TORTE: recepti, saveti, ideje...

evo nesto i od mene
attachment.php

attachment.php
 
Poslednja izmena:
:(
Taman htedoh da zamolim neki savet za ukrasavanje torti (roditelji mi slave Arandjelovdan), kad odgledah sve ove slike, odustajem:dash:
Dzaba, mogu biti ukusne (a jesu, tu eksperimentisem nevidjeno i svako se zapanji koliko neki sastojci kad se spoje daju poseban ukus), ali ista od ovoga, nema sanse..
P.s. Ah, lele sto se ne ubih ispod ono kruske:rtfm:

:heart: za mastovite, hrabre i talentovane:heart:
 
Zaista domacice ruze su odlicne...

Hvala na pomoci odoh da trazim gde cu je kupiti.

Draga moja, mozda si se ti do sad vec i snasla, ja u Su nemam mogucnosti da kupim Barvalove nikakve boje, ni gel ni prah, a za tu izrazitu pink iskljucivo koristim one SPM, tako nekako se zovu u Rodicu ih kupujem, u prahu su, meni je ta super, sve PINk nijanse postizem samo sa njom
 
Moj prvi zmaj :) Zahvaljujuci Sanji D sam se uopste i upustila u ovu avanturu pa joj se i ovako javno zahvaljujem :) Meni se mnogo svidja kako je ispao, jedino sto su se svi pitali zasto ima kisobran na ledjima :dash: ( to su u stvari krila ) a moj muz koji obozava zmajeve mi je mrtav ozbiljan rekao: "Kako mislis da ti zmaj poleti sa tim zakrzljalim krilima?" HAHAHAHA :zcepanje:

attachment.php


attachment.php
Perfektno si ga uradila.Ja se jos nisam upustila u 3D modelovanje.
Krila su odlicna
 
Za slučaj da se neko dvoumi oko (ne)pravljenja cvetne livade. evo je ona mini od juče.
2colfgp.jpg
Ja ovu tvoju "cvetnu livadu" imam pod nazivom "Milankina torta" (verovatno je neko dobio recept od neke Milanke ;) ) i skoro pa da sam na nju zaboravila. Mere se vrlo malo razlikuju, sastav i postupak je manje-više taj, ali potvrđujem da je torta odlična, pa evo i nje:

Milankina torta

Kora I i III
  • 4 blanca
  • kašika limuna
  • 5 kašika šećera
  • 6 kašika mlevenih oraha/lešnika
Umutiti čvrst sneg od belanaca, dodati limun, kašiku po kašiku šećera uz stalno mućenje pa isključiti mikser, dodati orahe i lagano promešati.
Peći koru na oko 180C

Kora II i IV
  • 4 belanca
  • kašika limuna
  • 5 kašika šećera
  • 6 kašika seckanih oraga/lešnika
Isto kao i kod prve, samo umesto mlevenih stavljaju se seckani orasi

Preliv: 250g čokolade za kuvanje + 125g putera/margarina
Otopiti na pari čokoladu sa margarinom i premazati svaku koru.

Fil I i II:
  • 16 žumanaca
  • 350g šećera
  • ½ l mleka
  • 2 pudinga od vanile ili slatke pavlake + 6 kašike šećera
  • 250g putera
  • 200g čokolade
Na hladno umutiti žumanca sa šećerom, dodati prašak za puding pomešan sa šećerom, doliti malo mleka i ostatak mleka staviti na vatru. Pre nego što provri, lagano ga dodati u posudu sa razmućenim jajima i praškom za puding pa sve zajedno kuvati uz mešanje. Ostaviti da se ohladi.
U prohlađen fil dodati penasto umućen puter pa ga podeliti na dva dela.
U jednu polovinu dodati istopljenu čokoladu, drugi deo ostaje žut.
Fil III: ½ l umućene slatke pavlake

Prvu koru premazati žutim filom, zatim čokoladnim i na kraju slojem slatke pavlake. Prekriti drugom korom i postupak ponoviti za svaku koru.
 

Back
Top