VISTA NE VIDI SADRZAJ USB STICK-A

mshone

Aktivan član
Poruka
1.396
Dakle, stick je kingston, data traveler 8 GB.Ploca je Gigabyte GA MA 790 GT DS4H, procesor phenom 940 x4 box, 2x2 gb 1066 ddr2 kingston hyper-x, GPU gigabyte nVidia 9600 GT 512 ddr3, 256-bitna, hdd WD 640 gb, napajanje dovoljno jako, oper. sistem vista ethernity 64 bit.Verzija biosa nije f 1 /fabricka/ vec F3.0,-bios flesovan zbog pravilnog prepoznavanja procesora. ploca ima i integrisanu grafiku, disableovana u biosu.

Problem
-kada se samo ovaj stick prikljuci na front panel, ponekad vista vidi sadrzaj sticka, ali je kopiranje SA ili NA stick izuzetno sporo /40 mb proracunava oko 50 minuta/.
-cesto kada utaknem ovaj stick, vista kaze `evo ga tu je, ali na njemu nema nista`, tj kaze da mu je kapacitet 0 i zauzetost 0
-Ostali fleshevi koje imam rade normalno na istom racunaru
-pojava je ista i na ostalim USB konektorima na racunaru
-format sticka je FAT 32
-ovaj isti stick, na laptopu i drugom racunaru koji imaju OS XP SP 3 normalno funkcionise.

stick je proveren na viruse sa vise AV i antimalware programa /awast, spy boot, USB disc security itd/.

dopuna podataka
-na drugom racunaru uradio backup podataka
-na visti probao formatiranje, uspe quick format, ali full ne, uz poruku `windows has unable to tormat this disc`

-jednom, ali samo jedno /pa se posle nije pojavljivalo to/, na properties se pojavila kartica secyrity, gde mi je saopsteno da nemam pravo da pristupam dokumentima nja tom disku.pokusavao sam sa drugim diskovima ili stikovima, pa kasnije isto i sa ovim opet, ali nisam vise video tu karticu.

definitivno nemam ideje vise

ponestalo mi je ideja. sugestije, predlozi......?
 
Poslednja izmena:
Dakle, stick je kingston, data traveler 8 GB.Ploca je Gigabyte GA MA 790 GT DS4H, procesor phenom 940 x4 box, 2x2 gb 1066 ddr2 kingston hyper-x, GPU gigabyte nVidia 9600 GT 512 ddr3, 256-bitna, hdd WD 640 gb, napajanje dovoljno jako, oper. sistem vista ethernity 64 bit.Verzija biosa nije f 1 /fabricka/ vec F3.0,-bios flesovan zbog pravilnog prepoznavanja procesora. ploca ima i integrisanu grafiku, disableovana u biosu.

Problem
-kada se samo ovaj stick prikljuci na front panel, ponekad vista vidi sadrzaj sticka, ali je kopiranje SA ili NA stick izuzetno sporo /40 mb proracunava oko 50 minuta/.
-cesto kada utaknem ovaj stick, vista kaze `evo ga tu je, ali na njemu nema nista`, tj kaze da mu je kapacitet 0 i zauzetost 0
-Ostali fleshevi koje imam rade normalno na istom racunaru
-pojava je ista i na ostalim USB konektorima na racunaru
-format sticka je FAT 32
-ovaj isti stick, na laptopu i drugom racunaru koji imaju OS XP SP 3 normalno funkcionise.

stick je proveren na viruse sa vise AV i antimalware programa /awast, spy boot, USB disc security itd/.

dopuna podataka
-na drugom racunaru uradio backup podataka
-na visti probao formatiranje, uspe quick format, ali full ne, uz poruku `windows has unable to tormat this disc`

-jednom, ali samo jedno /pa se posle nije pojavljivalo to/, na properties se pojavila kartica secyrity, gde mi je saopsteno da nemam pravo da pristupam dokumentima nja tom disku.pokusavao sam sa drugim diskovima ili stikovima, pa kasnije isto i sa ovim opet, ali nisam vise video tu karticu.

definitivno nemam ideje vise

ponestalo mi je ideja. sugestije, predlozi......?
E tu ti je problem...Vista ne moze da cita FAT32...moras da ga pretvoris u NTFS format.
Ako ne znas kako se to radi postoje 2 nacina.
1) (ovde se znaci gube svi podaci sa USB stick-a) Start-computer management-data carrier(naravno pronadjes pod kojim slovom je taj USB stick)(mislim da tako pise za HDD-nisam siguran posto mi je Engleski jako slaba strana:mrgreen:) i onda desni klik partition delette.E onda mozes da ga Formatiras ali ga prvo namesti da bude NTFS i na kraju OK i gotovo....ajde probaj pa ako ti nesto nije jasno pitaj.;)
 
E tu ti je problem...Vista ne moze da cita FAT32...moras da ga pretvoris u NTFS format.
Ako ne znas kako se to radi postoje 2 nacina.
1) (ovde se znaci gube svi podaci sa USB stick-a) Start-computer management-data carrier(naravno pronadjes pod kojim slovom je taj USB stick)(mislim da tako pise za HDD-nisam siguran posto mi je Engleski jako slaba strana:mrgreen:) i onda desni klik partition delette.E onda mozes da ga Formatiras ali ga prvo namesti da bude NTFS i na kraju OK i gotovo....ajde probaj pa ako ti nesto nije jasno pitaj.;)

ma jok, ostali stickovi su mi u FAT 32 i rade savrseno.na drugom racunaru sam odradio vec back up i preformatirao na NTFS, ista prica. A sto moram predhodno da brisem particiju pre nego je formatiram ? radi i ovako savrseno
a na zadnjem panelu se isto ponasa. nisam siguran za ponasanje u starom biosu jer sam bios promenio odmah nakon kuypovine racunara, tako da mislim da ga nisam tabo ni zabadao.
 
