moj politicki susret sa michael jordanom

dekart

Zainteresovan član
Poruka
163
evo već vise od deset godina prođe dok smo kao klinci srednjoskolci imali jedan veliki problem u zivotu,ko će vise dati koseva u kosarkaskoj utakmici...svako od nas je imao svog idola.moj je oduvjek bio MJ.to su bili dobri stari dani moje zemlje srbije.
prije dolaska u ameriku,imao sam jaku intuiciju da ću MJ-a lično upoznati,i eto desilo se,i to bas na februar 23-ci.radim u jednom golf klubu gde dobro-stojeci igraju golf,gde je MJ neki dani pozvan kao gost.nakon golfa,jela i pica,rece mi MJ da mu pomognem,zaboravio covek kako da se vrati do crne limuzine...konverzacija je protekla ovako...

JA: veoma je cudan osecaj pricati s tobom u četiri oka,pogotovo meni koji sam rođen 7000 milja odavde...

MJ: (smjeska se) to je cool,a odakle si?

JA: iz srbije sam

MJ: oh,srbija,ok (na licu mu se odmah primjetio izrazaj ne bas pozitivnog stava kad sam samo spomenuo srbiju,i on ima politicko opredeljenje kao svaki covek i kladim se da je podrzavao bombardovanje kao i svi ameri,a gde i ne bi kad su im znate vec sta prikazivali)

JA: kladim se da znaš Divca i Stojakovica...

MJ: da tako je...Vlade... (opet se smjeska)

MJ: pa jeli ti se svidja ovdje?

JA: pa u redu je,ima dosta zabave... (mada bas i ne mislim tako,ali nisam želio reci ista negativno)

MJ: (nasmija se) u redu je sve dok ne moras pucati iz mitraljeza,zar ne? (opet se nasmija)

JA: cutim,jer mi se nije svidjelo sto je MJ zapoceo na tu temu

MJ: a kako je bilo u vezi tebe,jesi li bio na ratistu,jesi li pucao?

JA: (kad je ovo pitao totalno me dekoncentrisao,čak iznervirao jer nisam o ovome htio ni da govorim,želio sam mu reci neke komplimente i uspomene,rukama sam samo mahao i rekao glasnijim tonom) NE,NE,NE...ja nisam čak ni sluzio armiju...(totalno sam bio van sebe da mu kažem da je prica odtamo malo drugacija,POSTO MI JE BILO PROSTO JASNO DA MOJ IDOL MICHAEL JORDAN POJMA NEMA STA SE KOD NAS UOPSTE DESILO,I DA ME CAK ZAMISLIO KAO NEKOG LOšEG MOMKA ILI UBICU ILI SličNO...)(tokom njegove najuspjesnije karijere i smrti njegovog oca,cnn je prenosio zanimljive snimke iz bosne pa i kosovo.plus jordanov brat je sluzio usa vojsku do 2006,možda je bio stacioniran u bondsteelu,a još ustaša kukoc je s njim igrao u bullsima)

MJ: ne rece ništa,osjetio je da mi se nije svidjelo o cemu smo poceli pricati,čak mislim da je pomislio da sam ja jedan od malobrojnih dobrih srba pa me uvrijedio...ipak ja njega gotivim i cijenim šta je uradio za svijet kosarke,mislim da je osjetio tu energiju pa me zagrli i onda je njega...

već smo dosli do limuzine koja ga vraca u hotel,ja sav nervozan sto mu nestigoh dati kompliment,samo mu rece „sigurno si umoran od svojih obozavaoca”.MJ samo rece uz osmijeh od milion dolara „ma to je ok”

MJ je prema meni bio jako cool i prijatan.nekako je bio sramotan osecaj biti pored njega,jednostavno toliko je slavan,svi ga znaju,a usput svakog sata bilo da je budan ili da spava zaradjuje 5000 $$$.nisam mu htio traziti ni autograf ni da nas uslikaju zajedno,to ga svi pitaju.kao prvo nije mi vise 15 godina i od toga nemam ništa,drugo možda bi ga sve to nerviralo,i treće zašto sam ovo stavio na „politiku”,ZALOSNO JE TO STO NAS I NAJBOLJI KOSARKAS SVIJETA VIDI ONAKO KAO I SVI OSTALI AMERIKANCI...
 

Back
Top