i Ameri traže Dražin grob

mi južnjaci

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.141
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...im-pocivalistem-draze-mihailovica/447061.aspx
FBI pomaže u potrazi za posljednjim počivalištem Draže Mihailovića
VOJNI izaslanik američke Ambasade u Beogradu John Cappello rekao je da postoji realna mogućnost da ekipa forenzičara iz američkog FBI-a dođe tražiti posmrtne ostatke četničkog vojvode Draže Mihailovića. FBI bi, na molbu srpskih vlasti, došao u Srbiju i pomogao pri lociranju posmrtnih ostataka zapovjednika tzv. rojalističke Jugoslavenske vojske u otadžbini tijekom Drugog svjetskog rata, generala Dragoljuba Draže Mihailovića koji je osuđen i strijeljan 1946. zbog ratnih zločina i suradnje s okupacijskim vlastima.

"Nitko takvu pomoć još nije zatražio, ali ne bih sasvim isključio mogućnost da poznati forenzičari iz FBI-a, na traženje srbijanskih vlasti, dođu i pomognu pri lociranju posmrtnih ostataka Draže Mihailovića", rekao je Cappello za Politiku. Ipak, navodeći da ne može govoriti u ime FBI-a, Cappello je dodao da pretpostavlja da bi, ako bi bio upućen, takav zahtjev bio proslijeđen za to odgovarajućim "kanalima". "Američke vlasti su uvijek voljne pomoći Srbiji u svemu što zatraži", rekao je Cappello.

SAD nema stav o Draži Mihailoviću

On je rekao da SAD nije zauzela stav u vezi s pitanjem je li Draža Mihailović surađivao s nacistima, ali je podsjetio na činjenicu da su Srbi u Drugom svjetskom ratu spasili oko 500 američkih pilota. "Ukupno ih spašeno oko 1.000 pilota, a spašavali su ih i četnici i partizani", dodao je Cappello.

e tugo američka oćeš srpske eure poslije svega
 
treba djeneralove ostatke naci i sahranitiu u aleji velikana
i shta ***** taj capello da nemaju stav?
to mora da su vashi novinari izmislili
sigurno ne bi sebe doveli u takvu situaciju da nekom ko nije antifashista kongres dodeljuje orden
 
treba djeneralove ostatke naci i sahranitiu u aleji velikana
Taj isti Draža se zalagao za Jugoslaviju (koju ti mrziš) i za ideologiju integralnog jugoslovenstva (koju ti mrziš) i za vraćanje Kralja (Šešelj je rekao da se samo lud čovek može zalagati za Kralja).

Ali neki mešaju Moljevića (velikosrpska frakcija u četnicima) sa Dražom i njegovim jugoslovenstvom, ali to je već druga tema...
Dragoljub Draža Mihailović
Stevan Moljević
 
Taj isti Draža se zalagao za Jugoslaviju (koju ti mrziš) i za ideologiju integralnog jugoslovenstva (koju ti mrziš) i za vraćanje Kralja (Šešelj je rekao da se samo lud čovek može zalagati za Kralja).

Ali neki mešaju Moljevića (velikosrpska frakcija u četnicima) sa Dražom i njegovim jugoslovenstvom, ali to je već druga tema...
Dragoljub Draža Mihailović
Stevan Moljević

chovek je ochigledno antifashista
i vreme je da se ta istorijska nepravda spram drugog antifashistichkog porketa u srbiji za vreme ww2 konachno ispravi
sahranjivanjem draze kao heroja uz sve zvanichne pochasti stavlila bi se tachka na celu tu prichu
ostale pederastije druge srbije iz tvog posta ne bi komentarisao
 
chovek je bio vodja jednog od 2 antifashistichka pokreta na tlu porobljene kraljevine jugoslavije
kad moze onaj jednonogogi skot i dalje da ima mauzolej u BG ne vidim u chemu je problem drazu propisno sahraniti

Mali je car :super:

picture.php
 
Kao što već rekoh, Dražu bi trebalo sahraniti tamo gde je rođen - u Ivanjici. I on sam bi to verovatno želeo.

Ne znam je l' ima živih njegovih potomaka i potomaka njegovih rođaka pa da kažu šta misle o tome. Što ih uopšte niko nikad ni za šta ne pita, za razliku od, recimo, Brozovog malog, ili Jovanke, koji se relativno često pojavljuju na TV i u novinama?
 
