Ko, kada, kako, gde....

Miroslave koliko imas stvarno iskustva i zasto su priznali samo 3 god?

Radim od 2006. kad sam dao poslednji ispit. Jos neke sitnice (izvestaj sa prakse) sam regulisao sredinom 2008., a diplomirao sam 2009. Od 2006. do 2011. sam radio u istoj firmi na istom radnom mestu i sve sam im to obrazlozio i dokazao raznim dokumentima, ali nisu uvazili. Na to dodatno sam istrosio dva meseca i ocigledno nije bilo vredelo truda... Sad bih verovatno bio pred dobijanjem vize. Tako da vam je moj savet da se ne bavite slicnim stvarima. Makar ne kod Engineers Australia.
 
Radim od 2006. kad sam dao poslednji ispit. Jos neke sitnice (izvestaj sa prakse) sam regulisao sredinom 2008., a diplomirao sam 2009. Od 2006. do 2011. sam radio u istoj firmi na istom radnom mestu i sve sam im to obrazlozio i dokazao raznim dokumentima, ali nisu uvazili. Na to dodatno sam istrosio dva meseca i ocigledno nije bilo vredelo truda... Sad bih verovatno bio pred dobijanjem vize. Tako da vam je moj savet da se ne bavite slicnim stvarima. Makar ne kod Engineers Australia.


Ako dobro shvatam, priznali su samo iskustvo koje se desilo nakon diplomiranja? Ja imam sličan slučaj ali je u pitanju par meseci...

Hvala na odgovoru!
 
Da, priznali su samo od datuma diplomiranja. Nemoj da računaš ni na tih par meseci. Da tako razmišljaju, ja bih imao priznatih pet godina, jer sam u februaru 2008. imao sve uslove za uzimanje diplomskog.
A reci mi, kao datum diplomiranja jesu ti uzeli dan koji pise na dokumentu koji dobijes kad polozis diplomski, ono uverenje gde pise da si diplomirao. Ili datum na diplomi, na onoj diplomi koja se dobije kad je svecano urucenje, kad je grupno urucenje diploma?
 
Jesu li zvali skolu da provere kad si diplomirao?

:)
To radi DIAC.

A reci mi, kao datum diplomiranja jesu ti uzeli dan koji pise na dokumentu koji dobijes kad polozis diplomski, ono uverenje gde pise da si diplomirao. Ili datum na diplomi, na onoj diplomi koja se dobije kad je svecano urucenje, kad je grupno urucenje diploma?

Ma neee, datum diplomiranja, koji piše i na diplomi. Dodela diploma je nebitna stvar. Ne bih ni dobio assessment da su uzimali datum dodele :).
 
IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Subclass: 190 state sponsored (WA, nadamo se)
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
EOI: 13.5.2013. - beznačajan datum jer se čeka...
SS WA: prijava 20.5.2013.
Medical: -
Police: -
CO: -
VIZA: -
Datum odlaska: što pre
Mesto: Perth
 
IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Subclass: 190 state sponsored (WA, nadamo se)
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
EOI: 13.5.2013. - beznačajan datum jer se čeka...
SS WA: prijava 20.5.2013.
Medical: -
Police: -
CO: -
VIZA: -
Datum odlaska: što pre
Mesto: Perth

Cestitke! Sad bi to trebalo brzinom da se odvija. Svu srecu zelim!
 
Šezdeseti poen!

IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Subclass: 190 state sponsored (WA)
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
EOI: 13.5.2013. - beznačajan datum jer se računa vreme od...
SS WA: 30.5.2013. prijava podneta 20.5.2013.
Medical: -
Police: -
CO: -
VIZA: -
Datum odlaska: što pre
Mesto: Perth
 
IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Subclass: 190 state sponsored (WA)
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
SS WA: 30.5.2013. prijava podneta 20.5.2013.
EOI Invitation: 04.06.2013. (dan posle slanja potpisanog ugovora sa WA)
Datum apliciranja: 17.06.2013.
Medical: -
Police: -
CO: -
VIZA: -
Datum odlaska: što pre
Mesto: Perth

Znači, uhvatio sam poslednji voz pre povećanja cena... Sad odosmo na more, a policija i pregledi posle toga.
 
