Anketa: Ko ce nas predstavljati na Evroviziji?

Ko ce predstavljati Srbiju u Moskvi?

  • Oskar, BQ i Dj.Marjanovic

    glasova: 10 21,3%
  • Ana Nikolic

    glasova: 5 10,6%
  • Danijel i Milica

    glasova: 5 10,6%
  • OT Bend

    glasova: 19 40,4%
  • Sonja Bakic

    glasova: 0 0,0%
  • Pozitivan haos

    glasova: 1 2,1%
  • Neko drugi

    glasova: 7 14,9%

  • Ukupno glasova
    47
  • Anketa je zatvorena .
Da sad ne bih kuckala kilometarski post, evo našla sam negde ovo, gde je sve lepo objašnjeno:

Sistem glasanja je zamisljen tako da jednak uticaj na rezultat ima publika i strucni ziri (i u polufinalu i u finalu).
Publika moze da glasa kako hoce, po sopstvenim kriterijumima, moze da bude subjektivna, puna predrasuda, da glasa u cilju sopstvenog interesa, u skladu sa sopstvenim zeljama i (razlicitim) obrazovanjem.
Glasanje publike moze da bude saroliko i, takoreci, haoticno.
Strucni ziri MORA da glasa strucno, bez predrasuda (a kamoli konflikta interesa) na osnovu strucnog kriterijuma, i adekvatnog strucnog obrazovanja. Smisao ovakvog glasanja je da na rezultat ne uticu samo emocije (sto se ocekuje od “publike”) nego i realna procena kvaliteta (sto se ocekuje od “strucnog zirija”). Time se omogucava da kvalitet kompozicija koje “ne ulaze odmah u uho publike” budu adekvatno vrednovane (na primer kompozicije koje izvode A. Ilic i D. Zrnic su prosle lose kod publike a dobro kod skoro svih clanova zirija). Glasanje strucnog zirija ne moze da bude (niti sme da deluje) saroliko i haoticno.
Odredjene razlike su moguce, ali razlicite krajnosti u procenama kvaliteta odredjenih kompozicija ne bi smele da budu prisutne.
Nazalost, u glasanju polufinalnog i finalnog zirija postoje ogromne razlike, koje dovode u pitanje osnovni smisao postojanja “strucnog” dela zirija pa, samim tim, i regularnost takmicenja :

- Pesma I. Selakov koja je osvojila visoko 4. mesto u glasanju Finalnog zirija, nije osvojila niti jedan poen kod Polufinalnog zirija (to jest, niko od clanova Polufinalnog zirija ne smatra da ona uopste treba da udje u finale)
- Pesma grupe “Etar”, koja je osvojila 2. mesto u glasanju Finalnog zirija, po misljenju Polufinalnog zirija ne treba ni da udje u finale
- Pesma “Cipela” koja je osvojila 1. mesto u glasanju Finalnog zirija, po misljenju Polufinalnog zirija jedva zasluzuje da udje u finale (deli dva poslednja mesta koja vode u finale)
- Pesma grupe “OT bend” koja je po misljenju Polufinalnog zirija nedvosmisleno najbolja (osvojila skoro maksimalan broj poena), po misljenju Finalnog zirija je tek na 6. mestu.
- Pesme “H8ter” i “Superstar” koje su po misljenju Polufinalnog zirija zauzele 2. i 3. mesto, po misljenju Finalnog zirija su (ako izuzmemo pesmu Sonje Bakic) dve najslabije kompozicije.

Ovakve razlike u procenama strucnih clanova zirija su nedozvoljene i dovode u pitanje (barem) njihovu strucnost i kompetentnost. Nije na javnosti da procenjuje i sudi ko je ispravno radio svoj posao a ko ne, ali su organizatori takmicenja i clanovi zirija duzni da javno daju svoje obrazlozenje za gore pomenute razlike u procenama. Stavise, TV-emisija u kojoj bi svi clanovi zirija obrazlozili svoje kriterijume i motive za glasanje bi bila ne samo informativna (u skladu sa sloganom Javnog Servisa – “Vase pravo da znate sve”) vec i vrlo edukativna.
 
Mogu samo da kazem da me ni Beovizija ni Eurosong vise ne interesuju, ne pada mi na pamet da se vise zamajavam tim cirkusom. Ne verujem da ce narednih godina vise ikom normalnom pasti na pamet da ucestvuje. Ovo je bilo dno dna, dalje nema.
A, forum RTS-a je prica za sebe, dozvoljavaju samo pozitivne komentare Cipele. Mene su odbili, a nista nepristojno nisam rekla. Po drugim forumima citam da su mnogi isto prosli.
RTS dlaku menja, ali cud nikada.
 
Glasacu za CG ili Sloveniju. Mi cemo ispasti pravi seljaci, fali samo jos cuturica sa mucenicom. Onaj ljakse, Joksimovic, predlaze da sledece godine on, Bregovic i Bajaga napisu nekoliko pesama, pa da se tako bira. Ovaj ne misli da nam se skine sa vrata do kraja zivota. Svima je dozlogrdio taj etno, samo on jos nije obavesten.

E, wala stwarno1! Pa Joksimowic se u swe buta!! Kad ce bwe wishe da nas batali!!
 
Glasacu za Srbiju...CG ove god. ima dobru pjesmu:Dkonacno!

Svidja mi se, samo je Andrea malo drvena. Neka malo djipa...
Meni su se smucile i frulice, i bubnjevi, a evo sada i dugmetare...
Da je Kon laf, zahvalio bi se na nagradi i prepustio pobedu boljima, ali on ne odustaje.
Kad uporedim Sakisa i Kona, ne samo izgled, nego sam nastup, spopadne me muka.
 

Back
Top