To što se zalagao za Jugoslaviju i bio glavni baja JUGOSLOVENSKE Vojske u otadžbini.

e ako je to njegova velicina dzaba mu bilo....nazlost...moja su saznanja drugacija oko tog junaka i njegove vojske....pisao sam vec da sam rodjen na puskomet od ravne gore,a i kum mi je iz BA tako da znam dosta toga....ali najbitnije je da su njegovi junaci pretukli kundacima moju babu i isutirali zato sto jadnica nije dala da poslednji hleb otmu od njena dva sina od 4 i 6 godina...jadnica je umrla posle 7 dana u strahovitim mukama,ili pod pretnjom da ce mu zaklati sina radisic mladena iz mog sela su naterali cetnici da zakolje zarobljenog partizana pred celom porodicom...posto se jadnik dvoumio partizan ga je molio da to uradi jer za njega nije bilo spasa i onako....covek je posle rata osudjen na smrt...ali svedocenjem mog dede koi je bio ocevidac spasen je smrti....ili cetnik stojanovic milomir iz istog sela vezao je komsiju za koga je prepostavio da saradjuje sa partizanima i drao ga zivog dok ovaj nije izdahnuo....primera je puno junastva.......
znam ja da je isto ili slicno bilo i u partizanima...ali to je vreme nesrece koje je podelilo srbe...treba ga zaboraviti....
 
chovek je bio vodja jednog od 2 antifashistichka pokreta na tlu porobljene kraljevine jugoslavije
kad moze onaj jednonogogi skot i dalje da ima mauzolej u BG ne vidim u chemu je problem drazu propisno sahraniti

bilo bi lepo kad bi naveo najvece cetnicke pobede nad fasistima...kad su se desile,koliko je snaga ucestvovalo...kolike gubitke je pretrpeo neprijatelj,a kolike cetnici...
a to da ga treba sahraniti da...ali u aleji velikana ne....a i onom u mauzoleju ne treba pridavati znacaj...
 
To što se zalagao za Jugoslaviju i bio glavni baja JUGOSLOVENSKE Vojske u otadžbini.

Ђенерал Дража је био професионални војник.
Он се није залагао ни за какву Југославију, већ је извршавао наређења од стране свог предпостављеног, у овом случају краља.:rtfm:
 
bilo bi lepo kad bi naveo najvece cetnicke pobede nad fasistima...kad su se desile,koliko je snaga ucestvovalo...kolike gubitke je pretrpeo neprijatelj,a kolike cetnici...
a to da ga treba sahraniti da...ali u aleji velikana ne....a i onom u mauzoleju ne treba pridavati znacaj...

pobede lol
a koje su to pa partizanske pobede?
7 bezanija od nemaca po vrletima i plannchugama dok ih ovi masakriraju
i naravno chuveno "100 za 1"
hvala partizanima za to
chetnici i nedic su hteli na pametan nachin da"ratuju"protiv okupatora a ne da se preko srpskih lesheva dodvoravaju saveznicima ko Broz
pa ako kuci cvetja ne treba pridavati znachaj shto se recimo ne sravni sa zemljom?
kad svi znamo koliko je taj hrvat doprineo nashoj egzekuciji 90-tih prosto mi kao sprdanja i podsmevanje ovom narodu deluje taj socijalistichki faraonski tjumez
to shto je tebi neki chetnik prebio babu nije ti draza kriv
kad su svi chije su dede i babe mlatili partizanski kozoyebachi i otimali im imovinu mogli 50 godina da trpe i broza i njegovu degenerisanu kliku kao antifashiste mozesh drazu i ti
 
pobede lol
a koje su to pa partizanske pobede?
7 bezanija od nemaca po vrletima i plannchugama dok ih ovi masakriraju
i naravno chuveno "100 za 1"
hvala partizanima za to
chetnici i nedic su hteli na pametan nachin da"ratuju"protiv okupatora a ne da se preko srpskih lesheva dodvoravaju saveznicima ko Broz
pa ako kuci cvetja ne treba pridavati znachaj shto se recimo ne sravni sa zemljom?
kad svi znamo koliko je taj hrvat doprineo nashoj egzekuciji 90-tih prosto mi kao sprdanja i podsmevanje ovom narodu deluje taj socijalistichki faraonski tjumez
to shto je tebi neki chetnik prebio babu nije ti draza kriv
kad su svi chije su dede i babe mlatili partizanski kozoyebachi i otimali im imovinu mogli 50 godina da trpe i broza i njegovu degenerisanu kliku kao antifashiste mozesh drazu i ti
e svasta...i ti ovo smatras odgovorom na moj post ???
 
