VREMEPLOV

martta

Primećen član
Poruka
899
Ljudska uobrazilja nije smislila fantastičniju ideju od one da je moguće fizički putovati kroz vreme i po slobodnoj volji odlaziti u prošlost ili budućnost.
Ova ideja se javila relativno kasno, tek u drugoj polovini XIX veka. Ona je svoje najubedljivije i najpoznatije uobličenje dobila u književnosti
i to u noveli "Vremeplov" engleskog pisca Herberta Džordža Velsa, objavljenoj 1895. godine.
Sve kasnije popularne obrade ove teme u književnosti, stripu i na filmu svoje izvorište su imale u ovom delu.

1) Verujete li da je moguće putovati kroz vreme?
2) Gde bi najradije zavirili?:zper:
 
1) Mislim da je moguce putovati kroz vreme, mada mi nije jasno sta bi bilo kad bih promeio buducnost, tj. u proslosti uradio nesto sto se nije desilo, kakva bi onda sabasnjost bila?
2) Vratio bih se u vreme Aleksandrovih osvajanja, krstaskih ratova, kosovske bitke, ili mozda u Srbiju u doba Njemanjica.
 
...bilo bi to zaista lepo, uživati u putovanju kroz vreme, kada bi to zaista bilo moguće ( a nadajmo se da jednog dana i hoce) ni sam ne znam koje bi vreme pre obišao, prošlo ili buduće...:ok:

x82136446319126792.jpg
 
U svom duhovnom telu moguće je putovati u bilo kojoj prošlosti za vreme spavanja fizičkog tela. Pa ipak najbolje umeti živeti sada - ako sada radimo kako valja i na najbolji mogući način onda sva naša prošlost biva ispravljena. Ništa tudje ne smemo dirati.
 
U svom duhovnom telu moguće je putovati u bilo kojoj prošlosti za vreme spavanja fizičkog tela. Pa ipak najbolje umeti živeti sada - ako sada radimo kako valja i na najbolji mogući način onda sva naša prošlost biva ispravljena. Ništa tudje ne smemo dirati.

E ta ti je dobra...............mada se ne odnosi direktno na temu, ovde se valjda misli na stvarno putovanje kroz vreme u objektivnoj sredini, kako ces duhovnim putovanjem da odes u buducnost ili daleku proslist?............................;)
 
Gle što vam se svidja tema.:Dali mene stvarno interesuje dal mislite da je moguce napraviti vremeplov.Skoro svi veliki naucnici fizicari, bavili su se tom idejom a koliko sam upoznata sto se teleportacije tice, mislim da su dokazali da je to moguce, pojedinosti mi nisu bas jasne:mrgreen:
 
Kad bi ja plovila, otplovila bi u vreme kad su ubili Lenona i sprečila bi ubistvo...:confused:
Možda bi otplovila i do Morisona i tako, svašta bi mu nešto rekla..:)

Hmm..Vels..imao je neverovatnu viziju daleke budućnosti za ono vreme..koliko
se sećam njegov vremeplovac je iz mirne viktorijanske Engleske uskočio čak u
xxxxxx. godinu naše ere..Po njegovoj viziji u budućem svetu ljudska rasa će
biti podeljena na dve vrste..Eloje i Morloke..Eloji su bili degenerisani potomci viših
klasa a Morloci degenerisani potomci nižih klasa koji žive i rade pod zemljom i skoro
se ne razlikuju od zverinja..:lol:
Nekad su pisci imali bujnu maštu, pomalo i lucidnu...ne sluteći koliko će njihova mašta zavladati nekom realnom budućnošću...;)
 
Ajnštajn kaže da je moguće ali samo jednosmerno putovanje kroz vreme.
Kada putujemo autobusom, mi putujemo ne samo kroz prostor već i kroz vreme; stigavši na odredište, mi smo otišli i delić sekunde u budućnost u odnosu na vremenski tok onih koji su ostali u mirovanju. Činjenica je da samo tehnički problemi sprečavaju ljude da putuju proizvoljno daleko u budućnost, i to samo zbog toga što je brzina svetlosti toliko veća od bilo koje brzine sa kojom se susrećemo u svakodnevnom životu. Sa napuštanjem njutnovskog koncepta apsolutnog vremena i prostora, i usvajanjem koncepta jedinstvenog četvorodimenzionalnog kontinuuma prostorvremena, kretanju kroz vreme (barem u jednom pravcu) dato je puno fizičko pravo građanstva. Mnogobrojni eksperimenti, pomenimo samo drastično različito vreme života subatomske čestice miona za posmatrača koji se kreće zajedno sa njim i posmatrača u mirovanju na Zemlji, potvrdili su ovaj efekat specijalne relativnosti sa ogromnom preciznošću.

