђе и образовање.Из темеља.

Пагански систем на ултра-поремећеним вредностима не може да опстане.Никада пре Другог светског рата није био пагански систем у Србији који је могао опстати.И овоме долази крај,али ће за многе који од њега зависе то такође значити крај досадашњег живота у заблуди.

Не може се живети на дрогама - кредитима.

a ti bre.. pravoslavna!! da ne bi PAHOMIJA DA PUSTIS U SKOLE!!!
 
Imali smo opsti roditeljski na tu temu jer mi mladji klinac krece u prvi razred i bas se njegovo odeljenje rasformiralo.Koliko sam ukapirala oni su sacinili neku komisiju koja boduje ucitelje uzimajuci u obzir godine staza,strucnu spremu,bracno stanje i zalaganje na radu.Onaj ko ima najmanje tih bodova dobija otkaz.Nista mi se od toga ne dopada jer ce mi dete ici u razred sa 30 ucenika a takva sredina je jako teska i za socijalizaciju i za rad.I,jedan peti razred je takodje rasformiran u njegovoj skoli.
Taj prvi kontakt ucitelja i deteta je jako vazan ,a kako je ova skolska pocela mislim da nece izaci na dobro.
 
Јесте....само се ово преостало младо становништво по селима могло спасти - да је било памети и воље, и осмишљеног плана на прво месту....а не све тако стихијски, шта коме кад падне на памет.... :confused:

Ово су проблеми који превазилазе дневно-политичка страначка надгорњавања....:confused:

Ово су најдубља питања кризе
становништво у градовима ,незапосленост
лош однос према селу
лош однос према свему што је држава системски требала да реши
и наравно да ниједан сегмент неможе да функционоше без другог
Хелен да имамо генија на челу министарства просвете не би ништа могао добро да уради без других добрих решења
 
Десетковао бих ДРЖАВНУ АДМИНИСТРАЦИЈУ, И ДЕСЕТКОВАО БИХ ЗАПОСЛЕНЕ У МИНИСТАРСТВИМА, ЗАТВОРИО БИХ НАЈМАЊЕ 8
МИНИСТАРСТАВА А САВЕТНИЦИМА БИХ ДАО НОГУ У ДУПЕ БЕЗ
ИКАКВИХ "ПРОГРАМА"............... ПОХАПСИО БИХ ЛОПОВЕ И ОДМАХ
ИМ КОНФИСКОВАО ИМОВИНУ ... И РЕШИО СВЕ ПРОБЛЕМЕ...

Lepo, odlično.

Hajde sad ja da se postavim kao neka opozicija tebi.

"Kako bi desetkovao administraciju? Znaš li ti koliko je to ljudi na ulici? Ko će decu da im prehrani?
Lopove bi pohapsio? Samo protivničke ili i tvoje (ako ima tvojih, a verovatno nema, možda jedan ili dva, je l'?)"


I te šatro olakšice za rađanje dece bi promenule nešto? Pa ebote, kad se dodeljivala neka pomoć za drugo i treće dete pre par godina (ne znam je l' to ima i sad) u iznosima 70, pa do preko 100000 dinara, Srbi roditelji su kupovali kola, televizore, mobilne telefone!!!
 
Magistar ekonomskih nauka - bankarstvo, Univerzitet BG (a ne kao ti vasi neki bezvredni zecevici!!! ) prosek 8,75 studije a magisterij 9,50.

Вау, импресионирана сам! :D
Магистратура економских наука те свакако чини компетентнијим за разговор о образовној политици...шта ја, сирота учитељица са назови вишом школом, ту има да тражим? :sad2:

Види, ја ћу убудуће пискарати своје неуке небулозе само онако, за своју душу... А ти и не мораш да читаш, да се не би много једио због моје неупућености. Ок? :)
 
Imali smo opsti roditeljski na tu temu jer mi mladji klinac krece u prvi razred i bas se njegovo odeljenje rasformiralo.Koliko sam ukapirala oni su sacinili neku komisiju koja boduje ucitelje uzimajuci u obzir godine staza,strucnu spremu,bracno stanje i zalaganje na radu.Onaj ko ima najmanje tih bodova dobija otkaz.Nista mi se od toga ne dopada jer ce mi dete ici u razred sa 30 ucenika a takva sredina je jako teska i za socijalizaciju i za rad.I,jedan peti razred je takodje rasformiran u njegovoj skoli.
Taj prvi kontakt ucitelja i deteta je jako vazan ,a kako je ova skolska pocela mislim da nece izaci na dobro.

Zašto bračno stanje? Ono ni po čemu nije relevantno :roll:
Zalaganje na radu OK ali kako će da ga mere? Zna li neko?
 

Back
Top