Građanima Srbije Crna Gora među najomiljenijim destinacijama

old-mne

Poznat
Poruka
7.563
Svaki deseti gradjanin Srbije ce, zbog finansijske krize koju je donijela globalna ekonomska kriza, ostati ovog ljeta kod kuce, 25% ce odmarati u domacim ljetovalistima a 65% se opredjeljuje za odlazak na odmor van granica zemlje i na odmoru ce ostati 7 do 10 dana, pokazalo je proslog mjeseca sprovedeno istrazivanje Visa international o planovima ovogodisnjeg odlaska na odmor i putovanja gradjana Srbije.

"Medju onima koji putuju u inostranstvo, najomiljenije destinacije su Crna Gora, Grcka, Turska i Bugarska. Za odmor u Crnoj Gori se opredijelilo 37,7% ispitanika, za Grcku 21 odsto, Tursku 11,7 odsto, Bugarsku sest odsto, a pet odsto ce ljetovati u Hrvatskoj" pokazuju podaci istrazivanja.

Negativni ekonomski globalni trendovi pogodili su i stanovnike koji mogu sebi priustiti ljetovanje u inostranstvu tako da ce oni biti znatno oprezniji prilikom trosenja novca pokazalo je ovo istrazivanje.

Zbog toga ce i tradicionalno uvjerenje da gradjani Srbije na odmoru trose znatno vece iznose od turista koji dolaze iz "razvijenijih" zemalja biti na ozbiljnom ispitu.

Istrazivanje je pokazalo da je oko 60% ispitanih izdvojilo za trosak 25 eura dnevno za osnovne dnevne potrebe. Oko 30 odsto je u mogucnosti da trosi nesto malo manje od 50 eura dnevno, a 8 odsto njih 100 eura.

Samo 3 odsto ispitanika ima neogranicen "dzeparac" veci od 100 eura po danu.
Putovanje vezuje za soping oko 60 odsto ispitanika a 50 odsto ispitanika radije kupuje u malim lokalnim radnjama i pijacama nego u velikim trznim centrima.

Oko 40 odsto ispitanika masta o ekskluzivnim Mediteranskim ljetovalistima, 30 odsto zeli da otputuje u Latinsku Ameriku, 27 odsto sanjari o odmoru u Aziji.

ZA sada 70 odsto ispitanika putuje na odmor jednom godisnje, najcesce ljeti, i bira morske destinacije, mada raste popularnost na planinama i jezerima u zemlji. Oko 20 odsto gradjana Srbije moze sebi da priusti dvije ili tri nedjelje za opustanje, a sedam odsto najsrecnijih ce odmarati duze od 20 dana.

Zanimljivi su rezultati da je 43 odsto ispitanika spremno da putuju 10 i 20 sati autobusom do zeljene destinacije, a samo 14 odsto avionom.

Vise od 50 odsto ljetovanja organizuje samostalno, sa porodicom i prijateljima, a 15 odsto se odlucuje za grupne turisticke aranzmane.

Stanovnici Srbije i dalje radije placaju gotovinski smjestaj i troskove puta, a oni koji placaju platnim karticama, najcesce koriste VIZA kartice.

Sa 1,7 milijardi kartica, 30 miliona trgovina i 1,4 miliona bankomata sirom svijeta, VIZA svojim korisnicima nudi brojne pogodnosti prilikom placanja.

Ovog ljeta korisnici viza premijum kartica imaju na raspolaganju brojne popuste: pet odsto popusta na sve Jolly travel aranzmane, popuste u Herts hotelima sirom Evrope, beneficije prilikom placanja troskova iznajmljivanja vozila, brojne popuste u restoranima i kafeima, ukljucujuci i hrvatski lanac Hemingway barova i restorana.

_____________________________

Lijepo ja skoro velim, dje bi drugo prosjecan Srbin do u Crnu Goru... :ok:

Pa ljudi, dobro nam Vi dosli... :super:


http://cafemontenegro.com/index.php?group=25&news=78599
 
Poslednja izmena:
ЦГ ће убудуће ( дуг један период), посећивати само они који имају некретнине и мали број оних без некретнина.
Тако да, не видим чему радовање.

Између осталог, испитивања су показала да ни 40% народа из Србије неће ићи нигде на годишњи одмор.
 
Postavljaču teme, nisi upravu.
Ne znam koja propagandna mašinerija je napisala ovu vest, ali svakako u Srbiji ima preko 500000 Crnogoraca. Oni će, najverovatnije, ići u CG.

Ne poznajem ni jednog Srbina koji će ove godine ići u CG.

Ali tih 500 000 dolazi iz Srbije... Meni apsolutno nije bitno kako se oni nacionalno osjecaju i koje su vjeroispovijesti...

O tome na nekoj drugoj temi... :ok:
 
Ne znam za milovce ali ja znam da su Crnogorci i Srbi najveci dzekovi dje god da odu!!! Milion sam puta odje ispricao par situacija sa norveskim i njemackim turistima. :ok:

Ne znam, čini mi se da si i ti izraz ''paradajz turisti'' često koristio...možda griješim kada si ti u pitanju, ali što se tiče tvojih sunarodnika sigurno ne.
 
Ne znam, čini mi se da si i ti izraz ''paradajz turisti'' često koristio...možda griješim kada si ti u pitanju, ali što se tiče tvojih sunarodnika sigurno ne.

Pa vidi, paradajz turisti su oni koji dolaze i sa sobom nose raznorazne namirnice, piće i sl. Ne moraju da budu isključivo Srbi, ali je takvih turista, da se ne lažemo, najviše iz Srbije
 
Pa vidi, paradajz turisti su oni koji dolaze i sa sobom nose raznorazne namirnice, piće i sl. Ne moraju da budu isključivo Srbi, ali je takvih turista, da se ne lažemo, najviše iz Srbije

Onda ovaj članak laže, je li tako zike?

Zbog toga ce i tradicionalno uvjerenje da gradjani Srbije na odmoru trose znatno vece iznose od turista koji dolaze iz "razvijenijih" zemalja biti na ozbiljnom ispitu.
 
Ovo prvo je možda tačno, ali treba da znaš da nijesu svi građani Crne Gore takvi. Vjeruj mi, isto kao što se tebi desilo, može da se desi nekome da mu u CG psuju majku crnogorsku.

tip nas je uzgred gadjao i kamenicama, jer sam ronio i pokupio neku skoljku koju je "on zasadio".
jos mi je dovikivao da odem u svoje dvoriste pa tamo da berem sta mi se hoce.

pazi, na plazi, ja klinac od 12 godina, ronio.

zvali smo policiju, jer da me je pogodio u glavu, verovatno bih se udavio.

policija nije dosla.

a sto se tice kanalizacije koja tece pravo u vodu na plazi, opstepoznata stvar.
 

Back
Top