Ko je bio Josip Broz Tito?

tito je po meni ruskog porekla
a moze biti i da nije
ja licno neznam kako tacno pricaju zagorci....mada je on polu slovenac....mozda matija moze da nam pomogne....ta stara stara garda zagoraca kojoj je i tito pripadao pre upliva sprpsko-hrvatskog,tj hrvatsko-srpskog...dali je akcenat onakav
gle,uopste nije cudno da je covek mobilisan u AU vojsku 1914....gomila je ljudi mobilisana
da je poslat u srbiju...naravno da ce pre hrvati i cesi biti poslati tamo gde je gusto nego nemci i madjari
da je potom bio u rusiji,i to je logicno....gomila je i bila zarobljena,jer su se predavali rusima....nista tu nije cudno
gotovo svi su iz zarobljenistva nastavili ratovanje u ruskom gradjanskom ratu.....najcesce na strani boljsevika....a po dolasku kuci...u periodu 1919-1922/23 bili su vrlo vrlo indoktrinirani idejom komunizma
najcesce hrvati,jer su oni u najvecem broju i bili u austrougarskoj vojsci od ex-yu naroda
no...to nije cudno,jer se u tom periodu ideja o komunizmu javlja i u madjarskoj,nemackoj,ceskoj...tj svim zemljama koje su imale povratnike

Значи наставља се са логиком " Што је више клевета и лажи, Тито нам је милији и дражи ".
 
Значи наставља се са логиком " Што је више клевета и лажи, Тито нам је милији и дражи ".

:per::per:
nije Vujadine...ali,ostaje jos samo teorija da ga je na livadu ispustio svemirski brod sa zadatkom da pokori zemljane
mislim,ajd molim te,tito komandos,tj vodj ekipwe za upadanje na tudju teritoriju i hvatanje zivih jezika.....taj bre nije znao ni pusku da drzi.....pa u 2.s.r nije ni metka opalio....covek tako vest i ratoboran nebi se onako kukavicki ponasao tokom rata......pa na drvarskom desantu se bukvalno do te mere ukipio da ga je jovankin brat nogom sutirao u dupe da ga pokrene iz pecine
sto se tice price da su on i hitler bili zajedno u skoli da ih obuce za buduce svetske tirane...mislim,ti si bar ozbiljan covek,nebi trebalo to ni da komentarisemo:)

sto se tice,meni najsimpaticnijeg dela....o tome da je operacija konjicki skok napravljena,ne da se uhvati tito,vec da se unisti oficirska skola u drvaru...paio sam od smeha...ti si bar iz tih krajeva,ti znas te ljude tamo,i kakvi su to tada oficiri buili i kakva je to bila skola...mislim...major simo dubajic od 19 godina i ostala druzina tipa pukovnik od 23 godine...glupost....i sam selenberg je pisao u svojim memoarima da su do te mere napravili ozbiljne pripreme da syu imali svog coveka u pecini...ko je to bio....nikada se nece saznati
ti verovatno znas kako je spasen...licani su ga spasili,svojim fanatizmom...6 licka je bukvalno na juris uz zestoke gubitke odbila nase padobrance

ja neznam sta da ti kazem.....dali je bilo kome mio i drag,ali da nije bio austrijski carevic koji je dosao medj srbe da ih desetkuje....sigurno nije...da je klao i ubijao.....licno,tj svojerucno....sigurno nije
da su pojedinci iz divizije ubijali.......sigurno jesu...da on sa tim nema nista....zasigurno nema

mislim,daj ti si bar ozbiljan covek...ovo sto je napisano je za kultne stvari ili neki takav pdf ne za istoriju
 