Radim od 2006. kad sam dao poslednji ispit. Jos neke sitnice (izvestaj sa prakse) sam regulisao sredinom 2008., a diplomirao sam 2009. Od 2006. do 2011. sam radio u istoj firmi na istom radnom mestu i sve sam im to obrazlozio i dokazao raznim dokumentima, ali nisu uvazili. Na to dodatno sam istrosio dva meseca i ocigledno nije bilo vredelo truda... Sad bih verovatno bio pred dobijanjem vize. Tako da vam je moj savet da se ne bavite slicnim stvarima. Makar ne kod Engineers Australia.

Pa naravno da nisu uvazili!
Au bre covek, jesi naivan ko pariska sobarica.

Sa druge strane jedna od najbezveznijih rasprava je rasprava oko pravila, ako je pravilo jasno i nedvosmisleno. Nasem coveku ovo dosta tesko dolazi ODANDE-TAMO (doope-glava, autoput mudrosti) jer je nas covek navikao da su pravila rastegljiva stvar. Moz' da bidne a ne mora da znaci. Jeste, sem ako mi teca nije u Odboru.

Ne u Australiji, mate.

I slusaj, ako pretendujes da od tebe postane covek u ovoj zemlji, batali ovakve price. Samo lose mogu da ti donesu.

Evo sta je pravilo:
1. Struka je ono sto ti pise u diplomi da ti je struka
2. Rad u struci je vremenski period koji si proveo radeci u onome sto ti je struka.

Ergo: pre 2009-te ti nisi imao struku.

BTW, ovo si i sam mogao da znas jos 2006. Pise. Tako ti je to sa pravilima.
 
Da ispunim još par praznih polja...

IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Subclass: 190 state sponsored (WA)
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
SS WA: 30.5.2013. prijava podneta 20.5.2013.
EOI Invitation: 04.06.2013. (dan posle slanja potpisanog ugovora sa WA)
Datum apliciranja: 17.06.2013.
Medical: 23.07.2013.
Police: 08.07.2013.
CO: 16.07.2013.
VIZA: -
Datum odlaska: što pre
Mesto: Perth


@Ozi^3

Pre slanja dokumentacije u EA, poslao sam im objašnjenje moje situacije i dobio odgovor da će to razmotriti ako podnesem dokaze da sam pre dobijanja diplome imao ispunjene sve ostale uslove. Dokaze sam podneo, to radno iskustvo mi nije priznato. Da su rekli da ni ne pokušavam, ne bih gubio vreme i novac...
 
IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
SS WA: 30.5.2013. prijava podneta 20.5.2013.
EOI Invitation: 4.6.2013. (dan posle slanja potpisanog ugovora sa WA)
Datum apliciranja: 17.6.2013.
Subclass: 190 state sponsored (WA)
Police clearance: 8.7.2013.
CO: 16.7.2013.
Medical: 23.7.2013. i 22.8.2013.
VIZA: 24.9.2013.
Datum odlaska: Januar 2014. ?
Mesto: Perth

Lakši deo je završen... Za ono što sledi nema brošura i pravila. Hvala dobrim ljudima sa ovog foruma koji su mi pomogli i olakšali ceo postupak.

Svima koji su još u proceduri želim brzo dobijanje viza i brz odlazak, naročito devojkama koje strpljivo čekaju one bračne vize!

Ovo je ujedno i moj poslednji post ovde zbog dobro poznatih događanja ^. Ko ima pitanja, može slobodno poslati privatnu poruku. Pozdrav svima!
 
IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
SS WA: 30.5.2013. prijava podneta 20.5.2013.
EOI Invitation: 4.6.2013. (dan posle slanja potpisanog ugovora sa WA)
Datum apliciranja: 17.6.2013.
Subclass: 190 state sponsored (WA)
Police clearance: 8.7.2013.
CO: 16.7.2013.
Medical: 23.7.2013. i 22.8.2013.
VIZA: 24.9.2013.
Datum odlaska: Januar 2014. ?
Mesto: Perth

Lakši deo je završen... Za ono što sledi nema brošura i pravila. Hvala dobrim ljudima sa ovog foruma koji su mi pomogli i olakšali ceo postupak.

Svima koji su još u proceduri želim brzo dobijanje viza i brz odlazak, naročito devojkama koje strpljivo čekaju one bračne vize!

Ovo je ujedno i moj poslednji post ovde zbog dobro poznatih događanja ^. Ko ima pitanja, može slobodno poslati privatnu poruku. Pozdrav svima!

sretan put,bas sam se pitala sta je s tobom.briga te za dogadjaje,uzivaj u zavrsenom poslu.
 
IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
SS WA: 30.5.2013. prijava podneta 20.5.2013.
EOI Invitation: 4.6.2013. (dan posle slanja potpisanog ugovora sa WA)
Datum apliciranja: 17.6.2013.
Subclass: 190 state sponsored (WA)
Police clearance: 8.7.2013.
CO: 16.7.2013.
Medical: 23.7.2013. i 22.8.2013.
VIZA: 24.9.2013.
Datum odlaska: Januar 2014. ?
Mesto: Perth

Lakši deo je završen... Za ono što sledi nema brošura i pravila. Hvala dobrim ljudima sa ovog foruma koji su mi pomogli i olakšali ceo postupak.

Svima koji su još u proceduri želim brzo dobijanje viza i brz odlazak, naročito devojkama koje strpljivo čekaju one bračne vize!

Ovo je ujedno i moj poslednji post ovde zbog dobro poznatih događanja ^. Ko ima pitanja, može slobodno poslati privatnu poruku. Pozdrav svima!

Srecno i dobro dosao u Pert.
 
IELTS, General: Listening: 8.5, Reading: 9.0, Writing: 8.5, Speaking: 7.5, 12.5.2012., posle remark-a ocena za speaking nepromenjena
Assessment 15.4.2013. : Engineers Australia, dokumenti poslati 21.11.2012.
Zanimanje: 233512 Mechanical Engineer
SS WA: 30.5.2013. prijava podneta 20.5.2013.
EOI Invitation: 4.6.2013. (dan posle slanja potpisanog ugovora sa WA)
Datum apliciranja: 17.6.2013.
Subclass: 190 state sponsored (WA)
Police clearance: 8.7.2013.
CO: 16.7.2013.
Medical: 23.7.2013. i 22.8.2013.
VIZA: 24.9.2013.
Datum odlaska: Januar 2014. ?
Mesto: Perth

Lakši deo je završen... Za ono što sledi nema brošura i pravila. Hvala dobrim ljudima sa ovog foruma koji su mi pomogli i olakšali ceo postupak.

Svima koji su još u proceduri želim brzo dobijanje viza i brz odlazak, naročito devojkama koje strpljivo čekaju one bračne vize!

Ovo je ujedno i moj poslednji post ovde zbog dobro poznatih događanja ^. Ko ima pitanja, može slobodno poslati privatnu poruku. Pozdrav svima!

Cestitamo! Ipak bi bilo fino da ponekad svratis i mozda i ti pomognes nekom, a i da nam ispricas utiske kad dodjes i tako...
 
Da ispunim još par praznih polja...
Pre slanja dokumentacije u EA, poslao sam im objašnjenje moje situacije i dobio odgovor da će to razmotriti ako podnesem dokaze da sam pre dobijanja diplome imao ispunjene sve ostale uslove. Dokaze sam podneo, to radno iskustvo mi nije priznato. Da su rekli da ni ne pokušavam, ne bih gubio vreme i novac...

Contrary to popular belief, nobody owes you anything.

