VLASI I RUMUNI IZ SRBIJE SE UJEDINILI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

sremio

Početnik
Banovan
Poruka
31
Da eto jedan dobar prijatelj Srbin mi rece da Vlasi i Rumuni iz istocne Srbije se ujedinili...............pa sta ce ljudi nedaju im pravo da se mole na njihovom jeziku pitam se kad umru da li i kod boga moraju na srpskom da govore.............SALA............ali prica se da ce biti neki popis stanovnistva i da ce biti manje Srba:dontunderstand: ako tako bude onda ce svakih 15 - 20 godina biti popis i uvek manje Srba eh ovo mi je iz pouzdanih izvora od jedne babe vracare Ujedinjenje, jos to im je nedostajalo pitam se kako ce biti nama Srbima posle, evo jedne teme da nam ne eksplodira Srbija:gace:
 
verujem da si ti na slici junkmamogao bi biti cistac kod naseg Drakule..........ionako osim za one koji govore vise jezika a i uostalom nas jezik ga vec govore vise od 25 000 000 osoba na Balcanu

остави се ти влаха у србији,доста нам је *********а,македонаца,бошњака и осталих сецесиониста.ти си румунски провокатор:bye:
 
aj ne laprdaj tu.:hahaha::rotf::mrgreen:

..oce li neko da banuje ovog bolesnika, ili da ga iznapushavamo?

Ja sam lepo dao predlog da se uvede, da nick sa manje od 100 postova, ne može da otvori temu, ali nisam nAišo na razumevanje od stane "krstinih funkcionera"...

Ne pricajte napamet :rtfm: jer niste u toku kakva se zestoka prorumunska kampanja vodi u Negotinskoj krajini. Pre desetak godina se tamo cuo skoro samo srpski jezik, a sad se sve vise forsira vlaski, tj los rumunski, i stalno se dele neki leci u kojima se Vlasi spominju kao manjina, nacija i sl, u kojima se trazi da se oformi Rumunska pravoslavna crkva na teritoriji Negotinske krajine kako bi Vlasi mogli da se mole u svojoj:roll: crkvi. Cak sam videla i propagandni materijal pred prosle izbore u kome se dozlovno ovako kaze. "Vlasi i Srbi su oduvek imali dobrosusedske odnose koje ce Vlaska stranka i dalje negovati kao stranka jedne od najzastupljenijoh manjina u Republici Srbiji...." itd. Ima jos mnogo toga da se kaze na ovu temu samo sto se sada to pitanje tek zahuktava u tom kraju i ne prelazi granice Negotinske krajine. Zato mnogo ljudi u nasoj zemlji ni ne zna sta se tamo desava. A da ne pricam o kadrovanju na osnovu pripadnosti Vlaskoj stranci. Tamo su Srbi koji nisu Vlasi postali diskriminisana manjina. To moze svako iz tog kraja da posvedoci samo ako naleti na ovu temu na forumu.
 
Da eto jedan dobar prijatelj Srbin mi rece da Vlasi i Rumuni iz istocne Srbije se ujedinili...............pa sta ce ljudi nedaju im pravo da se mole na njihovom jeziku pitam se kad umru da li i kod boga moraju na srpskom da govore.............SALA............ali prica se da ce biti neki popis stanovnistva i da ce biti manje Srba:dontunderstand: ako tako bude onda ce svakih 15 - 20 godina biti popis i uvek manje Srba eh ovo mi je iz pouzdanih izvora od jedne babe vracare Ujedinjenje, jos to im je nedostajalo pitam se kako ce biti nama Srbima posle, evo jedne teme da nam ne eksplodira Srbija:gace:

Tema o desavanjima u Istocnoj Srbiji treba da postoji, ali mislim da je nisi bas srecno formulisao i da je uvodni post konfuzan.
 