:per::per:
nije Vujadine...ali,ostaje jos samo teorija da ga je na livadu ispustio svemirski brod sa zadatkom da pokori zemljane
mislim,ajd molim te,tito komandos,tj vodj ekipwe za upadanje na tudju teritoriju i hvatanje zivih jezika.....taj bre nije znao ni pusku da drzi.....pa u 2.s.r nije ni metka opalio....covek tako vest i ratoboran nebi se onako kukavicki ponasao tokom rata......pa na drvarskom desantu se bukvalno do te mere ukipio da ga je jovankin brat nogom sutirao u dupe da ga pokrene iz pecine
sto se tice price da su on i hitler bili zajedno u skoli da ih obuce za buduce svetske tirane...mislim,ti si bar ozbiljan covek,nebi trebalo to ni da komentarisemo:)

sto se tice,meni najsimpaticnijeg dela....o tome da je operacija konjicki skok napravljena,ne da se uhvati tito,vec da se unisti oficirska skola u drvaru...paio sam od smeha...ti si bar iz tih krajeva,ti znas te ljude tamo,i kakvi su to tada oficiri buili i kakva je to bila skola...mislim...major simo dubajic od 19 godina i ostala druzina tipa pukovnik od 23 godine...glupost....i sam selenberg je pisao u svojim memoarima da su do te mere napravili ozbiljne pripreme da syu imali svog coveka u pecini...ko je to bio....nikada se nece saznati
ti verovatno znas kako je spasen...licani su ga spasili,svojim fanatizmom...6 licka je bukvalno na juris uz zestoke gubitke odbila nase padobrance

ja neznam sta da ti kazem.....dali je bilo kome mio i drag,ali da nije bio austrijski carevic koji je dosao medj srbe da ih desetkuje....sigurno nije...da je klao i ubijao.....licno,tj svojerucno....sigurno nije
da su pojedinci iz divizije ubijali.......sigurno jesu...da on sa tim nema nista....zasigurno nema

mislim,daj ti si bar ozbiljan covek...ovo sto je napisano je za kultne stvari ili neki takav pdf ne za istoriju

Да ли можеш нешто више сазнати о Вису, када се преселио на Вис и колико дуго је остао тамо, и зашто Немци нису нападали на то острво? У то време су још увек били главни у Јадрану.
 
:per::per:
nije Vujadine...ali,ostaje jos samo teorija da ga je na livadu ispustio svemirski brod sa zadatkom da pokori zemljane
mislim,ajd molim te,tito komandos,tj vodj ekipwe za upadanje na tudju teritoriju i hvatanje zivih jezika.....taj bre nije znao ni pusku da drzi.....pa u 2.s.r nije ni metka opalio....covek tako vest i ratoboran nebi se onako kukavicki ponasao tokom rata......pa na drvarskom desantu se bukvalno do te mere ukipio da ga je jovankin brat nogom sutirao u dupe da ga pokrene iz pecine
sto se tice price da su on i hitler bili zajedno u skoli da ih obuce za buduce svetske tirane...mislim,ti si bar ozbiljan covek,nebi trebalo to ni da komentarisemo:)

sto se tice,meni najsimpaticnijeg dela....o tome da je operacija konjicki skok napravljena,ne da se uhvati tito,vec da se unisti oficirska skola u drvaru...paio sam od smeha...ti si bar iz tih krajeva,ti znas te ljude tamo,i kakvi su to tada oficiri buili i kakva je to bila skola...mislim...major simo dubajic od 19 godina i ostala druzina tipa pukovnik od 23 godine...glupost....i sam selenberg je pisao u svojim memoarima da su do te mere napravili ozbiljne pripreme da syu imali svog coveka u pecini...ko je to bio....nikada se nece saznati
ti verovatno znas kako je spasen...licani su ga spasili,svojim fanatizmom...6 licka je bukvalno na juris uz zestoke gubitke odbila nase padobrance

ja neznam sta da ti kazem.....dali je bilo kome mio i drag,ali da nije bio austrijski carevic koji je dosao medj srbe da ih desetkuje....sigurno nije...da je klao i ubijao.....licno,tj svojerucno....sigurno nije
da su pojedinci iz divizije ubijali.......sigurno jesu...da on sa tim nema nista....zasigurno nema

mislim,daj ti si bar ozbiljan covek...ovo sto je napisano je za kultne stvari ili neki takav pdf ne za istoriju

ne radi se ovdje o 6. ličkoj i oficirskoj školi, iako možemo i o tome (na tu temu mogu samo reći da je desant obavio wermacht a ne oni kažnjenici iz SS-a, da ga ne bi spasile ni tri 6-te ličke)

ja sam samo htio reći da sam sreo čovjeka koji je sasvim siguran da je Josip Broz koji je u radionici kovača Karasa u Sisku učio bravarski zanat izgubio jedan prst ljeve ruke.

