Levica i radnička klasa

Poruka
6.359
Celokupna svetska levica (ekstremna levica, komunisti, socijalisti, socijaldemokrati i drugi) nema odrziv projekat kojim bi mogla da konkusrise liberalnom kapitalizmu bez obzira na to sto je on trenutno u dubokoj i velikoj krizi. Postoji velika i mocna zemlja u kojoj je radnicima dato jedno bitno novo pravo, ali o tome se nista nezna u svetskoj javnosti, inace levica je izgubljena i u vremenu i u prostoru. Jedino sto zna da radi u praksi kad osvoji vlast to je da primenjuje teror ili da povecava poreze i druge dazbine. Cak i takozvani "Svedski model" doveo je do toga da kapital bezi iz te zemlje.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic
 
Celokupna svetska levica (ekstremna levica, komunisti, socijalisti, socijaldemokrati i drugi) nema odrziv projekat kojim bi mogla da konkusrise liberalnom kapitalizmu bez obzira na to sto je on trenutno u dubokoj i velikoj krizi. Postoji velika i mocna zemlja u kojoj je radnicima dato jedno bitno novo pravo, ali o tome se nista nezna u svetskoj javnosti, inace levica je izgubljena i u vremenu i u prostoru. Jedino sto zna da radi u praksi kad osvoji vlast to je da primenjuje teror ili da povecava poreze i druge dazbine. Cak i takozvani "Svedski model" doveo je do toga da kapital bezi iz te zemlje.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic

..koja zemlja, kakvo pravo?
 
Jedino resenje je drzavni kapitalizam .
Liberalni kapitalizam je u krizi , zqapravo od 71 godine . Ovo sad je sa,mo kresendo , a rasplet ce tek doci . Mislim da se blizi kraj jedne epohe .

U drzavnom kapitalizmu slobodno preduzetnistvo se ne gusi , ali se i te kako vodi racuna da se stetni elementi liberalnog kapitalizma uguse ...
 
Jedino resenje je drzavni kapitalizam .
Liberalni kapitalizam je u krizi , zqapravo od 71 godine . Ovo sad je sa,mo kresendo , a rasplet ce tek doci . Mislim da se blizi kraj jedne epohe .

U drzavnom kapitalizmu slobodno preduzetnistvo se ne gusi , ali se i te kako vodi racuna da se stetni elementi liberalnog kapitalizma uguse ...

Kadrovska politika je očajna

Ako je nasledjuju neškolovani "političarci"

treba da obrazujemo mlade ljude
i da jednom za svagda razdvojimo
Ministarstvo prosvete od športa :rtfm:
 
..koja zemlja, kakvo pravo?

Radi se o mnogoljudnoj zemlji, koja je prirodno siromasna, koja je "popila" dve atomske bombe 1945 godine. Valjda svaki obrazovan covek u svetu sada zna o kojoj je zemlji rec. Zakonom koji vazi vec pedesetak godina radnici (plave i bele kragne) su dobili pravo da zadru u deo profita koji kao sto znamo u celom svetu i oduvek pripada iskljucivo vlasnicima kapitala.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic
 
Radi se o mnogoljudnoj zemlji, koja je prirodno siromasna, koja je "popila" dve atomske bombe 1945 godine. Valjda svaki obrazovan covek u svetu sada zna o kojoj je zemlji rec. Zakonom koji vazi vec pedesetak godina radnici (plave i bele kragne) su dobili pravo da zadru u deo profita koji kao sto znamo u celom svetu i oduvek pripada iskljucivo vlasnicima kapitala.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic

e nisam znala da je Japan kinesko ostrvo

fala ti na informaciji sad i to znam sigurno :=)

živeli ainu narodi :klap:
 