Poslednja izmena:
ma jok, ostali stickovi su mi u FAT 32 i rade savrseno.na drugom racunaru sam odradio vec back up i preformatirao na NTFS, ista prica. A sto moram predhodno da brisem particiju pre nego je formatiram ? radi i ovako savrseno
a na zadnjem panelu se isto ponasa. nisam siguran za ponasanje u starom biosu jer sam bios promenio odmah nakon kuypovine racunara, tako da mislim da ga nisam tabo ni zabadao.
Pa tako se pravilno radi...pokusaj...a ja ti kazem da je u tome problem...ipak je to FAT32 koji je dosta,dosta spor....
 
mshone , ne nerviraj se mnogo ovo je izgleda generalno problem neki kod Gigabyte matičnih ploča , jer ja recimo imam KingMax od 8 GB i isto se ponaša kao i tvoj , apsolutno isto. Svuda drugde gde ga ubodem radi kako treba samo na jednom kompu gde je matična Gigabyte ponaša se isto kao i ta tvoja. Svejedno gde ga ubodeš napred ili natrag potpuno se isto ponaša. Dok recimo ja imam još i Kingstona i od 2GB i on radi sasvim normalno.
Sve sam i ja probao i na kraju digao ruke.
Postoji rešenje ali ti se neće svideti , rešenje je da u BIOS-u isključiš USB2 Legacy i ostaviš ga da radi u 1.1 modu .
Tada će ti raditi fleško.
 
Poslednja izmena:
mshone , ne nerviraj se mnogo ovo je izgleda generalno problem neki kod Gigabyte matičnih ploča , jer ja recimo imam KingMax od 8 GB i isto se ponaša kao i tvoj , apsolutno isto. Svuda drugde gde ga ubodem radi kako treba samo na jednom kompu gde je matična Gigabyte ponaša se isto kao i ta tvoja. Svejedno gde ga ubodeš napred ili natrag potpuno se isto ponaša. Dok recimo ja imam još i Kingstona i od 2GB i on radi sasvim normalno.
Sve sam i ja probao i na kraju digao ruke.
Postoji rešenje ali ti se neće svideti , rešenje je da u BIOS-u isključiš USB2 Legacy i ostaviš ga da radi u 1.1 modu .
Tada će ti raditi fleško.
u pravu si, to mi se ne svidja. ovo je kongston od8 gb i nije mi vista trazila driver za njega. nesto se mislim dali ima veze sa nekom varijantom omogucavanja veilih usb drajvova iliuslicno. svejedno, ubicu je ovih dana, pa cu da nabacim win 7, build 7048 64 bita, radi probe. nova mi je ovo masina pa jos uvek lutam malo po visti. na lapu mi se nije dopala jer je slab vista rejting za nju, pa sam je skinuo i nabacio xp sp3, ali ovaj racunar je dovboljno jak za novo
 
Svejedno je nije mi radila na xp , nije tradila ni sa vistom i ne radi sada ni sa windows 7 koji imam upravo na ovom kompu. Tako da ... žao mi je. ja bih najviše voleo da nisam u pravu a probao sam čak i preko USB hubova na ovoj mašini pa neće. :(
Ama ljudi radi....Vista je "nekad" malo "glupa" pa ne zna odakle da uzme drajver za USB Stick!Ima toliko nacina da se to resi...evo jednog:http://vistabugfixes.blogspot.com/2007/09/usb-device-drivers-not-found.html pa drugog: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=A583E590-1204-4F94-8EE1-063071797427&displaylang=en!
Pa onda ima i ovo:Start-Control Panel-System.Onda u levom gornjem uglu na Extended system attitude-Extended-Environment variable-Neu Click.
Onda tamo pod Name of the variables devmgr_show_nonpresent_devices upisite i dajte VREDNOST 1!
Ako i ovo sve ne uspe onda mora da se Manualno ubaci drajver za USB za Vistu(o tome cemo posle)...ajd" probajte.
 
Dupont , neznam da li si me razumeo , meni svaki os vidi usb od 8GB , Windows 7 , ga čak vidi i prepoznaje kao KingMax-a od 8GB, on se čak i prikaže u vindovs eksploreru , čak se vidi i u disc menagmentu , i čak mogu sa njega da kopiram na HDD ali kada treba nešto na njega da kopiram ne ebe me 5%.
 
Dupont , neznam da li si me razumeo , meni svaki os vidi usb od 8GB , Windows 7 , ga čak vidi i prepoznaje kao KingMax-a od 8GB, on se čak i prikaže u vindovs eksploreru , čak se vidi i u disc menagmentu , i čak mogu sa njega da kopiram na HDD ali kada treba nešto na njega da kopiram ne ebe me 5%.
Ma razumem ja tebe...a sta mislis zasto je to tako?Ja licno mislim bas zbog FAT32...jer to je ipak nesto "staro" za Vistu!
 
Imam jedan problem i ne znam sta je u pitanji? Imam USB STICK od 1 GB , i kad ga stavim racunar nece da ga prepozna uopste i samo se pojavi u donjem desnom uglu ova poruka:

One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it. For assistance in sloving this problem, click this message.

Moram napomenuti da taj isti USB kad stavim u bilo koji racunar normalno funkcionise, samo na mome racunaru nece. Da
 

Back
Top