Ne pricajte napamet :rtfm: jer niste u toku kakva se zestoka prorumunska kampanja vodi u Negotinskoj krajini. Pre desetak godina se tamo cuo skoro samo srpski jezik, a sad se sve vise forsira vlaski, tj los rumunski, i stalno se dele neki leci u kojima se Vlasi spominju kao manjina, nacija i sl, u kojima se trazi da se oformi Rumunska pravoslavna crkva na teritoriji Negotinske krajine kako bi Vlasi mogli da se mole u svojoj:roll: crkvi. Cak sam videla i propagandni materijal pred prosle izbore u kome se dozlovno ovako kaze. "Vlasi i Srbi su oduvek imali dobrosusedske odnose koje ce Vlaska stranka i dalje negovati kao stranka jedne od najzastupljenijoh manjina u Republici Srbiji...." itd. Ima jos mnogo toga da se kaze na ovu temu samo sto se sada to pitanje tek zahuktava u tom kraju i ne prelazi granice Negotinske krajine. Zato mnogo ljudi u nasoj zemlji ni ne zna sta se tamo desava. A da ne pricam o kadrovanju na osnovu pripadnosti Vlaskoj stranci. Tamo su Srbi koji nisu Vlasi postali diskriminisana manjina. To moze svako iz tog kraja da posvedoci samo ako naleti na ovu temu na forumu.

чуо сам да се нешто дешава у неготинској крајини,и ако ова ретардирана власт нешто не уради,то неће изаћи на добро:sad2:
 
Negotinska krajina je rezervna opcija ako se ne uspe da se otrgne Vojvodina.:( A mene bas snaslo da na oba mesta imam posede i rodbinu, baksuz.

треба јавно о томе причати и расправљати,а не да сецесионисти иза леђа преводе влахе у румуне,то је ватиканско масло,исто се урадило са католицким,и исламизираним србима,исто ради и мило са милогорцима у црној гори
 
Negotinska krajina je rezervna opcija ako se ne uspe da se otrgne Vojvodina.:( A mene bas snaslo da na oba mesta imam posede i rodbinu, baksuz.

Negotinska krajina je apsolutno mirna...Vlasi su lojalni u potpunosti... Stalno idem u Negotin i u opšte u krajinu... Tašta mi živi u jednom vlaškom selu kod Negotina...

Jedini problem koji postoji u Negotinskoj krajini je bela kuga i sirotinja (za one koji nemaju rodbinu u inostranstvu, što je retkost).
 
Negotinska krajina je apsolutno mirna...Vlasi su lojalni u potpunosti... Stalno idem u Negotin i u opšte u krajinu... Tašta mi živi u jednom vlaškom selu kod Negotina...

Jedini problem koji postoji u Negotinskoj krajini je bela kuga i sirotinja (za one koji nemaju rodbinu u inostranstvu, što je retkost).

Negotinska krajina jeste mirna, svakako tamo trenutno nema rata i terora, ali su vlaske kampanje uzasne i iritantne. To ja sigurno znam bolje od tebe jer ne verujem da ti toliko cesto posecujes tastu ;) koliko ja pricam sa ljudima odande i koliko vremena tamo provedem.
Da li si ikada otpratio ijednu politicku kampanju Vlaske stranke? Da li si u toku kako se obavlja kadrovanje u Kladovu i Negotinu i okolini. Ocigledno nisi. Sigurno ne caskas sa tastom o Vlaskoj stranci i nevladinim organizacijama koje im daju dobar puh u ledja. Ne tvrdim da je na pomolu novi separatizam, ali sasvim odgovorno tvrdim da je na pomolu stvaranje nove manjine ciji su se pripadnici do skoro izjasnjavali kao Srbi, a onda je naprasno to pocelo da im smeta i poceli su da traze neosnovana prava na jezik, na pismo, na crkvenu zajednicu, na status manjine, na skolovanje sa sopstvenim programom ciji je predlog napravljen na osnovu rumunskog, na stepen zastupljenosti na rukovodecim mestima, pravo na ovo ili ono. A sva ta prava su zagarantovana manjinama, a Vlasi jednostavno nisu manjina, oni su zabludeli Srbi koji se trude da postanu manjina radi politicke prohodnosti u tom kraju i ko zna cega sve ne sto bi iz te politicke prohodnosti proisteklo kasnije.
 
