Sestra i dvostruko stariji tip

jer ovo sada napad na moju licnost?

Ona sebe ne dozivljava zrtvom, uopshte, stavishe stala je da brani toga tipa, pa onda mene da napada, sto njushkam naokolo. I da vidish kakve su to porukice i sve, teshko da je ona zrtva.
A to za reputaciju, mene ne doticne uopshte mishljenje vecine, vec mi je vaznije blagostanje moj porodice.

normalno..posvecuje jooj paznju..i ona ce sve uciniti da mu pruzi ono sto trazi...
 
jer ovo sada napad na moju licnost?

Ona sebe ne dozivljava zrtvom, uopshte, stavishe stala je da brani toga tipa, pa onda mene da napada, sto njushkam naokolo. I da vidish kakve su to porukice i sve, teshko da je ona zrtva.
A to za reputaciju, mene ne doticne uopshte mishljenje vecine, vec mi je vaznije blagostanje moj porodice.

Ona ima 14 godina, ona nema sada stalozenost na koju mozes da racunas...ybg...njenoj dusi taj "odnos" sa njim verovatno strasno prija, ona je u svojim ocima odraslija, lepsa, pozeljnija...on cisto sumnjam da nije svesan njenih godina, on je odrastao, on je taj koji bi trebao biti suocen sa posledicama...

Kao sto su ti rekli, posavetuj se sa nekim starijim iz porodice, ako vec ne zelis majku da opterecujes. Na njen razum ne mozes da racunas, mozda samo na njegov strah od neprijatnosti, policije, krivicne prijave....

Za nasilje nisam niposto, mada mogu da razumem poriv u takvoj situaciji.
 
Slazem se.

I samo da se razumemo, ja ne kazem da taj tip ne treba da odgovara, ali da bi trebalo poraditi na tome da se sestra ne zainati pa bude drugi, treci...

Zaista, znas li gde ga je/kako upoznala? Hoce li ona uopste da prica sa tobom (da li ste iole bliski), ili te gleda kao roditeljsku figuru prema kojoj se u tom uzrastu tera inat?
 
Moguce, ali svakako se to ne sme dozvoliti. Mislim, tolika razlika a ona ima 14 godina. Sad, taj lik je koliko shvatam moj vrsnjak otprilike, i ja tako nekog ne bih mogla da gledam kao ocinsku figuru... Ali ona ima samo 14. Ipak, neki momak koji je malo stariji od nje takodje moze da joj deluje zrelo i kao neka "ocinska figura" a da ipak to ne bude ovoliko... da kazem bolesna razlika u godinama (mislim, tip ocigledno nije sav svoj kad hoce tako mladu devojku).
 
Tip jeste olosh pod uslovom da je svesan njenih godina.

A ona...odrasce, do mere gde nece samo hormoni njome upravljati, zelja za dokazivanjem vise nece biti tolika, odrasce bar do mere da moze da izabere ono sto joj stvarno odgovara...pa i 15 godina stariji tip
 
Upravo o tome i pricam.

Ali posto je tema vise psotavljna kao poziv na prakticni savet, mislim da bi brat trebalo ipak da se psoavetuje sa nekim starijim iz porodice, a i strucnim licima (psiholog, murija, soc. radnici, ebem li ga ko o tome brine) da se taj gende nekako locira i odvoji i adekvatno kazni/izdvoji iz zajednice.

I da se nadje nacin da se sestri biranim recnikom objasne neke stvari, najbolje bi bilo tako sto ce joj ogaditi tu vrstu tipova. Nije, mamu mu, isto loziti se na Dzonija Depa koji ima 40+ godina i zaista se muvati sa toliko starijim tipusom (ok, ovaj nema 40, ali ona ima 14). Poenta je jasna.
 
