Zadah iz usta

Moze ali ne mora da ima: prvo treba uraditi proveru svih zuba (stomatolog dakle, ortopan po potrebi, tj snimak), zatim otici kod ORL lekara (uho-grlo-nos) i proveriti nos, sinuse i krajnike, zatim uraditi krvnu sliku i biohemiju (da nije nesto vezano za metabolicki disbalans, secer, jetra itd), a onda proveriti zeludac. Ako osecas kiselinu (gorusicu) to ne mora biti uzrok zadaha iz usta, jer je sve gore navedeno verovatnioja opcija. POzdrav
 
Moze ali ne mora da ima: prvo treba uraditi proveru svih zuba (stomatolog dakle, ortopan po potrebi, tj snimak), zatim otici kod ORL lekara (uho-grlo-nos) i proveriti nos, sinuse i krajnike, zatim uraditi krvnu sliku i biohemiju (da nije nesto vezano za metabolicki disbalans, secer, jetra itd), a onda proveriti zeludac. Ako osecas kiselinu (gorusicu) to ne mora biti uzrok zadaha iz usta, jer je sve gore navedeno verovatnioja opcija. POzdrav

To sam vec odradio...
Popravio zubemzatim posle toga nekoliko meseci kasnije cistio kamenac izmedju
zuba ali i dalje problem....
 
...ma kljucno je da ti nisu "suva usta"...najjaci je zadah ujutru kad se probudis zato sto su ti suva usta...mozda su ti previse otvorena i danju a mogao bi da obratis paznju na ono sto jedes...pa jos ako pusis :)
 
Ukucaj u guglu: Tonsil Stones. Mozda imas problema sa time i oni su cesti uzrocnik lozeg zadaha.Radi se o tome da kad imas supljine u krajnicima tamo se zaglavljuje hrana, bakterije,ostaci tkiva krajnika i to se ne eng. zove Tonsil Stone(mi *** nemamo adekvatan prevod za to) i to se tako raspada nedeljama i mesecima i stvara neprijatan zadah koji se oseca kao kvaran zub... Imas dosta informacija na netu o tome...nadam se da ce ti neka od info. biti od od pomoci.
 
Kao sto rece Wdw, kreni redom.
Zubar, obavezno pregled ORL da se iskljuci problem sa krajnicima, i naravno zeludac ostaje vrlo moguc uzrok problema.
Pojacana kiselina, gastroezofagealna refluksna bolest medju svojim brojnim simptomima ima i kiseli ukus u ustima i moguc neprijatan zadah.
I problemi sa jetrom daju isti problem...
 
dr:
Kao sto rece Wdw, kreni redom.
Zubar, obavezno pregled ORL da se iskljuci problem sa krajnicima, i naravno zeludac ostaje vrlo moguc uzrok problema.
Pojacana kiselina, gastroezofagealna refluksna bolest medju svojim brojnim simptomima ima i kiseli ukus u ustima i moguc neprijatan zadah.
I problemi sa jetrom daju isti problem...

Hvala dosao sam do tog zakljucka citajuci vas odgovor.
Imam zdrave zube,nemam krajnike,ali imam taj kiseli ukus u ustima ponekad...
Pojacana kiselina u zelucu....
Hvala vam na vasem strpljenju jos jednom.
Zakljucajte ovu temu...
 
Poludeh od traženja na internetu kako se rešiti ovog problema, i svi pričaju stvari kao pranje zuba itd....sasvim su mi zdravi zubi, i problem nije uopšte higijenskog tipa. pročitala sam da može poticati od sinusa i gotovo sam sigurna da je to kod mene uzrok, ali kako ga se rečiti? Doktorka mi je dala neki antibiotik Gelomirtol, i zadah je stvarno nestao, ali se nakon nekoliko dana vratio.... Ima li neko korisno rešenje? :worth:
 
Probaj Vademecum pastu za zube sa oznakom 12,uzasno je jaka i mogu ti poci suze na oci pri prvoj upotrebi ali se posle naviknes,pod uslovom da nije neko od oboljenja i da su samo bakterije u ustima.
 
Uradili mi bris iz grla, kažu da je sve u redu.
Mislim da sam previše mlada da bih imala problema sa želudcem, i nisam primetila ništa još neobično oko želudca i varenja. u jeziku je problem, ali isti miris ide iz nozdrva...
 

Back
Top