tko je bio kasnije Josip Broz - Tito, to se možda bude, a možda i ne bude nikad otkrilo
 
ja sam samo htio reći da sam sreo čovjeka koji je sasvim siguran da je Josip Broz koji je u radionici kovača Karasa u Sisku učio bravarski zanat izgubio jedan prst ljeve ruke.

..................i falio mu je levi testis.....ili mu je narastao sedmi prst......ili su ga manjali 3 puta, kako koji pogine odmah ubace jednoga , kao u "mortal combat"-u , dobije 9 zivota...:)
imas dosta njegovih slika na webu iz razlicitih perioda, ukljucujuci austrijsku vojsku...prsti su na svome mestu..

operacija "konjicev skok" je vojna operacija nije naucna fantastika, i ljudi , cak u americkoj vojsci su magistrirali na toj operaciji, pa nema nikakvog razloga, da od te operacije radite kirvaj...cak je cetnicka dinarska divizija davala podrsku svojim nemackim prijateljima i gazdama..

OPERATION RÖSSELSPRUNG
AND THE ELIMINATION OF TITO, 25 MAY 1944:
A FAILURE IN PLANNING AND INTELLIGENCE
SUPPORT
SUBMITTED IN PARTIAL FULFILLMENT
OF THE REQUIREMENTS FOR THE DEGREE OF
MASTER OF MILITARY STUDIES
AUTHOR: Lieutenant-Colonel Wayne D. Eyre, Canadian Army
Academic Year 2001-2002

price o tome kako mu je trebao jovankin brat (kao srbin,,,jer ipak samo srbi su hrabri) da ga tera ili izvlaci van iz pecine...mirno zaboravi..
nemci nisu napadali vis, jer nisu mogli...1944 koncentracija britanskih razaraca u jadranu je pocela rasti, a vis je izuzev jabuke najudaljeniji jugoslavenski otok, tako da su nemci trebali dobro da potegnu da stignu tamo . izuzev toga saveznici su imali vazdusnu nadmoc (italija je bila vec u njihovim rukama), pa bilo kakv pomak nemackih brodova po danu bi biio vidljiv
 
..................i falio mu je levi testis.....ili mu je narastao sedmi prst......
imas dosta njegovih slika na webu iz razlicitih perioda, ukljucujuci austrijsku vojsku...prsti su na svome mestu..

operacija "konjicev skok" je vojna operacija nije naucna fantastika, i ljudi , cak u americkoj vojsci su magistrirali na toj operaciji, pa nema nikakvog razloga, da od te operacije radite kirvaj...cak je cetnicka dinarska divizija davala podrsku svojim nemackim prijateljima i gazdama..

price o tome kako mu je trebao jovankin brat (kao srbin,,,jer ipak samo srbi su hrabri) da ga tera ili izvlaci van iz pecine...mirno zaboravi..
nemci nisu napadali vis, jer nisu mogli...1944 koncentracija britanskih razaraca u jadranu je pocela rasti, a vis je izuzev jabuke najudaljeniji jugoslavenski otok, tako da su nemci trebali dobro da potegnu da stignu tamo . izuzev toga saveznici su imali vazdusnu nadmoc (italija je bila vec u njihovim rukama), pa bilo kakv pomak nemackih brodova po danu bi biio vidljiv

nisi ti mene baš razumio
ne znam iz kojeg razloga mi ne vjeruješ, ali ja ti sasvim ozbiljno pričam da je u sisku bilo nekoliko ljudi koji su to mogli posvjedočiti, samo više nitko nije živ
postoje sad ljudi iz druge generacije koji to znaju samo po pričama, ali ja ti kažem da je to istina
i još jednu stvar ću ti reći, bio sam čuo i priču o sobarici u gradskom hotelu "PANONIJA" kada je tito odsjeo u njemu prilikom jednog posjeta, mislim sedamdesetineke
ono što je on tada njoj rekao nije govorilo o njemu da je živio u tom gradu nekoliko godina (pa makar od tada prošlo 60 godina)

