Koji jezik??

Можеш слободно да кренеш са C++-ом. Нема потребе враћати се у прошлост.
А иначе, можеш пробати и Java-u, лакша је. :)
 
ja bih izbegavao basic sirokim lukom. a c++ je fin jezik s tim sto je tezak za pocetnike. ako vec hoces sto pre naucit C++ onda kreni sa C#.

ali python je jezik koji najgradjuje svaki tvoj trud te bi da sam ja na tvom mestu krenuo prvo sa njim. lako ga je instalirati i lako je krenuti sa njim. puthon+pygame ako hoces krenut s video igrama je odlicna kombinacija.

za pocetak su dobri i Java, PHP i ActionScript 3.
 
Poslednja izmena:
Ako kreneš sa c, moraš da imaš debelo dobru literaturu.

Pretpostavljam da ti programiranje nije u opisu struke, i da nećeš praviti programe tipa microsoft office i nero, ili nešto slično (realno, za tako nešto je potreban tim stručnjaka, dakle neko ko je to učio u školi).

Sve što želiš možeš napraviti u Visual Basic-u. On ti je verovatno i najjednostavniji, iako ga ljudi osuđuju.
Ti koji ga osuđuju su profesionalci, a da se ne lažemo, ni ti, ni ja nikad to nećemo biti.

Visual Basic može napraviti i veoma komplikovane programe, a mnogo lakše nego u C, veruj na reč.
 
Ti koji ga osuđuju su profesionalci, a da se ne lažemo, ni ti, ni ja nikad to nećemo biti.

Види, ако твој мозак има строгу границу у размишљању и доношењу закључака, да кажем ретардос комплитос, благо речено, то не мора да значи да момак коме одговараш јесте. Није проблем научити нешто и бити мајстор у томе што радиш.
 
Nesto sto me je oduvek zanimalo, sta je zapravo programiranje!?
Mi trebamo sad u trecoj da radimo Pascal ali ja nemam predstavu sta tu trebamo da radimo a bas me zanima?!
Moze objasnjenje?:(

То ти је једна веома занимљива ствар.
Посебно оно што ћеш радити у школи...
Нпр. одредити факторијел свих непарних бројева од 3 до 32 чији збир треба поделити са 25. Лол :mrgreen:

Шалу на страну... програмирање ти је најпростије речено писање кода који се касније претвара у функционални (извршни) програм, са циљем да реши одређени проблем. :)
 
То ти је једна веома занимљива ствар.
Посебно оно што ћеш радити у школи...
Нпр. одредити факторијел свих непарних бројева од 3 до 32 чији збир треба поделити са 25. Лол :mrgreen:

Шалу на страну... програмирање ти је најпростије речено писање кода који се касније претвара у функционални (извршни) програм, са циљем да реши одређени проблем. :)

wauuu
:D

Cuo sam da je Pascall tezak :(
Ali Boze moj necu da umrem valjda;)
 
wauuu
:D

Cuo sam da je Pascall tezak :(
Ali Boze moj necu da umrem valjda;)

Није тежак и нећеш да умреш. :)

Само ми једна ствар није јасна... зашто се данас још увек учи Паскал... Капирам да не треба сви да постану програмери, нити то мора да знају... али зар макар не може да се учи нешто новије, забавније (и пре свега корисније)... Но, како ствари стоје... ми изгледа чувамо традицију онога чега су се сви одрекли. Фино је то - Old Skool :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Није тежак и нећеш да умреш. :)

Само ми једна ствар није јасна... зашто се данас још увек учи Паскал... Капирам да не треба сви да постану програмери, нити то мора да знају... али зар макар не може да се учи нешто новије, забавније (и пре свега корисније)... Но, како ствари стоје... ми изгледа чувамо традицију онога чега су се сви одрекли. Фино је то - Old Skool :mrgreen:

A sta je novije npr?
Za nas znam da se radi jos Pascall i Delphi mada mzoda je i izmenjeno:think:
 
Prema mojim informacijama, gimnazijalci uče Delfi, gimnazijalci (informatičari) Delfi+C, a ostali Pascal i QBasic (pojavio se 1991. godine i bio aktuelan do 2000.!!!) ...
 
Mi smo u srednjoj ucili ovako:

1. godina - Algoritmi, Pascal
2. godina - Pascal, Delphi
3. godina - C
4. godina - C++, Asembler, SQL, Prolog

A moj maturski rad je bio PHP.

Cujem da se u osnovnim sada uci Visual Basic, mada meni stvarno nije jasno zasto pored mnogo boljih alterniva tipa Python, Java i C#.
 
Види, ако твој мозак има строгу границу у размишљању и доношењу закључака, да кажем ретардос комплитос, благо речено, то не мора да значи да момак коме одговараш јесте. Није проблем научити нешто и бити мајстор у томе што радиш.

Pa dobro, onda ti budi doktor samoučenjak :hahaha:

Ne možeš postati pro osim ako ne učiš školu za to.
 
Није тежак и нећеш да умреш. :)

Само ми једна ствар није јасна... зашто се данас још увек учи Паскал... Капирам да не треба сви да постану програмери, нити то мора да знају... али зар макар не може да се учи нешто новије, забавније (и пре свега корисније)... Но, како ствари стоје... ми изгледа чувамо традицију онога чега су се сви одрекли. Фино је то - Old Skool :mrgreen:

Naravno, bolje nešto funkcionalnije da radimo, nego to da učimo.

Je l' biste vi učili Avramov jezik ili jezik sveta (engleski)?
 
Mi smo u srednjoj ucili ovako:

1. godina - Algoritmi, Pascal
2. godina - Pascal, Delphi
3. godina - C
4. godina - C++, Asembler, SQL, Prolog

A moj maturski rad je bio PHP.

Cujem da se u osnovnim sada uci Visual Basic, mada meni stvarno nije jasno zasto pored mnogo boljih alterniva tipa Python, Java i C#.

Ne, ja sam čuo da se to uči u vrtiću...:hahaha: Bože sačuvaj.

U kojoj se, bre, to osnovnoj uči?
 

Back
Top