SPC odlikovala dr Bojana Pajtica

http://www.spc.rs/sr/pola_milenijuma_manastira_krusedola

На Светој Литургији су молитвено учествовали председник извршног већа Војводине Бојан Пајтић - који је овом приликом одликован орденом Светог Срсенија Сремца, највећим одликовањем Епархије сремске, представници Владе Републике Србије, представници Kрунског савета, Њихове Екселенције господа амбасадори, представници Војске Србије, представници сестринских Цркава, представници Матице Српске и друге личности из нашег културног и јавног живота.

2_7.jpg
 
Крајње је време да се вратимо нашим старим Боговима Виду и Перуну, као и вери у змајеве и виле.

http://forum.krstarica.com/threads/251659

Целокупно деловање СПЦ у 20. и 21. веку је дубоко анти-национално.
Са друге стране, змајеви и виле су увек били чврсто на националним позицијама.
 
У медијима се не прича довољно о претхришћанским Србима јер многима то не одговара, цркви (јер не жели да призна порекло српских обичаја, крсне славе, Видовдана, бадњака...), историчарима - глорификаторима Византије (који тврде да су Срби били неписмена дивља хорда која је прогледала у сусрету са византијским сјајем), а ни политичарима у власти - Тадић би се најрадије бавио западњачким цивилизацијама на Балкану, Римљанима, отуда огромна средства иду у пројекат: „Путевима римских царева”, а Коштуница је заљубљен у источњачке Византинце (Ромеје) и градио би гомилу богомоља у византијском стилу архитектуре. За аутентичну националну културу средства не постоје. Оно мало етнолога, археолога, историчара који се баве пореклом Срба - свесни су да неће доживету научничку славу за живота и да их држава неће значајније помоћи.

Јер религија није само религија већ и животна филозофија и идеологија.
По хришћанском моралу, ако издаш, и покајеш се, молиш се, градиш задужбине - може ти бити опроштено. По паганском моралу, чим издаш, бићеш кажњен и ти и твоји потомци до ко зна којег колена... Зато је национална религија супериорна, у смислу самосвешћивања и јачања национализма и патриотизма.
 
Јер религија није само религија већ и животна филозофија и идеологија.
По хришћанском моралу, ако издаш, и покајеш се, молиш се, градиш задужбине - може ти бити опроштено. По паганском моралу, чим издаш, бићеш кажњен и ти и твоји потомци до ко зна којег колена... Зато је национална религија супериорна, у смислу самосвешћивања и јачања национализма и патриотизма.

Ček' ja tebi da nešto kažem, moj produhovljeni prijatelju...
Imam jednog komšiju...taj posećuje lokalne manastire svakog vikenda, ostavlja debele priloge, što će reći potpomaže njihovu rekonstrukciju i svaku drugu vrstu ulaganja, redovno prisustvuje svim službama, redovno se pričešćuje, moli...
Da li je on pravi vernik?
 
Откуд ја то знам? И шта уопште значи ПРАВИ верник?
Овако на основу твоје приче, у стилу Шерлока Холмса, :) могао бих да претпоставим да је: или нешто жешће згрешио или да има мањак самопоуздања, или и једно и друго. У сваком случају НИЈЕ националиста. Јесам ли у праву?
 
Откуд ја то знам? И шта уопште значи ПРАВИ верник?
Овако на основу твоје приче, у стилу Шерлока Холмса, :) могао бих да претпоставим да је: или нешто жешће згрешио или да има мањак самопоуздања, или и једно и друго. У сваком случају НИЈЕ националиста. Јесам ли у праву?

Nisam otkrio nastavak priče...no, u tvom postu piše da По хришћанском моралу, ако издаш, и покајеш се, молиш се, градиш задужбине - може ти бити опроштено
Što vodi zaključku da ako tako činiš...sve prethodno počinjeno se briše....podseća me to na ono papsko prodavanje indulgencija....
Ne treba meni crkva da mi kaže da mi je oprošteno...ako verujem u Boga (a verujem) ili će mi on oprostiti ili ne... a od naših crkvenih velikodostojnika i toga da li gradim crkve ili ne to i ne očekujem, niti želim...ova gradnja zadužbina mi je upala u oči...ne želim da prihvatim (jer nije hrišćanski) da se tako praštaju gresi
 
Нити раузмем демократе што ликују, нити остале коментаре на ррачун СПЦ!!
СПЦ није политичка организација, њени чланови су различитог политичког опредељења..

Човек помогао СПЦ и добио орден.. ето што није СНС скупио паре.. па би Вучић добио орден.. или Маја док је СРС владао Новим Садом.. па би СРС имала орден!!!

Шта сада...
 
Крајње је време да се вратимо нашим старим Боговима Виду и Перуну, као и вери у змајеве и виле.

http://forum.krstarica.com/threads/251659

Целокупно деловање СПЦ у 20. и 21. веку је дубоко анти-национално.
Са друге стране, змајеви и виле су увек били чврсто на националним позицијама.
istina , to su uvek bile najvece Srbende !:ok:
 
Sveci se proglasavaju iskljucivo po trenutnom politickom kljucu i neophodnosti, kako kod katolika tako i kod pravoslavaca. Recimo, neki od Nemanjica su proglaseni svecima, bez obzira na oslepljivanja oceva i razna ubistva in the family. Nikolaj Velimirovic je proglasen svecem za zivota, iako je to u suprotnosti sa kanonima SPC.
 

Back
Top