a ovo tvoje o ljevom mudu i sličnim glupostima, nekad mi se čini da o životu nisi ništa čuo izvan ekrana kompjutera. zar stvarno misliš da su stvari baš takve kao što piše u knjigama?
i izvadi mene iz tog srpsko-hrvatskog napucavanja, jer ja bih bio zadnji koji bi rekao da je tileta spašavao jovankin brat jer je on bio hrabri srbin
ako do sada nisi shvatio da za mene takve stvari nisu bitne, onda ovo sve zaboravi

jedino suvislo što si napisao gore je to da je jadran tada bio u vlasti bristanske mornarice i američke avijacije, te je zato glavni štab bio na Visu

i ovo o dinarskoj diviziji nije daleko od istine, ali ovdje nije tema, a koča samo čeka da se zakvači na udicu....

i btw, da ima slika, samo nijedna starija od tog perioda a-u vojske. zanimljivo, zar ne??
 
..................i falio mu je levi testis.....ili mu je narastao sedmi prst......ili su ga manjali 3 puta, kako koji pogine odmah ubace jednoga , kao u "mortal combat"-u , dobije 9 zivota...:)
imas dosta njegovih slika na webu iz razlicitih perioda, ukljucujuci austrijsku vojsku...prsti su na svome mestu..

operacija "konjicev skok" je vojna operacija nije naucna fantastika, i ljudi , cak u americkoj vojsci su magistrirali na toj operaciji, pa nema nikakvog razloga, da od te operacije radite kirvaj...cak je cetnicka dinarska divizija davala podrsku svojim nemackim prijateljima i gazdama..

OPERATION RÖSSELSPRUNG
AND THE ELIMINATION OF TITO, 25 MAY 1944:
A FAILURE IN PLANNING AND INTELLIGENCE
SUPPORT
SUBMITTED IN PARTIAL FULFILLMENT
OF THE REQUIREMENTS FOR THE DEGREE OF
MASTER OF MILITARY STUDIES
AUTHOR: Lieutenant-Colonel Wayne D. Eyre, Canadian Army
Academic Year 2001-2002

price o tome kako mu je trebao jovankin brat (kao srbin,,,jer ipak samo srbi su hrabri) da ga tera ili izvlaci van iz pecine...mirno zaboravi..
nemci nisu napadali vis, jer nisu mogli...1944 koncentracija britanskih razaraca u jadranu je pocela rasti, a vis je izuzev jabuke najudaljeniji jugoslavenski otok, tako da su nemci trebali dobro da potegnu da stignu tamo . izuzev toga saveznici su imali vazdusnu nadmoc (italija je bila vec u njihovim rukama), pa bilo kakv pomak nemackih brodova po danu bi biio vidljiv

Jedino što bih ovdje dodao da su Vis oslobodili domaći ljudi, a operaciju je samostalno vodio glavni organizator ustanka u Dalmaciji Maks Baće- Milić. Nakon toga poslao je Brozu telegram sadžaja, pomalo ironičnog : "Druže Tito, pošalji mi naređenje da oslobodim Vis kojeg sam oslobodio" (kao, mora se poštovati partijska hijerarhija u odlučivanju). A i imao je trvenja s Brozom jer su u Dalmaciji nakon pada Italije došli do- za njihove prilike- goleme količine oružja, a Tito je tražio da mu gro pošalju u Bosnu, dok su Dalmatinci zadržali velik dio (ne znam kolik) za sebe.

No, bilo kako bilo- fantazije o Titovom identitetu su samo dio folklora.
 
