Zuti potrosili 4.5 milijarde dinara na pevaljke i kafane!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.411

Šakom i kapom!
U poslednje četiri godine rukovodstvo NIS potrošilo na kafane i reklame neverovatnih 4,5 milijardi dinara


05f01g50f5g0f50f5g5.jpg


BEOGRAD - Rukovodstvo Naftne industrije Srbije (NIS) u poslednje četiri godina poklonilo je i potrošilo neverovatnih 4,5 milijardi dinara, ili oko 50 miliona evra, na reklame, kafane i pevaljke, saznaje Kurir na osnovu dostavljenih dokumenata iz ove kompanije.
Menadžment NIS, samo za sitne troškove reprezentacije, kao što su večere u kafanama sa pevačicama i ručkovi u ekskluzivnim restoranima, potrošilo je 11 miliona evra za poslednje četiri godine, navodi se u dokumentu koji nosi naslov Određeni troškovi u periodu 2006-2009 godina.
Ukupni troškovi raznoraznih donacija, sponzorstava, reklama, propagande, promotivnih aktivnosti i reprezentacije koje je rukovodstvo nacionalne naftne kompanije šakom i kapom poklonilo i platilo iznose tačno 4.560.123.000 dinara ili, po trenutno važećem kursu NBS, oko 48 miliona evra. Treba napomenuti da je kurs dinara proteklih godina bio daleko povoljniji, u nekim trenucima čak ispod 75 dinara, tako da je suma koju je rukovodstvo NIS potrošilo za „kafane i reklame“ daleko veća od pedeset miliona evra.
Izveštaj koji je Kuriru dostavljen i prema kojem je potrošeno 50 miliona evra obuhvata stavke sponzorstva, donacije, humanitarnu pomoć, sportske aktivnosti, reprezentaciju, reklame, propagandu, promotivne aktivnosti, pri čemu je od pomenutih 4,56 milijardi na humanitarnu pomoć potrošeno svega dve stotine miliona dinara, dok stavka propaganda iznosi približno 400 miliona dinara.
Imajući u vidu najnoviji revizorski izveštaj revizorske kuće KPMG, koji prikazuje gubitak NIS od 100 miliona evra, postavlja se opravdano pitanje da li će novo rukovodstvo sada podneti krivične prijave protiv ljudi koji su iz NIS otišli sa „zlatnim padobranima“, odnosno debelim otpremninama, i ostavili ovolike gubitke. Vlada Srbije bi nakon današnjeg objavljivanja dokumenta u Kuriru trebalo da objasni da li je izveštaj o dobiti NIS koji je prvobitno prezentovan javnosti obuhvatio i ovde iznete podatke o kafanskim troškovima menadžmenta NIS.
Od aktuelnog srpsko-ruskog rukovodstva juče nismo mogli da dobijemo komentar na pitanje zašto je NIS proteklih godina, ali i ove godine potrošio toliko novca na reklamu, kada ima monopolski položaj na tržištu, niti zašto su njegovi menadžeri potrošili 11 miliona evra na reprezentaciju.
U Medija centru NIS pre nekoliko dana saopštili su nam da oni trenutno ne mogu da nam odgovore na pitanje ko su vlasnici firmi preko kojih je preprodavana angolska i uvožena sirijska nafta, jer se dokument na koji se pozivamo odnosi na 2005. godinu.
- Pitanja koja ste nam postavili, a koja se tiču 2005. godine, trenutno se ne nalaze u centru pažnje menadžmenta NIS, budući da se odnose na period od pre tri godine. Inače, ova informacija ne može se proveriti za tako kratko vreme - odgovorili su iz Medija centra.

http://www.kurir-info.rs/clanak/vesti/kurir-13-06-2009/sakom-i-kapom

---------------------

Ovo nema ni u crtanim filmovima sta ovi rade z:D
 
Za to vreme o kome se govori NIS su vodili ljudi od poverenja tebi omiljenog Kostunice dr Vojislava.
Pa posto duboko zabrazdili u vezu sa njima,mogao bi malo da se obratis njemu.....

Ma nemoj, a ko je vršio zulum 500 godina nad Srbima?! Da nisu Turci možda?!

Sve biste vi žuti rekli, samo da ne ispadnete vi krivi... :thumbdown:

Nemoj da nerviraš Prleta, i ja se nerviram... :whistling:
 
A ova afera je žuta, je l da? Mislim, u poslednje 4 godine su žuti bili u NIS-u?

tako je u poslednje 4 godine NIS-om upravljaju zuti tj od 2001 godine sa jednim kratkim periodom kada je upravljao DSS

Takodje monopol NIS-a na uvoz naftinih derivata je uspostavila Djindjiceva vlada 2001 godine da bi posle preko monopola mogla da pljacka nas gradjane Srbije

Demokratska Stranka je najlopovskija stranka ne samo u Srbiji nego i u Evropi.
 