Miroslave, ako ulazis u Australiju i nosis jed i bes sa sobom, nece na dobro da izadje. Ova zemlja ce ti pomoci onoliko koliko si otvoren na saradnju. Moje iskustvo je da doseljenici moraju da budu spremni da prihvate nova pravila zivota i da budu spremni da sidju lestvicu ili dve dok se ne ofrkeste. Znaci, tvoj status ce biti status srednjoskolca koji ide da se raspita za studije i budi spreman na to. Ja sam za sobom srusila mostove tako da nisam imala gde. Najgore je da sedis na pola dupeta, malo vamo malo tamo. U Australiju sam se doselila da svoje kosti ostavim ovde i tako sam se ponasala od prvog dana. Ovo ti govorim zato sto je to apsolutno krucijana stvar - i za tebe i za sve buduce doseljenike. Kada sa sobom raskrstis da nema nazad onda i svakodnevicu prihvatas na drugaciji nacin. A ako nisi raskrstio pre ili kasnije ce ti biti toliko tesko da ucis sve ispocetka i da se navikavas na pravila koja su znacajno drugacija da ce te udariti nostalgija i poceces da tones. Ovakvih ljudi ces uvek naci na doceku srpske nove godine, na gostovanjima Dare, Mare, Kebe, Zdrebe. Nikome ne zelim ovakav emotivni rascep jer je zaista tesko. A i mentalno ljudi flipnu, pocnu da pricaju o Srbiji kao obecanoj zemlji.

Znaci, morad da budes spremna da zaista PROMENIS neke stvari. Ovakav attitude je stavka #1 za menjanje.

Ja rekoh kako stvari stoje u vezi pravila. Tvoj najveci nedostatak ce ujedno biti i tvoja najveca prednost a to je gde si bio svojih prvih 30tak godina. U tom prvom delu zivota naucis neke stvari koje ni ne znas da si naucio i koje ce ti najteze pasti u prvih mozda godinu-dve. Ako si pametan trudices se da nadoknadis ono sto ne znas o kulturi i istoriji naroda medju koji si dosao da zivis. I ako je moguce iz relevantnih izvora a ne od naseg sveta koje lekcije o Australiji daju filove sarkazmom i svojim vecitm nezadovoljstvom (jer su propustili korake o kojima sam gore govorila). Zapamti, zakucaj sebi u glavu da u Australiju dolazis medju prijatelje i prijatelji ce te docekati. Ako se napujdas vec sada da dolazis medju neprijatelje - bolje da ne dolazes jer za 5-10 godina ti ne gine gastarbajterski pakao filovan nostalgijom svih boja i velicina.

Prvih 30+ godina tvog zivota provedenih u stranoj zemlji ti daju sirinu koju ces da spoznas pre ili kasnije. Videces stvari mnogo sire i na drugaciji nacin. Bices oslobodjen predrasuda koje ima ovo podneblje. Bices Marsovac, a to ima svojih velikih prednosti. Jedna od njih su pravila koje sam vec spominjala. Vidi, Australija je pravna drzava a da bi se to desilo u glave ljudi je ukucano da se pravila moraju postovati. To se jako dobro vidi na primeru koji stoji gore u citatu. Ono sto su oni uradili je klasika kako stvari funkcionisu. Imao si izbor da procenis da li imas sanse da ti se uvazi iskustvo ili ne (nadjes pravilo/zakon po kojem se to procenjuje), Druga mogucnost je da oni to ucine za tebe. Druga stvar: niko ti - a posebno za vize - nece dati odokativnu procenu. Da bi ti oni procenili treba da bude deo postupka. Znaci jedini validni odgovor koji ces da dobijes je ako prilozis dokumentaciju i trazis procenu u svoju korist. Alternativa nije "samo da pitam da se ne trosim za dzabe" - tako nesto NE POSTOJI kao mogucnost, razumes? Jedina alternativa koju si imao da procenu uradis sam.

Potrosio si vreme i pare - jesi, i? Emograciona sluzba ne postoji da bi tebi sacuvala kintu... Kao sto rekoh gore: Contrary to popular belief, nobody owes you anything.
 