Jedino što bih ovdje dodao da su Vis oslobodili domaći ljudi, a operaciju je samostalno vodio glavni organizator ustanka u Dalmaciji Maks Baće- Milić. Nakon toga poslao je Brozu telegram sadžaja, pomalo ironičnog : "Druže Tito, pošalji mi naređenje da oslobodim Vis kojeg sam oslobodio" (kao, mora se poštovati partijska hijerarhija u odlučivanju). A i imao je trvenja s Brozom jer su u Dalmaciji nakon pada Italije došli do- za njihove prilike- goleme količine oružja, a Tito je tražio da mu gro pošalju u Bosnu, dok su Dalmatinci zadržali velik dio (ne znam kolik) za sebe.

No, bilo kako bilo- fantazije o Titovom identitetu su samo dio folklora.

ne budi bas tako siguran
 
Sta svi zezate Tileta. I pasis nije nikad znao dobro da prica srpski.

Na toj razini, stvar je trivijalna: kajkavsko narječje, poglavito toga kraja, iako u nekim sastavnicama heterogeno, ima dobro proučenu akcentuaciju, rečenični ritam, sintaksu itd.

Neki su fonetičari i dijalektolozi, usporedivši Titove govore (npr. iz autobiografske serije) s govorom toga kraja, bez ikakve sumnje utvrdili da se radi o izvornom govorniku iz toga područja. Kajkavština toga dijela Hrvatskoga zagorja da se naučiti- kao svaki govor- no za "strance" je to vrlo teško i zahtijevalo bi višegodišnje učenje.

Nema nikakve šanse, bar na toj dijalekatsko-naglasnoj razini, da je Tito osoba koja ne bi bila rođena i odrasla u kajkavskom području, i to ne miješanoga tipa kao oko Kupe, nego na krajnjem sjeveroistočnom kutku Zagorja.
 
Na toj razini, stvar je trivijalna: kajkavsko narječje, poglavito toga kraja, iako u nekim sastavnicama heterogeno, ima dobro proučenu akcentuaciju, rečenični ritam, sintaksu itd.

Neki su fonetičari i dijalektolozi, usporedivši Titove govore (npr. iz autobiografske serije) s govorom toga kraja, bez ikakve sumnje utvrdili da se radi o izvornom govorniku iz toga područja. Kajkavština toga dijela Hrvatskoga zagorja da se naučiti- kao svaki govor- no za "strance" je to vrlo teško i zahtijevalo bi višegodišnje učenje.

Nema nikakve šanse, bar na toj dijalekatsko-naglasnoj razini, da je Tito osoba koja ne bi bila rođena i odrasla u kajkavskom području, i to ne miješanoga tipa kao oko Kupe, nego na krajnjem sjeveroistočnom kutku Zagorja.

to i ja mislim,jer sam cuo da kada pricaju dudeci medj sobom....otprilike za hrvate koji to slusaju,dodje kao kad bi srbin slusao vranjance ili pirocance da pricaju medj sobom
dakle,to da je vanbracni sin franca jozefa otpada
ali,drugi deo,koji je mitski,i najinteresantniji je da je najverovatnije bio vrlo vrlo uticajan mason
radio za nkvd.....za britance,nemce...ko zna koga sve i sta
tako da,ceo mit se vrti oko toga,kako je jedan selja iz okoline zagreba uspeo da bude u rangu engleske kraljice te da mu pola sveta dodje na sahranu
 
Ima li neko više informacija o tome kako je 1920. Broz sa Mimarom (pravo prezime mu je Maratović, iz sela u splitskom zaleđu) pljačkao zagrebačku katederalu? Marić je intervjuisao Mimaru pa mu je ovaj to ispričao.

Ante Topić Mimara je ustvari Mirko Maratović, rođen 16. marta 1897. u jednom selu splitskog zaleđa u siromašnoj porodici. Roditelji ga daju na usvajanje splitskoj italijanskoj porodici koja ga šalje na studije u Italiju gde ostaje na usavršavanju za konzervatora (mislim u Firenci, ali nisam siguran). Tokom 1920-ih godina radio je pod imenom izvesnog grofa, kada je zajedno sa Titom organizovao pljačku unikatnog diptiha od slonovače iz zagrebačke katedrale. Diptih je 1928. godine prodat muzeju u Klivlendu i vraćen 1936. godine. Maratović je preuzeo identitet pravog Ante Topića, nakon što je pravi Topić umro u vojnoj bolnici u Rimu, otkupivši njegove dokumente. Maratović je onda imenu dodao i nadimak Mimara (MI-rko MARA-tović).
 
