Monitor ne radi pa onda proradi!? Pomoc...

Elektro666

Obećava
Poruka
56
Pozdrav svima,
pre 2-3 dana mi se desilo nešto čudno, stavio sam komp u stand-by i kad sam ga pokrenuo ponovo komp se pokrenuo ali monitor ne. Jednostavno monitor krene da se pali pa se onda ugasi, pa ponovo krene pa se ugasi i tako dalje... To mi se sada počelo redovno dešavati, čak i kada ugasim komp (preko večeri) pa ga upalim ujutru isto se ponovi... E onda samo proradi od jednom, ili ga restartujem desetak puta ili palim gasim sve dok monitor ne "uhvati priključak" sa kompom...
Nisam menjao ništa od hardware-a, a i kada monitor proradi onda radi savršeno (dok ne ugasim komp), tako da pretpostavljam da nije ništa "crklo", da je grafička onda jednostavno ne bi radio uopšte...
Da ne dužim previše, ako neko ima ideju kako rešiti ovaj problem koji me opasno nervira neka pomaže dok komp ne ode ponovo u stand-by...
Hvala unapred...
 
E ovako, konektor nije 100%, kabl otišao i kupio nov, nije ni on, otišao do komšije, "mazno" mu monitor, prikačio na moj komp proradio iz prve... E sad, jedina je fora što je taj monitor radio neposredno pre nego što sam ga ja uzeo, pa ne znam da li to ima neke veze pošto i moj proradi posle izvesnog vremena (ma koliko zvučalo glupavo ciljam na to da se monitor ohladio dok je ugašen ili dok je u stand-by režimu)... Da li je onda problem u mom monitoru, tj. da li je on vrisnuo???
Planiram sad da ovaj "ohladim" pa za nekih pola sata do sat da ponovo upalim... Ako sve radi, onda je to to (moj monitor je problem) zar ne???
 
Sad više neće da radi, dakle ni posle 500k restarta, paljenja-gašenja i sl. jednostavno odbija poslušnost... Dakle samo se pali i gasi ali ni posle određenog vremena neće da se normalizuje (što je ranije bio slučaj)
Razmišljam da li se isplati popravka samo iz jednog razloga: ne znam koliki im je radni vek, da mi se ne desi da zamenim ovo pa da mu posle mesec dana vrisne i ekran... :(
 

Back
Top