Spanska viza?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Notaria uzima oko 15 Eur. (mislim), ali je vrlo tesko dobiti i turisticku vizu.Mozda bi bilo bolje da probas u nekoj drugoj ambasadi, tako ces lakse uci...
By the way gde ides u Spainiji, koji deo mislim?!
Ako apliciras u spanskoj ambasadi, prijateljski savet je da ne pricas spanski jer ce skapirati da ne ides turisticki.

Nos vemos pronto en España y MUY FUERTE!
 
Ja sam pre dve godine htela da idem u Madrid, ali mi je zena koja radi u agenciji dala savet da ne ulazim u celu pricu oko vize jer ce me skupo kostati, a male su sanse da je dobijem. Tada sam bila student i htela sam da idem na usavrsavanje spanskog jezika. Znaci, nisam pripadala rizicnoj grupi koja bi htela da emigrira u Spaniju, imala bih pozivno pismo od skole i ostale papire, ali mi je zena ipak rekla da je bolje da leto provedem u nekoj drugoj zemlji. Tada je procedura oko vize bila takva da su ti trazili kupljenu povratnu avio kartu i obicno te Ambasada jedan dan pre planiranog puta obavesti da nece da ti da vizu, sto znaci da ti propada placena avio karta jer jedan dan pred put nijedna avio kompanija ne refundira novac. Tako je bilo tada, a sumnjam da se medjunarodni polozaj nase zemlje od tada nesto poboljsao, tako da verujem da nista bolje nije ni sada.
Ja verujem da njihova vizna politika nije tako rigorozna samo zbog straha od emigranata, vec i zbog toga sto zele da naprave selekciju turista koji dolaze na domor u kojoj ce najvece ucesce imati turisti iz platezno sposobnijih zemalja, jer vanpansionska potrosnja ima veliko ucesce u ukupnim prihodima od turizma i sto su oni veci, veci su i javni prihodi njihove drzave po osnovu poreza. A onaj ko dolazi iz siromasne zemlje sigurno nece trositi toliko koliko turista iz npr. Engleske. Ovo je bio moj zakljucak, s obzirom da mi je ta zena iz agencije rekla da procedura dobijanja vize nije toliko rigorozna van sezone, znaci kad priliv turista iz celog sveta nije tako velik.
Znaci, naoruzaj se strpljenjem i obavezno napravi plan B u slucaju da te odbiju, da ti ne bi prolazilo vreme u iscekivanju vize koju na kraju mozda i neces dobiti, a leto ti proslo.
 
papipipipopi:
Da li mi neko moze reci koliko otprilike kostaju overe kod sudskog tumaca za Spansku vizu i kolike su sanse da dobijem turisticku vizu ukoliko idem preko nase agencije neki jeftin aranzman?
Ja sam prosle godine letovala u Spaniji preko nase agencije,dobila sam vizu....Ali.....Nas 20-ak je bilo na aerodromu pred samo poletanje aviona a nismo znali da li imamo vizu ili ne,tj.Putujemo ili ne.Verujte da su nam pasose doneli u poslednjem trenutku.Uopste mi se sve to nije svidelo,unosi nervozu.Pa zamislite i sami tu situaciju.A nekima su cak to jutro trazili dopunske"papire" oko zaposlenja i osiguranja.Ma uzas.Ne bih vam preporucila njihovu ambasadu.Pozdrav
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top