IP adresa i umrežavanje računara

Nemmmanja

Početnik
Poruka
1
Pomažite ljudi... imam veliki poblem... U pitanju je umrežavanje računara u LAN mrežu. Ovako stoje stvari:
Imam kablovski internet, swich sa 5 ulaza(izlaza) i sve je povezano kako treba. Ne znam samo koja su podešavanja potrebna u Windows-u da bi sve dobro radilo????
IP mi kablovski operater nije dao... Jer uopšte mogu da umrežim ova dva računara, ne moraju čak ni oba da budu povezana na internet. Samo da radi mreža između ova dva računara i da radi internet makar na jednom????? Pomažite... ja nemam ideju... ????????????
 
Pomažite ljudi... imam veliki poblem... U pitanju je umrežavanje računara u LAN mrežu. Ovako stoje stvari:
Imam kablovski internet, swich sa 5 ulaza(izlaza) i sve je povezano kako treba. Ne znam samo koja su podešavanja potrebna u Windows-u da bi sve dobro radilo????
IP mi kablovski operater nije dao... Jer uopšte mogu da umrežim ova dva računara, ne moraju čak ni oba da budu povezana na internet. Samo da radi mreža između ova dva računara i da radi internet makar na jednom????? Pomažite... ja nemam ideju... ????????????

:dontunderstand: , a 5 puta sam pročitao poruku. To se dešava kad pogrešno koristiš interpunkcijske znake.

Da li je ovo tvoj problem?

Dobio si neki modem (ruter) sa 5 ulaza i hoćeš da povežeš oba kompjutera.
Kažeš da si sve od spolja lepo povezao, OK.
Inače (čitaj: nikad) kabl-operateri ti ne kažu koju IP ćeš dobiti, jer se ona menja.

Ti želiš da ti kompjuteri budu umreženi i da na oba (ili makar jednom) radi internet.

Pročitaj mini tutorijal koji je objavio Dejan. Rešenje za tvoj problem nalazi se ispod podnaslova povezivanje, a odmah ispod je workgroup.

Imam pitanje za modove:

Tamo stalno pišu tagovi za Tahoma Font.
Da li ih samo ja vidim (jer mi možda nešto nije instalirano), ili ih vide svi (jer je možda forum prestao da podržava Tahoma font)?
Ako je problem do moje mašine, dajte soluciju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top