Poslednja izmena:
tito iz 1927, za one koji placaju pivo, ako postoji slika posle austro-ugarske vojske.......:D



srpski problem srba u srbiji,je, da su toku drugog svetskog rata , bili na strani nemacke ( a tako su hteli da budu na pobednickoj........) i nisu proizveli nikakvog vodju (tipa pravih ljudina iz prvog svetskog rata), tako da im je bilo tesko prozvakati tita.ova novija generacija , koja se bavi novom istoriografijom, mora nekako napraviti da kolaboratori postanu heroji , jer inace kako napisati neku nacionalnu istoriju za drugi svetski rat i posle.....kako da svi porazi od 1941 na ovamo postanu pobede ....
 
tito iz 1927, za one koji placaju pivo, ako postoji slika posle austro-ugarske vojske.......:D



srpski problem srba u srbiji,je, da su toku drugog svetskog rata , bili na strani nemacke ( a tako su hteli da budu na pobednickoj........) i nisu proizveli nikakvog vodju (tipa pravih ljudina iz prvog svetskog rata), tako da im je bilo tesko prozvakati tita.ova novija generacija , koja se bavi novom istoriografijom, mora nekako napraviti da kolaboratori postanu heroji , jer inace kako napisati neku nacionalnu istoriju za drugi svetski rat i posle.....kako da svi porazi od 1941 na ovamo postanu pobede ....

:hahaha: pa zar ni jedan post ne moze da prodje bez ''kolaboratora'' i onako funjarskog, kako samo hrvati umeju, vredjanja...

Neki kompleksi su zaista neizlecivi...:lol:

mani se ti srpske istorije, nije to tvoj problem...a i suvise je to komplikovano za tebe...Kad si se vec dotakao ove teme objasni ti meni kako napisati istoriju Hrvatske i Hrvata, ne od II sv.ratu (gde ste predstavljali najvecu grozotu na ovim prostorima) nego uopste od samog njenog pocetka?

Srbi su u II sv. ratu podneli najvece zrtve na ovim prostorima za ''saveznicku stvar'' i to su cinjenice...Srbi, a i citavi ovi prostori imali su samo jednog, velikog vodju, naslednika, kao sto kazes ljudina: Zivojina Misica, Stepe Stepanovica, Petra Bojovica, Radomira Putnika (komplikovano deluje kiseli za tebe, a?) Dragoljuba Drazu Mihailovica, i to su cinjenice...ako ti se to ne svidja kiseli, ja ne znam sta uopste radis ovde...hehehe...ili stvarno mislis da neko uzima za ozbiljno tvoje propovede ovde...

Pitao sam te jos ranije ali si kao i uvek vesto izbegao odgovor....Da li ti je poznato Drazina biografija i pre II sv.rata, njegova vojna karijera, odlikovanja iz balkanskih i I sv.rata....komplikovano kiseli....komplikovano

PS
lepa slika, bravar ima divne carapice...:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Tito je na listi najvecih zlocinaca 20. veka...Evo jednog posta sa pdf Politika

U Kini ga smatraju najvećim nacionalnim junakom, u ostatku svijeta jednim od najvećih zlotvora 20. stoljeća - Mao Zedong

Znate li kojih je deset zloglasnih prošloga stoljeća odgovorno za smrt čak 133 milijuna ljudi? Znate li da je među njima i jedan Hrvat? Njemački 'Bild' sastavio je popis najvećih ubojica 20. stoljeća, temeljen na podacima Organizacije za pomoć žrtvama političke moći u Europi.

