Moj Ubuntu... (Tips&Tricks)

Ja koliko znam mi smo se žalili autorima tamnijih tema da iako su lepo odradjene zacrne Libre Office do bola
Libre Office je sad 6 a to što pojedini Linuxovci kucaju fontom kog nema na Windowsu pa Windows stavi šta mu odgovara
može da se zaobidje instalacijom restricted dodataka ili da se ručno iskopira Times New Roman i Arial u .fonts u home folder
 
a ti ne koristiš Linux u smislu svakodnevnog rada sa njim nego ga kecaš preko virtualne mašine da ti kukavici ne ulete virusi
pametan napravi backup sistema pa nek uleće šta hoće - ceo sistem sa svim updateovima i aplikacijama nazad za 15 min

dovoljno što su se NSA i proizvodjači hardvera dogvorili kako da rade hard diskovi, BIOS-i i sl.
Onda Microsoft klatio kitu da BIOS proverava da slučajno nećeš Windows 7 kad oni valjaju 10

Sve ovo može ako će mi oni kupe, ja obrišem preinstalirani sistem i nulujem ceo HDD
pa ako ne radi HDD zbog prebrisanog NSA gratis sofvera ja pišem reklamaciju da ne valja kompjuter
isto se reklamira posle roštiljanja BIOS-a kada se obriše bolesna zajebancija prsnutih mozgova
 
Poslednja izmena:
ryzen 1600
16 gb ram
gtx 1060 6gb
ssd kingston a4 240gb

Linux ubuntu 18.10 bi trebalo na ovom kompu da radi kao metak, ali me muci par stvari. Na youtube snimcima mi se pojavi povremeno neko zakrivljenje slike u vidu linije koja ide od dna do vrha ekrana. Monitor i podesavanja su na 60hz.
Show applications lista se otvara veoma sporo.
Steam igrica koja je radila na windowsu laganeze, ovde secka kao da igram na sporetu.

U cemu je problem? Zasto mi je ubuntu sporiji od windowsa 10? Takodje, sistem ne koristi orginalan drajver za zvuk, vec nesto njegovo.

Za sada, windows je za ovo doktor nauka. Moras da budes mazohista da bi voleo ovaj linux.

- - - - - - - - - -

Bonus pitanje je kako da pokrenem wireshark kao superuser na linuxu? Nece ovi moji kredencijali da snimaju pakete.
 
ryzen 1600
16 gb ram
gtx 1060 6gb
ssd kingston a4 240gb
Linux ubuntu 18.10 bi trebalo na ovom kompu da radi kao metak, ali me muci par stvari. Na youtube snimcima mi se pojavi povremeno neko zakrivljenje slike u vidu linije koja ide od dna do vrha ekrana. Monitor i podesavanja su na 60hz.
Show applications lista se otvara veoma sporo.
Steam igrica koja je radila na windowsu laganeze, ovde secka kao da igram na sporetu.
U cemu je problem? Zasto mi je ubuntu sporiji od windowsa 10? Takodje, sistem ne koristi orginalan drajver za zvuk, vec nesto njegovo.
Za sada, windows je za ovo doktor nauka. Moras da budes mazohista da bi voleo ovaj linux.
- - - - - - - - -
Bonus pitanje je kako da pokrenem wireshark kao superuser na linuxu? Nece ovi moji kredencijali da snimaju pakete.
Искрено нисам користио Убунту неколико година али треба имати у виду да све верзије које нису LTS (последња је 18.04) су експерименталне ....
Што се тиче проблема са системом ваљало би проверити који драјвери за графичку карту се користи односно да ли се користи интегрлна графичка карта односно да ли се користе слободни или власнички драјвери за енвидиу...
Мени се чини да користиш слободне драјвере за енвидиа графичку карту и да би можда ту треба тражити кривца за твоје проблеме...
 
Da nouveau je zesci krsh, treba staviti proprietary nvidia, no zbog toga sto je proprietary oni stavljaju taj krsh od open source drajvera. A krsh je zato sto Nvidia nece da otvori specifikaciju za svoje karte, zato sam presao na AMD ...

edit: inace ima fora da se enabluje recklocking za Nouveau, ali sam zaboravio i nema potrebe kad ovaj Nvidijin radi dobro.
 

Back
Top