Shengene beli Srbija te (ne) zeli

Da li ce prosechnom gradjaninu Srbije taj famozni beli shengen doneti neko dobro? Jel se to maze na leba? Hoce li nemi progovoriti a coravi progledati? Ili ce novac iz zemlje moci da se iznosi shleperima? :think:

O Boze dragi zar jos ima ovakvih razmisljanja?

Ne mogu da verujem...

Ajde da ja tebe pitam: Sta fali coveku u ZATVORU?

Nista. Ima krov nad glavom, ima da jede i pije, ima drustva....

Al nema SLOBODU.

O tome se radi.

Kapiras?
 
A zasto vam smeta beli faking shengen ???

Jel losa stvar da mozete ako vam se pruzi prilika da otputujete gde pozelite ???

Kome se ne ide,jednostavno,niko ga ne tjera da putuje u Evropu,ko zeli vrata (granice) su mu otvorene ...

Hebala vas logika ako ja ne mogu ili ne zelim,koji ce **** iko da ide tamo ...
 
Svaka cast na odgovoru..svako ko je imalo normalan zna sta to znaci za ovu zemlju,a pogotovu za sve one koji su zeljni zivota i bekstva iz "zatvora"..Ali na veliku zalost ima jos uvek onih koji misle da se to maze na lebac...na zalost...Jos jednom svaka cast na odgovoru...
 
A zasto vam smeta beli faking shengen ???

Jel losa stvar da mozete ako vam se pruzi prilika da otputujete gde pozelite ???

Kome se ne ide,jednostavno,niko ga ne tjera da putuje u Evropu,ko zeli vrata (granice) su mu otvorene ...

Hebala vas logika ako ja ne mogu ili ne zelim,koji ce **** iko da ide tamo ...


Pa ako statistika kaže da 12% Srba ima pasoš, šta očekuješ? Neku drugu logiku?:D
 
Ne smeta mi beli sengen uopste.

Mada mislim da ce i tada putovati oni koji i sada putuju :roll:
Pitanje je da li ovaj narod uopste ima novca da putuje
i da li ce taj beli sengen (vec cuveni :roll:) resiti sve nase probleme...

Pa naravno da nece resiti sve probleme...

Ali ako kontas,makar kad ti se pruzi prilika,ne moras da cimas pred ambasadom,da ih bukvalno molis i ubedjujes da puste na mesec dana...Makar ce prestati ponizavanje pred tim ambasadama...A kontas,veliki broj gradjana Srbije ima po nekog u inostranstvu ...Tako da ce moci makar kod njih da ode ...
 
Pa naravno da nece resiti sve probleme...

Ali ako kontas,makar kad ti se pruzi prilika,ne moras da cimas pred ambasadom,da ih bukvalno molis i ubedjujes da puste na mesec dana...Makar ce prestati ponizavanje pred tim ambasadama...A kontas,veliki broj gradjana Srbije ima po nekog u inostranstvu ...Tako da ce moci makar kod njih da ode ...

Slazem se ja sa tim sto kazes (kontam :lol:)
ali samo zelim da kazem da se beli sengen cesto predstavlja kao nesto sto ce resiti sve nase probleme
i kao da cemo dobiti -ne-znam-ni-ja-sta.

Ok, pruzice se prilika da se lakse putuje, nece morati da se ceka pred ambasadama i to je sve.
 
A zasto vam smeta beli faking shengen ???

Jel losa stvar da mozete ako vam se pruzi prilika da otputujete gde pozelite ???

Kome se ne ide,jednostavno,niko ga ne tjera da putuje u Evropu,ko zeli vrata (granice) su mu otvorene ...

Hebala vas logika ako ja ne mogu ili ne zelim,koji ce **** iko da ide tamo ...

ovo se davno pitam.
medjutim, jedini odgovor koji mi je pao na pamet je: bez sengena moze lagati sebe da ne moze nigde iako ima i volje i para, jer ga ceosvet mrzi, ovako mu se ukida jedino opravdanje, i mora da prizna da nema, a ne da mu drugi brane.
 
za ostale nemam pojma meni znaci , nece vise morati da se planiraju putovanja mesecima unapred ,nego kada te nesto zanima , rezervises hostel preko neta u Bechu recimo (da ne idemo predaleko ) ,sednes na voz i ides ,ili na Oktober fest ,to isto nije daleko ,10 sati kolima :D
 
Da li ce prosechnom gradjaninu Srbije taj famozni beli shengen doneti neko dobro? Jel se to maze na leba? Hoce li nemi progovoriti a coravi progledati? Ili ce novac iz zemlje moci da se iznosi shleperima? :think:

Donece mu samo mogucnost da putuje bez tih skupih i komplikovanih administrativnih prepreka koje se zovu vize. Nista drugo.
U stvari, kada malo bolje razmislim slobodna putovanja su jedino sto mi od EU i treba.
 

Back
Top