Moj stari je proveo manje više svoj radni vek u NIS-u. I ja sam tamo provela neko vreme radeći preko studenjaka. Groza.
Ta firma je oduvek bila leglo nepotizma, spletkarenja, licemerja i monopola. Novi su samo nastavili utabanim stazama starih.
Sjajno je to što su ih kupili stranci, taman bili i braća.

i ja to kazem. samo stranac moze da razjuri tu bagru lopovsku banditsku i parazitsku i od NIS-a napravi normalnu i ozbiljnu firmu.

Samo stranac i jos pogotovo Rus. Rusi su danas zesci i ozbiljniji kapitalisti od Nemaca i Amerikaca zajedno.

Vec sam cuo da su poodpustali jedan deo zaposleniha a nadam se da ce sve te parazite koji su se pozaposljavali po administraciji u Novom Sadu i Beogradu - da razjure napolje.
 
tako je u poslednje 4 godine NIS-om upravljaju zuti tj od 2001 godine sa jednim kratkim periodom kada je upravljao DSS

Takodje monopol NIS-a na uvoz naftinih derivata je uspostavila Djindjiceva vlada 2001 godine da bi posle preko monopola mogla da pljacka nas gradjane Srbije

Demokratska Stranka je najlopovskija stranka ne samo u Srbiji nego i u Evropi.

Ti misliš da se u Nafta-guzi nisu i ranije bacale pare na pevaljke?
U tom slučaju - nemaš pojma.
 
i ja to kazem. samo stranac moze da razjuri tu bagru lopovsku banditsku i parazitsku i od NIS-a napravi normalnu i ozbiljnu firmu.

Samo stranac i jos pogotovo Rus. Rusi su danas zesci i ozbiljniji kapitalisti od Nemaca i Amerikaca zajedno.

Vec sam cuo da su poodpustali jedan deo zaposleniha a nadam se da ce sve te parazite koji su se pozaposljavali po administraciji u Novom Sadu i Beogradu - da razjure napolje.

S ovim se slažem. 'ebote u toj firmi su oduvek radili samo rođaci i švalerke.
 
tako je u poslednje 4 godine NIS-om upravljaju zuti tj od 2001 godine sa jednim kratkim periodom kada je upravljao DSS

Takodje monopol NIS-a na uvoz naftinih derivata je uspostavila Djindjiceva vlada 2001 godine da bi posle preko monopola mogla da pljacka nas gradjane Srbije

Demokratska Stranka je najlopovskija stranka ne samo u Srbiji nego i u Evropi.

A pre toga je legalno bilo uvoziti benzin (individualno)?

Ne branim ih, Prle, ali preteruješ, kao i uvek... :roll:
 
i ja to kazem. samo stranac moze da razjuri tu bagru lopovsku banditsku i parazitsku i od NIS-a napravi normalnu i ozbiljnu firmu.

Samo stranac i jos pogotovo Rus. Rusi su danas zesci i ozbiljniji kapitalisti od Nemaca i Amerikaca zajedno.

Vec sam cuo da su poodpustali jedan deo zaposleniha a nadam se da ce sve te parazite koji su se pozaposljavali po administraciji u Novom Sadu i Beogradu - da razjure napolje.

Nije dovoljan samo stranac... Taj stranac treba da ima i konkurenciju.
 
tako je u poslednje 4 godine NIS-om upravljaju zuti tj od 2001 godine sa jednim kratkim periodom kada je upravljao DSS

Takodje monopol NIS-a na uvoz naftinih derivata je uspostavila Djindjiceva vlada 2001 godine da bi posle preko monopola mogla da pljacka nas gradjane Srbije

Demokratska Stranka je najlopovskija stranka ne samo u Srbiji nego i u Evropi.

Zanimljivo....DS bio u opoziciji,a DSS na vlasti i ipak su na celu najvaznijeg javnog preduzeca bili ljudi DS?

Covek DS je postavljen na mesto direktora nisa tek 28.02.2008. To je bio Milos Saramandic.

Pre toga je direktor bio Srdjan Bosnjakovic,kadar DSS i on je tog 28.02.2008. sa mesta direktora premesten na mesto predsednika upravnog odbora NIS jer je takav bio koalicioni dogovor DS i DSS kada su formirali vladu 2007.

A svo vreme dok je Bosnjakovic bio direktor,predsednik upravnog odbora je Zeljko Popovic isto kadar DSS
 

Back
Top