Ovako, tema je pod malcice gorucim pitajem. ali situacija je ovakva. Ja sam gledao sestrin telefon i naishao sma na neke poruke, pricala je sa nekim tipom, ima 28 godina, a sestra 14. Ne bi mi toliko smetalo, ali pricaju o uzasnim stvarima, sexu, pih, ne bih ni da se secam sta sma sve procitao. Zaista ne znam kako se tako neshto moglo dogoditi. Instiktivno sam hteo odmah da dam mami da pogleda, ali sma odlucio da joj ne govorim, zena je u godinama, dijabetes i sve, pa joj ne treba dodatno stresa. Sada sma joj uzeo karticu, rekao sma joj da kaze mami da je izgubila karticu i da ce sama da zaradi za novu i sve. Ali ja i dalje ne znam sta da radim. Pripretio sma joj za tog tipa i rekao sam joj da od sada cu ja da joj pregledavam poruke i sve, ali mi je nekako uzasno. Pre dva dana mi komshinica ubije macice, sada johs i ovo...:( Sta biste vi uradili?
Prva reakcija ti je pogrešna. Ako tako nastaviš napravićeš od njih Romea i Juliju u njenoj glavi. Znaš kako kažu, samo zabranjena ljubav traje večno. Što joj više braniš i pretiš ona će njega sve više da idealizuje i svojoj glavi, čak i da ubedi sebe da ga voli. Pokušaj da spustiš loptu. Da joj vratiš karticu. Da joj ,,daš" moć da sama odluči šta će da radi.(ne mislim da joj zaista daš moć, već da njoj to tako izgleda, a ti se i dalje trudi da budno pratiš situaciju, mogu poruke da se pregledaju i tajno). A u medjuvremenu da se trudiš da joj izokola ogadiš tipa. Baš kao što je neko već rekao, da je on jadan kad ne može da nadje devojku svojih godina, da ne bi ni ona bila sa devetogodišnjakom bla-bla. Ja lično na tvom mestu bih igrala prljavo. Namestila bih neku gnusnu laž o njemu. Ali to ne sme da čuje od tebe, jer će biti providno. Nego nekako da smestiš da ona sama ,,sazna" nešto o njemu što znaš da će njoj da bude bljak. Moraš da odradiš sve taktički, jer zabrane ne pale.
U medjuvremenu da pozoveš tog tipa folirajući da znaš ko je i šta je i da zapreiš policijom. Ako imaš nekog starijeg da to uradi, bilo bi dobro, da te ne bi olako shvatio, jer ti si za njega klinac.
I ono što je najbitnije, ali pretpostavljam da ti to neces uraditi, da odvedes sestru kod psihologa. Jer nakon sto saniras konkretan slucaj, moras se pobrinuti da saznas zasto se to uopste desilo, i da se pobrines da se vise ne desava. A to moze samo psiholog.
I ponavljam jos jednom, nemoj da pretis i da branis, jer to moze izazvati poguban kontraefekat.
Poznajem devojku koja je 91 godiste i koja se udala za nekog retarda(stvarno, ljudi, stvarno je retard, iako nije lepo etikirati ljude) koji je 72 ...njihova ,,veza" je pocela kada je ona bila 8. razred. Njoj su branili, tukli je, zatvarali, i ja verujem da je to jedini razlog sto je ona toliko idealizovala tog tipa da je na kraju pobegla sa njim. On je seljacina, i ona sa njim nije srecna. I ona njega ne voli. I ona ne bi zavrsila sa njim da su roditelji umeli bolje da se postave prema problemu:( To je moje misljenje...gade mi se takvi tipovi, stvarno mi se gade, moza zato sto me sve to licno dotice, jer mi je doticna osoba bila veoma bliska...dok joj ,,muz" nije zabranio komunikaciju sa ostatkom sveta:( Uhvatio je na nezrelost...ne daj da neko uhvati tvoju sestru na nezrelost...
 
Porazgovaraj pre svega sa njom.
Objasni joj lepo,bez ustezanja i teskih reci zasto i na koji nacin to nije dobro za nju.
Probaj da joj docaras kako bi roditelji odreagovali na to.
I da ti ne zelis da ona ima veci problem,da je bolje da se sve resi na miran nacin.
Bice tesko verujem,ali potrudi se.
I popricaj sa tim tipom.Kao sto neko ovde pametno rece,na kulturan nacin.
Objasni mu kakve on moze posledice da snosi,nece to tako moci.
U najgorem slucaju ili reci roditeljima ili umesaj u sve to policiju i ostale ustanove.
Ako nista od prethodnog ne bude delotvorno:confused:
 
Имаш ли шансе да поразговараш са тим типом? Макар телефоном? Онако лепо, људски, без претњи, само информацијом да је завођење четрнаестогодишње малолетнице кривично дело, и да ћеш потражити заштиту полиције уколико се то настави...
...А можда можеш и да се распиташ у полицији шта да радиш...а сестри мало да надуваш ствар, да је заплашиш тиме да ће он кривично одговарати ако настави контакт са њом...

Пази, она је сад у бунтовним годинама, свако непажљиво притискање може да изазове супротан ефекат!

На жалост, није кривично дело.
Доња граница је управо 14 година.:confused:
Ако девојчица има пуних четрнаест, не би одговарао.

Чак ни психијатрија секс са девојчицом од четрнаест не дефинише педофилијом.
 
На жалост, није кривично дело.
Доња граница је управо 14 година.:confused:
Ако девојчица има пуних четрнаест, не би одговарао.

Чак ни психијатрија секс са девојчицом од четрнаест не дефинише педофилијом.

E, je.biga onda sve. :dash::dash::dash::dash::dash:
 
E bas lepo sto nije krivicno delo :( Ne mislim ja da je pedofilija biti sa devojcicom od 14 godina, ali bre nije u redu d bude legalno...do kakvih tu sve manipulacija moze doci :(
Nista, onda postavljac teme mora da bude jos takticniji sa devojcicom...
 
@svi

Danas smo reshili probleme. Ja sma uzeo sestrin telefon dok je bila u wc i ona je nastavila sa hardcore porukama, i ja sma odlucio da kazem babi. Baba je pohvalila to sto sam odlucio da ne kazem mami, i rekla je da joj ne govorimo jer ce ona da reshi stvari. Pozvala je sestru i rekla joj je to da on nema niti neku pamet niti lepotu da nadje curu svojih godina, da sa takvim tipovima idu samo fufice zelje paznje i para, budale i ostalo, i pitala je da li se ona prepoznaje u tome. Rekla joj je da je duboko razocarana njenim recnikom i da ovaj postupak nece da zaboravi dok je ziva. Rekla joj je da je u redu, ako ona oseca nedostatak mushke figure, tj. oca, ali da uvek moze da racuna na nju i na ostale ukucane, i da samo ako se drzimo zajedno i slozno mozemo da opstanemo. A onda je uzela broj i nazvala MUP i prijavila tog coveka, on ima i zenu...nisam mogao da verujem. Uglavnom sve se dobro zavrshilo.

I hvala svima na dobrim savetima. Mislim da ova teme moze da posluzi nekome kao dobar vodic i savetnik, da se i bez neke preterane vike i nasilja moze lako reshiti jedan veliki problem.
 

Back
Top