vezbe za zadnjicu

ma, meni jelo uopste nije problem...mogu ja jedamput na dan da jedem i bicu sasvim ok...trosim mnogo energije, zbog toga moj organizam trazi da nadoknadim to :-)))..kad prestanem da treniram odbojku bavicu se rekreativno sigurno...zato sto mnogo volim sport...:-)))
 
pih... odem ja u teretanu, nakanim se nekako sa deckom, kad tamo ispred mog decka, na steperu ona, mrda njeno suuuper zategnto dupe ispred ociju i to u beloj utegnutoj trenerci!!! Od tad vise ne idem u teretanu :) a moje dupe i dalje nije zategnuto! Zamisli da mozes obuci belu trenerku, usku a da sve bude na svom mestu prilikom tolikog mrdanja.... uh, tezak zivot
 
Kakvi široki čučnjevi ako možeš da mi objasniš? Pitam pošto radim neke čučnjeve a čini mi se da nema nikakvog efekta pošto dok radim vežbe ne osećam da se ti mišići zatežu.

najjednostavnije je ovako;

ne znam sta imas u stanu od namestaja..nesto na sta bi mogla da sednes..mozda stocic u dnevnoj sobi onaj niski..stani ispred njega.noge su rasirene u sirinu kukova.kreni u cucanj kao da ces da sednes.kolena ne smeju da ti predju liniju vrhova prstiju.gornji deo drzi sto uspravniji.sposti se do nivoa gde si u bokovima i kolenima savijena pod 90*. a onda lagano ustani.
osetices intenzivno zatezanje prednje i zadnje loze, glutealne regije. to je pravilan polucucanj.
 
Prvo se zagrejes i istegnes (10 min).
1.Iskorak napred, ali iza sebe stavis stolicu pa tu nogu koja ti nije iskoracila :) stavis na stolicu (cela gornja povrsina stopala). Tako radis polucucanj ali na jednoj nozi.
2.Naslonis se na zid ledjima i "sednes" - to drzis 30 sec i onda se malo uzdignes uza zid pa se vratis - ovo koliko izdrzis, po 30 sekundi je svaki polozaj.
3. Isto ovo, samo "sednes" i ispravis jednu nogu. Drzis koliko mozes pa promenis nogu.
4. Iskoracis jednom nogom, prava ledja, probas da pipnes pod bez da ti stomak dodirne nogu pa onda podignes ruke (nadlaktica da ti je u visini usiju); spustis ruke pored tela ali sve vreme treba da budes u tom istom polozaju - dubok iskorak, zadnja noga ti je na prstima, ledja su ti prava ali pod nagibom; onda to isto sa drugom nogom. Onda se okrenes oko sebe na prstima i sve ovo ponovis - 15 do 25 ponavljanja.
5. Cucanj sa tegovima i kad se uspravis, podignes se na prste.

Posle se istegnes.
 
Zvučaću kao iz časopisa, ali moram reći - penjanje uz stepenice :D
Ima još jedna - osloniš se na kolena i laktove, četvoronoške:rumenko:. Nogu savijenu u kolenu podižeš koliko možeš, prvo jednu, pa drugu. :)
 
polucucanj otvorenih stopala ( sa ili bez tegovima) i:

postavis stolicu ispred sebe , legnes na ledja postavis pete na stolici (na onaj deo gde se sedi) ali da kolena budu pod pravim uglom, podignes jednu nogu i pridrzavas se rukama za nogare , onda podizes zadnjicu i vec podignutu nogu dok ne osetis zatezanje . Najbolja vezba za zadnjicu i za noge u isto vreme .
 
polucucanj otvorenih stopala ( sa ili bez tegovima) i:

postavis stolicu ispred sebe , legnes na ledja postavis pete na stolici (na onaj deo gde se sedi) ali da kolena budu pod pravim uglom, podignes jednu nogu i pridrzavas se rukama za nogare , onda podizes zadnjicu i vec podignutu nogu dok ne osetis zatezanje . Najbolja vezba za zadnjicu i za noge u isto vreme .

da, ali sve ovo nema nikakvu tezinu ukoliko ne postavis sliku zadnjice
 

Back
Top