Linux (pitanja, odgovori, diskusija)

Ја сам заинтересован за Mandrivu.

Једном давно сам је испробао и јако ми се допала али сам ипак остао на XP јер ми је било комликовано да све бекапујем.... Сада су се стекли услови за прелазак. XP је након више од 5г рада почео да пуца, у Safe Mode последњих годину и по дана не могу ни да уђем јер је неки вирус то побрљавио.

Имам два диска од којих је један подељен на две партиције C i D све је на NTFS. На C је Windows XP.
Интересује ме начин како то да изведем. Да ли треба претходно да форматирам C? D и други диск су скоро пуни и не бих да их дирам. Може ли Linux да од C партиције(20GB) узме сав простор колико му треба а да не дира D и други диск?

Такође ме занима који ISO трба да скинем?
Нашао сам линкове са странице http://api.mandriva.com/mirrors/list.php.
Збуњује ме Packages repositories, CD/DVD images и Powerpack packages repositories. Нисам сигуран шта све то значи.
Претпоставио сам да ми је потребно CD/DVD images па сам нашао FTP линк у Мађарској (најближе од понуђених) ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distributions/mandriva/official/iso/2010.0 , е ту сам се изгубио. Има мноштво фајлова и ја не знам шта треба да скинем.

Имам ТВ картицу(WinFast TV2000XP Global) за коју сам гледао на сајту произвођача(http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/download.asp?downlineid=190&pronameid=169&lineid=6&act=3) и нисам нашао драјвере за Linux. Како тај проблем да решим?

Шта ви мислите Mandriva или неки други Linux?
 
Ја сам заинтересован за Mandrivu.

Ako oćeš Mandrivu sa GNOME okruženjem skini: ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distribu...e-2010.0-GNOME-europe-americas-cdrom-i586.iso

Ako oćeš Mandrivu sa KDE okruženjem skini: ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distribu...e-2010.0-KDE4-europe1-americas-cdrom-i586.iso

Uputstvo za instalaciju Mandrive sam napravio baš sa menjanjem veličine NTFS particije http://forum.krstarica.com/threads/333148 doduše nisam probao sa sistemskom, probaću kasnije u VirtualBox-u.
 
Хвала за одговор!
Пошто ми вероватно ТВ картица неће радити под Линуксом размишљам да је можда боље да имам паралелно и XP и Линукс.
Каква је ситуација са Adobe Dreamweaver ради ли он под Линуксом?
 
Хвала за одговор!
Да ли то значи да Adobe Dreamweaver нема шанси да се покрене под Линуксом?

Nvu и KompoZer сам испробавао пре неких годину дана и мислим да немају ни близу могућности као Adobe Dreamweaver. А за Quanta Plus, Geany, Screem и Bluefish не знам.
Зна ли неко какви су Quanta Plus, Geany, Screem и Bluefish у поређењу са Adobe Dreamweaver?
 
Хвала за одговор!
Да ли то значи да Adobe Dreamweaver нема шанси да се покрене под Линуксом?

Nvu и KompoZer сам испробавао пре неких годину дана и мислим да немају ни близу могућности као Adobe Dreamweaver. А за Quanta Plus, Geany, Screem и Bluefish не знам.
Зна ли неко какви су Quanta Plus, Geany, Screem и Bluefish у поређењу са Adobe Dreamweaver?

Mozda moze da se pokrene Adobe Dw preko Wine-a.
 
Инсталисао сам Ubuntu и испробавао сам га неколико дана. Добар је и свиђа ми се. Све је препознао и све ради без икаквих инсталација драјвера :D :super:.
Сада сам инсталисао Mandrivu па ћу њу неколико дана да испробавам.
Са Dreamweaver и Wine се још нисам озбиљно петљао, али доћи ће и то на ред.
За ТВ картицу ми у овом моменту није битно пошто имам и Виндовс и Линукс.

Сада сам почео да се двоумим GNOME или KDE. :think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top