bilo bi lepo kad bi naveo najvece cetnicke pobede nad fasistima...kad su se desile,koliko je snaga ucestvovalo...kolike gubitke je pretrpeo neprijatelj,a kolike cetnici...
a to da ga treba sahraniti da...ali u aleji velikana ne....a i onom u mauzoleju ne treba pridavati znacaj...

http://www.scribd.com/doc/9694698/-
http://www.snd-us.com/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=7
А које су то победе од стране партизана?
Да није ова?

http://www.scribd.com/doc/17086912/-
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak/...im-pocivalistem-draze-mihailovica/447061.aspx
FBI pomaže u potrazi za posljednjim počivalištem Draže Mihailovića
VOJNI izaslanik američke Ambasade u Beogradu John Cappello rekao je da postoji realna mogućnost da ekipa forenzičara iz američkog FBI-a dođe tražiti posmrtne ostatke četničkog vojvode Draže Mihailovića. FBI bi, na molbu srpskih vlasti, došao u Srbiju i pomogao pri lociranju posmrtnih ostataka zapovjednika tzv. rojalističke Jugoslavenske vojske u otadžbini tijekom Drugog svjetskog rata, generala Dragoljuba Draže Mihailovića koji je osuđen i strijeljan 1946. zbog ratnih zločina i suradnje s okupacijskim vlastima.

"Nitko takvu pomoć još nije zatražio, ali ne bih sasvim isključio mogućnost da poznati forenzičari iz FBI-a, na traženje srbijanskih vlasti, dođu i pomognu pri lociranju posmrtnih ostataka Draže Mihailovića", rekao je Cappello za Politiku. Ipak, navodeći da ne može govoriti u ime FBI-a, Cappello je dodao da pretpostavlja da bi, ako bi bio upućen, takav zahtjev bio proslijeđen za to odgovarajućim "kanalima". "Američke vlasti su uvijek voljne pomoći Srbiji u svemu što zatraži", rekao je Cappello.

SAD nema stav o Draži Mihailoviću

On je rekao da SAD nije zauzela stav u vezi s pitanjem je li Draža Mihailović surađivao s nacistima, ali je podsjetio na činjenicu da su Srbi u Drugom svjetskom ratu spasili oko 500 američkih pilota. "Ukupno ih spašeno oko 1.000 pilota, a spašavali su ih i četnici i partizani", dodao je Cappello.

e tugo američka oćeš srpske eure poslije svega

naravno da hoce, obrati paznju na poslednje recenice, iako amere ne volim ,kao ni vas ...ameri ,ipak znaju od cije ruke su im spaseni piloti. sto se od vas nije ni ocekivalo, niti se znali ,niti ste hteli. vlast NDH je bila produzena ruka nacizma. toliko!!!
 
e svasta...i ti ovo smatras odgovorom na moj post ???

pa da,to mu dodje to
ni partizani ni chetnici nisu imali ni 1 pobedu nad nemcima
te junachke pobede tipa rafalnom paljbom pokositi nemca na klonji u poljskom WC-u pa pobetji u shumu ili obznaniti ustanak ubistvom srpskog pandura neshto ne rachunam u vojni uspeh
jer da nije bilo bacushki wermaht bi ih sve potrebio zajedno a i vetjinu srpske populacije na balkanu kao kolateralnu shtetu
jedina je razlika shta je normalno i patriotski raditi u takvim situacijama okupacije
qurchiti se spram okupacine sile da se dodvorish londonu i moskvi a za to da plate civili
ili chekati ko francuzi i SVI ostali u porobljenoj evropi da te oslobode neki rusi ili amerikanci i englezi
 
Poslednja izmena:

stvarno nemam nameru da ulazim u polemike sa ljudima koji mozda nisu ni punoletni...a mozda nijedan istoriski izvor nisu proucili a kamo li vise..cisto radi objektivnosti....svima vama koji ste opsednuti drazinom velicinom predlazem da obidju sela oko rajca,volujka,divcibara,suvobora....ima jos ljudi koji su zivi i pamte zlosretno vreme...porazgovarajte malo sa njima....
 

Back
Top