Najveći zločinac 20. stoljeća, odgovoran za smrt čak 50 milijuna ljudi, Kinez je Mao Tse-tung (Mao Zedong). Taj političar, vojskovođa i državnik smatra se najvažnijom ličnošću u modernoj kineskoj povijesti, a kriv je za smrt 50 milijuna stanovnika Kine za vrijeme umjetno izazvane velike gladi pedesetih godina, te torture i progona od 1966. do 1969. godine za vrijeme 'kulturne revolucije'. Dok ga se u Kini smatra najvećim nacionalnim junakom, u ostatku svijeta, osobito među antikomunističkom javnošću, smatraju ga jednim od najvećih zlotvora 20. stoljeća.

No, ni njegov susjed nije mnogo zaostao. Sovjetskom diktatoru Josifu Visarionoviču Džugašviliju ili Staljinu na dušu se stavlja odgovornost za smaknuće 40 milijuna ljudi. Obzirom da je smatrao da je ''ubojstvo jednoga tragedija, a ubojstvo mnogih statistika'', vjerojatno je umro čiste savjesti. Upola ''bolji'' bio je Adolf Hitler, jer kriv je za smrt ''samo'' 20 milijuna ljudi, dok njegove ideje i danas nose žrtve.

Četvrti na listi dugogodišnji je kineski diktator Čang Kaj Šek, odgovoran za smrt 10 milijuna ljudi. Ironije je da su ga na Zapadu slavili kao jednog od vođa demokratske koalicije. Sa 4 milijuna žrtava slijedi ga Vladimir Iljič Uljanov, ili poznatiji Lenjin, revolucionar koji je nasilnim rušenjem stoljećima uspostavljanog carstva ruskih dinastija stvorio komunističko-boljševički režim.

Na šestu poziciju zloglasnih 'Top 10' zasjeo je Japanac Tojo Hideki (3 milijuna žrtava), a iza njega je utemeljitelj Crvenih Khmera Pol Pot (2 milijuna žrtava). Osmi je etiopski marksist Mengitsu, ubojica cara Haile Selassija i odgovoran za smrt 2 milijuna žrtava, a predzadnji Yahya Khan iz Pakistana sa milijun žrtava.

Na posljednje, deseto mjesto liste najvećih masovnih ubojica 20. stoljeća, Bild je uvrstio bivšeg doživotnog predsjednika Jugoslavije, maršala Josipa Broza Tita. Organizator i vođa Narodnooslobodilačkog rata (1941.-1945.), neprikosnoveni vođa SFRJ tijekom 35 godina, priznati vojskovođa i političar, vođa u antifašističkom ratu, zaslužan za vraćanje Hrvatskoj Istre, Rijeke i otoka, odgovoran je za odmazdu i represiju pri kraju rata i u poratnom razdoblju, kada je stradalo oko milijun ljudi.

Jednima su spomenuta desetorica (bili) bogovi, drugima trn u oku, a trećima 'tek' sinonim zauvijek izbrisana 133 milijuna života.

(TotalPortal)

Skoro sam procitao da je i u Americi napravljen spisak od 20 najvecih zlocinaca u 20. veku, na kojoj se takodje nalazi Tito...
 
amerikanci su obicno vrlo sentimentalni prema samim sebi...ne racunaju onaj broj indijanaca koje su pobili, i crne robove na kojima su izgradili svoju drzavu...naravno, sve u ime demokratije...koji oni prodaju svim narodima, ukljucujuci sada i srbima, a koje legendarni @koca podrzava...
 
da meni je poznata drazina biografija...tipicni sisac, karijerista, polu spijun....sta s njegovom biografijom?
srpska istorija.. ti si zlato vrlo zelen za srpsku istoriju....nisi nista napravio za nju.....i sta je momentalna srpska istorija? politicka usluga?
srbi nisu poslali nikoga na proslavu dana pobede u moskvi, sto recito govori, sto srbi misle o tome....srbi cak nisu poslali ni delegaciju za komemoraciju ruskih zrtava na sremskom frontu i na batini.....srbi se drze nemacke strane....svi oni koji su se borili protiv komunizma su antifasisti, pa srbi nastoje da budu antifasisti i borci za demokratiju....(to je naravno isto...u srpskoj novijoj istoriografiji)
 
Poslednja izmena:

Back
Top