Hakeri mi uzeli e-mail...

Milan_1

Početnik
Poruka
15
Pozdrav....vec neko vreme se mucim sa ovim problemom...nisam strucnjak za kompjuter i internet, ali znam u dobroj meri da ga koristim....hocu reci nisam internet manijak (haker), programer, dizajner, itd. vec studiram na Ekonomskom fakultetu.

- PROBLEM - neko mi je provalilo e-mail
- pa je promenio sifru i sad vise nemam kontrolu nad tim e-mailom :(
- i sad koristi moj e-mail zlonamerno (naravno, a kako bi drugacije kad je haker u pitanju)

* Nije niko od mojih rodjaka, prijatelja, itd. zato sto je tekst koji je poslat mojim kontaktima napisan na savrsenom engleskom jeziku i u njemu u kratkim crtama pise sledece: "Nalazim se u Nigeriji i izgubio sam novcanik i bankovnu karticu, zamolio bih te da mi posaljes 1500$ na (pa su dali instrukcije) da bi resio svoj problem i pare cu ti vratiti cim se vratim za par dana u zemlju.....itd.."...tekst je inace mnogo-mnogo opsirniji....

1.Na koji nacin mogu da povratim e-mail?

2.Ako ne postoji mogucnost da ga povratim, da li postoji mogucnost da ga "delete" iako ne znam password, da vise ni oni ne bi mogli da ga koriste?

3.Svakako ako nista od toga ne moze da se uradi, napravicu nov e-mail, ali se nadam da mogu nekako da ga bar izbrisem ako nista drugo da ne bi mogli da ga zloupotrebljavaju, jer su ipak moji podaci u tom e-mailu.


Zahvalan u napred!!!! :hvala:
 
Jedino mozes da kontaktiras njihovu tehnicku podrsku, mada... hm.

Jednostavno nemas pristup svojoj posti jer nemas lozinku.
Da si nalog otvorio na nekom od nasih provajdera mozda bi mogao barem da ih pozoves i obrazlozis im svoj problem, ovako ne znam.

PS.
Nisi jedini kome se ovaj problem desio.
To je program (virus) koji sam regenerise password tvog naloga i salje nasumicno poruke drugim ljudima.

Tekst poruke je identican i kod drugih koji su imali isti problem kao i ti.
 
Jedino mozes da kontaktiras njihovu tehnicku podrsku, mada... hm.

Jednostavno nemas pristup svojoj posti jer nemas lozinku.
Da si nalog otvorio na nekom od nasih provajdera mozda bi mogao barem da ih pozoves i obrazlozis im svoj problem, ovako ne znam.

PS.
Nisi jedini kome se ovaj problem desio.
To je program (virus) koji sam regenerise password tvog naloga i salje nasumicno poruke drugim ljudima.

Tekst poruke je identican i kod drugih koji su imali isti problem kao i ti.


PA STA SAD DA RADIM

Kontaktirao sam HOTMAIL SERVICE, i oni me upucuju na dobar put....ALI SAM JA NAPRAVIO JEDNU GRESKU, kada treba da se upise "pitanje koje te podseca na password, i tako neke stvari u vezi e-maila JA IH SE NE SECAM" a to su podaci na osnovu kojih bi im dokazao da sam vlasnik i oni bi verovatno onda promenili sami password tom mom e-mailu i poslali mi pa hakeri ne bi mogli da ga koriste.....cica mica i gotava prica :)

Postoji mogucnost da spasim e-mailove i kontakte jer koristim "windows live mail"...
Mozda je najbolje to da uradim pa da re-instaliram windows i da napravim nov e-mail...

