DDR i DDR2?????

Poruka
86
Imam DDR (2 slota na ploci, u oba po 256mb), a sad bih hteo da pojacam RAM memoriju.
Gledao sam cene, i DDR 1gb je oko 30E, a DDR2 10E, pa je sad moje pitanje:
Jel moguce da ja izbacim ove dve DDR i ubacim dve DDR2? Jel to kompatibilno sa ovom plocom ili sta vec?
A ako ne mogu da uradim ovo, sta treba da uradim da bi se DDR2 uklopio, kupim novu plocu ili?
Hvala!!!
 
Razlika izmdju ddr1 i ddr2 je u brzini u obliku same memorije tako da ne mozes ddr1 u slot za ddr2 i obrnuto..sto znaci moras da menjas maticnu plocu, najvrerovatnije i procesor, onda i graficku tak da..:)
 
Imam DDR (2 slota na ploci, u oba po 256mb), a sad bih hteo da pojacam RAM memoriju.
Gledao sam cene, i DDR 1gb je oko 30E, a DDR2 10E, pa je sad moje pitanje:
Jel moguce da ja izbacim ove dve DDR i ubacim dve DDR2? Jel to kompatibilno sa ovom plocom ili sta vec?
A ako ne mogu da uradim ovo, sta treba da uradim da bi se DDR2 uklopio, kupim novu plocu ili?
Hvala!!!

NE!!!

Ako zelis DDR2, moraces da menjas plocu...

Ako ti treba dalja pomoc, napisi nam konfiguraciju (pre svega procesor)...
 
Evo detaljno konfiguracije, pa onda recite jel mogu na osnovu svega toga da promenim samo maticnu plocu! Ako treba i graficka i procesor, onda nema vajde, jer je bolje kupiti nov kompjuter.

Maticna ploca - Intel 850E/800MHz HT P4 sound/LAN AGP ATX M906HLU
Procesor - Intel P4 2.6GHz 128Kb
RAM - DDR 512
Hard Disk - 160 Gb
Graficka kartica - VGA ATI Radeon 9600 128 TVout+digital

To je ono najbitnije, mislim...
Merodavni, pogledajte, komentarisite, recite.. Hvala!
 
A koliko bi pametno bilo da ja zamenim maticnu plocu i procesor (mozda ne mora ni procesor), a zatim i RAM, i da to bude to...
Mozda nece biti vrh konfiguracija, al' radice mi sve sto je i do sad radilo...
Hard disk nema nikakve potrebe da se menja i graficka bi mogla da ostane ista..
 

Back
Top