Pošto već duže vreme pratim ovaj forum, odlučih se da se učlanim na današnji dan kada smo (muž, dvoje dece 12 i 8 i ja) dobili VISA GRANT.:D
Evo ko gde, kako gde, pa da se uteše svi koji misle da dugo čekaju
IELTS: W 8,5 R 8 L 8 S 8,5
Assessment: N/A
Subclass: 175 Skilled Independent
Zanimanje: Translator
Datum apliciranja: 15.05.2009. (dva meseca nakon toga sve stopirano zbog krize)
Medical: 27.03.2014.
Police: 19.03.2014.
CO: 13.03.2014.
Trenutni Status: visa granted
VIZA: 10.04. 2014.
Datum odlaska: ne znamo
Mesto: Melbourne

Hvala mnogima koji se trude da daju odgovore na ovom forumu. Meni je najviše pomogla OziOziOzi
 
Ne uzimaj nista zdravo za gotovo, kao npr. u Ozu je radno vrijeme 38 sati sedmicno bez extra nadoknade definisano zakonom. Btw, i Fair Work Ombudsman kaze da to moze malo da varira od ugovora do ugovora...

Overtime is often defined in an award or agreement as time worked in excess of 38 hours or outside of ordinary hours. It could be defined differently in a relevant award or agreement so you should check to see what applies to you.

U firme koje postuju 38 sati nedeljno, imigranti uglavnom nemaju pristup. Evo ti klauzula o radnom vremenu iz ugovora za MS consultant @ Avanade Australia:

4. Your Hours of Work
4.1 You are employed on a full time basis and are required to work during the Company's ordinary business hours. You are also required to work such additional hours as are reasonably either:
(a) necessary to perform your duties; or
(b) required by the Company.
4.2 You acknowledge that working additional hours is part of your role and that this has been taken into account in setting your Remuneration.


Kad na "induction" treningu pitas da malo elaboriraju to radno vrijeme, objasne ti da ocekuju da radis up-to 50 sati nedeljno bez ikakve extra nadoknade, ni lova ni time-in-lieu.

Druga stvar, intenzitet rada ovde, ako si imigrant i/ili kontraktor, nema nikakve slicnosti sa onim kod nas. Ja sam i kod nas radio puno jer stvarno volim to sto radim, ali ovde ti otvoreno daju da radis stvari koje su bile dodijeljene lokalcima prije x mjeseci, a oni to nisu nikad uradili ili su zabrljavili nesto, ili koje iz nekog razloga nisu htjeli da urade. Ti vidis u job log-u (datum ponekad od prije 6 ili vise mjeseci) ime lika koji sjedi u tvojoj neposrednoj blizini i ne radi apsolutno nista. Vjeruj mi, prije ili kasnije to pocne da smeta i shvatis da se ovo ne mjenja vremenom i da ti tu ne mozes nista da uradis. Takodje, ja jos nisam radio u timu u kojem sam se osjecao ravnopravno sa ostalim sa kojim sam zvanicno u istom rangu, a obicno znam mnogo vise. Nauka o management-u kaze da su takvi timovi "dysfunctional" i neodrzivi, jer ljudi ne osjecaju da pripadaju organizaciji i generalno imaju osjecaj da su iskoristeni (sto u stvari i jesu, mi smo tzv. "the disposable workers"). Sve se to vremenom nakupi i onda pocnes da razmisljas da palis odavde.


Vecu glupost skoro nisam procitao,od ovog gore navedenog jedino je istina ono sto pise na engleskom ! Cinjenica je da ima nasih koji kad dodju ovde misle da su bogom dani i da ne postoji alternativa za njih u nekom poslu..Ja konkretno radim u timu sa 5 Ozija i nijednog trenutka nisam osetio da se neko stedi u poslu,ili ne daj boze zabusava na moju stetu..Ljudi koji kukaju na Australiju i hoce da se vrate nazad ili su teske lenstine ili nisu normalni...A tebi prijatelju posto se nakupilo kupi kartu i pali nazad ...napravi jedno mesto za onaj milion ljudi sto zeli da dodje ovde..!! Pisi kad stignes :super:
 
Poslednja izmena:

Back
Top