Poslednja izmena:
Ne pricajte napamet :rtfm: jer niste u toku kakva se zestoka prorumunska kampanja vodi u Negotinskoj krajini. Pre desetak godina se tamo cuo skoro samo srpski jezik, a sad se sve vise forsira vlaski, tj los rumunski, i stalno se dele neki leci u kojima se Vlasi spominju kao manjina, nacija i sl, u kojima se trazi da se oformi Rumunska pravoslavna crkva na teritoriji Negotinske krajine kako bi Vlasi mogli da se mole u svojoj:roll: crkvi. Cak sam videla i propagandni materijal pred prosle izbore u kome se dozlovno ovako kaze. "Vlasi i Srbi su oduvek imali dobrosusedske odnose koje ce Vlaska stranka i dalje negovati kao stranka jedne od najzastupljenijoh manjina u Republici Srbiji...." itd. Ima jos mnogo toga da se kaze na ovu temu samo sto se sada to pitanje tek zahuktava u tom kraju i ne prelazi granice Negotinske krajine. Zato mnogo ljudi u nasoj zemlji ni ne zna sta se tamo desava. A da ne pricam o kadrovanju na osnovu pripadnosti Vlaskoj stranci. Tamo su Srbi koji nisu Vlasi postali diskriminisana manjina. To moze svako iz tog kraja da posvedoci samo ako naleti na ovu temu na forumu.
a sta fali sto ljudi zele da se mole u RPC , to im je ustavom zagarantovano pravo,a i Srbi u Rumuniji imaju ista prava i svoju crkvu gde god to pozele i gde postoji interes , bez da im neko pravi probleme , sto se ovde desava Rumunima i Vlasima .
 
a sta fali sto ljudi zele da se mole u RPC , to im je ustavom zagarantopvano pravo,a i Srbi u Rumuniji imaju ista prava i svoju crkvu gde god to pozele i gde postoji interes , bez da im neko pravi probleme , sto se ovde desava Rumunima i Vlasima .
Jel' treba mi od naših para da gradimo Rumunima crkve?Ko hoće da se moli u rumunskoj crkvi neka ide u Rumuniju.Za mene je pravoslavna crkva jedna jedina a sve ostalo su politikantski feudalni lopovi koji sa crkvom nemaju veze.
 
Negotinska krajina jeste mirna, nema rata, ali su vlaske kampanje uzasne i iritantne. To ja sigurno znam bolje od tebe jer ne verujem da ti toliko cesto posecujes tastu ;) koliko ja pricam sa ljudima odande i koliko vremena tamo provedem.
Da li si ikada otpratio ijednu politicku kampanju Vlaske stranke? Da li si u toku kako se obavlja kadrovanje u Kladovu i Negotinu i okolini. Ocigledno nisi. Sigurno ne caskas sa tastom o Vlaskoj stranci i nevladinim organizacijama koje im daju dobar puh u ledja.

Ne razumem Vlahe, kako da im pratim kampanju?:mrgreen:

Znam samo ono što vidim a vidi sve dobro, sem problema koje sam gore naveo?

A da, zaboravio sam i crnu magiju...:lol:
 
Jel' treba mi od naših para da gradimo Rumunima crkve?Ko hoće da se moli u rumunskoj crkvi neka ide u Rumuniju.Za mene je pravoslavna crkva jedna jedina a sve ostalo su politikantski feudalni lopovi koji sa crkvom nemaju veze.
Ne lupetaj znaci onda bi trebalo da ukinu i zatvore srpske crkve u Crnog Gori , Italiji , Rumuniji ili u nekom Cikagu i Melburnu jer ko hoce da se moli u njima neka ide u Srbiju , ala ti je razmisljanje na nivou cetvrtog osnovne :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top