Samo me brine jos jedna stvar, rekao si da je to program (virus) koji sam salje e-mailove kontaktima.....postoji li neka mogucnost da se kasnije taj moj e-mail zloupotrebi na drugi nacin (sa mojim podacima) jer nemam mogucnosti da ga izbrisem, pa ce ostati vecno tamo nekim hakerima :(

pozdrav
 
Poslednja izmena:
sreca tvoja sto kod nas murija jos nekuca na vrata zbog internet prevare,jer dok njima objasniis da ti nisi klamer odose bubrezi.A sto se tice ponovnog dobijanja sifre kako da mu je posalju kad on nezna da potvrdi da je to on"pitanje koje te podseca na password, i tako neke stvari u vezi e-maila JA IH SE NE SECAM"
sledeci put brisi sve tragove za sobom i necitaj svakave mejlove;)
 
sreca tvoja sto kod nas murija jos nekuca na vrata zbog internet prevare,jer dok njima objasniis da ti nisi klamer odose bubrezi.A sto se tice ponovnog dobijanja sifre kako da mu je posalju kad on nezna da potvrdi da je to on"pitanje koje te podseca na password, i tako neke stvari u vezi e-maila JA IH SE NE SECAM"
sledeci put brisi sve tragove za sobom i necitaj svakave mejlove;)


Ma ima tamo da se napise...neko pitanje da napises koje te podseca na password...Samo se ne secam sta sam pisao jer sam e-mail odavno pravio

poz
 
Email ti je ukraden zbog tvoje nepaznje ...Garantujem da niko nije hakno google server ili ciji god vec mail servis koristis ...Znaci naseo si na phisher ili keyloger ...U buduce pazi a na taj mail zaboravi jer malokad onaj ko ukrade nasjedne na istu foru.
 
Email ti je ukraden zbog tvoje nepaznje ...Garantujem da niko nije hakno google server ili ciji god vec mail servis koristis ...Znaci naseo si na phisher ili keyloger ...U buduce pazi a na taj mail zaboravi jer malokad onaj ko ukrade nasjedne na istu foru.
Da i ja dodam meni je prekjuče ukraden premium nalog i promenuta šifra takođe mail na koji je uplaćen akount je ukraden i promenut pasword tako da nemogu da zatražim od rapidshare da pošalju šifru da bude još čudnije mail je gmail i sinoć sam pokušao daga vratim sa pitanjem koja je bila prva učiteljica odgovor je netačan.To sigurno nisam promašio.zatražio sam na alternativni mal da mi pošalju pasword a taj mail ne stiže znači da su i njega promenuli.Nije mi žao mail nego naloga 3 meseca skoro 20Evra.Sad i meni treba neki haker da mi povrati mail dabi mogo da povratim nalog.
 
Da i ja dodam meni je prekjuče ukraden premium nalog i promenuta šifra takođe mail na koji je uplaćen akount je ukraden i promenut pasword tako da nemogu da zatražim od rapidshare da pošalju šifru da bude još čudnije mail je gmail i sinoć sam pokušao daga vratim sa pitanjem koja je bila prva učiteljica odgovor je netačan.To sigurno nisam promašio.zatražio sam na alternativni mal da mi pošalju pasword a taj mail ne stiže znači da su i njega promenuli.Nije mi žao mail nego naloga 3 meseca skoro 20Evra.Sad i meni treba neki haker da mi povrati mail dabi mogo da povratim nalog.

Pa brate, ne radi se to tako. Prvo obavezno kada ti daju sifru u mejlu, odma je promeni i to najbolje u nesto sa kombinacijom malih i velikih slova i brojeva. Drugo, ukljuci secure lock na rapidshare sajtu, a sifru sacuvaj negde na hardu, gde niko ne gleda. I trece, obavezno menjaj sifru jednom mesecno, ukoliko imas nalog koji traje duze. I pazi kad skidas, kako ti linkovi izgledaju. Pogledaj malo po krstarici, mislim da ima kako se razlikuju fisher linkovi od originalnih. Sta da ti kazem, drugi put, pamet u glavu a od ovog naloga se oprosti. pozz
 
Pozdrav....uspeo sam da povratim e-mail.....
kontaktirao sam provajdera i objasnio im u e mailu sta mi se desilo...oni su mi poslali e mail da im opisem kako izgleda moj ID i kooje foldere sve imam i koje sve poruke imam u njima...u jednom poduzem e mailu opisao sam im sve oko cega sam se setio i oni su uspeli da me identifikuju tamo i da kazu "da da to je stvarno njegov e-mail" nakon cega su mi poslali instrukcije pomocu kojih sam resetovao password i e mail i povratio moju staru adresu.... :hahaha:

pozdrav
 

Back
Top