Celokupna svetska levica (ekstremna levica, komunisti, socijalisti, socijaldemokrati i drugi) nema odrziv projekat kojim bi mogla da konkusrise liberalnom kapitalizmu bez obzira na to sto je on trenutno u dubokoj i velikoj krizi. Postoji velika i mocna zemlja u kojoj je radnicima dato jedno bitno novo pravo, ali o tome se nista nezna u svetskoj javnosti, inace levica je izgubljena i u vremenu i u prostoru. Jedino sto zna da radi u praksi kad osvoji vlast to je da primenjuje teror ili da povecava poreze i druge dazbine. Cak i takozvani "Svedski model" doveo je do toga da kapital bezi iz te zemlje.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic

Тај ''терор'' и ''порези и дажбине'' нису усмерени против нижих слојева већ класе моћника и капиталиста који су опљачкали сопствени народ.Ако си део истог слоја више класе разумем твоју бојазан. :whistling:

Radi se o mnogoljudnoj zemlji, koja je prirodno siromasna, koja je "popila" dve atomske bombe 1945 godine. Valjda svaki obrazovan covek u svetu sada zna o kojoj je zemlji rec. Zakonom koji vazi vec pedesetak godina radnici (plave i bele kragne) su dobili pravo da zadru u deo profita koji kao sto znamo u celom svetu i oduvek pripada iskljucivo vlasnicima kapitala.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic

Исто се тако мало зна да Јапан има јаку комунистичку партију која се бори против таквог система,али о томе се у медијима превише не говори.Са друге стране Јапан је земља са највећим бројем психичких поремећаја (депресија и анксиозност) које су проузроковане исцрпљујућим радом.Такође треба поменути и проценат самоубистава који је сваке године у порасту.

Сада постављам питање људима: Да ли желите да се обогатите,а онда да окончате свој живот у 40 скоком са зграде?! :roll: Јел ту лежи ваша срећа?
 
Jedino resenje je drzavni kapitalizam .
Liberalni kapitalizam je u krizi , zqapravo od 71 godine . Ovo sad je sa,mo kresendo , a rasplet ce tek doci . Mislim da se blizi kraj jedne epohe .

U drzavnom kapitalizmu slobodno preduzetnistvo se ne gusi , ali se i te kako vodi racuna da se stetni elementi liberalnog kapitalizma uguse ...

Gresite ! Vi ustvari zagovarate resenje koje je vec vidjenoi koje je trajalo mnogo decenija u 20 vekui koje je padom Berlinskog zida dozivelo svoj sunovrat. 40 godina sam bio sluzbenik i znam koliko sluzbenik brine za narodnu i drzavnu svojinu nezavisno ot toga dali je zaposljen kod drzave ili kod neke od 400 do 500 partija koliko ih ima Srbija. To je posebna i teska bruka za nas narod i drzavu. Tako nesto nepostoji ni u jednoj drugoj drzavi sveta. U principu ne sporim ulogu drzave u privredi ali tu moramo biti jako oprezni.
Svidja mi se Obama ali se bojim da je Ruzvelt vukao bolje poteze od njega i to u situaciji koja je bila gora tridesetih godina 20 veka.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic
 
Тај ''терор'' и ''порези и дажбине'' нису усмерени против нижих слојева већ класе моћника и капиталиста који су опљачкали сопствени народ.Ако си део истог слоја више класе разумем твоју бојазан.

Al ih pogadja sve cvokcu od straha za egzistenciju.
 
Al ih pogadja sve cvokcu od straha za egzistenciju.

Па зашто би иначе помињао ''теророр'' и ''порезе'' ако се не плаши?!Зна се како се то завршавало у Кини и Русији.Србија је темпирана бомба и треба само неко да је активира.