Dakle, putovanje u budućnost, poput onog opisanog u Velsovom Vremeplovu sasvim je moguće i neprotivurečno. Dovoljno je posedovati odgovarajuće brz svemirski brod. Posle jedan sat putovanja brzinom od 99,9999% brzine svetlosti, po povratku na Zemlju otkrićemo da je prošlo mesec dana.
 
Ajnštajn kaže da je moguće ali samo jednosmerno putovanje kroz vreme.
Kada putujemo autobusom, mi putujemo ne samo kroz prostor već i kroz vreme; stigavši na odredište, mi smo otišli i delić sekunde u budućnost u odnosu na vremenski tok onih koji su ostali u mirovanju. Činjenica je da samo tehnički problemi sprečavaju ljude da putuju proizvoljno daleko u budućnost, i to samo zbog toga što je brzina svetlosti toliko veća od bilo koje brzine sa kojom se susrećemo u svakodnevnom životu. Sa napuštanjem njutnovskog koncepta apsolutnog vremena i prostora, i usvajanjem koncepta jedinstvenog četvorodimenzionalnog kontinuuma prostorvremena, kretanju kroz vreme (barem u jednom pravcu) dato je puno fizičko pravo građanstva. Mnogobrojni eksperimenti, pomenimo samo drastično različito vreme života subatomske čestice miona za posmatrača koji se kreće zajedno sa njim i posmatrača u mirovanju na Zemlji, potvrdili su ovaj efekat specijalne relativnosti sa ogromnom preciznošću.

Dakle, putovanje u budućnost, poput onog opisanog u Velsovom Vremeplovu sasvim je moguće i neprotivurečno. Dovoljno je posedovati odgovarajuće brz svemirski brod. Posle jedan sat putovanja brzinom od 99,9999% brzine svetlosti, po povratku na Zemlju otkrićemo da je prošlo mesec dana.

Nesto mi je tesko da poverujem u to, ne kazem da je nemoguce, ali ipak...:think::)
 
Kada bih doživela da mogu da putujem kroz vreme, išla bih samo u PROŠLOST bez vraćanja u sadašnje doba...jer mislim da čovečanstvo ne čeka mnogo dobrih stvari u budućnosti...:( i naravno povela ćerku sa sobom...:ok:
 
odeš u budućnost u neku sredu, zapišeš brojeva lotoa od utorka i vratiš se u ponedeljak ;)

inače, jeste moguće teoretski da putuješ sat vremena brzinom bliskoj svetlosti a da za to vreme na zemlji prođe npr. meseca dana, ali to jeste jednosmerno putovanje, a koliko vidim - nikome se tako ne "putuje" u budućnost. al neka cena mora da se plati (da ne računamo gorivo za svemirski brod).
 
Ljudska uobrazilja nije smislila fantastičniju ideju od one da je moguće fizički putovati kroz vreme i po slobodnoj volji odlaziti u prošlost ili budućnost.
Ova ideja se javila relativno kasno, tek u drugoj polovini XIX veka. Ona je svoje najubedljivije i najpoznatije uobličenje dobila u književnosti
i to u noveli "Vremeplov" engleskog pisca Herberta Džordža Velsa, objavljenoj 1895. godine.
Sve kasnije popularne obrade ove teme u književnosti, stripu i na filmu svoje izvorište su imale u ovom delu.

1) Verujete li da je moguće putovati kroz vreme?
2) Gde bi najradije zavirili?:zper:

Ne znam verujem li... :confused:
Ali bih volela da iskusim vreme krinolina, dvorova, kneginja, prinčeva, čajanki...
Ne iz nekih... romantičnih razloga, već mi prosto budućnost i modernizacija kojoj se ide, nije naročito zanimljiva.
 
za putovanje bas i ne znam, nisam obavesten.

al, za posmatranje unazad, sta je bilo, to je veoma lako, ako se zna znanje, da ne mrsim puno, rec je o svetlosti.
 
Marta, ovo je ozbiljna tema...Fizicko putovanje nije moguce,ali duhovno jeste i primenju je se kod LAMA I SAMANA....Ako nisi cula za nih na zapadu a ikod nas postoje ljudi 'PROFAJLERI' koji pomazu policijama sirom sveta....KOD NAS I NA ISTOKU SE ZOVU VIDOVNJACI...To su Duhovno-astralna putovanja kroz vreme....zato ne izvrrgavaj ovu temu
ruglu...
 

Back
Top