Је*ем ти пасиван народ! :rumenko:
 
Ala lupeta otvarač teme...Liberalni kapitalizam je došao do tačke kad se mora birati...Ili Sebična užasna eksploatacija planete koja brzo vuče u katastrofu i dinosaurus sudbinu čovečanstva,ili promena...Naravno,da je kapitalizam neuništiv i da će on možda dozvoliti određene promene,ali će opet povući na staro...Teško je biratii između dva poretka koji su krajnje zločinački i u namerama i u konkretnim delima:neutral:...Jedna svetska vlada,jedna planeta ujedinjena u svojoj različitosti,bilo političkoj,bilo rasnoj ili verskoj,je jedino rešenje:)
 
Ala lupeta otvarač teme...Liberalni kapitalizam je došao do tačke kad se mora birati...Ili Sebična užasna eksploatacija planete koja brzo vuče u katastrofu i dinosaurus sudbinu čovečanstva,ili promena...Naravno,da je kapitalizam neuništiv i da će on možda dozvoliti određene promene,ali će opet povući na staro...Teško je biratii između dva poretka koji su krajnje zločinački i u namerama i u konkretnim delima:neutral:...Jedna svetska vlada,jedna planeta ujedinjena u svojoj različitosti,bilo političkoj,bilo rasnoj ili verskoj,je jedino rešenje:)

Da neoliberazliam je ta sredina koja je resenje.:roll:
Pa upravo se radi o utopiji zbog koje je i pukao celi sistem. Naslusao sam se ja tih debilnih prica libertarijanaca o minimalnoj drzavi i slobodnom trzistu. Bas me zanima sto sad svi cice za drzavnom pomoci, pravedno je da gubitke pokrivamo svi a dobici da budu individualni. Pa nece bas moci.
Da, znacajnije ucesce drzave u privredi je neminovno. Jedina institucija koja moze da promovise i sprovodi opsti interes je drzava.
 
Ja se upravo protivim tome,ali ove sile zla koje čine moderni kapitalizam i koje imaju i vlast i opoziciju,svoje,protiv kojih nema rešenja,sve dok njih same ne zaboli,su još uvek suviiše jaki...I ne samo to...Sve više milijardera dolazi iz tzv.zemalja u razvoju,npr.Kine,Indije i sličnih...Znači,možda sledeća generacija branilaca kapitalizma bude žuta i braon...Ovo je delom velika kriza delom vešta manipulacija...
 
Gresite ! Vi ustvari zagovarate resenje koje je vec vidjenoi koje je trajalo mnogo decenija u 20 vekui koje je padom Berlinskog zida dozivelo svoj sunovrat. 40 godina sam bio sluzbenik i znam koliko sluzbenik brine za narodnu i drzavnu svojinu nezavisno ot toga dali je zaposljen kod drzave ili kod neke od 400 do 500 partija koliko ih ima Srbija. To je posebna i teska bruka za nas narod i drzavu. Tako nesto nepostoji ni u jednoj drugoj drzavi sveta. U principu ne sporim ulogu drzave u privredi ali tu moramo biti jako oprezni.
Svidja mi se Obama ali se bojim da je Ruzvelt vukao bolje poteze od njega i to u situaciji koja je bila gora tridesetih godina 20 veka.

02.05.2009. Miroslav Milovanovic

Izvinite . A gde ste Vi to radili kao sluzbenik . U kojoj dzavi sa uspostavljeni drzavnim kapitalizmom . Takav sistem podrazumeva visok nivo nacionalne svesti , sto je u Sriji , sa Srbima najveci problem . Koliko znam Samo Norveska i svedska imaju neki sistem , koji bui se mgao nazvati drzavnim kapitalizmom . Doduse i Slovenija je tu negde .
 
Poslednja izmena:
Levica je u Srbiji odavno mrtva. A rezirekcija se ne očekuje u skoro vreme.

Radnička klasa je toliko sluđena politikom da ne ume da spozna svoje primarne potrebe i najprostiji oblik udruživanja u tzv. sindikate. Kako bi to i spoznala kad je to udruženje tako lepo sistematski, rekao bih i planski, unišilo svoj smisao dugogodišnjom korupcijom i nečinjenjem.

Ko uopšte danas veruje u Sindikate i njihovu svrhu ? Radnička klasa je prepuštena sama sebi i svom bezizlazu.
 

Back
Top